Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram - Shogo - Mobile Armor Division

48 postów w tym temacie

Grało się kiedyś. Zdaje się, że w CDA była pełna wersja i tą gdzieś też posiadam. Pamiętam, że strasznie podobała mi się muzyczka rozpoczynająca grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahhhhh wspomnienia.... jedna z moich ulubionych gier... ktora bardzo dobrze wspominam....... szkoda ze nikt sie nie polasi zeby zrobic kolejna czesc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna giera, jedna z niewielu mangowych produkcji, które naprawdę ceniłem i uwielbiałem. Dzisiaj co prawda gra mocno się postarzała pod względem grafiki, ale myślę, że poszukam gdzieś płyty i przejdę jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra, milo ją wspominam. Naprawdę niezły shooter, jak na tamte czasy. Jest to także jedyna gra w której nie przeszkadzały mi elementy mangi. Oj grało się w nią, grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo Shogo, miodzik. Nie dość że strzelanka to można było biegać Wielkimi Robotami, plus gierka miała całkiem niezgorszą fabułę.
Dwa małe ale, w Polsce już raczej odmieniamy słówko Mech, na Mechy, Mechów itd.
Drugie ale zamiast Evangeliona można by wspomnieć o Macrossie, Evangeliony w ścisłym sensie mechami nie są, a roboty w Shogo podobnie jak w Macrossie potrafiły się transformować.
No, ale grało się w toto naprawdę miodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji studia Monolith - niesamowicie grywalna. Eh, czas chyba odkurzyć archiwum i odszukać ją, aby odświeżyć sobie jej fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję PL i angielską. Polecam obie! SHOGO naprawdę swego czasu było dla mnie mega hiciorem! Ta fabuła i mechy... Czekam z niecierpliwością na kontynuację!!! Może być nawet mod!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie potrafili robić dobre gry do których człowiek z ochotą wraca po latach. Shogo to chyba pierwsza strzelanka w którą grałem i którą ukończyłem w 100%, obecnie mało jest produkcji które gdyby wyszły te 8 czy 12 lat temu dały by radę doścignąć konkurencję.

Ale co tu się dziwić, żyjemy w czasach gdzie przeciętny gracz ocenia grę po obrazkach i jakości grafiki, a producenci stawiają na masowy odbiór aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 21:16, GDH napisał:

Ale co tu się dziwić, żyjemy w czasach gdzie przeciętny gracz ocenia grę po obrazkach
i jakości grafiki, a producenci stawiają na masowy odbiór aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Bosh... kolejny "A kiedyś to było lepiej". Primo kiedy w to pierwszy raz grałeś pewnie byłeś jeszcze dość młodym graczem który się wszystkim zachwycał (Nostalgia, dobrze o tym myślisz bo masz z tym związane miłe wspomnienia) Secundo, myślisz że kiedyś było inaczej ?? Na tamte czasy to ludzie pewnie sikali po spodniach jaka to Wypasiona grafa 3D, Nic się nie zmieniło, poza osiągami kompów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Pamiętam tylko to że były 2 etpay których nie mogłem przejść i prosiłem kolege co był dobry w zręcznościówkach o pomoc... i pamiętam że bos to był prze mega kox... Tyle z tej gry pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 21:27, Hubi_Koshi napisał:

/cut

Powiem że zgodzę się na jego narzekanie że dawniej było lepiej. Bo niestety na PC od tamtych czasów nie powstało na prawie nic porządnego o z mechami w roli głównej(może kiedyś doczekamy się w końcu choćby następnego Mechwarriora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:20, Selv napisał:

Wielcy fani mechów kupili już dawno konsole ;)

No niestety nie zawsze są warunki aby takową posiadać tak więc muszę liczyć że kiedyś sobie jakiś twórca przypomni że jest taki wynalazek jak pc na którym zresztą tworzy gry na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:18, Tomoya-kun napisał:

Powiem że zgodzę się na jego narzekanie że dawniej było lepiej. Bo niestety na PC od
tamtych czasów nie powstało na prawie nic porządnego o z mechami w roli głównej(może
kiedyś doczekamy się w końcu choćby następnego Mechwarriora).

Taaa tylko że on nie narzeka na brak mechów tylko na to że dzisiaj wszyscy lecą na śliczną grafę i kasę :-) A coś o mechach na PCta faktycznie by się zdało... w sumie to czy nie robią teraz nowego MechWarriora ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 22:37, Hubi_Koshi napisał:

Taaa tylko że on nie narzeka na brak mechów tylko na to że dzisiaj wszyscy lecą na śliczną
grafę i kasę :-)

To znajdź mi na tym form kogoś kto tak nie będzie się rzucał. Wystarczy poczytać dowolny temat o czymś nowym lub starym i będzie masa osób wspominających stare czasy. Co do niektórych rzeczy się zgodzę bo RPG nie robią takich jak dawniej ale za to gry akcji czy RTS mają się teraz lepiej niż kiedykolwiek(zaraz pewnie oberwe od kogoś za herezje).

Dnia 07.02.2010 o 22:37, Hubi_Koshi napisał:

A coś o mechach na PCta faktycznie by się zdało... w sumie to czy nie
robią teraz nowego MechWarriora ??

Robią ale ciągle jest na etapie "when its done". Kiedyś go wypuszczą, przynajmniej powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować