Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II w pełnej polskiej wersji językowej już oficjalnie!

103 postów w tym temacie

Mam nadzieję, że będzie elegancja polonizacja :). Jak na razie W3 jeżeli chodzi o wszystkie polonizacje jest najlepiej ogarnięty. No i koniec końców nie lubie grać w strategie w innym niż polskim języku.

@UP

Nie było by fajnie, bo musiał bym o pare GB więcej prawdopodobnie ściągać, jeżeli w jednej instalacji będzie będzie Englisz i Polisz. xD... Oczywiście żartuje :). Przydało by się też tak jak mówisz dla nie przekonanych, czy tez nie lubiących języka polskiego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obyśmy tylko nie byli skazani na polską wersję.
Jakoś lektura polskiej instrukcji do pierwszego Stara mnie zniechęca do lokalizacji. Poza tym dużo aktorów z jedynki powraca i wolałbym się ich trzymać.

Nie mam ochoty na import gry z UK. Oby dało się SC2 zainstalować po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będzie do kupienia w Polsce oryginalna wersja angielska, za nić w świecie nie kupiłbym wersji polskiej. Trudno sobie wyobrazić głos Clothworthiego czy też Helfer zastąpiony aktorami z M jak miłość czy innego polskiego chłamu :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie w to grac po polsku jakos, bo gralem troche w SC1... a polonizacja W3 byla smieszna "nie trzeba mi sie klaniac", "ostrze mrozu jest glodne" :|

chcialbym by mozna bylo chociaz kupic eng wersje (pudelkowa) bez sprowadzania zza granicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie wyboru to sobie można zamówić za granicą i po kłopocie :)
Ja liczę na dobrą lokalizację , co najmniej dobrą ... najpierw jednak gra musi wyjść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://eu.battle.net/index.html

Co za problem zarejestrować keya na swoim koncie battlenetowym,wybrać wersje angielską i ściągnąć klienta gry legalnie?Ja tak zrobię bo nie wyobrażam sobie Starcrafta po Polsku.Btw tak samo zrobię z Diablo 3 czyli pudełkowa wersja z gram.pl i key zarejestrowany na Battlet account.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadzieję, że będzie można wybrać wersję językową, już się boje kto podłoży głos Raynorowi, albo co gorsza Kerrigan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zatrudnić jakiegoś polskiego lektora i załatwić sprawę tak jak w Stalkerze, jeśli koniecznie chcą podkładać głos. Mi tam osobiście wystarczy wersja z napisami, a nawet w całości po angielsku. Mam nadzieję, że Blizzard da nam możliwość wyboru języka przy instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kaszana. Tak bardzo liczyłem na wersję kinową. Cóż, trzeba mieć nadzieję, że nowy battle.net pozwoli mi na zaopatrzenie się w oryginalną wersję językową poprzez download, tak jak to jest w przypadku całej reszty gier Blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jeśli pozostawią wybór wersji językowej do zarejestrowania tak jak przy W3 (a jeszcze lepiej jakby była opcja zmiany wersji językowej w dowolnym momencie, jak to np. ma Steam w przypadku wielu gier, tylko tutaj by to się mogło odbywać z poziomu zarządzania kontem BN). Nie wiadomo też jeszcze w końcu jaki dystrybutor ostatecznie zajmie się Starcraftem 2. Jeśli nie będzie to CDP, a np. LEM to jest duża szansa na lokalizację kinową (oczywiście najbardziej optymalną wersją byłoby po prostu wydanie wersji z dwiema wersjami instalacji - angielską i polską).
Głosy w W3 w dużej części były dobre (niektóre lepsze od angielskich, chociaż trafiło się też sporo słabszych), jednak największym problemem był dobór aktorów. Przy okazji dodatku nie udało się np. powtórzyć tych samych głosów (przez co np. Thrall i Tyrande mieli innych aktorów w W3, a innych we Frozenie), obawiam się, czy takie nieścisłości nie powtórzyłyby się w przypadku SC2 przy kwestii dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że na forach ludzie głównie pieprzą jak to wolą wersje kinowe, a i tak ludzie grają w wersje dubbingowane (bo inaczej te by nie powstawały)? Może i narzekatorzy grają w takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie. Zamiast się cieszyć, że Blizzard docenił Polskę i nie ma was w dupie, jak np. Microsoft to najchętniej byście spalili im siedzibę. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi - jak niby RTS można przetłumaczyć kinowo? Tzn. można, ale należy pamiętać, że przecież komunikaty jednostek są tylko mówione i też pasowałoby je przełożyć, wiele komunikatów od doradców także jest wyłącznie mówionych - nie ma wyjścia, trzeba przetłumaczyć wszystko ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 14:34, Zaratul555 napisał:

Co za problem zarejestrować keya na swoim koncie battlenetowym,wybrać wersje angielską
i ściągnąć klienta gry legalnie?Ja tak zrobię bo nie wyobrażam sobie Starcrafta po Polsku.Btw
tak samo zrobię z Diablo 3 czyli pudełkowa wersja z gram.pl i key zarejestrowany na Battlet
account.

Obawiam się, że wszystkie nowe klucze blizzarda będą już miały przypisaną informację o regionie. Więc Twój plan może nie wypalić.

A ja SC2 kupię nawet za 150 zł. Mam zamiar wspierać developerów którzy szanują Polaków i traktują ich poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować