Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2013 o 23:23, Ecko09 napisał:

Ale podniete maja ludzie robiac se gigantyczne opisy w HTML...


No wiesz, HTML = czary ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 00:51, Nephren-Ka napisał:

Co sądzicie o Liandry na Akali? I jeśli nie, to dlaczego? ;p


Hm, no czy ja wiem... Może tak, z jednej strony daje ap i hp na raz. Wiadomo Akali to taki typ asasyna, który działa na bliski zasięg. Czyli Hp na +, jak również ap na + (wiadomo każdy czrodziej lubi ap). Z drugiej strony 2900 to trochę pieniędzy. Jeżeli nie masz dobrego startu, to szedłbym w opcje troche bardziej defensywne. Natomiast jeżeli w przeciwnym teamie jest dużo tanków czy generalnie postaci, które są w stanie znieśc burst i dalej biec (no np taki Alistar na ulti) to polecałbym zainwestowanie w ten przedmiot. Dodatkowym plusem jest to, że Liandry stackuje się Rylaiem, włąsicwie z jego pasywem, dodając to, że ze swojego Q na swojej Akali masz umiejętnośc point and click, daje to 100% szans na podwójny dmg z Liandry przez 1,5 sekundy. Tyle trwa slow. Biorąc pod uwagę plusy i minusy, widzę przewagę plusów dla tej postaci, ale zalecałbym ostrozność w ocenieniu możliwości zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 00:51, Nephren-Ka napisał:

Co sądzicie o Liandry na Akali? I jeśli nie, to dlaczego? ;p

Wg. mnie zrobić sobie tą małą maskę do penetracji i dopiero majac kilka przedmiotów, kiedy liandry jest już opłacalne, dokończyć budowę takowej. No i jak już QST07 wspomniał, fajnie działa z Rylaiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 00:51, Nephren-Ka napisał:

Co sądzicie o Liandry na Akali? I jeśli nie, to dlaczego? ;p


Imho bezsens, Akali to all-in i to jeszcze głównie single target (jedynie E jest Aoe i ma dosyć spory cd, więc się nie opłaca), więc pasyw Liandry by podziałał z 4-5 sekund. Lepiej zrobisz, jeżeli zamiast zamiast tego kupisz Lich Bane(damage!)/Rabbadona(jeszcze więcej damage!)/Rylai(ap+hp+slow, wszystko czego potrzebuje Akali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 11:40, Buhahahahaha napisał:

> Co sądzicie o Liandry na Akali? I jeśli nie, to dlaczego? ;p

Imho bezsens, Akali to all-in i to jeszcze głównie single target (jedynie E jest Aoe
i ma dosyć spory cd, więc się nie opłaca), więc pasyw Liandry by podziałał z 4-5 sekund.
Lepiej zrobisz, jeżeli zamiast zamiast tego kupisz Lich Bane(damage!)/Rabbadona(jeszcze
więcej damage!)/Rylai(ap+hp+slow, wszystko czego potrzebuje Akali).

Ale mała masencja całkiem ładnie może Ci pomóc na lini. A potem zawsze można ją rozbudować/sprzedać i kupić jakiś defensive item.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 11:55, akwyx napisał:

Ale mała masencja całkiem ładnie może Ci pomóc na lini. A potem zawsze można ją rozbudować/sprzedać
i kupić jakiś defensive item.


Ale on się nie pyta o małą wersję, lecz o dużą :p. Małą jeszcze się nawet opłaca, ale jak wcześniej powiedziałem, duża to bezsens na Akali, wydajesz 1,4k, żeby dostać troche hp, ap i (prawie) bezużyteczny dla Ciebie pasyw. Chcesz to budować to weź Branda czy Zyre (na tej to nawet widziałem, że Lizard działa ze względu, że roślinki też korzystają z pasywa O_o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 00:51, Nephren-Ka napisał:

Co sądzicie o Liandry na Akali? I jeśli nie, to dlaczego? ;p


Nie bo liandry to sustained dmg item, a Akali to burst dmg champ.
Samo HG- tak, bo daje wszystko, czego Ci trzeba (mpen dla większego burstu, ap dla większego burstu, hp aby przetrwać), ale nie więcej. Żeby liandry było użyteczne potrzebujesz jak najwięcej spammable aoe, najchętniej long-range (poke poke poke, a biedne tanki powoli umierają), zaś akali wchodzi z burstem, zostaje w close range i generalnie ma zdejmować przeciwników, którzy obroną nie grzeszą. A nie wywalić combo na tanka, któremu gucio to zrobi :D
Więc zdecydowanie nie, samo HG jest dobre, ale nie więcej. Akali zwyczajnie nie potrzebuje wyrzucić ponad 1400g na pasywke, która jej się nie przyda (a nie oszukujmy się- płacimy praktycznie wyłącznie za ową pasywkę). Lepiej kupić za to inne itemy, a jak dojdziemy do bardzo, bardzo późnego lategame- sprzedać HG i kupić to, czego nam obecnie potrzeba (czyli na 99% moar def).

Generalnie z Liandry obecnie jest... Różnie. Bo musi zajść jednocześnie bardzo wiele rzeczy, aby był opłacalny. Long-range, aoe poke champ o średnim skalowaniu z AP (aby pasyw opłacał się bardziej niż "więcej AP"), którego główny skill jest spammable i jeszcze nakłada slowa (czyli albo robi to bo taka jest jego charakterystyka, albo first itemem jest Rylai, a za nim idzie Liandry). Ile widzisz takich champów? Rumble? Spełnia, ale nie jest long range + ma bardzo mocne skalowanie z AP. Ziggs? Nie buduje rylai, a za to potrzebuje dużo golda żeby zbudować athenes. Cassio? Buduje rylai, ale co z tego, skoro potrzebuje po trochu wszystkiego (z przewagą AP).
W efekcie obecnie HG jest bardzo dobre na 90% AP champów, a Liandry jest strasznie sytuacyjne (bo praktycznie nie ma champów, które spełniają wszystkie powyższe wymagania- wtedy liandrys byłoby dla nich core). Może to się zmieni, kiedy Zhonya dostanie jakiegoś nerfa i skończy się jej rushowanie. Ale co z tego, skoro ostatnio mres itemy zostały wzmocnione i jeszcze bardziej opłaca się void staff...

Osobiście sądzę, że najrozsądniejszym wyborem jest kupowanie Liandrys kiedy Twój team to AD mid i AP top. Wtedy ten AP top (Rumble/Morde/Vlad/cokolwiek) zwykle kupuje rylai, a przeciwnik zwykle skupia się na kupowaniu armora + hp (Randuins, przeciwny mid Zhonye etc). Wtedy się to opłaca, ale czasami samo HG i tak pozostanie rozsądniejszym wyborem (bo ludzi budujących armor over mres i tak ono counteruje, a z tym HP u przeciwnika to bywa różnie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 14:15, Thrandir napisał:

Nie bo liandry to sustained dmg item, a Akali to burst dmg champ.
/ciach/


W sumie to właśnie coś takie myślałem o tym itemie na Akali.
Ogółem cała sytuacja wynika z tego że mam jednego znajomka który sobie to buduje i uważa to za świetny wybór, a taką argumentację zbywa tym ''że to mu pasuje pod jego styl gry i że to bzdury jakieś są''. Ot, jak widać z pozoru normalny chłop 20-paroletni może jednak w czymś być debilem.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 15:03, Nephren-Ka napisał:

W sumie to właśnie coś takie myślałem o tym itemie na Akali.
Ogółem cała sytuacja wynika z tego że mam jednego znajomka który sobie to buduje i uważa
to za świetny wybór, a taką argumentację zbywa tym ''że to mu pasuje pod jego styl gry
i że to bzdury jakieś są''. Ot, jak widać z pozoru normalny chłop 20-paroletni może jednak
w czymś być debilem.xD


Wiesz... Powiem tak. Dawno dawno temu budowałem na Morde Haunting Guise + Deathfire Grasp. W każdej grze flame "bo grasp daje manaregen a morde jest manaless", wśród znajomych to samo (żarty że jestem "Haunting Zak" co kupuje trash-tier itemy), tu na forum też leciały opinie, że Deathfire i HG to shit itemy. Dwa miesiące- Grasp top tier pick turniejowy, trzy miesiące- HG top tier pick (to było tuż przed zmianą sposobu liczenia mpen, kiedy stare HG na krótko urosło do rangi must-have na każdym Rumblu i innym Vladzie). I jeden i drugi item dostał zmianę (Grasp dużą zmianę, HG- związaną ze zmianą sposobu naliczania mpen, aby nie był uber op) i pozostały często pickowanymi itemami. Ale w okresie kiedy ja to robiłem- każdy uważał, że zmarnowany gold. I potem nagle okazało się, że bardzo dobre. Może to też jest jakiś hidden op build? :>

Każdy ma własne ulubione itemy, z którymi dobrze mu się gra, i to, że może obiektywnie nie są one w danym momencie logicznie uzasadnione nie oznacza, że jemu one po prostu nie pasują. I że dzięki temu radzi sobie lepiej. Gdyby umiał grać inaczej- pewie inne itemy bardziej by mu pasowały. Ale gra akurat tak i lubi ten przedmiot i dlatego dobrze sobie z nim radzi. Tak długo jak na tej akali nie stackuje teara i nie buduje pure manaregen to nie nam oceniać, że to zły wybór- po prostu nie najbardziej optymalny. Można lepiej zainwestować to 1400golda. Ale z drugiej strony nie jest to złoto całkiem wyrzucone w błoto, tylko poświęca się wybór optymalny na rzecz własnych preferencji. Czasami to sprawdza się dużo lepiej- w końcu najskuteczniejsi jesteśmy nie tym, co obiektywnie jest najbardziej OP, ale czym gra nam się najlepiej i co najbardziej nam odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 14:15, Thrandir napisał:

Generalnie z Liandry obecnie jest... Różnie. Bo musi zajść jednocześnie bardzo wiele
rzeczy, aby był opłacalny. Long-range, aoe poke champ o średnim skalowaniu z AP (aby
pasyw opłacał się bardziej niż "więcej AP"), którego główny skill jest spammable i jeszcze
nakłada slowa (czyli albo robi to bo taka jest jego charakterystyka, albo first itemem
jest Rylai, a za nim idzie Liandry). Ile widzisz takich champów? Rumble? Spełnia, ale

Zyra ze względu na nakładanie liandry z roślinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Filipińczycy mają taką wyprzedaż, jak wrzucałem, tymczasem u nas grim reaper karthus. Wiem, że wielu z Was z utęsknieniem czekało na ten skin, także idźcie wydać swoje ciężko zarobione rpeki! /Sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 20:13, Budo napisał:


Filipińczycy mają taką wyprzedaż, jak wrzucałem, tymczasem u nas grim reaper karthus.
Wiem, że wielu z Was z utęsknieniem czekało na ten skin, także idźcie wydać swoje ciężko
zarobione rpeki! /Sarkazm.

to jest moj ulubiony skin dla karthusa, gdy mi sie nudzi to odpalam normala, pickuje siona revive+tp obojetnie jaka pozycja, wlaczam capslocka i cosplayuje smierc ze swiata dysku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 21:01, Yawei napisał:

to jest moj ulubiony skin dla karthusa, gdy mi sie nudzi to odpalam normala, pickuje
siona revive+tp obojetnie jaka pozycja, wlaczam capslocka i cosplayuje smierc ze swiata
dysku :D


Sion czy karthus? Btw piszesz z capsem wtedy? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować