Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

W jakimś zagranicznym serwisie znalazłem informacje o tym, że 1440x900 będzie właśnie dodana w tym roku we wspomnianym wcześniej jesiennym update''cie. Można powiedzieć, że się wyrobiłem na styk z kupieniem konsoli i tym update''m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 14:38, nightfaler napisał:

A ja mam pytanie czy apdeada można będzię pobrac jak sie nie ma golda wykopionego ?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 14:37, Skwarek pl napisał:

Tak przy okazji, zauważyliście jaką kosmiczną cene ma kabel vga do xboxa ze sklepu gram
a jakie ceny chodzą na allegro ? Z wyglądu to chyba identyczne kable....

Ale jakością i producentem się różnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAQ na dzień 03.10.2008r.

1. Specyfikacja techniczna
• Procesor: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz każdy)
• GPU: ATI R500 (Xenos)
o 48 zunifikowanych jednostek Shader Model
o taktowanie rdzenia – 500 MHz
• RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny
o taktowanie pamięci – 700 MHz (1,4 GHz efektywnie)
• 10 MB pamięci eDRAM stosowanej jako bufor ramki
• Odtwarzane formaty: DVD Video, DVD-ROM, DVD-R/RW, CD-DA, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG, MPEG-4 oraz CD
• Obsługa trybów 480p, 720p, 1080i oraz po ostatniej aktualizacji Dashboardu 1080p
• 3 porty USB 2.0
• 1 port HDMI
• Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów
• Odłączany dysk twardy o pojemności 20GB, 60 GB lub 120 GB
• Karty pamięci: 64MB, 256MB, 512MB

2. Akcesoria dodatkowe
- headset
- słuchawka bluetooth
- Messanger Kit
- Play & Charge Kit
- kamera Live Vision
- karta pamięci
- wymienne panele przednie
- pilot
- kierownica Microsoft
- gitara (Guitar Hero, Rock Band)
- perkusja (Rock Band)
- mikrofon (Rock Band oraz nadchodzące Lips)

2. Jakie zestawy Xboxa 360 są dostępne w Polsce?
a) Xbox 360 Arcade – zawiera konsolę (białą), okablowanie (zasilacz, kabel composite), bezprzewodowy pad (biały), kartę pamięci 256MB, zestaw gier 5 gier Arcade, instrukcje, tacka DVD jest biała
b) Xbox 360 Premium – zawiera konsolę (białą), okablowanie (zasilacz, kabel component, kabel ethernetowy), bezprzewodowy pad (biały), headset, twardy dysk 20GB lub 60GB (od niedawna), instrukcje, tacka DVD jest srebrna
c) Xbox 360 Elite – zawiera konsolę (czarną), okablowanie (zasilacz, kabel component, kabel ethernetowy), bezprzewodowy pad (czarny), headset, twardy dysk 120GB, instrukcje, tacka DVD jest srebrna

3. Biblioteka gier
http://metacritics.com/games/xbox360/scores/

4. Xbox Live – co to?
a) Xbox Live (XBL) jest to wirtualna społeczność użytkowników podłączonych do sieci. Dzięki niej można chatować, prowadzić rozmowy głosowe, wideokonferencje, lecz główny nacisk został położony na grę wieloosobową. Są 2 wersje:
- Gold – pakiet pozwalający dodatkowo na grę w sieci i pobieranie wersji demo bez zwłoki. Aby mieć dostęp do funkcji multiplayer musimy za nią płacić. Do kupienia są specjalne zdrapki zasilające konto na 1, 3, 12 i 12 + 1 miesiąc gratis (najczęściej zdrapki okazyjne np. wydanie nowej gry). Miesiąc Golda otrzymuje się po zarejestrowaniu pierwszych 3 kont na danej konsoli każde następne otrzymuje status Silver. Nie ma możliwości wyboru Polski podczas procesu rejestracji nowego konta.
- Silver - bezpłatny, podstawowy pakiet. Posiada wszystkie funkcje Microsoft Live! Gold, z wyjątkiem gry wieloosobowej oraz ograniczeniem w pobieraniu nowych wersji demo (możliwe jest to dopiero po 7 dniach od ukazania się dema na Xbox Live). W niektórych grach znajdują się kody pozwalające na granie w sieci przez 48 godzin, jednak nie nadają one przywilejów Xbox Live Gold (brak możliwości pobierania nowych wersji demo przez 7 dni i grania w niektóre gry w sieci w trybie rankingowym).
b) Xbox Live Marketplace – „rynek”, na którym można pobrać dema najnowszych gier i trailery (także w HD) oraz za Microsoft Points kupić gry arcade, nowe stroje, postacie, samochody itp.
Microsoft Points – można powiedzieć, że jest to waluta, którą posługujemy się na rynku
c) GamerTag – unikalny nick użytkownika konsoli, do każdego z nich przypisywane są oddzielne punkty GS oraz achievement
d) GamerScore – jest to ilość punktów, zdobyta przez gracza za odblokowanie osiągnięć (achievements), np. dostajesz 20 punktów za strzelenie 3 bramek jednym piłkarzem w PES. Każda (!) gra ma inne osiągnięcia.

5. Czy mogę podłączyć Xboxa 360 do monitora?
Tak, możesz. Wystarczy kupić kabel VGA lub HDMI (o ile twój monitor ma ten port), który znajdziesz chociażby na Allegro.pl Nie musisz kupować oryginalnego Microsoftu, bo są inne zastępcze jakościowo porównywalne, aczkolwiek ten Microsoftu jest lepszy :)

6. Konsola mi się popsuła! Co teraz?
W przypadku awarii sprzętu w ciągu 14 dni od daty zakupu konsoli X360 możesz zgłosić się bezpośrednio do Sprzedawcy (czyli w miejscu, gdzie kupiłeś konsolę) w celu oddania, zareklamowania towaru lub wymienienia na nowy (w zależności od opcji przewidywanych przez Sprzedawcę).
Klient musi oddać Sprzedawcy konsolę w oryginalnym opakowaniu wraz ze wszystkimi akcesoriami wchodzącymi w skład zestawu (zasilacz, kable itd.).

Po upływie 14 dni od daty zakupu konsoli, Klient powinien skontaktować się telefonicznie z Xbox Helpline (Polska): 00800 441 17 96 (połączenie bezpłatne z tel. stacjonarnego, nie dotyczy połączenia z tel. komórkowego), aby zarejestrować swoją konsolę X360 w celu aktywacji gwarancji (wymagane jest podanie numeru seryjnego konsoli) oraz zgłosić usterkę.

Centrum Pomocy Technicznej firmy Microsoft w trakcie rozmowy z klientem postara się:
a) zdiagnozować problem;
b) ustalić, czy problem dotyczy sprzętu, akcesoriów czy oprogramowania;
c) jeżeli okaże się to konieczne - zorganizuje kuriera, który odbierze konsolę od klienta i dostarczy do serwisu, gdzie konsola zostanie naprawiona, a po serwisowaniu dostarczy ją z powrotem do klienta. Koszt przesyłek pokrywa Microsoft.

Po zgłoszeniu usterki i zapadnięciu decyzji o wysłaniu konsoli na serwis, klient otrzyma e-mailem kod kreskowy do wydrukowania lub drogą pocztową gotowy, wydrukowany kod kreskowy w celu naklejenia go na list przewozowy firmy kurierskiej. Klient może sam zamówić kuriera po otrzymaniu kodu kreskowego i uzgodnić dokładną godzinę odbioru przesyłki, nr tel. (0-22) 650 16 61.
W przypadku serwisowania akcesoriów lub wymiany uszkodzonych gier Microsoft Games Studios klient pokrywa koszty przesyłki.
Klient musi odesłać do serwisu konsolę w oryginalnym opakowaniu wraz ze wszystkimi akcesoriami wchodzącymi w skład zestawu (zasilacz, kable itd.). Naprawa serwisowa jest realizowana w czasie 3 tygodni.

W przypadku, gdy Klient dokonał zakupu konsoli zagranicą i posiada ważny paragon/rachunek – powinien zadzwonić bezpośrednio na numer Xbox Helpline (Polska) 00800 441 17 96, aby aktywować gwarancję.
Klient posiadający uszkodzoną konsolę kupioną zagranicą (z aktywną gwarancją) powinien liczyć się z tym, że może ponieść koszty wysyłki konsoli do serwisu.
/hiv

7. Jak się rejestrować w usłudze Xbox Live?
Najlepiej zarejestrować się na Stany Zjednoczone, podając jakieś fikcyjne dane, np.:
Jan Kowalski
503 Street
10003 Manhattan, NY

8. Mam problem z konfiguracją Xbox Live. Pomocy!
http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html

9 . Intercooler? Czy warto?
Nie, nie warto. Intercooler nie jest urządzeniem licencjonowanym przez Microsoft. Może on doprowadzić do uszkodzenia gniazda zasilania w konsoli. Wtedy zgłaszając taką usterkę w serwisie Microsoftu, gwarancja nie zostanie uznana.

10. Czy Xbox 360 ma blokadę regionalną?
Niestety tak. Jeśli masz konsolę kupioną w Europie, to musisz kupować gry PAL, bądź Region Free. Jeśli kupiłeś w USA, to NTSC, bądź RF. Jeśli w Japonii, to NTSC-J, bądź RF.
Uwaga! Niektóre dema Marketplace gry Arcade na Marketplace również mają takie blokady!

11. Czy jest możliwość przerobienia konsoli?
Tak, owszem. Istnieje możliwość montażu chipu NME oraz flash napędu. Jednak podczas tej operacji tracimy gwarancję (!) oraz jesteśmy narażenie na BAN usługi Live (nie będziesz miał możliwości połączenia się z tą usługą)

12. Słyszałem, że Xbox 360 często się przegrzewa. To prawda?
Był to częsty problem występujący w starszych modelach konsoli, jednak nowa architektura Xboxa pozwoliła na znaczne zmniejszenie tej niedogodności. Niemniej jednak faktem jest wydzielanie przez konsole dużej ilości ciepła podczas pracy.

Źródła: moja i des1og’a głowa (:P), wikipedia, forum PSX Extreme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 07:26, syriusz.b napisał:

kabel VGA od M$ wcale nie jest lepszy... Duuuża bzdura...


IMO lepszy. Zdania są podzielone.

Jeśli jeszcze jakieś poprawki chcesz wprowadzić, to mi napisz, a wyśle się poprawione do modków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obszerniejsze FAQ''i można znaleźć chociażby na oficjalnej (jak i nie oficjalnych) stronie xbox''a, także nie ma sensu przytaczać go na tym forum.

Co do samego kabelka to czytałem mnóstwo opinii na ten temat i zazwyczaj jest tak, że ten kto kupił kabel od Billa, wychwala go pod niebiosa (może nie chce wyjść na... gorszego, dlatego, że wydał tyle kasy), natomiast ten kto kupił kabelek po niższej cenie i innej firmy wychwala właśnie swój. Jednak pisanie, że kabel jest "po prostu lepszy" jest troche niskich lotów. Uzasadnij, ma ferrytowe dławiki, pozłacane końcówki, zrobiony z niezwykłego stopu niespotykanego do tej pory na ziemi, cokolwiek abym wiedział, że wg przytoczonego przez ciebie FAQ''a bardziej opłacalne jest kupno kabelka od Billa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gigantyczny problem. Włączam Xboxa, wita mnie ekran startowy, system zaczyna mnie logować i ..... ZONK. Xbox zawiesza się. I tak 20 razy ( bo tyleż razy próbowałem się zalogować i zagrać). Raczej nie jest to wina Live''a, bo dotyczyło by to większą ilość osób, więc coś jest z konsolą. Dodatkowo zaczyna jakby bardziej warczeć przy uruchamianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 13:09, Skwarek pl napisał:

Obszerniejsze FAQ''i można znaleźć chociażby na oficjalnej (jak i nie oficjalnych) stronie
xbox''a, także nie ma sensu przytaczać go na tym forum.

Jak najbardziej jest .Codziennie pełno userów zadaje wciąż te same ,powtarzające się do znudzenia pytania o Xboxa ,na które padają wciąż te same odpowiedzi .Może chociaż to pomoże ,bo jak wiadomo lwia część użytkowników tego forum nie słyszałą o google a już tymbardziej o znajdowaniu czegoś samemu ,zamiast zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, ja znalazłem (CHYBA) błąd w tym FAQ, dotyczy to punktu drugiego i wersji Elite, sam mam właśnie tą werje i miałem w pudełku kabel HDMI którego bojanzaw tam nie umiescił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 17:37, jackass napisał:

tak wogóle to są 2 punkty numer 2



LOL nie zauwazyłem hehehe, ale to jak z tym kablem jest ?? jest on czy poprostu miałem go gratis heeheh jako szczęśliwiec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:13, Skwarek pl napisał:

Wersje Elite mają w zestawie kabelek o którym mówisz ;] i z tego co mi wiadomo jest to
"exclusive" dla wersji elite.


Tak było na początku, ale teraz obie wersje(premium i elite) różnią się tylko kolorem i wielkościa dysku. Wersja premium ma w zestawie wszystko to, co elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:22, Rumcajs52 napisał:

>
U mnie w premium nie było kabelka HDMI.


Bo pewnie miałeś starszą wersję. Starsze premiumy nie miały nawet wejścia HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować