Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Forumowicze w ruch - czyli pomysł na grę forumowiczów i jego realizacja

135 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2006 o 22:19, Bigjack7 napisał:

Ja ide pogra z żona przez sieć w DS''a 2 ;)

W tym czasie wrzucajcie tutaj swoje pomysly :)


Co za przyjemność, jak ja bym chciał zagrać w coś chociaż z koleżanką z klasy. :)

Aha, gdyby była taka możliwość, to odpowiednia muzyka w tle gry dużo dałaby na plus. :) No i jakieś dźwięki przy niektórych momentach również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jaki motyw obrać bo muzyka to pod koniec żeby jądobrze dobrać do danych momentów i sytuacji. A co do motywu to trzeba coś wymyśłić żeby nie wybrać czegos zbyt oklepanego. Można wziąśc tajemniczego bohatera któy dowiaduje sięo swojej przeszłości w trakcie gry gdyż utracił pamieć można wziaść prostego wieśniaka który całkiem przypadkiem wplątuje sięw jakąś przygode albo starego spracowanego bohatera który zawodowo zajmuje siętakimi rzeczmi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej by było zrobić grę RPG, najlepiej z systemem podobnym albo lekko "podkradzonym" od D&D. Wątpie czy opłaca się robić bijatyki bo napewno pomysł ten nie wypali i szkoda trudów. Jeśli potrzebowałbyś jakiś informacji o D&D albo ogólnie o RPG i podobnych aspektach to napisz na mój nr GG: 7404636, służę pomocą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad grą w rodzaju symulacji kurortu morskiego, czyli jakieś hotele przy plaży, restauracje itp. bo w końcu są gry symulujące kurorty narciarskie ale jakoś nie ma tych letnich kurortów :) (może to brzmi głupio ale mi by się spodobało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 23:18, Araondoion napisał:

czyli to cos takiego jak bitefight czy ogame? ;p

ja mysle, ze symulator sięgania piwa z lodowki to niezly pomysl ;p (joke) ;)



Mozna dodac jako easter egg :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronka gotowa. Narazie jest bo jest i może nie budzić podziwu, no ale zawsze coś (jak na 15 minut roboty to i tak jakos wyszlo). Pozatym ja nie jestem grafikiem, tylko programistą ;)

http://www.exscms.info/gram_pl/

Tam znajdziecie informacje co i jak.

Na stronie znajduje się również mój e-mail więc jeśli macie pomysły to albo piszczie je tutaj, albo przesyłajcie mi na e-mail. Podkreślam od razu, że nie życzę sobie spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by coś takiego:
Gra podobna do ogame tylko ze dzieje sie w innej epoce (np. XXXw) I gracz byłby Imperatorem(np. Jakis silny gracz bieze pod opieke jakiegos slabszego i go ochrania, a tamten płaci dziesięcine) Rozwijanie by było w formie drzewka genealogicznego(np. Coś jak Heroes 4) Punkty by były dodawane w stylu Spacepionners.

I jak coś jeszcze wymyśle to dam wam znać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG nie wypali. Żeby był dobry to potrzeba z dwóch lat roboty, a my to nie zawodowi programiści. Potrzebny do tego jest jakiś nowy świat, a nie szczątki D&D czy kopia Warhammera. Dlatego dobrym wyjściem jest gra typu zarządzanie czymś, jak np. państewkiem/królestwem/zamkiem/planetą/układem planet/kolonizacja Ziemi/podbój Ziemi/post nuklearna Ziemia/starożytne-mityczne królestwa/ itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:02, Adham napisał:

Strategia fantasy podobna do Ogame, ale z magią, rycerzami itp.


No, ktoś ciekawie mówi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2006 o 14:14, Galadin napisał:

No, ktoś ciekawie mówi!


jeszcze zrobić mapę świata... tworzenie miast, rozwijanie ich, badanie bajerów takich jak np. wynalezienie statków powietrznych czy prochu... i kilka ras do wyboru (każda miałaby trochę inne jednostki różniące sie parametrami i inne czary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z czlowiekem, który zobowiązał się do spisania zasad z D&D.

Od teraz każdy kto zgłosi się do pomocy będzie dodawany do listy na stronie projektu.

Tak więc zachęcam -> Kontakt do mnie : GG#: 7432172, Jabber: bigjack7@jabber.wp.pl, email: bigjack@arker.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak by to miało wyglądać. Zerknij moze na gre The-Vampires.com - to chyba szczyt tego, co mozna napisac (jesli chodzi o MMOviaWWW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogame''owata... Hm. Ale sprecyzujmy, jak to ma wygladac? Gracz podbija kraiki zamiast planet i poza tym wszystko takie same, ale w innej oprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 08:11, dRaiser napisał:

Ogame''owata... Hm. Ale sprecyzujmy, jak to ma wygladac? Gracz podbija kraiki zamiast planet
i poza tym wszystko takie same, ale w innej oprawie?

To byłby plagiat. A za to mogą pozwać do sądu. Albo przynajmniej zarządają usunięcia gry z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować