Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens vs Predator - porównanie jakości oprawy wizualnej

41 postów w tym temacie

@Reno
ta gra wspiera również DX10...lol
żadnych różnic niema, jedyne to lekki blur na PS3
jestem posiadaczem PS3 ale i tak kupię grę na PC, gram w demko i przy zmaksowanych ustawieniach dx9 gra chodzi ładnie i płynnie z vsync na 1920x1200
wersja pełna będzie miała DX10 i DX11 obsługiwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 14:31, Spychi88 napisał:

@Reno
ta gra wspiera również DX10...lol
żadnych różnic niema, jedyne to lekki blur na PS3
jestem posiadaczem PS3 ale i tak kupię grę na PC, gram w demko i przy zmaksowanych ustawieniach
dx9 gra chodzi ładnie i płynnie z vsync na 1920x1200
wersja pełna będzie miała DX10 i DX11 obsługiwany


W sumie Wiki mówi co innego
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_10_support

I na forum steam mówili też, że będzie wyłącznie DX9 i 11.

Ale jak powyższe się myli, to lepiej dla mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na jednym i na drugim gra wygląda fatalnie. AvP wyglada jak gra z 2006/2007 roku, a nie jak produkt z 2010. Rozmyte tekstury, bieda środowiska, wszystko w tej grze odstaje od tego, co możemy zobaczyć dzisiaj w innych grach. Na pc jest lepiej, ale też niedużo lepiej. Jak dla mnie to może być rozczarowanie roku i bałbym się pchać w preorder z czymś takim. Zwłaszcza, że Rebelion w ostatnich latach robi SAME bardzo bardzo przeciętne (żeby nie nazwać ich fatalnymi) gry. Nie wierzę w nagły powrót ich geniuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem posiadaczem PS3, to jak dla mnie screeny z Xboxa są znacznie ładniejsze. Szkoda tylko że nie dali do porównania wersji PC z włączonym DX11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo? Te newsy o tym która gra ma na danej konsoli kilka pixeli "bardziej" są nudne i nic nie dają. Ale w końcu kogo obchodzi fabuła skoro grafika to jest to co decyduje dziś o tym czy gra jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja mam pytanie do tych którzy widzą jakieś różnice w tych screenach, poza tą że na xklocka są jaśniejsze. To jest jakaś parodia, albo komedia nie ma żadnych widocznych różnic w teksturach czy efektach swietlnych. Zagrajcie sobie na rozjaśnionym telewizorze a pozniej go przyciemnijcie, efekt bedzie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 15:29, Rojo napisał:

No to teraz ja mam pytanie do tych którzy widzą jakieś różnice w tych screenach, poza
tą że na xklocka są jaśniejsze. To jest jakaś parodia, albo komedia nie ma żadnych widocznych
różnic w teksturach czy efektach swietlnych. Zagrajcie sobie na rozjaśnionym telewizorze
a pozniej go przyciemnijcie, efekt bedzie ten sam


Ciii, daj się fanbojom wyszaleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem... Sam mam przenośny grill sony i teraz dopiero zobaczyłem różnice! Na PS3 tekstury są wypaśne, a jakie nasycenie barwami, a blur wygląda niesamowicie, x sie nie umywa sic... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 17:31, Rojo napisał:

No tak zapomniałem... Sam mam przenośny grill sony i teraz dopiero zobaczyłem różnice!
Na PS3 tekstury są wypaśne, a jakie nasycenie barwami, a blur wygląda niesamowicie, x
sie nie umywa sic... :D


Nooo, już lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow... nono, cudowne, na 360 tekstury wyglądają wspaniale i nawet interfejs jest lepiej rozłożony na ekranie. Na x''a są też fajniejsze bronie, ogólnie lepiej to wszystko wygląda. Posiadam też playstation i pc, ale zdecydowanie kupie na 360, lepiej wyglądającej gry nie widziałem, ah te tekstury, po prostu cudo... Dodam, że pojawiły się skany screenów z Crysisa 2 i zdecydowanie grafika tam nie dorównuje do tej z AvP na Xboxa 360. Zdecydowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spamujecie, a potem dziwicie się dlaczego problemy z serwerem są :P Dajcie se siana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porownanie bez sensu, mogli sie ustawic w takim samym miejscu, patrzac pod mozliwie takim samym katem i wtedy porownywac, a tak porownywanie innych scen z innym oswietleniem jest bez sensu, jedynie na dwoch screenach stali prawie tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porownalem 2 screeny z wersja PC przy ustawieniach 1440x900 bez AA, 16xAF, ustawienia max:

PS3/X360: http://www.gram.pl//upl/news/120100207120622.jpg
PC: http://img504.imageshack.us/img504/6536/avp2010020719141645.png

PS3/X360: http://www.gram.pl//upl/news/120100207120241.jpg
PC: http://img513.imageshack.us/img513/8004/avp2010020719200321.png

jedyne co zauwazylem to ze na PC sa tekstury wyzszej rozdzielczosci, widac to np. na ostrzu predatora, i tam gdzie marine stoi na ziemi te kratki oraz sciana organiczna, no i na plus na X360 jest antyaliasing :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby pięknie gdyby te obrazki były w rozdzielczości HD i zapisane za pomocą bezstratnej kompresji, wtedy by było jakąś różnicę widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że miałem okazję sprawdzić obydwie gierki na konsoli X360 oraz PS3 wnioskuję:

1. Na konsoli X360 zauważyłem więcej rozmyć, (krople na kamerze), krew
2. Tekstury są lepiej wymodelowane
3. Wspaniała animacja aliens oraz postaci z (marines)
4. Oświetlenie

Ps3:

1. Słabe tekstury (widoczne na każdym obiekcie), ściany, konstrukcje, aliensy
2. Słabsze efkety wizualne, słaba jakość oświetlenia
3. Nienaturalna animacja obcych - (zachowują się niczym plastikowe kukły)
4. Mniej rozmyć - tekstury

Powyższe screeny nic nie wnioskują i do tego są słabej jakości.
Wersja na X360 jest lepsza - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować