Zaloguj się, aby obserwować  
KrzysztofT

Intel Conroe - papa AMD.

87 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2006 o 00:24, Olamagato napisał:

Wygląda na to, że nie zauważyłeś, że to był tylko cytat, a nie mój post.
A co do nauczycieli Infy, to nauczyciele w większości, to byli hobbyści w okresie gdy swoje
triumfy święciły Pentium 90-200 MHz. I tak im juz często zostawało. ;)


Fakt, pomyłka. ;) A tutaj nowe, poprawne testy pomiaru temperatury w CoreDuo 2 http://benchmark.pl/r.php?file=http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Intel_Core/strona-13.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widać wyraźnie, że teraz Intel jest na 1 miejscu i nie ma co sie tu na cokolwiek obrażać. Sam mam w kompie AMD, ale teraz wybrałbym nowego Intela. Zresztą nie wiem po co AMD wpakował sie w tą podstawkę AM2. Jeżeli tylko dla zmiany na DDR II to chyba to pociągnięcie nie miało za bardzo sensu bo wzrost wydajności jest minimalny z ewentualnymi kosztami wymiany procesora, MoBo, RAM''u i wiatraczka. Mam wrażenie jakby AMD trochę przespał ostatni okres, a w tej branży trzeba być cały czas innowacyjnym bo w przeciwnym wypadku się przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 16:47, Pafun napisał:

No widać wyraźnie, że teraz Intel jest na 1 miejscu i nie ma co sie tu na cokolwiek obrażać.
Sam mam w kompie AMD, ale teraz wybrałbym nowego Intela. Zresztą nie wiem po co AMD wpakował
sie w tą podstawkę AM2. Jeżeli tylko dla zmiany na DDR II to chyba to pociągnięcie nie miało
za bardzo sensu bo wzrost wydajności jest minimalny z ewentualnymi kosztami wymiany procesora,
MoBo, RAM''u i wiatraczka. Mam wrażenie jakby AMD trochę przespał ostatni okres, a w tej branży
trzeba być cały czas innowacyjnym bo w przeciwnym wypadku się przegrywa.


Właśnie AM2 pozwala na działanie szybszych układów, a DDR2 daje dosyć duży wzrost wydajności. Pozatym AM2 będzie kompatybilne z następną generacją procków AMD więc wydaje się że to dobre posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 16:47, Pafun napisał:

No widać wyraźnie, że teraz Intel jest na 1 miejscu i nie ma co sie tu na cokolwiek obrażać. /.../

Przeczytałem te wszystkie recenzje i co mnie uderzyło: dla gier, nie ma niemal żadnej różnicy. A ja wykorzystuję komputer do gier, czasem popatrzę na film, telewizję i trochę korzystam z Office. Do waszystkiego, oprócz gier, starcza stary komputer z Celeronem 800.
Kupię ten procesor, który będzie tańszy a płyta główna ze swoją podstawką będzie miała możliwość wymiany procesora na nowy co najmniej dwa lata. Zanim AMD zmieni podstawkę, Intel zrobi to trzy razy, więc w sumie, chyba wybiorę AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 10:52, hans olo napisał:

Wszystko możliwe. Ale system mam win 2000, wiec trudno tu mówić o jego winie.

No to ustaliliśmy przynajmniej, że prbolemy z systemem zaczęły
Ci się od zmiany Celka na Semprona i systemu na Win2K. Ewentualnie zmieniłeś płytę główną i procesor nie reinstalując systemu całkowicie od nowa (niezbędne w Win2K). W świetle nowych faktów, to ja sie nie dziwię. Mi też Win2K wywalał się podejrzanie za często jak na ilość zachwytów nad tym systemem różnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce tu swoje 3 grosze, wierze w AMD i lubie tą firme, a za Intelem i jego produktami nie przepadam, wszystko co maiłem z tej firmy było do d, niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, ze nareszcie Intel wypuścił coś nowego w rozsądnej cenie, to niechybnie oznacza spadek cen u AMD, które dotychczasowo były niebotyczne (oczywiscie chodzi mi o x2, optrony i fx) Nalezy sie cieszyc ze cos sie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 00:45, Dominik84 napisał:

No i bardzo dobrze, ze nareszcie Intel wypuścił coś nowego w rozsądnej cenie, to niechybnie
oznacza spadek cen u AMD, które dotychczasowo były niebotyczne (oczywiscie chodzi mi o x2,
optrony i fx) Nalezy sie cieszyc ze cos sie dzieje :)

Z tym sie zgodze, ale teraz poczekamy aż AMD zgniecie Intela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm jak czytam te wasze posty to dochodzę do wniosku że jest kilku zapaleńców intela:)
jeśli chodzi zaś o AMD to wkrutce intel padnie AMD do stup, nie wiecie co nszykuje AMD?? procek na bazie GPU, kilkanaście razy większa wydajność przy zmniejszonym zużyciu prądu, i tanie w produkcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 13:40, Dark SMG napisał:

hmm jak czytam te wasze posty to dochodzę do wniosku że jest kilku zapaleńców intela:)
jeśli chodzi zaś o AMD to wkrutce intel padnie AMD do stup, nie wiecie co nszykuje AMD??
procek na bazie GPU, kilkanaście razy większa wydajność przy zmniejszonym zużyciu prądu, i
tanie w produkcji :)


A masz jakieś artykuły albo linki do opisów? Chętnie poczytam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 22:31, Dark SMG napisał:

wiesz co czytałem o tym jakiś czas temu ale nie wiem gdzie chyba w chipie ale postaram się
jakieś linki podać


Mnie tam 4 rdzeniowy Athlonik z 2 rdzeniami do obliczania fizyki czy ogólnie do grafy bardzo by odpowiadał. No i żeby ciągnął max 50W i miał wspaniałe boxowe chłodzenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 22:34, Galadin napisał:

> wiesz co czytałem o tym jakiś czas temu ale nie wiem gdzie chyba w chipie ale postaram
się
> jakieś linki podać

Mnie tam 4 rdzeniowy Athlonik z 2 rdzeniami do obliczania fizyki czy ogólnie do grafy bardzo
by odpowiadał. No i żeby ciągnął max 50W i miał wspaniałe boxowe chłodzenie. ;)

Prosze pana, tak to tylko w Erze dają :)

Pomijamy fakt że większość nowych gier nie jest w stanie używać dwurdzeniowego procesora, a co dopiero cztero rdzeniowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie widać, że C2D depcze wszystko po drodze. No co jest AMD? Jaki boom szykujecie? W dół czy w górę? ;)

Pytanie: czy nie można zrobić procka, w którym byłby zintegrowany w oddzielnym rdzeniu ram? Np. 2 rdzenie CPU i 1 rdzeń czystej pamięci z 1 giga? Nie da się tak chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 00:36, Galadin napisał:

Narazie widać, że C2D depcze wszystko po drodze. No co jest AMD? Jaki boom szykujecie? W dół
czy w górę? ;)

Pytanie: czy nie można zrobić procka, w którym byłby zintegrowany w oddzielnym rdzeniu ram?
Np. 2 rdzenie CPU i 1 rdzeń czystej pamięci z 1 giga? Nie da się tak chyba?

I tak musiałbyś umieścic ją na "południu", więc nic to nie zmieni. Jedyna nadzieja w prototypowej pamięci NRAM, która być może za jakiś czas podbije rynek swą wszechstronnością. Dzięki niej możnaby w ogóle zrezygnować z konieczności używania RAM, bo cache procka byłby wreszcie wystarczająco duży i jednocześnie jeszcze szybszy. Ale to jeszcze dość odległa przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 00:36, Galadin napisał:

Narazie widać, że C2D depcze wszystko po drodze. No co jest AMD? Jaki boom szykujecie? W dół
czy w górę? ;)

Jeszcze w tym roku przejście na 65 nm i 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować