Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2008 o 19:30, HiSin napisał:

są może jakieś pogłoski o polskim Xbox live
czy może jakaś konkretna data?

Jak lepiej postaiwć konsole?
Poziomo czy Pionowo?

Ja żadnych plotek nie słyszałem.
Co do pozycji konsoli nie ma różnicy, aczkolwiek poziomo stoi stabilniej.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre modele konsol, posiadające wadliwe napędy DVD, po umieszczeniu w pozycji pionowej mogą sporadycznie niszczyć płyty - to jedyny minus, który odstrasza wielu użytkowników od stawiania urządzenia w taki właśnie sposób.
Plusem jest z pewnością lepsze chłodzenie konsoli - nie licząc wyjątków, jak u syriusza b.

Warto pamiętać, że wystarczy jedno, zbyt gwałtowne machnięcie ręką i tragedia gotowa. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalną podstawkę, która powinna zabezpieczyć konsolę przed zniszczeniem.
http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=7183
http://www.ultima.pl/Pod stawka_po_kon sole_i_gry_Venom/i4289/

---------
Linki jak zwykle nie działają - usunięcie spacji w adresie powinno umożliwić wejście na stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 21:37, WorldWar3PL napisał:

Niektóre modele konsol, posiadające wadliwe napędy DVD, po umieszczeniu w pozycji pionowej
mogą sporadycznie niszczyć płyty - to jedyny minus, który odstrasza wielu użytkowników
od stawiania urządzenia w taki właśnie sposób.
Plusem jest z pewnością lepsze chłodzenie konsoli - nie licząc wyjątków, jak u syriusza
b.

Warto pamiętać, że wystarczy jedno, zbyt gwałtowne machnięcie ręką i tragedia gotowa.
Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalną podstawkę, która powinna zabezpieczyć
konsolę przed zniszczeniem.
http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=7183
http://www.ultima.pl/Pod stawka_po_kon sole_i_gry_Venom/i4289/

---------
Linki jak zwykle nie działają - usunięcie spacji w adresie powinno umożliwić wejście
na stronę.

Da się jakoś przewidzieć czy rysuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konsola będąc w pozycji poziomej nie sprawiała problemów związanych z napędem, po umieszczeniu jej w pozycji pionowej nic nie powinno się rysować. A nawet jeśli - uwierz mi, nie jest łatwo, nawet przy wadliwym napędzie, uszkodzić płytę na tyle, by nie nadawała się do odtworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 21:53, WorldWar3PL napisał:

Jeżeli konsola będąc w pozycji poziomej nie sprawiała problemów związanych z napędem,
po umieszczeniu jej w pozycji pionowej nic nie powinno się rysować. A nawet jeśli - uwierz
mi, nie jest łatwo, nawet przy wadliwym napędzie, uszkodzić płytę na tyle, by nie nadawała
się do odtworzenia.

Cóż mój kumpel ma x''a 360 i mu rysuje a nic nie robił (nie ingerował) . Nad nim chyba ciąży jakieś fatum, z PS2 tak samo miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niech kolega skorzysta z gwarancji - otrzyma nowy, sprawny napęd i problemy powinny się skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 19:29, Falconer napisał:

W jaki sposób jest zasilany pad w X360?


Z tego co widzę, nikt Ci jeszcze nie odpowiedział: najzywklejsze baterie AA, czyli "paluszki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:02, Black Monday napisał:

Kurde jak tak słyszę, pady itp. to może ja skorzystam z gwarancji ludzi i poskładam sobie
xboxa :P :>

Z klocków lego chyba ^^
Swoją drogą słyszałem od znajomego że pomoc techniczna microsoftu działa bardzo sprawnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:20, Tokix napisał:

Pad a Xbox, to tak jak Mysz a PC... ^^
Także od myszy sobie skłądaj pudło ^^

Gdyby ktoś nie wiedział to napisałem to z przekąsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 22:20, lama123 napisał:

Swoją drogą słyszałem od znajomego że pomoc techniczna microsoftu działa bardzo sprawnie ;)


Jak sprzęt jest kiepskiej jakości, to czymś nadrabiać muszą :P

Najlepszy przykład, z doświadczenia swojego a także kilku moich znajomych i/lub rodziny: firma Acer. Sprzęt totalnie do bani. Najtańszy plastik - klapka laptopa z matrycą nie wytrzymuje kilku miesięcy użytkowania, nieprzemyślane chłodzenie - komp grzeje się, wariuje i zwalnia, nawet przy gołym Firefoxie i GG. Dyski, głośniczki, LCD i diabli wiedzą co jeszcze - padają same z siebie.

A serwis? Bez zarzutów. Słowa złego od nikogo nie słyszałem. Dzwonisz jednego dnia, tego samego a najpóźniej rano następnego masz pod domem kuriera z UPSa. Komp jedzie do Czech - na stronie na bieżąco śledzisz nie tylko gdzie jest paczka (tracking UPS), ale także na supporcie Acera masz informacje co w danym momencie sie z nim dzieje. Po dwóch tygodniach sprzęt wraca, a wadliwe części w większości przypadków są wymieniane na nowe (niespodzianki typu większy dysk, bo starych już nie było, również odnotowano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony nie polecam firmy Komputronik, nie mają oni gwarancji d2d a jakoś nie uśmiecha się mi jeździć np. z 40kg monstrum do nich na rowerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 23:47, Klimos napisał:

> Swoją drogą słyszałem od znajomego że pomoc techniczna microsoftu działa bardzo
sprawnie ;)

Jak sprzęt jest kiepskiej jakości, to czymś nadrabiać muszą :P

To co powiesz o Apple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 00:35, Black Monday napisał:

To co powiesz o Apple


Sugerujesz, że idąc tym tokiem rozumowania mają beznadziejny serwis?
Nie wiem, możliwe... W każdym bądź razie korzystam z produktów tej firmy już od ponad 3 lat: iPody, laptopy, a wkrótce także mam nadzieję iPhone. Nic mi się jeszcze z żadnym z nich nie stało. Nie kojarzę również sytuacji, żeby komuś ze znajomych coś padło. Nie oznacza to oczywiście, że sprzęt Apple''a jest doskonały. Tego nie powiedziałem. Jednak jest zdecydowanie mniej awaryjny od produktów, o których tu rozmawiamy - X360 i przytoczony przeze mnie Acer. Oprócz tego ogólny wizerunek firmy Apple w Polsce jest mocno psuty przez jej oficjalnego dystrybutora - firmę SAD. Słyszałem wiele narzekań na opieszałość, sposób działania, ogólną strategię... Problemy te nie występują w krajach gdzie Apple ma swój lokalny oddział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 19:30, HiSin napisał:

Jak lepiej postaiwć konsole?
Poziomo czy Pionowo?


no to ja mam ciekawostkę - mój x stał przez ponad rok w pionie, ale ostatnio zmieniłem mebel pod telewizorem i teraz leży... no i mam wrażenie, że jest nieznacznie ciszej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, ja w takim razie mam chyba wyjątkowe szczęście co do acera :)
mam ich laptopa od jakiś 4 lat, używany praktycznie non stop. złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. jedyne co przez ten czas wymagało naprawy to kabel od zasilacza, który przez codzienne skręcanie i rozkręcanie naderwał się zaraz przy zasilaczu i nie zawsze stykał. ale to dopiero teraz po ponad 3 latach od zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 12:17, penny napisał:

heh, ja w takim razie mam chyba wyjątkowe szczęście co do acera :)
mam ich laptopa od jakiś 4 lat, używany praktycznie non stop. złego słowa o nim nie mogę
powiedzieć. jedyne co przez ten czas wymagało naprawy to kabel od zasilacza, który przez
codzienne skręcanie i rozkręcanie naderwał się zaraz przy zasilaczu i nie zawsze stykał.
ale to dopiero teraz po ponad 3 latach od zakupu.


Farciarz i tyle. Z resztą niepsujące się i działające od samej premiery Xboxy też są na rynku :P
A kabelek z zasilacza? Też to przerabiałem. Tylko, że u mnie zrobiło się to po 3 miesiącach a nie po 3 latach. Ponieważ był to ten podłączany do prądu, nie do komputera, to już nawet nie reklamowałem go, tylko kupiłem nowy na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbmy się dowiedzieć jak to jest z połączeniem bezprzewodowym ?
Trzeba coś dokupić czy jest już wmontowane?
mam starego premimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:34, lama123 napisał:

Chciałbmy się dowiedzieć jak to jest z połączeniem bezprzewodowym ?
Trzeba coś dokupić czy jest już wmontowane?
mam starego premimum

musisz dokupić taką pierdółkę za 200zł ,któa połączy cię z jakimś routerem przez wi-fi
http://www.xbox.com/pl-PL/hardware/x/xbox360wirelessnetadapter/details.page/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować