Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2010 o 19:30, Pile napisał:

Daj link do tych wypowiedzi o live.

Proszę :) http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7454724,Piractwo_a_sprawa_polskiego_LIVE___Microsoft_wyjasnia.html

Co do poprzednich wypowiedzi mi to szkoda bardzo GoWa 2, Halo 3 i Forzy 3. Ale jak pomyślę jak jesteśmy traktowani jakoś nagle pojawiają się inne gry "po drugiej stronie" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 19:09, wsaadman napisał:

Ale ciężko mi się rozstać z moją kolekcją i moim 10 tys gamerscore ;]

Ja mam 20 tysięcy i jakoś leję na to. Punkciki powiększają twojego e-penisa? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 19:42, Xjumpaytech napisał:

Proszę :) http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7454724,Piractwo_a_sprawa_polskiego_LIVE___Microsoft_wyjasnia.html

Co do poprzednich wypowiedzi mi to szkoda bardzo GoWa 2, Halo 3 i Forzy 3. Ale jak pomyślę
jak jesteśmy traktowani jakoś nagle pojawiają się inne gry "po drugiej stronie" :).


Dzięki, już znalazłem i muszę powiedzieć że jestem sfrustrowany. Tak naprawdę nie mam nic do Microsoftu przez tą decyzję o live bo tak naprawdę to tylko jeden z wielu skutków piracenia. Decyzja Microsoftu to skutek kradzieży tych niedoinformowanych chamów. Srają na cały rynek gier i to jest piractwo. Ja żyję z całym rynkiem w symbiozie, dzięki temu rynek się rozwija. Niestety prawda jest taka że takich jak ja jest mniej niż złodziei. Nie przerzucę się na playstation, firma nie ma znaczenia ale nie wiem czemu mam zmieniać platformę przez tych ludzi. Problem dotyka całego rynku a nie tylko xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o firmie ,której prestiż i potencjał wyrósł dzięki piractwu .Czy dzisiaj Windows byłby w każdym domu ,jeśli nie byłoby go tak łatwo ściągnąć z Internetu i każdy kod seryjny by działał z milionem innych płyt ? :) MicroSoft dobrze zdaje sobie sprawę z tego ,że jest monopolistą ,któremu piractwo daje największą reklamę .Czy gdyby Xbox 360 był nieprzerabialny a HD-DVD upadł tak ,jak do się stało a był montowany w X360 na stałe ,dalej byłoby 30 milionów sprzedanych konsol ,z ciągle wzrastającą liczbą i konkurencja dla PS3 była aż tak diaboliczna ? Nie wydaje mi się .Xbox Live jest usługą płatną .Z tych pieniędzy finansuje się tą usługę ,nie z prowizji ze sprzedanych gier .Piraci także płacą abonament Gold i finansują usługę .Sprzedaż gier mówi tylko o potencjale i chłonności rynku ,o jego rozwoju i chęci społeczeństwa na daną rozrywkę .Zresztą zastanówcie się .Pewnie jakby wprowadzono dzisiaj Xbox Live to :
1.Nie działałaby migracja kont UK/USA ->PL
2.Video Marketplace nie funkcjonowałby ,nie byłoby tam wiele materiałów ,o ile jakiekolwiek by były ,bo też wiązałoby się to nie dość ,że z restrykcjami ZAiKS ,jak również z tłumaczeniem tych materiałów .Nawet Sony wiele nie zdziałało w ich Video on Demand do dziś na polskim Store.Nawet iTunes nie działa jak powinien .
3.Cała usługa (płatności kartą ,Last.fm ,Game,Music i Video Marketplace,nawet materiały ze Spotlight) byłyby na tyle upośledzone ,że zaczęła by się kolejna fala narzekań nad zacofaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

Mówicie o firmie ,której prestiż i potencjał wyrósł dzięki piractwu .


Potencjał firma miała i ma, na pewno nie z powodu piratów. To że polska jest trochę zacofana i piracenie tutaj jest powszechne to nie znaczy że wszędzie tak jest.

Czy dzisiaj Windows

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

byłby w każdym domu ,jeśli nie byłoby go tak łatwo ściągnąć z Internetu i każdy kod seryjny
by działał z milionem innych płyt ? :)


Co z tego że jest w prawie każdym domu? Mówisz o piractwie jakby to było lekarstwem na rynku nie wspominając o prawdziwych jego skutkach. Ja mam oryginalną vistę.

MicroSoft dobrze zdaje sobie sprawę z tego ,że

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

jest monopolistą ,któremu piractwo daje największą reklamę .


Ciekawe na czym tak bardzo korzysta. Dla mnie piraci to zwykli złodzieje którzy srają nasz rynek.
Jak psy które walą klocka na trawnik. CO z tego że użyźniają glebę?


Czy gdyby Xbox 360 był nieprzerabialny

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

a HD-DVD upadł tak ,jak do się stało a był montowany w X360 na stałe ,dalej byłoby 30
milionów sprzedanych konsol ,z ciągle wzrastającą liczbą i konkurencja dla PS3 była aż
tak diaboliczna ?


Nie rozumiem co miałoby montowanie HD-DVD do xboxów. Chodzi pewnie o sytuację jaka jest z ps3 i nieopłacalnym przerabianiem ze względu na br. To dwa różne nośniki i któryś musiał odpaść z gry. Co ma liczba sprzedanych konsol? To są produkty kupowane legalnie i tu nie ma zastrzeżeń. Gorzej jest z grami. W polsce bardzo dużo ludzi piraci grę ale w innych krajach to zjawisko nie jest tak popularne i myślę że sprzedana liczba konsol nie jest adekwatna do zysków z gier które mogłyby wpłynąć do kieszeni tworzących je ludzi.


Nie wydaje mi się .Xbox Live jest usługą płatną .Z tych pieniędzy finansuje

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

się tą usługę ,nie z prowizji ze sprzedanych gier .Piraci także płacą abonament Gold
i finansują usługę .


Co z tego? To są pasożyty i tyle.

Sprzedaż gier mówi tylko o potencjale i chłonności rynku ,o jego

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

rozwoju i chęci społeczeństwa na daną rozrywkę .Zresztą zastanówcie się .Pewnie jakby
wprowadzono dzisiaj Xbox Live to :
1.Nie działałaby migracja kont UK/USA ->PL


Skąd wiesz? Poza tym ja nie mam konta na UK/USA bo czekam.

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

2.Video Marketplace nie funkcjonowałby ,nie byłoby tam wiele materiałów ,o ile jakiekolwiek
by były ,bo też wiązałoby się to nie dość ,że z restrykcjami ZAiKS ,jak również z tłumaczeniem
tych materiałów .Nawet Sony wiele nie zdziałało w ich Video on Demand do dziś na polskim
Store.Nawet iTunes nie działa jak powinien .


Po co mi to? Chcę oficjalnie grać jako polak a nie rejestrować się na angola.

Dnia 16.01.2010 o 20:25, jackass napisał:

3.Cała usługa (płatności kartą ,Last.fm ,Game,Music i Video Marketplace,nawet materiały
ze Spotlight) byłyby na tyle upośledzone ,że zaczęła by się kolejna fala narzekań nad
zacofaniem .


Kolejna rzecz która została wyssana z palca. Gdyby rynek dobrze się rozwijał to MS by w niego więcej inwestował i nie byłoby problemów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 19:45, KlocekLego napisał:

> Ale ciężko mi się rozstać z moją kolekcją i moim 10 tys gamerscore ;]
Ja mam 20 tysięcy i jakoś leję na to. Punkciki powiększają twojego e-penisa? ;D

E-penis mi nie potrzebny, mam własnego ;]. Z jednej strony oczywiście gra się dla gier, ale z drugiej, nad niektórymi osiągnięciami się czasami namęczyłem. Choć to i tak mało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 20:40, Pile napisał:

Potencjał firma miała i ma, na pewno nie z powodu piratów. To że polska jest trochę zacofana
i piracenie tutaj jest powszechne to nie znaczy że wszędzie tak jest.

Piractwo jest na całym świecie i w UK ,czy USA jest to o wiele potężniejszy incydent biorąc pod uwagę skalę piractwa i liczbę ludności .Polska wcale nie jest pionierem piractwa ,ale ortodoksyjność tego zjawiska bardziej przeraża .To u nas właśnie oryginał nie jest symbolem szacunku ,a wręcz odwrotnie .

Dnia 16.01.2010 o 20:40, Pile napisał:

Co z tego że jest w prawie każdym domu? Mówisz o piractwie jakby to było lekarstwem na
rynku nie wspominając o prawdziwych jego skutkach. Ja mam oryginalną vistę.

Mówię właśnie o skutkach .Skutkami jest komercjalizacja produktów tej firmy .Czy apple narzeka na piractwo ? Czy Sony w poprzedniej generacji narzekało na piractwo ? Nie powiesz mi chyba ,że na PS2 było mnie piratów ,a mimo to w tej generacji i tak sprzedaje się z pewnością więcej gier ,niż za czasów PS2 .

Dnia 16.01.2010 o 20:40, Pile napisał:

Co ma liczba sprzedanych konsol? To są produkty kupowane legalnie i tu
nie ma zastrzeżeń. Gorzej jest z grami. W polsce bardzo dużo ludzi piraci grę ale w innych
krajach to zjawisko nie jest tak popularne i myślę że sprzedana liczba konsol nie jest
adekwatna do zysków z gier które mogłyby wpłynąć do kieszeni tworzących je ludzi.

Skala piractwa jest mniej więcej równa w innych krajach Europy ,jak w Polsce ,od czasu upowszechnienia się Internetu z szeroko pasmowym przesyłem danych .Ale Polacy nie dorośli do kupowania oryginalnego sprzętu ,wystarczy obejrzeć się dookoła siebie jak wiele osób kupuję podróbki ,bo taniej ,piraty ,bo mu oryginał niepotrzebny .Wciąż siedzimy w komunie .

Dnia 16.01.2010 o 20:40, Pile napisał:

Co z tego? To są pasożyty i tyle.

Ale płacą takie same kwoty i mogą na równi uczestniczyć w usłudze ,dopóki im się jej nie zablokuje .W XBL nie są niczym ograniczeni względem gry oryginalnej i podlegają takim samym obowiązkom płatności .

Dnia 16.01.2010 o 20:40, Pile napisał:

Po co mi to? Chcę oficjalnie grać jako polak a nie rejestrować się na angola.

Wszystkie wymienione rzeczy są NIEODŁĄCZNĄ częścią Xbox Live ,bo wokół tej usługi wyrosła już społeczność .

Dnia 16.01.2010 o 20:40, Pile napisał:

Kolejna rzecz która została wyssana z palca. Gdyby rynek dobrze się rozwijał to MS by
w niego więcej inwestował i nie byłoby problemów.

Rynek rozwija się w skali 20% rocznie i już jest wart około miliarda PLN .Czy to niewystarczająco ? Niewiele jest rynków w takim tempie przyspieszającym. Prawda jest taka ,że MS Polska nic nie może zrobić bez decyzji centrali i ta cała akcja też przez centralę pewnie została wytypowana .
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,6355763,Polska__rynek_drugiej_kategorii.html
Jakie to prawdziwe ,na gruncie Microsoft - XBL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę inne pytanie czy mając przerobioną konsolę, a przy okazji mając wykupionego golda i grając na oryginale jest mniejsza szansa na złapanie bana ?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 12:57, nightfaler napisał:

Ja mam troszkę inne pytanie czy mając przerobioną konsolę, a przy okazji mając wykupionego
golda i grając na oryginale jest mniejsza szansa na złapanie bana ?;]

Nie. Masz przerobioną, zmieniony firmware, więc i tak prędzej, czy później dostaniesz po dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2010 o 13:07, KlocekLego napisał:

Nie. Masz przerobioną, zmieniony firmware, więc i tak prędzej, czy później dostaniesz
po dupie.


Z drugiej strony panowie z MS mogą myśleć w ten sposób, że przecież : płacę im to po co tracić klienta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:11, nightfaler napisał:


> Nie. Masz przerobioną, zmieniony firmware, więc i tak prędzej, czy później dostaniesz

> po dupie.

Z drugiej strony panowie z MS mogą myśleć w ten sposób, że przecież : płacę im to po
co tracić klienta ;P

Myślą też z tej strony, że zmodyfikowałeś ich konsolę. Głupie, ale cóż... Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 19:06, Xjumpaytech napisał:

To, że nie mogę płacić kartą kredytową, nie mogę grać z LastFm, jestem okradany z kodów
i w sumie mam dokładnie to samo co pirat płytę, instrukcję pudełko i okładkę (oni przecież
mogą sobie wydrukować i mają to samo).


Karta kredytowa ma przelicznik walut więc np. jak masz konto postawione na English UK to Ci przeliczy po aktualnym kursie. Last.fm przecież działa jak masz konto XBL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2010 o 13:16, KlocekLego napisał:

Myślą też z tej strony, że zmodyfikowałeś ich konsolę. Głupie, ale cóż... Życie.


Mueh.... Problem w tym, że chciałem sobie parę tytułów arcade zakupić, ale pozostaje uczucie nie pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:20, KlocekLego napisał:

Ja mam za to pytanie odnośnie karty pamięci po banie... Zbanowano mnie i czy mogę wziąć
kartę do kumpla i u niego ściągnąć sobie DLC do RB?


Mnie by interesowało coś podobnego tylko, że przeszedł bym się z dyskiem (do kumpla) i pościągał parę tytułów, po czym czy mógłbym grac w nie offline ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosh czy na tym forum są sami piraci? :/ Ogólnie za pytania typu: Zbanowano mnie co mogę teraz zrobić powinien być degrad albo BAN. Aaa... Wiem co możecie zrobić, wyrzućcie konsole do śmietnika. Zaraz się zacznie milion postów, co ty gadasz ja dostałem bana za nic - taaa jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:25, daemonaray napisał:

Bosh czy na tym forum są sami piraci? :/ Ogólnie za pytania typu: Zbanowano mnie co mogę
teraz zrobić powinien być degrad albo BAN. Aaa... Wiem co możecie zrobić, wyrzućcie konsole
do śmietnika. Zaraz się zacznie milion postów, co ty gadasz ja dostałem bana za nic -
taaa jasne.

Odłącz klawiaturę. To jest normalne pytanie i normalna dyskusja. Wielce legalni się znaleźli, którzy ściągają pełno muzy i filmów -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 13:20, KlocekLego napisał:

Ja mam za to pytanie odnośnie karty pamięci po banie... Zbanowano mnie i czy mogę wziąć
kartę do kumpla i u niego ściągnąć sobie DLC do RB?

Hmmmm...jeżeli tak to tylko z Twojego konta ,bo DLC jest przypisane do konta .Ale mimo wszystko wydaje mi się ,że to nie zadziała bo DLC przypisze się do jego konsoli i będziesz musiał na 2 pady lecieć ,a nie dasz rady offline .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować