Zaloguj się, aby obserwować  
KrzysztofT

Intel Conroe - papa AMD.

87 postów w tym temacie

Firma Intel zaprezentowała na targach CeBit 2006 nowa architekturę swoich procesorów - Intel Core.
Nowa architektura układów Intela pozwala osiągnąć im większą wydajnośc od tak samo taktowanych procesorów Pentium M i Athlon 64 i jednocześnie znacznie zmniejszyć pobór mocy. Architektura Intel Core jest zbliżona do architektury układów Yonah. Nowe procesory Intela noszą kodowe nazwy:
Conroe- dla komputerów biurkowych,
Merom- dla notebooków,
Woodcrest- dla serwerów,

Nowe procesory Intela będą produkowane w procesie 65 nm, co wraz z nową architektórą znacznie zmniejszy ilość oddawanego ciepła i pozwoli na większe OC. Procesory powinny być dostępne jeszcze pod koniec tego roku.
Więcej o Intel Core możemy się dowiedzieć ze strony Intela :Intel Core Architekture

Co najważniejsze procesory Intela z nową architekturą osiągaja wyższą wydajność od procesorów AMD w tych dziedzinach w których procesory Intela z starą architekturą NetBurst oferowały znacznie niższą wydajność od procesorów AMD. W grach Conroe z częstotliwością 2.66 GHz deklasuje Athlona X2 2.8 GHz, poniżej link do testu :

http://www.anandtech.com/tradeshows/showdoc.aspx?i=2713

Źródła (podane są powyżej) - www.intel.com, www.anandtech.com., serwisy www o tematyce hardware''owej

Czyżby po ponad dwuletniej dominacji w grach układów AMD gracze znów zaczną przesiadać się na platformy Intela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD tak łatwo sięnie podda. Możemy oczekiwać niezłej walki na wydajność i na ceny (to drugie może rzadziej :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 13:48, penny napisał:

szkoda tylko ze sam procek kosztuje tyle co dwa xboxy360 core.

Xbox 360 kosztuje 320 $ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek fajny, ale nieprzydatny dla zwykłego Kowalskiego. Większość ludzi nie wykorzystuje potencjału 64 bitów, choć dużo osób takie procesory ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 13:50, SwenG napisał:

> szkoda tylko ze sam procek kosztuje tyle co dwa xboxy360 core.
Xbox 360 kosztuje 320 $ ?

wersja core 299usd, premium 399usd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka bedzie odpowiec AMD 3-rdzeniowy Procek ^^ nie moze pszesadziłem ale jak dlamnie AMD ma durzo lepsza kostrukcje procka niz INTEL ale moze wrescie Intel pokarze cos :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 13:54, TTBoS napisał:

[...] jak dlamnie AMD ma
durzo lepsza kostrukcje procka niz INTEL [...]

a ty co inzynier od procesorow jestes, ze to docenic potrafisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 13:56, penny napisał:

> [...] jak dlamnie AMD ma
> durzo lepsza kostrukcje procka niz INTEL [...]
a ty co inzynier od procesorow jestes, ze to docenic potrafisz :D


nie ale czytałem o konstrukcjach i wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:12, TTBoS napisał:

nie ale czytałem o konstrukcjach i wiem :P

ale co wiesz? ja tez czytalem o konstrukcji boeinga i airbusa, ale jakos nie czuje sie ekspertem i nie wypowiadam sie wprost, ze dla mnie to jedna kontrukcja jest lepsza od drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam teraz się przejmować, obie firmy zaczną sprzedawać finalne wersje swoich nowych produktów to zobaczymy wyniki testów. Tak czy inaczej, INTEL zawsze będzie droższy, a AMD będzie uważany za najlepszą firmę tworzącą procesory do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 13:42, KrzysztofT napisał:

Firma Intel zaprezentowała na targach CeBit 2006 nowa architekturę swoich procesorów - Intel
Core.
Nowa architektura układów Intela pozwala osiągnąć im większą wydajnośc od tak samo taktowanych
procesorów Pentium M i Athlon 64 i jednocześnie znacznie zmniejszyć pobór mocy. Architektura
Intel Core jest zbliżona do architektury układów Yonah. Nowe procesory Intela noszą kodowe
nazwy:
Conroe- dla komputerów biurkowych,
Merom- dla notebooków,
Woodcrest- dla serwerów,

Nowe procesory Intela będą produkowane w procesie 65 nm, co wraz z nową architektórą znacznie
zmniejszy ilość oddawanego ciepła i pozwoli na większe OC. Procesory powinny być dostępne jeszcze
pod koniec tego roku.
Więcej o Intel Core możemy się dowiedzieć ze strony Intela :Intel Core Architekture

Co najważniejsze procesory Intela z nową architekturą osiągaja wyższą wydajność od procesorów
AMD w tych dziedzinach w których procesory Intela z starą architekturą NetBurst oferowały znacznie
niższą wydajność od procesorów AMD. W grach Conroe z częstotliwością 2.66 GHz deklasuje Athlona
X2 2.8 GHz, poniżej link do testu :

http://www.anandtech.com/tradeshows/showdoc.aspx?i=2713

Źródła (podane są powyżej) - www.intel.com, www.anandtech.com., serwisy www o tematyce hardware''owej

Czyżby po ponad dwuletniej dominacji w grach układów AMD gracze znów zaczną przesiadać się
na platformy Intela ?


AMD i tak coś wykombinuje. Pracująnad najnowsząwersją MMX, 3Dnow, ASX Szczegulnie ta ostatnia możę być ciekawa, na jakiejśangielskiej stronie czytałem że może daćnawet 20-40% przyrostu w aplikacjach 32 i 64 bitowych.

Ale wiadomo jak jest :) Im więcej konkurencji tym lepiej dla klientów! Ceny spadają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mów papa AMD, bo jak zwykle już za pare miechów odpowiedź AMD będzie taka, że będzie JESZCZE mniejszy pobór mocy, jeszcze większa wydajność, i takie OC że Intel się schowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:15, penny napisał:

> nie ale czytałem o konstrukcjach i wiem :P
ale co wiesz? ja tez czytalem o konstrukcji boeinga i airbusa, ale jakos nie czuje sie ekspertem
i nie wypowiadam sie wprost, ze dla mnie to jedna kontrukcja jest lepsza od drugiej.


no gdy czytam wiec troche wiem a np: ze konstrukcja AMD 64 jest tak skonstowana ze wszystkie czynosci zachodza w procesorze a nie jak w Intel 2 rdzeniwoym nie mtore musza zajsc na płucie głownej i rownie wyczytałem ze AMD ma taka konstokcje jak by kiedys wiedział ze bedzie miał procesowy 2 rdzeniwe lub 64bitowe a Intel ma ta zgryche ze musza ich procki korzystac z płyty głownej. To tak w skrocie a to wszystko lub prawie szystko wyczytałem w PC-FORMAT albo w CD-Action ale chyba było tu i tu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:56, WorldWar3PL napisał:

Nie mów papa AMD, bo jak zwykle już za pare miechów odpowiedź AMD będzie taka, że będzie JESZCZE
mniejszy pobór mocy, jeszcze większa wydajność, i takie OC że Intel się schowa :)


ale bredzicie, AMD jest dla was swiete czy co? sam siedze na ich prockach, ale to nie znaczy ze Intel nie moze byc lepszy, watpie zeby AMD szybciej odpowiedzialo, no i tym razem to Intel zrobil pierwszy krok, a nie jak wczesniej AMD :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 15:19, JaMES` napisał:

ale bredzicie, AMD jest dla was swiete czy co? sam siedze na ich prockach, ale to nie znaczy
ze Intel nie moze byc lepszy, watpie zeby AMD szybciej odpowiedzialo, no i tym razem to Intel
zrobil pierwszy krok, a nie jak wczesniej AMD :>


Zobacz do czego porównywany jest nowy procek. Do istniejących AMD... Intel tylko odpowiada na AMD, nie zrobił pierwszego kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 14:12, TTBoS napisał:

> a ty co inzynier od procesorow jestes, ze to docenic potrafisz :D

nie ale czytałem o konstrukcjach i wiem :P


w polsce kazdy jest swietnym prawnikiem, lekarzem i informatykiem :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować