Zaloguj się, aby obserwować  
Bigjack7

Forumowicze w ruch - czyli pomysł na grę forumowiczów i jego realizacja

135 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2006 o 11:48, Galadin napisał:

Tutaj http://www.exscms.info/gram_pl/ masz trochę opisane. Tworzymy fantasy RPG. :)


Fajnie, ale z tego co zauważyłem, projekt od jakiegoś czasu jest w zasadzie "martwy" . No forum poświęconym projektowi gry nikt się od pewnego czasu nie wypowiada. Ale mimo to sądzę (mam nadzieję ) :) , że ukończycie tę grę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 23:52, Miocen napisał:

Czy mógłbyś trochę przybliżyć o czym to ma być gra (wiem, że w przeglądarce) ?
Nie znam angielskiego i trudno mi było coś konkretnego wyłapać z podanej strony.


Wszystkie informacje sa na forum do ktorego jest link na podanej przez Galadina stronie.

Pozatym to, ze ludzie nic nie pisza to nie moja wina - mobilizacja - to czego im brakuje.

Jesli chcesz to sie dolacz i pokaz na co Cie stac.

Przyda sie kazda pomocna dlon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 12:58, Miocen napisał:

Fajnie, ale z tego co zauważyłem, projekt od jakiegoś czasu jest w zasadzie "martwy" . No forum
poświęconym projektowi gry nikt się od pewnego czasu nie wypowiada. Ale mimo to sądzę (mam
nadzieję ) :) , że ukończycie tę grę. Pozdrawiam.


Potwierdzając słowa Bigjacka dodam, że od połowy kwietnia do połowy czerwca w szkołach jest urwanie głowy i mało kto myśli o projekcie bardziej niż o swoim świadectwie/maturze/egzaminie/itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pomysł na gre o nazwie shadow vs light.to połączenie przygodówki z cRPG w której można sterować podczas gry jedną z trzech dostepnych stworzeń człowieka,krasnoluda i elfa.do karzdego poziomu można wybierać jedno stworzenie które będzie przewodzić resztą.karzde stworzenie ma swoiom umiejętnoś.elf świetnie strzela z łuku i kuszy,krasnolud świetnie walczy ciężkim orężem a człowiek świetnie walczy mieszem i tarczą.w tej grze codzi o to by uratować świat przed smokami i czrnoskurymi,umięśnionymi stworami które nawyane są ogrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja gra by była gatunku MMORPG.Miejsce akcji toczyło by się w XVI,XVII,XVIII w;1 rok-1dzień.Czasami były by wydarzenie brane prosto z historii czyli wybuch wojny albo jakiś bunt.Wielkoś

świata chyba duża(naewno nie tak wielka jak w realu)jeszcze się nie zastanawialem.Będzie można wybrać naród myślałem nad
60 największymi w tamtych czasach 20 z Europy,7z Bliskiego Wschodu,z Azji 8 Z Ameryki Pn,2 z Ameryki Pd,10 z Afryk,8 z Australia i Ocania.Każdy naród by miał do czegoś dodatek zależało

by z jakiego kontynenty pochodzi(Indianie z obydwóch Ameryk miely bydodatke do zręczności,Azjaci do Inteligencji.A Afrykanie do wytrzymalości).Oraz klasę

piechur,chłop,kapłan,strzelec,handlarz,kawalerzysta,artylerzysta.Piechur miałby największą ilość pancerzy,mieczy,toporów,oraz broni obuchowy do wyboru,chłop by mógł chodowac zwierzęta i

rośliny i pozyskiważ z nich drewno,żywność i złoto,Artylerzysta mógł by jako jedyny obsługiwać ciężki sprzęt(armaty,balisty).Tutaj też by były dodatki do statystyk(chłop dodatek do

wytrzymałości,strzelec do zręczności,kawalerzysta do szybkości).Jak juz wcześniej wspomniałem były by tu również surowce:drewno i żelazo oraz klasyczne już złoto.Każda klasa mogła by

handlować itemami tylko,że Handlarz mógłby wystawiać sklepy,miałby on również zniżki u NPCpów.


Niestety to jest tylko pomysł i wątpie czy będzie on zrealizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja gra nazywałaby się ''''Last Chance for Fight''''. Kierowalibyśmy w niej zupełnie zwykłym żołnierzem, osadzonym wokół tysięcy innych jednostek na polu bitwy. Nie wyróżniałby się on niczym od innych, ani zdrowiem, ani siłą ni zdolnościami. Po prostu typowy wojak, którego głównym i podstawowym celem jest przeżyć. W jaki sposób? Zaprzyjaźnialibyśmy się z innymi wojownikami, tworzyliśmy wspólne grupy na polu bitwy, wypełniające określone cele, np. czyhające za murem na odział dowódców wroga oglądających z oddali poczynania swoich armii na polu bitwy, napadające na łuczników z tyłu czy podrzynające gardła strażnikom w celu zdobycia jakichś bogactw. Od naszego charakteru, zwinności i talentu zależałoby, do jakich misji zostaniemy przydzieleni nastęnym razem. Z czasem dostawalibyśmy awanse, np. lepszą zbroję, konia czy swój własny oddział. Bitwy byłyby prawdziwe, historyczne, akcja toczyłaby się przez kilka pokoleń jednej rodziny znanej z meżnych żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić grę RPG o nazwie "Battle of Old Dragons", która składała by się z połączenia "Diablo", "Dark Messiah of Might and Magic"," Prince of Persia" i konsolowego "Lair". Na początku gry gracz zmagał by się z przeciwnikami, "stukał" levele, na przemian z uczestnictwem w epickich bitwach wielkich armii(!) za które oczywiście też otrzymywał by punkty doświadczenia. W niektórych z tych bitew gracz dosiadał by ujarzmionego wcześniej smoka i zmagał się w walce nad polem bitwy z innymi smoczymi jeźdźcami. W powietrzu walki polegałby na sterowaniu smokiem i zadaniu jak największych obrażeń drugiej bestii, po tym walka była by podobna do tych w "Prince of Persia", bohater skakał by po grzbiecie smoka, przeskakiwał na inne bestie i walczył z ich władcami. Gdy bohater stąpał by po ziemi widok: FPP, kamera podczas lotu smokiem zależała by od gracza: jak w samochodówkach: "z daleka" i "z maski". Wszystko okraszone ładną grafiką 3D... co wy na to? Wiem że to nie ma szans na realizację ale pomarzyć można nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysów to ja mam sporo: na książki, gry, filmy, al po co siez nimi dzielić? Często mam doskonałe scenariusze na coś we śnie, jednak jedyne co jest godne zapamietania uagi to to, że musiłbym o tym komuś przzez sen mowić by ktoś to zapisał i ocenił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja gra by swojsko brzmaiła:

"Śrutziemie"

Opowiadałaby o przygodach Mietka spod Bulwaru, bohatera mojego fantasy.

Albo:

"Knights'' Tale"

Symulator średnoiowiecznego rycerza, tylko porządny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pomysł... bijatyka (wiem że tego było już dużo ale przeczytajcie...) na PC (jak komuś nie odpowiada sterowanie na klawiaturze to nie sobie pada sprawi-sam mam i sie ciesze) z możliwością gry w internecie... tu kieruje sie w stronę CDP i gram.pl: otóż wykorzystując konta gram.pl można by robić co jakiś czas np. mistrzostwa polski po sieci, z nagrodami a za wpisowe można by płacić wPLN!!! cóż pomysł może trochę nie realny ale ciekawy(trochę innowacji by sie przydało), poza tym byłby w interesie firmy gdyż możliwość wygrania nagród skłoniła by ludzi do kupna tego produktu a płatność za wpisowe za pomocą wPLN skłoniła by ludzi z kolei do kupna innych tytułów... lub firma udostępniła by możliwość kupna wPLN za PLN bez potrzeby kupna innej gry... a o samej grze to powiem tyle że: mile by była widziana możliwość tworzenia własnej postaci (wybór rasy>tworzenie avatara>rozdzielanie punktów na atrybuty: szybkość, siła, wytrzymałość itp. itd.), poza tym tryby zarówno dla 2 osób jak i dla jednej no to co powyżej czyli po sieci... a co do postaci to można by też dać możliwość tworzenia wielu postaci i wyboru jednej(dla jednego gracza...)przed meczem (nie tak jak np. w tekken''ie[starym] że mamy już gotowe postaci i co najwyżejmożemy stroje zmieniać...)... uh... długi wywód ale skomentujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ARENA

W grze arena gracz kierował by losami dwunastoletniego chłopca/dziewczyny.
Postac stawała by się z tygodnia na tydzień coraz starsza tyle że jeden tydzień to jeden turniej w grze. Stworzył bym potężny świat do przemierzania który wyglądał by tak jak starożytny Rzym. Za wygrane walki można by było brac dostawac statystyki i brac bronie przeciwników.
Można wybierac sobię co chcemy zainwestowac statystyki. Napoteżniejszą bronią był by topór Cesarza Legionisty. A najwięksi bohaterowie gry to Gal Manitius który toporem Cesarza Legionisty rozwala na pół dwoma ciosami a krew leje się na trybuny, Kola-Bogini łuku która ma potężny łuk bambusowy, I największy najpotężniejszy Barbar Grabarz.
A teraz coś o walce: głowy po walce z poprzednimi przeciwnikami można wykożystac do rzucania w innych przeciwników. Widoki byłyby z nad ramieni i z tyły postaci. Łatwe sterowanie: WSAD, mysz a specjalne ciosy 1,2,3,4. Grafika:Nienajlepsza. Wszystko dlatego że jeżeli połączymy wszystko razem to jeden na tysiąc komputerów będzie działał bez zacinania. To już chyba wszystko.
A teraz ocena pegi: Jak dlamnia jak by wszystko było takie to od 16-18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja gra nazywała by się... nie wiem jak. Opowiadała by o Vinnim który miał brata i który został zabity w wyścigu. Jak zapewne się domyślacie Vinnie chce się zemścić za śmierć brata i odzyskać samochód. Kamera oczywiście zza pleców bohatera.Kilkanaście broni do wyboru. Byłyby również elementy RPG. Zgrabne drzewko umiejętności dzieliło by się na walkę wręcz i broń palną. W walce wręcz zwiększała by się liczba ciosów w ataku i specjalne ciosy (ogłuszenie w skręcenie karku). W broni palnej każda kategoria miała by trzy poziomy. Umiejętności zdobywało by się za zabijanie np. za zabicie kogoś rękami zwiększała by się umiejętność walka wręcz. Po wypełnieniu tego paska można dodać punkt. Sterowanie: WSAD, mysz. Oczywiście multiplayer też byłby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja też przedstawię swoje pomysły w formie opracowań:
"Białe Duchy" (strzelanka)
http://www.scribd.com/doc/35800723/Bia%C5%82e-Duchy-FPS?secret_password=9exlm9zrl4ay106er9y#fullscreen:off
"Landing Zone: Seaborne" (strategia)
http://www.scribd.com/doc/37048750/Landing-Zone-Seaborne?secret_password=191lwilo9gquyjcp2dpv
"Littoral Warfare" (zręcznościówka)
http://www.scribd.com/doc/37713805/Littoral-Warfare-Arc?secret_password=2637v4vslw3hdj8t7313
Głównie stawiam na fabułę, więc jak ktoś chce oceniać to niech oceni przede wszystkim ją.
Poza tym, czy chcielibyście zagrać w którąś z nich?

Zaznaczam, że to nie są wszystkie moje pomysły a tylko te, które dotychczas opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryształ Wiecznej Opowieści
Gra typu RPG
Gra opowiada o wybrańcu mocy kryształu, razem z nim jest 23 takich wybrańców. Akcja rozgrywa się na wielkim kontynencie podzielonym wielkimi łańcuchami górskimi. Na tym kontynencie jest wiele miast pomiędzy którymi możemy się przemieszczać. Możemy rozmawiać z rożnymi ludźmi, wykonywać różne zadania, jak w Gothic. Zaczynamy w mieście (nie mam do niego nazwy) w którym jest klasztor magów. Gra rozgrywa się w świecie porównanym do średniowiecza. Zaczynamy w klasztorze, twój bohater został wybrany przez wielkich magów. Twoim zadaniem jest się uczyć magi pradawnych, nie wykorzystujących magi wiecznego kryształu. Magowie którzy cię uczą tracą swoją moc, coś dzieje się z kryształem. Otrzymujesz miecz świetlno mocowy, który wykorzystuje twoją wewnętrzną moc, im więcej zdobywasz doświadczenia, im ta moc jest większa to stajesz się potężniejszy. Otrzymujesz także amulet który wyzwala twoją moc, musisz go zawsze mieć przy sobie. I posiądziesz niesamowite umiętności walki wręcz i mieczem. Zdobywając doświadczenie uczysz się nowych technik walki, i zdobywasz potrzebne umiejętności. Twoim głównym zadaniem jest odnaleźć 23 wybrańców. Zabić przywódcę ciemności, i pomóc bronić miasta przed najazdami żołnierzy armii ciemności. Razem ze wszystkimi wybrańcami możesz obudzić armię kryształu która wypędzi zło. Przywódca ciemności będzie próbował zniszczyć wieczny kryształ musisz go przed tym powstrzymać. Ty na koniec stoczysz walkę z mrocznym przywódcą. Gra ma przypominać trochę Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy gra dziejąca się w czasach wielkich odkryć geograficznych. Początek zaczyna się na statku, który nieoczekiwanie musi się zmierzyć z niszczącą siłą sztormu. Szybka scena, ludzie wylatujący za burtę, urywające się maszty. Bohater traci przytomność i budzi się dryfujący niedaleko brzegu na desce będącej pozostałością doszczętnie zniszczonego statku. Zupełnie samotny, w obcym dla siebie środowisku, bohater musi przezwyciężyć wszelkie trudności jakie go czekają. Przemierzanie dżungli, odkrywanie ukrytych indiańskich miast. Konieczny jest też oczywiście przeklęty skarb ;)

IMO pomysł jest naprawdę fajny, CryEngine świetnie by się nadawał do napędzania gry. Problem w tym, że w głowie mam skryptowane sceny, ale pomysł na samą rozgrywkę to trudniejsza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować