Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Jak na razie w nowych Premium i nowszych Elite (czyli te co są w Europie) nie wykryto żadnych RoD... W przypadku starego premium może to wystąpić, polecam Premium z HDMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:28, GearHead napisał:

Doradźcie proszę, bo nie wiem, co bardziej opłaca się kupić...
- Xbox360 Premium - (ok. 1250 zł)
- Xbox360 Premium v2 (HDMI) - (ok. 1450 zł)
- Xbox360 Elite - (ok. 1750 zł)

Podstawowe różnice znam, ale...
Czy ktoś używa wersji Premium v2 (HDMI), albo Elite? Najbardziej interesuje mnie awaryjność
tych dwóch odmian. Słyszałem, że MS wydłużył gwarancję do 3 lat, ze względu na efekt tzw. "trzech
diod"

Jak obecnie przedstawia się sprawa awaryjności (rysowania płyt, "3-diody") przy zwykłej wersji
Premium?

O porady proszę tylko osoby UŻYWAJĄCE konsol X360. Z góry dziękuję.

Witam wiec tak ja kupilem konsolke premium jakies poltora miesiaca temu z seri grudzien 2006. I jak narazie nie widze zadnych z nia problemow nie rysuje plyt odpukac ring of death tez nie ma jak narazie ODPUKAC!! :}
Jedyny mankament to halas jaki tworzy jak odczytuje plyty np. Viva pinata ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 08:32, WolfClub napisał:

> Doradźcie proszę, bo nie wiem, co bardziej opłaca się kupić...
> - Xbox360 Premium - (ok. 1250 zł)
> - Xbox360 Premium v2 (HDMI) - (ok. 1450 zł)
> - Xbox360 Elite - (ok. 1750 zł)
>
> Podstawowe różnice znam, ale...
> Czy ktoś używa wersji Premium v2 (HDMI), albo Elite? Najbardziej interesuje mnie awaryjność

> tych dwóch odmian. Słyszałem, że MS wydłużył gwarancję do 3 lat, ze względu na efekt tzw.
"trzech
> diod"
>
> Jak obecnie przedstawia się sprawa awaryjności (rysowania płyt, "3-diody") przy zwykłej
wersji
> Premium?
>
> O porady proszę tylko osoby UŻYWAJĄCE konsol X360. Z góry dziękuję.
>
Witam wiec tak ja kupilem konsolke premium jakies poltora miesiaca temu z seri grudzien 2006.
I jak narazie nie widze zadnych z nia problemow nie rysuje plyt odpukac ring of death tez nie
ma jak narazie ODPUKAC!! :}
Jedyny mankament to halas jaki tworzy jak odczytuje plyty np. Viva pinata ;/


to chyba niegroźne na początku też tak miałem potem minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:28, GearHead napisał:

Doradźcie proszę, bo nie wiem, co bardziej opłaca się kupić...
- Xbox360 Premium - (ok. 1250 zł)
- Xbox360 Premium v2 (HDMI) - (ok. 1450 zł)
- Xbox360 Elite - (ok. 1750 zł)

Podstawowe różnice znam, ale...
Czy ktoś używa wersji Premium v2 (HDMI), albo Elite? Najbardziej interesuje mnie awaryjność
tych dwóch odmian. Słyszałem, że MS wydłużył gwarancję do 3 lat, ze względu na efekt tzw. "trzech
diod"

Jak obecnie przedstawia się sprawa awaryjności (rysowania płyt, "3-diody") przy zwykłej wersji
Premium?

O porady proszę tylko osoby UŻYWAJĄCE konsol X360. Z góry dziękuję.

kupuj taką na jaką się stać jeśli stać cię na elie to możesz ją kupować masz bardzo duży 120GB dysk twardy i stylowy czany kolor a jeżeli kupujesz 2 pozostałe wersje to sprawdź datę produkcji najlepiej kupuj jak najmłodszą konsole wyjątkowo awaryjnę są konsole wyprodukowane przed lutym wieć od nich się trzymaj daleka data produkcji jest pod klapką na pudełku a poza tym nie obawiaj się awari jeśli ci się zepsuje wprezencie dostaniesz gierkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wprezencie dostaniesz gierkę :-)

Ewentualnie gierkę i pada bezprzewodowego - o takim wariancie też słyszałem :p

Co do bardzo awaryjnych z przed lutego - ja mam konsole od 15 lutego, ale wyprodukowana jeszcze w 2006 w grudniu z tego co pamiętam - jak na razie hula, aż miło, a pół roku już będzie mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 08:51, gracz 155 napisał:

kupuj taką na jaką się stać jeśli stać cię na elie to możesz ją kupować masz bardzo duży 120GB
dysk twardy i stylowy czany kolor a jeżeli kupujesz 2 pozostałe wersje to sprawdź datę produkcji
najlepiej kupuj jak najmłodszą konsole wyjątkowo awaryjnę są konsole wyprodukowane przed lutym
wieć od nich się trzymaj daleka data produkcji jest pod klapką na pudełku


Dzięki za poradę odnośnie daty produkcji, nie wiedziałem o tym. Jak rozumiem chodzi o Luty 2007 roku..?
Ta różnica (ok. 500 zł) między zwykłym Premium a Elite jest spora, ale gotów jestem ją zaakceptować jeśli tylko dostanę absolutnie bezawaryjną konsolę. Nie ukrywam, że HDMI również nie jest mi obojętne.

Słyszałem, że na dysku konsoli można nagrywać filmy z TV. W jakim formacie i jak to potem wychodzi objętościowo w MB/GB?

Dnia 30.09.2007 o 08:51, gracz 155 napisał:

a poza tym nie obawiaj się awari jeśli ci się zepsuje wprezencie dostaniesz gierkę :-)


No wiesz, jak się coś spier... to najmniej będzie mnie wtedy obchodziła jakaś darmowa gra (choćby najlepsza!). Dużo bardziej obchodzi mnie wtedy sposób traktowania klienta, szybkość wymiany sprzętu, długość i rodzaj gwarancji (door-2-door, itp.) i kto ponosi koszty przesyłki, itp. Bo przecież nie mam zamiaru płacić za czyjeś błędy. Stąd moje pytania o awaryjność wersji Elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 13:07, GearHead napisał:

Dzięki za poradę odnośnie daty produkcji, nie wiedziałem o tym. Jak rozumiem chodzi o Luty
2007 roku..?


tak

Dnia 30.09.2007 o 13:07, GearHead napisał:

Ta różnica (ok. 500 zł) między zwykłym Premium a Elite jest spora, ale gotów jestem ją zaakceptować
jeśli tylko dostanę absolutnie bezawaryjną konsolę. Nie ukrywam, że HDMI również nie jest mi
obojętne.


a ja dalej uważam, że Premium z HDMI było by lepsze - też nie awaryjne, tańsze - na co komu 120 GB

Dnia 30.09.2007 o 13:07, GearHead napisał:

Słyszałem, że na dysku konsoli można nagrywać filmy z TV. W jakim formacie i jak to potem wychodzi
objętościowo w MB/GB?


to źle słyszałeś...

Dnia 30.09.2007 o 13:07, GearHead napisał:

No wiesz, jak się coś spier... to najmniej będzie mnie wtedy obchodziła jakaś darmowa gra (choćby
najlepsza!). Dużo bardziej obchodzi mnie wtedy sposób traktowania klienta, szybkość wymiany
sprzętu, długość i rodzaj gwarancji (door-2-door, itp.) i kto ponosi koszty przesyłki, itp.
Bo przecież nie mam zamiaru płacić za czyjeś błędy. Stąd moje pytania o awaryjność wersji Elite.


Jak coś się zepsuje to konsole dostaniesz w tydzień, nic nie płacisz, prawdopodobnie wróci z dodatkowym radiatorem (jak już nie będziesz mieć) no i bonus czyli gierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 13:07, GearHead napisał:

> kupuj taką na jaką się stać jeśli stać cię na elie to możesz ją kupować masz bardzo duży
120GB
> dysk twardy i stylowy czany kolor a jeżeli kupujesz 2 pozostałe wersje to sprawdź datę
produkcji
> najlepiej kupuj jak najmłodszą konsole wyjątkowo awaryjnę są konsole wyprodukowane przed
lutym
> wieć od nich się trzymaj daleka data produkcji jest pod klapką na pudełku

Dzięki za poradę odnośnie daty produkcji, nie wiedziałem o tym. Jak rozumiem chodzi o Luty
2007 roku..?
Ta różnica (ok. 500 zł) między zwykłym Premium a Elite jest spora, ale gotów jestem ją zaakceptować
jeśli tylko dostanę absolutnie bezawaryjną konsolę. Nie ukrywam, że HDMI również nie jest mi
obojętne.

Słyszałem, że na dysku konsoli można nagrywać filmy z TV. W jakim formacie i jak to potem wychodzi
objętościowo w MB/GB?


> a poza tym nie obawiaj się awari jeśli ci się zepsuje wprezencie dostaniesz gierkę :-)

No wiesz, jak się coś spier... to najmniej będzie mnie wtedy obchodziła jakaś darmowa gra (choćby
najlepsza!). Dużo bardziej obchodzi mnie wtedy sposób traktowania klienta, szybkość wymiany
sprzętu, długość i rodzaj gwarancji (door-2-door, itp.) i kto ponosi koszty przesyłki, itp.
Bo przecież nie mam zamiaru płacić za czyjeś błędy. Stąd moje pytania o awaryjność wersji Elite.

zepsuć zawszę się coś może ale nie słyszałem a jakiejś szczegulnej awaryjności elite koszt przesyłko ponosi MS podstawowa gwarancja wynosi rok (jesli się nic nie zmieniło) można też ubezbieczyć konsole i wtedy masz gwarancję na 2 lata co do szybkości na naprawe MS ma 24dni robocze a co do daty to tak luty 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 15:34, gracz 155 napisał:

podstawowa gwarancja wynosi rok (jesli się nic nie zmieniło)
można też ubezbieczyć konsole i wtedy masz gwarancję na 2 lata


No właśnie ponoć się zmieniło, bo teraz gwarancja jest wydłużona na 36 miesięcy i jak twierdzą sprzedawcy - właśnie ze względu na RoD ("trzy diody"), czy jak to tam zwą...
Ale nikt mi nie umiał powiedzieć, czy obejmuje to wszystkie konsole x360, czy tylko pewne jej wersje, a to tez istotne. Może zatem ktoś z Was coś wie w tej konkretnej sprawie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa, wydłużona gwarancja obejmuje wszystkie modele XBOX 360 - nie ważne, czy zostały zakupione w dniu premiery, dopiero teraz czy ktoś ma jeszcze zamiar je kupić. Z tego dzięki temu przedłużeniu Ci, którzy kupili konsolę XBOX 360 w dniu premiery mają jeszcze jakieś pół roku/niecały rok gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 15:51, GearHead napisał:

> podstawowa gwarancja wynosi rok (jesli się nic nie zmieniło)
> można też ubezbieczyć konsole i wtedy masz gwarancję na 2 lata

No właśnie ponoć się zmieniło, bo teraz gwarancja jest wydłużona na 36 miesięcy i jak twierdzą
sprzedawcy - właśnie ze względu na RoD ("trzy diody"), czy jak to tam zwą...
Ale nikt mi nie umiał powiedzieć, czy obejmuje to wszystkie konsole x360, czy tylko pewne jej
wersje, a to tez istotne. Może zatem ktoś z Was coś wie w tej konkretnej sprawie...?


wszystkie konsole 360 od core po elite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 08:51, gracz 155 napisał:

a poza tym nie obawiaj
się awari jeśli ci się zepsuje wprezencie dostaniesz gierkę :-)

Jak to, nic o tym nie wiem? Mógłbyś mi dokładniej to rozwinąć? To znaczy, że jak konsola poleci do serwisu, to wróci do nas z grą... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 08:32, WolfClub napisał:

Witam wiec tak ja kupilem konsolke premium jakies poltora miesiaca temu z seri grudzien 2006.
I jak narazie nie widze zadnych z nia problemow nie rysuje plyt odpukac ring of death tez nie
ma jak narazie ODPUKAC!! :}
Jedyny mankament to halas jaki tworzy jak odczytuje plyty np. Viva pinata ;/


Witam,
Odnośnie hałasu, to podobno wersje Elite, oraz Premium (HDMI) mają zmienione napędy i chłodzenie. Ale różnie to piszą na forach. Z tego co wyczytałem, to w nowszysch wersjach dają napędy LG oraz BenQ. Piszą że niby BenQ jest cichsze, ale płyty bardziej wibrują (???), a LG podobno głośniejsze, ale płyt nie słychać (???)
Dla mnie to jakaś plątanina stwierdzeń, bo wg mnie jedno przeczy drugiemu.
I bądź tu człowieku mądry, co tu wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 15:55, WorldWar3PL napisał:

> a poza tym nie obawiaj
> się awari jeśli ci się zepsuje wprezencie dostaniesz gierkę :-)
Jak to, nic o tym nie wiem? Mógłbyś mi dokładniej to rozwinąć? To znaczy, że jak konsola poleci
do serwisu, to wróci do nas z grą... ?

u mnie tak było przyleciała razem z tetris''em evolution i goldem na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to dotyczy wszelkich akcji serwisowych? Bo mi powolutku zaczyna DVD szwankować - w sensie raz na dzień pojawia się "Proszę wyczyścić płytę" pomimo, iż dvd''ek jest czysty i bez rysek - mam tak niezależnie od aktualnie włożonej gry. Hm.. akurat mi brakuje golda, to bym wysłał konsolę i miał miesiąc grania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 17:35, WorldWar3PL napisał:

Ale to dotyczy wszelkich akcji serwisowych? Bo mi powolutku zaczyna DVD szwankować - w sensie
raz na dzień pojawia się "Proszę wyczyścić płytę" pomimo, iż dvd''ek jest czysty i bez rysek
- mam tak niezależnie od aktualnie włożonej gry. Hm.. akurat mi brakuje golda, to bym wysłał
konsolę i miał miesiąc grania :P

pewnie wszystkich jako rekompensata czas spedzony w serwisie i to wcale nie prawda że MS olewa graczy
( a z tetrisa chociaż moja 6letnia siostra była zadowolona ja mniej mogli dać GoW :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 13:36, syriusz.b napisał:

> Słyszałem, że na dysku konsoli można nagrywać filmy z TV.

to źle słyszałeś...


Hmmm....
---------------------------------
"odłączany dysk twardy o pojemności 120GB, na którym można zapisywać swoje gry oraz programy telewizyjne, filmy, muzykę, obrazy, zwiastuny, dodatkowe poziomy gier i wersje demonstracyjne."
---------------------------------
źródło:
http://www.empik.com/xbox?site=product&productId=3019215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka dni temu w MM i zobaczyłem pewną ofertę. Od dłuższego czasu chcę kupiś konsolę i proszę o jakie ś rady. Zastanawiam się na dwiema wersjami Xboxa. Obie kosztują 1749 zł. Pierwsza to xbox elite a druga to premium z HDMI wraz z czterema grami(Gears of war, Viva pinata, Project Gotham Racing 3 i jakiś FPS). Mówcie co wybrać, co jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz pojemny dysk twardy (120 GB, przydatne tylko wtedy, gdy ściągasz tysiące filmów i demek) to weź Elite, chyba, że lubisz też czarny kolor. Ja bym na Twoim miejscu wziął Premium''a z HDMI, gdyż te cztery gry to jedne z fajniejszych, tylko nie wiem, o jakiego FPS''a Ci chodzi ;) Bierz Premium! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 06:28, GearHead napisał:

"odłączany dysk twardy o pojemności 120GB, na którym można zapisywać swoje gry oraz programy
telewizyjne, filmy
, muzykę, obrazy, zwiastuny, dodatkowe poziomy gier i wersje demonstracyjne."


W którym miejscu jest napisane, że możesz je nagrywać z telewizji?
Wszystko to jest dostępne - zgoda, ale wyłącznie do pobrania przez Internet z odpowiednich serwisów i oczywiście za odpowiednią opłatą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować