Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II w pełnej polskiej wersji językowej już oficjalnie!

103 postów w tym temacie

Ja również jestem gotów wydać te 130 zł (150 nie :P) na nowego SC2, na którego przecież tyle czekam. Tylko jednak chciałbym, aby była możliwość wyboru języka, bo nie po to tyle domagałem się powrotu Clotworthy''ego i Harpera, by teraz to wszystko zostało zaprzepaszczone :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam, że jak dubbing będzie dobry, to z chęcią zakupie w pełni zlokalizowaną wersje gry. Przed premierą zawsze są obawy, że polonizacja będzie kiepska i krzyczy się o wersje kinowe, ale jak okazuje się, że jednak wyszło dobrze, to większość zmienia swoje przekonania. Warcraft 3 wyszedł dobrze (mimo iż nawet w angielskiej wersji brakowało mi narratora z kampanii ludzi w Warcraft 2), to może Starcraft 2 taki będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, wieczne problemy hardkorowców z gramu:

a) po polsku - źle
b) po angielsku - źle
c) zawsze i wszędzie w dupie nam źle

No to może tak - już 10 lat temu nie miałem żadnego problemu żeby kupić Baldur''s Gate 2 w wersji angielskiej (w polską też pograłem - i jest super, z wyjątkiem Irenicusa - w pl. wersji głos pod głównego "bad ass''a" podladał jakiś kastrat).

A teraz mamy XXI wiek. Dostęp do netu (a co za tym idzie - do zagranicznych sklepów). Nie ma żadnego problemu, żeby kupić wersję w takim języku, w jakim chcemy. Wolny rynek. Ba - jak informują fani w tym wątku (ja o tym nie wiedziałem) można kupić wersję pl. a klucz zarejestrować tak żebyśmy mieli "anglika". To w czym problem ? Jakim trzeba być upierdasem i zrzędą żeby tu w ogóle mieć jakiś problem ? Przecież teraz można sobie wybierać jak w ulęgałkach - co chce mieć po polsku, to kupuję po polsku, co po ang. to kupuję anglika. Żaden problem.

ps. S2 nie mam w planach, ale Diablo 3 kupię na pewno. I na 90% w polskiej wersji - bo w h&s i rtsy akurat lubię grać po polsku. A polonizacje Diablo 2 i Warcrafta 3 uważam za jedne z bardziej udanych - do tego stopnia że w ogóle mnie nie interesowało jakie Cześki podkładały głos w angielskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że niektórym taka decyzja Blizzarda może się nie podobać, ale..

1. można mieć nadzieję, że bez problemu będzie można zarejestrować SC2 jako wersję angielską jak z dotychczasowymi grami.
2. Może jak w przypadku World of Warcraft będzie można ściągać pakiety językowe. [edit] (patrz post wyżej :) )

I rzecz chyba najważniejsza

3. Duża zachodnia firma pokazuje, że polski rynek ma potencjał i w niego inwestuje. Teraz my powinniśmy pokazać, że Blizzard się nie myli i warto w Polskę inwestować. Może za Blizzardem pójdą potem inne firmy i tez będą nas traktować poważniej niż dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lordpilot

Nieprawda.Jak dla mnie to:po angielsku-dobrze.Jednak oryginalne głosy i nazwy mają klimat.
Co do Diablo 2 to ja pamiętam jak grałem w niego kilka lat po Polsku a potem zagrałem w Angielską wersję.Nieporównywalna różnica,Polska wersja nie ma nawet co startować do Angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 15:20, Zaratul555 napisał:

Nieporównywalna różnica,Polska wersja nie ma nawet co startować do
Angielskiej.


Kwestia co komu lepiej pasuje. JA co prawda nie grałem w angielską wersję D2, ale posiadam dvd-video z filmami z dwójki. Może to z przyzwyczajenia, ale jednak polska wersja brzmi dla mnie lepiej niż pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gry blizzarda byly od zawsze modowalne.

jesli dostaniemy wylacznie polska wersje - na bank bedzie mozna sciagnac EN moda, ktory bedzie bez problemu dzialal. A poniewaz takie mody to modyfikowanie plikow na wlasnym komputerze, a nie proby hackowania, badz zmieniania zasad wersji - mod taki nie skutkowalby natychmiastowym banem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 15:28, EmperorKaligula napisał:

sorry Blizz, fajnie z Twojej strony, ale nie skorzystam - postawie na sprawdzona obsade
z SC1 ;]


Obsada z SC1 przynajmniej częściowo zostanie zmieniona (chociażby Kerrigan). Nie mówiąc już o nowych postaciach, które w SC1 nie występowały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jak oglądnie filmów z lektorem. Zupełnie nie słychać jak autor chciał, żeby konkretne postaci brzmiały. Gra tłumaczona nie ma wiele wspólnego z oryginałem. "Battlecruiser reporting ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 15:34, Daimon_Frey napisał:

Obsada z SC1 przynajmniej częściowo zostanie zmieniona (chociażby Kerrigan). Nie mówiąc
już o nowych postaciach, które w SC1 nie występowały :)


slowo klucz "czesciowo" - to mi wystarcza by zdecydowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się cieszyć, że Blizzard zauważył Polskę i będzie ją wspierać w 100% to oczywiście wszyscy narzekają. Przecież każdy przyszły nabywca jest zorientowany, i wie, że będzie mógł sobie sciągnąć z battle.net jaka tylko chce wersje językową. Nie rozumiem tego skamlenia forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zalosne jedna JEDYNA firma ktora wziela na powaznie rynek polski i inwestuje pieniadze w lokalizacje gry po polsku i nie olewa nas a wam sie to nie podoba i sie burzycie najlepiej to niech blizzard traktuje nas jak Microsoft z usluga Xbox life co jest ostatnio glosno olewa zlewa itd.

Ja sie ciesze i kupie oryginal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hah jaki mi się śmiać chce,połowa ma znowu problemy że jest po polsku wam się nie da dogodzić?Ja jestem szczęśliwi i mam nadzieję że następne studia pójdą w ślad blizzarda i też będą wydawali już w całości po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 16:00, MisticGohan_MODED napisał:

Ale beznadzieja... trzeba będzie po wpisaniu key-a ściągać angielską wersję i tracić
czas xp



Z mojego doświadczenia z Diablo 2 wiem, że można ściągnąć angielską wersję gry, uprzednio rejestrując polski klucz, jednak przy instalacji pojawia się problem zgodności. Gra informuje, że ten klucz nie pasuje do wersji gry.

Bezpieczniej będzie zamówić wersję angielską, niż korzystać z klucza polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pełna polska wersja językowa" na pudełku dla mnie brzmi "UWAGA, NIE KUPUJ!". Zdecydowanie wolałbym mieć wybór pomiędzy dwiema wersjami językowymi, ewentualnie tylko z polskimi napisami (po grzyb oni chcą tłumaczyć również głosy?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować