Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plany BioWare`u względem nowych marek

32 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2010 o 18:53, Pile napisał:

Jakoś gwiezdne wojny mają 6 części i jakoś żadna nie wydała mi się na siłę ;]


Bo to przecież przemyślana opowieść rozłożona na sześć epizodów i to wszystko, a ME ma być trylogią, a potem jeszcze planują wydawać jakieś produkcje w tym uniwersum. To już może być niefajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 18:55, Revanchist napisał:

To już może być niefajne.


Może, ale nie musi - chociażby samo ograniczenie do głównej postaci - ja bym się nie obraził za możliwość kreacji i zagrania czymś innym niż człowiek. :>
Wydaje mi się, że obydwa światy (DA i ME) są całkiem ciekawie przygotowane (chociaż w tym pierwszym można jeszcze bardziej podkreślić uprzedzenia rasowe na przykład), brakuje tylko jeszcze lepszych scenariuszy. ME2 już jest wg mnie całkiem sympatyczny, chociaż i tak szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chętnie pograłbym w takiego prequela ME1. Zobaczyć historię Sheparda na żywo (Blitz i inne takie), gdy jeszcze nie był Widmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News ciekawy choć każdy wiedział że DA i ME będa kontynuwane jak sami zapowiedzieli twórcy. Jednak cieszę się że będa produkowane dalsze DLC do wymienionych tytułów. Mam nadzieję że będą dłuższe niż dotychczasowe ale za to z taka samą nutką fabularną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age był super więc cieszę się, że będą dodatki i DLC, oczywiście takich w stylu "Return to Ostagar" nie chciałbym widzieć więcej ale "pudełkowy" dodatek zapowiada się już ciekawiej...Co do ME (i DA) to powinni skończyć na trylogii..później może już nie być tak kolorowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Lubimy wspierać nasze produkcje w długoterminowej perspektywie"
Ciekawe stwierdzenie tym bardziej, że jeszcze tego nigdy nie zrobili (na razie) ;-)
Niemniej czekam, najbardziej chyba jednak na to co spłodzą do trochę niedorobionego ME2. Uniwersa fantasy w ich wykonaniu zdecydowanie mi się przejadły.


Revanchist
> Bo to przecież przemyślana opowieść rozłożona na sześć epizodów i to wszystko, a ME ma być trylogią, a potem jeszcze planują wydawać jakieś produkcje w tym uniwersum. To już może być niefajne.
Zwłaszcza gdy zaczną rozrzedzać swoje pomysły, a takie ryzyko istnieje. Kiedy snuje się takie palny jak BioWare w stosunku do Mass Effect może się później okazać, że to co mogło być w trzech jest w 6 częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 18:55, Revanchist napisał:

> Jakoś gwiezdne wojny mają 6 części i jakoś żadna nie wydała mi się na siłę ;]

Bo to przecież przemyślana opowieść rozłożona na sześć epizodów i to wszystko,



Ta opowiesc ma 9 epizodow o ekranizacji kolejnych 3 w technice 3D juz jest glosno a sam J. Lucas w styczniu na czerwonym dywanie sam powiedzial ,ze nie jest wykluczone.Za glosno o tym ostatnio i za wiele plotek by to prawda nie bylo.Tylko czekac bo to kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2010 o 19:33, jac22 napisał:

Ta opowiesc ma 9 epizodow o ekranizacji kolejnych 3 w technice 3D juz jest glosno a sam
J. Lucas w styczniu na czerwonym dywanie sam powiedzial ,ze nie jest wykluczone.Za glosno
o tym ostatnio i za wiele plotek by to prawda nie bylo.Tylko czekac bo to kwestia czasu.


Tak tylko te 3 nowe części nie były w głowie pana Lucasa od początku...Sam po wydaniu "Zemsty Sithów" twierdził, że to koniec...widać właśnie jak można ciągnąć coś w nieskończoność. A i moim zdaniem części 1-3 nie były już tak udane jak stara trylogia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zagrał w jakiegoś rtsa w klimatach uniwersum Mass Effect... potencjał w tym kierunku jest duży, bo mamy kilka stronnictw, politykę, rozwijanie wpływów, itp... materiał na rtsa bogaty.

W każdym bądź razie dobrze, że kroi się coś większego w sprawie tych dwu gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie jakiś większy dodatek do ME2 żeby scalić końcówkę dwójki z początkiem trójki. Poza tym fajnie było by popatrzeć na dokonania Sheparda z innej perspektywy jak jak w DLC do GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, iż słowa "Lubimy wspierać nasze produkcje w długoterminowej perspektywie" brzmią trochę jak "Lubimy wyciągać pieniądze z naszych klientów, których postrzegamy jako masę i którym staramy się wmówić, że nasze gry są tak głębokie i nowatorskie, że nie znajdą lepszej."
Szkoda, że tak robią, chociaż jakaś mała część mnie się cieszy, że będę mógł zagrać w nowe przygody dwóch wymienionych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 19:38, Econochrist napisał:

No na pewno nie będzie to Mass Effect 3.
Nie wierzę, że w ciągu roku zrobili by epickie zakończenie trylogii.
To nie realne!

Mogą zrobić szybciej, ale mało epickie i/lub liniowe ;)

Jedno czego się boję - znów jakieś 2 czy 3 decyzje z dwójki będą miały kosmetyczny wpływ na przebieg fabuły, tak jak przy przeskoku z jedynki do dwójki. Obym się mylił.

Co do czegoś spektakularnego - albo będzie to dodatek (gut!) albo np. 10 różnych DLC z przygodami trwającymi po 20 minut (Warden''s Keep do DA- żenua) i kosztującymi po 10 dolców każde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 20:19, MazuroV napisał:

Mogą zrobić szybciej, ale mało epickie i/lub liniowe ;)

A czy zakończenie jedynki lub dwójki było mało epickie lub nieliniowe. Albo nawet zakończenie jakiejkolwiek gry BioWere''u.

>Jedno czego się boję - znów jakieś 2 czy 3 decyzje z dwójki będą miały kosmetyczny wpływ na przebieg fabuły, tak jak przy przeskoku z jedynki do dwójki. Obym się mylił.
Wątpię że z jednej gry zrobią kilka. Co jakby ktoś zaczął przygodę od trójki a nie "jak Bóg przykazał''. Musi być jakiś schemat na którym gra będzie się fabularnie opierać. Wpływy z jedynki miały być tylko smaczkiem dla starych wyjadaczy a nie wielkim rozgałęzieniem historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiej chały jaką odstawia BioWare/EA z DLC do Dragon Age to ja w żadnej innej grze nie widziałem.

Jestem w trakcie przechodzenia gry - akurat dziś udałem się do Orzamaru. Przedtem jeszcze zahaczyłem o losową lokację. Tam kilku żołnierzyków żywo dyskutowało z jakimś gościem. W pewnym momencie:

Spoiler

pchneli faceta mieczem. No to włączylem się do akcji - wytłukłem wszystkich jak się patrzy. Ok, podchodzę do gościa - bo się nad nim "zapalił" znacznik questa. No i się okazuje, że mam dwie opcje do wyboru:
a) zostaw go w spokoju
b) przeszukaj [kup i ściągnij dodatek "Powrot do Ostargaru"]



Normalnie krew mnie zalała - drugi raz taka sytuacja w tej grze (pierwsza to kretyn w obozie straszący wykrzyknikiem - tak ma quest, ale trzeba kupić). W żadnej innej grze nie spotkałem tak nachalnej próby wciśnięcia jakiegoś badziewiastego DLC. Normalnie grać się odechciewa, ręce opadają, a klimat leci na mordę.

Jeśli czyta to ktoś z EA Polska (bo ich "pijarowcy" chyba czytają fora o grach ?) - apeluje: jeśli już musicie wydawać tony gówniastych DLC to róbcie to ze strony internetowej, względnie w menu, a nie w tak bezczelny sposób podczas rozgrywki. Co za debil wpadł na pomysł żeby rozwiązać to w tak kretyński sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatki w Dragon Age pobierają się na "dwie nogi" to znaczy się, najpierw jest taka darmowa - reklama co owocuje tekstami "kup dodatek" pokazującymi się w trakcie gry, a potem dopiero po zakupie ściąga się właściwy dodatek z właściwą treścią...

a to wspieranie marek niczym nie różni się od tego, co EA robiło dotychczas np. z simsami ;) ot dostajemy akcesoria Dragon Age/Mass Effect... Tyle, że ich ceny są niższe niż te za dodatki do simsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować