Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2012 o 16:06, AngelonMarcus napisał:

Hmm...
Jestem ciekaw co mi ciekawego powiecie na temat Vladimira. Warto go kupić, jeśli nie
posiada się run pod AP/HP? Ogółem mniej więcej wiem jak nim grać, ale właśnie mam wątpliwości
co do jego skuteczności bez ulepszenia runami, tym bardziej będąc na 23 Lv.



Vlad sprawia Riotowi kłopoty, nie jest to stabilny champion. Za chwilę mogą go znerfić, albo zbuffować i nie wiadomo czemu :P
Generalnie jeśli grasz champami pod ap, to i tak i tak runy będziesz musiał kupić. Aktualnie jest imo średni, nadaje się na topa, albo na mid, ale generalnie szału nie robi (moja opinia). Aczkolwiek są ludzie, którzy nim wymiatają i prosy często Vlada pickują obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 17:11, Budo napisał:

Vlad sprawia Riotowi kłopoty, nie jest to stabilny champion. Za chwilę mogą go znerfić,
albo zbuffować i nie wiadomo czemu :P
Generalnie jeśli grasz champami pod ap, to i tak i tak runy będziesz musiał kupić. Aktualnie
jest imo średni, nadaje się na topa, albo na mid, ale generalnie szału nie robi (moja
opinia). Aczkolwiek są ludzie, którzy nim wymiatają i prosy często Vlada pickują obecnie.


Generalnie posiadam champy takie jak:
- Shyvana
- Brand
- Leona
- LeBlanc
- Yi
- Mordekaiser
Myślałem nad kupnem Sejuani, Vlada bądź co bądź Jarvana.
Chciałem mieć postać typowo CC - Jest nią Leona ale jakoś nie wiem dlaczego nie potrafię nią dobrze zagrać, natomiast gdy Sejuani była w rotacji to szło mi nią perfekcyjnie, zaś jej CC jest także wysokie. Opinie mówią jednak że od Leony jest słabsza.
Gówny offtank - Shyvana
Główny Caster - Brand
Główny Tank - Narazie nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 18:04, AngelonMarcus napisał:

Myślałem nad kupnem Sejuani, Vlada bądź co bądź Jarvana.
Chciałem mieć postać typowo CC - Jest nią Leona ale jakoś nie wiem dlaczego nie potrafię
nią dobrze zagrać, natomiast gdy Sejuani była w rotacji to szło mi nią perfekcyjnie,
zaś jej CC jest także wysokie. Opinie mówią jednak że od Leony jest słabsza.
Gówny offtank - Shyvana
Główny Caster - Brand
Główny Tank - Narazie nie mam.


Na twoim miejscu nie skupiałbym się na pozycji "Tank" na dobrą sprawę coś takiego w tej grze nie istnieje (już), jeśli już tak bardzo chcesz mieć coś w takim stylu to możesz kupić Shena lub Rammusa, oboje byli uznawani za tanków, teraz ich role są inne, wydaję mi się, że Shen byłby mimo wszystko lepszy od Rammusa.

Następnie, postać z CC. Chcesz mieć postać z CC, a zastanawiasz się nad Vladem, który jedynie co ma to slow i może wykorzystasz go w tym celu z 2 razy w trakcie gry. Sejuani wydaje mi się ma trochę lepsze CC, ale Jarvan wprowadza większe zamieszanie. oboje mają CC (J4 podrzut, słaby slow i ulti, które zamyka osobę (i ewentualnie osoby obok)którą ztargetujesz; Sejuani, słaby slow, mocny slow, stun połączony ze słabym slowem) Wydaje mi się, że Jarvan ma wiekszy dmg i ewentualnie może być na topie zamiast w jungli. Jest w stanie sobie poradzić z własnym teamem lepiej niż Sejuanii.

Wracając do Vlada: Vlad ma tą zaletę, że może być i na topie i na midzie (przy czym na topie jest trochę lepszy niż na midzie). Jeśli uzyska przewagę może bardzo łatwą ją wykorzystywać. Jego problemami są słabe early i brak CC. Słabe early można próbować kontrować runami/masteries, ale przede wszystkim własną grą. Brak CC można próbować zastąpić Rylaiem, ale wciąż nie jest to ten rodzaj CC który może zmienić losy teamfightu (należy pamiętać, że tylko na 1 spellu będzie 35% slowa, podczas gdy na reszcie będzie 15%) Osobiście polecam tą postać.

Jeszcze parę słów o Leonie i Sejuani. Jako iż te postacie nie mają dmg (chociaż Sejuani już może coś robić) to polegają one w dużej mierze na teamie. Jako iż Sejuani to jungler to musi polegać na 4 osobach, Leona jako support tylko na 1 - na AD Carry (przynajmniej w początkowej fazie gry). Są one przydatne, ale należy pamiętać, że same nic nie zrobią.

I najważniejsze, jeśli podoba ci się jakaś postać, to kup ją i graj jak najlepiej potrafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj również Cho''Gatha i Blitzcranka. Obu można zrobić pod pseudo-tanka. Cho ma podrzut i silenca, oraz bardzo miłe w użyciu ulti. Blitzcrank jest genialnym initiatorem walk, dzięki jego Q bardzo często wygrywa się teamfighty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:04, ZnalazlemNemo napisał:

Blitzcrank jest genialnym initiatorem walk,
dzięki jego Q bardzo często wygrywa się teamfighty :)


Albo przegrywa wciągając takiego Amumu w środek własnej drużyny, co bardzo uszczęśliwia smutną mumię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:04, ZnalazlemNemo napisał:

Spróbuj również Cho''Gatha i Blitzcranka. Obu można zrobić pod pseudo-tanka. Cho ma podrzut
i silenca, oraz bardzo miłe w użyciu ulti. Blitzcrank jest genialnym initiatorem walk,
dzięki jego Q bardzo często wygrywa się teamfighty :)

Widzisz, akurat tychże nie wymieniłem ze względu na wygląd i styl, jakoś niespecjalnie mi się podobają. Muszę poczuć to "coś", żeby mi się postać spodobała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Złapanie takiej Ashki czy Vayne prosto w objęcia moje i teamu, oraz patrzenie jak pada i ta myśl "hah prawie wygraliśmy" naprawdę wynagradza wszystkie trudy grania blitzem :P

Apropo mam 6300 i nie wiem kogo do jungli. Lee czy Shyvane? Zastanawiałem się jeszcze nad Trundle. Jednak chyba zdecyduje się na Lee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie dawno rozpocząłem przygode z Lol''em, i spodobało mi się, widziałem też we wcześniejszych postach ,że grywacie między sobą, tutaj nasuwa się pytanie, mógłbym dołączyć? Jeśli tak podajcie prosze nicki z gry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:29, ZnalazlemNemo napisał:


Apropo mam 6300 i nie wiem kogo do jungli. Lee czy Shyvane? Zastanawiałem się jeszcze
nad Trundle. Jednak chyba zdecyduje się na Lee.

Powiem szczerze, że polecam Ci Lee. Kuzyn nim gra, i ogółem każda napotkana i doświadczona osoba, jeśli ma runy i wyfarmi się porządnie to po prostu miażdży system. Zadaje takie obrażenia, że czasem ciężko jest z nim wygrać 2v1, zdarzało się nawet, że było 3v1 i wprawdzie zabił 2 i sam został zabity, ale 3 postać wyszła zwycięsko z 1/4 HP.
Shyvana już taka wytrwała nie jest, natomiast Trundle... Hmm... Ciężko powiedzieć, nikt nim nie gra.

korinek2 ---> Ángelon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:36, AngelonMarcus napisał:

>
> Apropo mam 6300 i nie wiem kogo do jungli. Lee czy Shyvane? Zastanawiałem się jeszcze

> nad Trundle. Jednak chyba zdecyduje się na Lee.
Powiem szczerze, że polecam Ci Lee. Kuzyn nim gra, i ogółem każda napotkana i doświadczona
osoba, jeśli ma runy i wyfarmi się porządnie to po prostu miażdży system. Zadaje takie
obrażenia, że czasem ciężko jest z nim wygrać 2v1, zdarzało się nawet, że było 3v1 i
wprawdzie zabił 2 i sam został zabity, ale 3 postać wyszła zwycięsko z 1/4 HP.
Shyvana już taka wytrwała nie jest, natomiast Trundle... Hmm... Ciężko powiedzieć, nikt
nim nie gra.

korinek2 ---> Ángelon

Hah, shyvana nie jest tak wytrwala? Bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 21:39, Yawei napisał:

Hah, shyvana nie jest tak wytrwala? Bzdury

Wprawdzie ona jest OP, gdyby podało się mocny build, to mogłaby cały czas być w smoczej formie. U niej głównym atutem jest skill na W, który dodaje szybkości, zadaje obrażenia, itd.
Wiem, wiem... Daje się jej głównie w HP i Armor, ewentualnie M. Resist, zależy od drużyny, natomiast potem kupuje Atmę i po sprawie.
Osobiście myślę, że Lee to lepszy wybór. Do końca nie przekonam, gdyż nie znam dogłębnie tej postaci, jej natury, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:22, Nufiko napisał:

Albo przegrywa wciągając takiego Amumu w środek własnej drużyny, co bardzo uszczęśliwia
smutną mumię :P

Kiedyś ty widział Amumu?


@ZnalazlemNemo

Dnia 19.03.2012 o 20:22, Nufiko napisał:

Apropo mam 6300 i nie wiem kogo do jungli. Lee czy Shyvane? Zastanawiałem się jeszcze nad Trundle. Jednak chyba zdecyduje się na Lee.


Shyvanna, prostsza, łatwiej zrobić comeback imo (naprawdę nie pamiętam, by Lee po tym jak coś zfailował odbił się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 21:49, Aku230 napisał:

Kiedyś ty widział Amumu?


Przedwczoraj na streamie boba :P Poza tym sam mumią dość często pomykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 20:29, ZnalazlemNemo napisał:

Apropo mam 6300 i nie wiem kogo do jungli. Lee czy Shyvane? Zastanawiałem się jeszcze
nad Trundle. Jednak chyba zdecyduje się na Lee.


Ja jednak polecał bym Ci Lee Sina ze względu, że Shywana w jungli jest bardziej zależna od swojego team ponieważ sama nie ma CC i gankowanie nią jest trudniejsze niz Lee Sinem. Poza tym granie Lee Sinem to czysty fun "cześć jestem Lee Sin i moje W robi 7 różnych rzeczy" i te sprawy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 10:54, Monti0512 napisał:

Czy wciaż możliwe jest zabicie reda i blue w 2 minucie grając Shaco?


Niezbyt, znerfili czas trwania boxów, więc trzeba robić po kolei. Ciągle idzie dość szybko, ale nie można mieć insta dwóch buffów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować