Zaloguj się, aby obserwować  
Maker3

Formuła 1

10066 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 21:57, matek24 napisał:

No i co, jak trybunał uzna dyfuzory to sobie wszystkie teamy za "chwilę" założą te dyfuzory(?)
i Brown GP już nie będzie dobre


To "założenie" dyfuzorów nie jest wcale takie proste jak się wydaje. Na to wszystko potrzeba testów i czasu, bo pewnie nie od razu wszystko będzie funkcjonowało jak należy, a gdy już wszystko będzie grało to Brawn GP może mieć już taką przewagę punktową, że reszcie stawiki nie pozostanie nic innego jak przygotowywanie bolidu na przyszły sezon. Mam tu na myśli głównie czołowe zespoły.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:22, dave03 napisał:

To "założenie" dyfuzorów nie jest wcale takie proste jak się wydaje. Na to wszystko potrzeba
testów i czasu, bo pewnie nie od razu wszystko będzie funkcjonowało jak należy, a gdy
już wszystko będzie grało to Brawn GP może mieć już taką przewagę punktową, że reszcie
stawiki nie pozostanie nic innego jak przygotowywanie bolidu na przyszły sezon. Mam tu
na myśli głównie czołowe zespoły.


Może jednak Kubica będzie bardziej konkurencyjny dzięki tym nowinkom:

http://sport.onet.pl/0,1248769,1947677,wiadomosc.html

W skrócie: Na GP Hiszpanii (10 maja) Robert Kubica dostanie nowy, lżejszy samochód, aby zastosować KERS. I dostanie nowe dyfuzory, takie jakie ma zwycięski Brawn GP - o ile 14 kwietnia FIA uzna, że są przepisowe - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Osobiście też myślę że od GP Hiszpanii zacznie się "nowy sezon". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 10:09, Galadin napisał:

Może jednak Kubica będzie bardziej konkurencyjny dzięki tym nowinkom:

http://sport.onet.pl/0,1248769,1947677,wiadomosc.html

W skrócie: Na GP Hiszpanii (10 maja) Robert Kubica dostanie nowy, lżejszy samochód,
aby zastosować KERS. I dostanie nowe dyfuzory, takie jakie ma zwycięski Brawn GP - o
ile 14 kwietnia FIA uzna, że są przepisowe - czytamy w "Gazecie Wyborczej".


Osobiście też myślę że od GP Hiszpanii zacznie się "nowy sezon". :)

Ciekawe ile jest w tym prawdy :)
Ostatnio czytałem, że to nie takie hop-siup dodać do bolidu dyfuzor. Jeśli jednak okaże się to prawdą to wielki szacunek dla jego inżynierów. W każdym razie osobiście w to nie wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 13:57, Jarys napisał:

Ostatnio czytałem, że to nie takie hop-siup dodać do bolidu dyfuzor.


Samo dodanie to nie problem, jednak już odpowiednie ustawienie go to całkiem inna bajka. Jednak może wystąpić taki efekt że mimo że nic dyfuzor nie da, to dla kierowcy chociaż psychicznie będzie to pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 13:57, Jarys napisał:

Ciekawe ile jest w tym prawdy :)

Wg. to mnie wszystko jest prawda. O budowie nowego, lżejszego bolidu dla Kubicy BMW informował jeszcze przed Australią. Po Australii wszystkie zespoły, które nie miały większych dyfuzorów (w tym BMW) informowały, że przystępują do prac nad nimi. A skoro i tak buduje się nowy bolid dla Roberta, to nie ma problemu żeby przy okazji zrobić mu inny dyfuzor.
IMHO mniejszy problem jest obecnie z dyfuzorem dla Roberta niż dla Heidfelda, bo łatwiej jest zbudować coś od nowa, niż wciskać jakiś nietypowy element w istniejący bolid :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 14:49, A-cis napisał:

> Ciekawe ile jest w tym prawdy :)
Wg. to mnie wszystko jest prawda. O budowie nowego, lżejszego bolidu dla Kubicy BMW informował
jeszcze przed Australią. Po Australii wszystkie zespoły, które nie miały większych dyfuzorów
(w tym BMW) informowały, że przystępują do prac nad nimi. A skoro i tak buduje się nowy
bolid dla Roberta, to nie ma problemu żeby przy okazji zrobić mu inny dyfuzor.
IMHO mniejszy problem jest obecnie z dyfuzorem dla Roberta niż dla Heidfelda, bo łatwiej
jest zbudować coś od nowa, niż wciskać jakiś nietypowy element w istniejący bolid :-)


Ja tam oczywiście wierzę, po co by mieli kłamać. Druga sprawa - czy to wszystko wypali. Nie jest powiedziane, że nowy bolid będzie lepszy od obecnego. Mam wielką nadzieję, że dzięki KERSowi będzie lepszy, ale to się okarze - to też kwestia ustawień, a jak wiemy, BMW mistrzem ustawiania bolidu nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko inzynierowie maja wklad w ustawienia bolid, bo swoj udzial maja tez kierowcy. Ciekaw jestem jak bedzie sprawowal sie ten nowy bolid BMW Sauber. Teraz ciagle oczekuje rozstrzygniecia sprawy z dyfuzorami.

BTW. Wiecie co jest z skrotami z GP na formula1.com ? W poprzednim sezonie zawsze mozna bylo pare dni po wyscigu obejrzec fajny zmontowany skrot, a tu minal juz drugi GP. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 17:08, Dzikq napisał:

BTW. Wiecie co jest z skrotami z GP na formula1.com ? W poprzednim sezonie zawsze mozna
bylo pare dni po wyscigu obejrzec fajny zmontowany skrot, a tu minal juz drugi GP. ;/


Ja widziałem tylko kwalifikacje w sobotę i na uczelnię.. Dzisiaj chciałem sobie też właśnie oglądnąć te skróty i nie ma:( A przyznać trzeba że fajnie je montowali. Mam nadzieję że tego nie porzucili bo to była dobra przypominajka emocji w pigułce:) Ech ciekawy wyścig mnie pominął, szkoda:(


A tak do wszystkich.. Matko jaka panika, dopiero się sezon zaczął, wiele niespodzianek, wpadek.. Sezon zapowiada się ekstremalnie ciekawie, sprawa dyfuzorów będzie decydująca.. Jeszcze się tak wiele może zmienić:)
Ech nie lubię czekać na kolejne GP 2 tygodnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 18:17, Stfforex napisał:

A tak do wszystkich.. Matko jaka panika, dopiero się sezon zaczął, wiele niespodzianek,
wpadek..

No ba. Mało kto pamięta, że Massa po dwóch wyścigach ubiegłego sezonu miał na koncie jedno wielkie zero, a mimo to walczył do końca o tytuł. Stawka się wyrównała. Jest więcej walki na torze, więcej wyprzedzania (choć to też zależy od wyścigu, bo wiele z ubiegłorocznych było bardzo ciekawych). Obok Brawn GP, świetnie prezentuje się także Toyota. Oni z kolei już raz dali się złapać na "lukę" w przepisach, a mimo to pokazują się ze znakomitej strony. McLarena nie skomentuję. Po prostu żałosne. Chociaż wg mnie Lewis nie jest wcale taki niewinny. Cóż - jak jest taki chwalebny jak opowiada jego tata to mógł po prostu nie zgodzić się na ten dziwny pomysł zespołu. Owszem, łatwe by to nie było, ale skoro on taki uczciwy?

Dnia 06.04.2009 o 18:17, Stfforex napisał:

Sezon zapowiada się ekstremalnie ciekawie, sprawa dyfuzorów będzie decydująca..

Czy ja wiem? Mimo wszystko Brawn GP ma dość dużą przewagę (w klasyfikacji konstruktorów to nokaut!) i nie wiem czy sprawa dyfuzorów do końca ją zniweluje. No i mając Jensona Buttona, który po chudych latach ma ochotę na sukces i doświadczonego Barricello, który ma dość jeżdżenia w ogonie z pewnością coś zwojują.

Dnia 06.04.2009 o 18:17, Stfforex napisał:

Jeszcze się tak wiele może zmienić:)
Ech nie lubię czekać na kolejne GP 2 tygodnie :P

Ja też ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że pan Ecclestone traci powoli kontakt z rzeczywistością. Stwierdził on ponoć, że godzina rozpoczęcia wyścigu była jak najbardziej rozsądnna. Natomiast jeśli chodzi o deszcz o którym trąbili od kilku dni i którego opady od kilku dni o tej samej porze zamieniały tor Sepang w jezioro to... o nim nie wiedzieli. Tak samo jak pewnie z godziną zachodu słońca. Dochodzą też słuchy, że nie zgadza się także z kłopotami z widocznością, na które narzekali kierowcy. Cóż, widać kierowcy są kłamcami. Już wspominałem wcześniej, że bezpieczeństwo na torze nie powinno opierać się tylko na konstrukcji bolidów ale i na wszystkim innym. Z trzeźwością umysłu Berniegp włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:34, Bishoop napisał:

/.../

Heh, to tak jak była ta mała "sexaferka" z udziałem Ecclestone''a :) Widać, że liczy się on tylko ze SWOIM zdaniem, i że kierowcy i teamy nie mają nic do gadania. Dobrze chociaż, że pomysł z wygraną w całym sezonie uzależniony tylko od liczby zwycięstw kierowcy został oddalony na następny sezon - może do tego czasu im przejdzie.
Tak samo jak była sytuacja z wprowadzeniem identycznych silników do wszystkich bolidów. Dopiero gdy Ferrari, BMW, Mclaren i inne zespoły "powiedziały", że odejdą od F1, gdy to wejdzie w życie, zarządcy FIA odsunęli ten pomysł.
Ciekawe co nam przyniesie przyszłość...

I nie zapominajmy, że Kubica ma tylko 6 silników do wykorzystania do końca sezonu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 16:31, kx22 napisał:

I nie zapominajmy, że Kubica ma tylko 6 silników do wykorzystania do końca sezonu. :(


8 - 1 który się zepsuł = 6 hmmm.... coś tu chyba nie tak jest...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z podanego artykułu:
"[...]Robertowi na pozostałe 15 zawodów zostanie do dyspozycji 6 nowych silników i 1 używany w Australii."

Czytać raczej umiesz, ale czy rozumiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 19:33, BoloMaster napisał:

wiadomo już o której rozpocznie się wyścig o GP Chin?

Wg. oficjalnej strony F1 ma to być 9:00 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 19:13, AdamSloma napisał:

Czytać raczej umiesz, ale czy rozumiesz??

Chodziło o 6 nowych, nieużywanych silników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 19:35, Hoplita napisał:

> wiadomo już o której rozpocznie się wyścig o GP Chin?
Wg. oficjalnej strony F1 ma to być 9:00 rano.

To w takim razie zdążę wstać.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować