Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

/.../
Sion AP to jedna z bardziej no-brainowych postaci którą można wysoko zajść nie starając się szczególnie. Tylko że to co jest jego siłą jest też słabością - poza tym stunem i shieldem to on nie ma NIC co pozwoli mu przeżyć. W teamfightcie da się go rozjechać na 1 stuna (co już sprawdzałem - Amumu + uznanie Siona za priorytet do zabicie = Sion pada zanim w ogóle włącza tarczę), a po rozwaleniu jego tarczy użyteczność tej postaci spada w zasadzie do zera.

Więc kontra taka sama jak na większość postaci - nie dać mu się absurdalnie wyfeedować (jeśli bierze solo lane to wysłać mu na spotkanie Urgota/Corkiego/Irelię którzy mogą bez przeszkód niszczyć mu shielda i harassować w nieskończoność nie zostając przy tym nadmiernie rannymi.)

@ filip29
Ja to bym chciał żeby jakiś team z US z okolic 1700 rata zmierzył się z Fnatic ^^ To mieliby naprawdę zimny prysznic bo naprawdę, w obecnym turnieju Go4LoL na US to co druga drużyna gra lepiej - więcej wardów, spokojniejszy gameplay (w SK Gaming vs Fnatic ci pierwsi przez cały mecz grali tak spokooojnie i powolutku, nie przejmując się niczym a Fnatic to jakby zaraz mieli im prąd odłączyć - nieprzemyślane ganki itp.), 10x lepsza budowa teamu (a nie full AP i liczymy na cud).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 15:21, Hacket napisał:

jest czego zazdrościć ogólnie kate jak się ogrania można cuda niewidy robić ale większość
się wbija na pałę waląc ulti a później się dziwiąc że jaki stuner zatrzymał je a samemu
sie pada :P Trochę ogaru i pomyślunku ot co ^^

Ja ostatnio rypie AD eve (nie bij) + koleżanka Katarina, to są cuda nie widy :) Kata+Ammumu też gromi w early.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 15:37, HomoNomo napisał:

Ja ostatnio rypie AD eve (nie bij) + koleżanka Katarina, to są cuda nie widy :) Kata+Ammumu
też gromi w early.


Zasadniczo combo Amumu + cokolwiek z AoE gromi...i to nie tylko w early ;)

@ Yawei
Ja w match history (fakt że w normalach i mając premade) to mam takie mecze gdzie kupowałem Shenem chyba z 3 Giant's Belty pod rząd bo wrogi team nie zasługiwał na traktowanie go serio. Więc jeśli tam był tylko 1 taki mecz że ktoś stackował sobie Warmog's to chyba jeszcze nic złego. No... chyba że to lose a Morde miał tam być main tankiem (co w ogóle jest co najmniej dziwnym pomysłem). To wtedy jednak coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 23:59, Budo napisał:

nigdy iść w czyste resisty i hp, bo lepiej na nim działa budowanie po trochu resistów,
many i ap.

No zgadzam się, tylko jeszcze jest taka sprawa jak kolejność kupowania. Jak nie ma tanka to raczej, że po RoA zaczniesz składać FoNa bądź Sunfire, albo Banshee, a nie Rylai. Poza tym nie bardzo lubię Rylai na Singedzie. Nie daje to many co jest bardzo niefajne, AP daje tyle samo co Rod, hp podobnie i mana (czyli kolejna porcja hp dla singeda). Ale Rylai ma niby pasywa dosyć fajnego. Tyle, że Singed ma bardzo dużą szybkość biegania, dosyć potężnego slowa i flinga. Mało kto uciekanie.
IMO Rod > Rylai i zamiast Rylaia bym raczej kupił 2giego Roda :)

BTW czemu ludzie nie lubią Swaina? Co raz na rankedzie mówię, że nim mogę grać to od razu z mordą "OMGOMGROFL don''t playahim". A przecież Elementz ma go w T1 w soloq. ^_^

Swoją drogą, nie myślałem, że na rankedach będą tacy idioci czasem. Jak ktoś na pcha linię bez wardów na rzece po czym ginie, bo oczywiście nie widzi pingów i SSów i krzyczy "OMG NOOBS NO SS" "we said" "OH... OH FUC* YOU GUYS IMMA GOIN AFK" i idzie afczyć przez resztę gry. Albo ktoś włącza queue, gra się zaczyna, dostaje randoma (bo sobie gość musi gdzieś iść), feeduje jak cholera i jego wymówką jest to, ze gra pierwszy raz postacią. Dostał Galio i nawet nie przeczytał co ejgo skille robią. I już walić to, że ani razu nie użył tego przyspieszenia w sposób jaki pomógłby naszej drużynie, ale robił takie błędy na prawdę niewynikające z nieogrania Galiosem, a z... nie wiem czego.

Ja myślałem, że na rankedy to się chodzi jak się już coś tam wie. I jak ja mam mieć wyższe ELO od 1265? ^^ Muszę znowu duo zacząć grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 15:25, rtyrtyrty napisał:

I tylko się zastanawiam czemu Riot nic nie zrobi z AP sionem, to już się robi denerwujące.



Nie ściemniaj, Sion miał nerfa ostatnio.
Gram ap Sionem to się wypowiem.
1. Sion ma kiepskie early- niewielkie obrażenia ze spelli, mała prędkość poruszania się, żałosny mana pool i mana regen, słaby regen hp, w dodatku sam sobie pojeżdża dmg. Trzeba to wykorzystać i harrasować, najlepiej postaciami zasięgowymi, nie dać mu farmić.
2. focusować, gdy wrzuca tarczę- tak naprawdę nie trzeba wiele, żeby ją zniszczyć, w ogóle wg mnie ap Siona powinno się focusować w teamfightach, bo niefocusowany mści się strasznie.
3. ap Sion ma dwa skille, a nie cztery jak reszta championów ;]
4. nie feedować go pod żadnym pozorem- jak nafeedujesz Siona to potem miej do siebie pretensje, że pojeżdża za 1500 z combo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 15:44, Markush napisał:

BTW czemu ludzie nie lubią Swaina? Co raz na rankedzie mówię, że nim mogę grać to od razu z mordą
"OMGOMGROFL don''t playahim". A przecież Elementz ma go w T1 w soloq. ^_^


To pozostałości po czasach gdy Swain dopiero co wyszedł a był wtedy, lekko powiedziawszy, nieszczególnie użyteczny (szczerze mówiąc, to sam go nie doceniam i pewnego dnia srogo za to zapłacę ^_^). Zauważ że na low elo rzadko zobaczysz też Urgota, Corkiego i Irelię, z tych samych przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 15:46, Budo napisał:

3. ap Sion ma dwa skille, a nie cztery jak reszta championów ;]


Jego E traktujesz jako pasywę, która mu daje gigantyczne ilości hp bez żadnych itemów je podnoszących. A R używasz żeby szybko ściąć wieżę, albo wyleczyć się w early-mid game. O ile jego ulti jest słabe dla ap siona, to pasywa (na E, ofc) daje mu spoooro hp, bo farmić nim jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Merci starczaja, w przeciwnika nie wbijasz z alpha strika tylko czekasz az zacznie ci zwiewac(po stunie) i dopiero go uzywasz.

Ap sion nie jest wcale OP jest po prostu niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 16:10, Ostrowiak napisał:

Ciekawe czy wyjdę na naba jeżeli stwierdzę, że AP Sion to one-trick pony a znacznie bardziej
użyteczny jest Sion w crit.


sion w crit przy dobrych wiatrach jest nieśmiertelny ;) zrobiłem pierwszego penta killa własnie crit sionem, wpadłem sam na 5ciu przed ich biciem barona xD hp latało mi jak szalone wtedy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gigantyczne? Eee, jeśli ok 200 (max) w okolicach 25 minuty to gigantyczne, to ok.

Nie wiem jakiego sobie champa kupić... Corki, albo ww może? Nie mam żadnego ranged carry, więc Corki byłby ciekawy, za to ww ma klimat i to świetny melee i jungler... tylko, że nieco zbyt popularny. Chyba spróbuję Corkiego.

btw jeśli wezmę Corkiego, to komu powinienem ustąpić miejsca na midzie oprócz Karthusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 15:43, ziptofaf napisał:

> Ja ostatnio rypie AD eve (nie bij) + koleżanka Katarina, to są cuda nie widy :)
Kata+Ammumu
> też gromi w early.

Zasadniczo combo Amumu + cokolwiek z AoE gromi...i to nie tylko w early ;)

JUż dobra dobra. Zespół Fidle, Mummu, Galio, Nunu, Anivia przegrywa czasem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 16:30, Budo napisał:

btw jeśli wezmę Corkiego, to komu powinienem ustąpić miejsca na midzie oprócz Karthusa?

Ja nie ustępuje nikomu jeśli moja postać choć w najmniejszym stopniu się na mida nadaje. Jak jest jungler to solo też lubie.
HomoNomo
Ja się nie dziwię, że z takim teamem przegrywacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 16:30, Budo napisał:

Gigantyczne? Eee, jeśli ok 200 (max) w okolicach 25 minuty to gigantyczne, to ok.


18 hp na falę mobów przy 18 levelu. TO jest sporo.

Dnia 28.03.2011 o 16:30, Budo napisał:

btw jeśli wezmę Corkiego, to komu powinienem ustąpić miejsca na midzie oprócz Karthusa?


Anivii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 18:24, Wielki_Bubba napisał:

18 hp na falę mobów przy 18 levelu. TO jest sporo.


Ta, do 18 poziomu to już gra może być rozstrzygnięta. Tak czy siak sądzę, że ap Sion ma dwa skille, reszta to dodatek (nie mówię, że Enrage jest słabe, po prostu ap tym nie gra- ot, jest sobie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem podłączony do neta, a pisze że serwer jest unavailable, i podobno jestem nie podłączony(widnieje pytanie "Are you connected to the internet?", wie ktoś jak rozwiązać ten problem?Będę wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:09, Maddey napisał:

Mam problem, jestem podłączony do neta, a pisze że serwer jest unavailable, i podobno
jestem nie podłączony(widnieje pytanie "Are you connected to the internet?", wie ktoś
jak rozwiązać ten problem?Będę wdzięczny!


Poczekać bo mają chyba jakąś awarie ponieważ serwery są off, a strona LoL''a nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:11, NdysH napisał:

> Mam problem, jestem podłączony do neta, a pisze że serwer jest unavailable, i podobno

> jestem nie podłączony(widnieje pytanie "Are you connected to the internet?", wie
ktoś
> jak rozwiązać ten problem?Będę wdzięczny!

Poczekać bo mają chyba jakąś awarie ponieważ serwery są off, a strona LoL''a nie działa.

Aha, czyli nie tylko ja mam ten problem, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:09, Maddey napisał:

Mam problem, jestem podłączony do neta, a pisze że serwer jest unavailable, i podobno
jestem nie podłączony(widnieje pytanie "Are you connected to the internet?", wie ktoś
jak rozwiązać ten problem?Będę wdzięczny!


Też tak miewam. Restart LoLa lub restart neta. U mnie działało ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2011 o 19:11, NdysH napisał:

Poczekać bo mają chyba jakąś awarie ponieważ serwery są off, a strona LoL''a nie działa.

I mi leava zaliczyło. Można się go jakoś pozbyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować