Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Widzę, że wiele osób się licytuje ile to osiąga klatek na sekundę przy jakich osiągnięciach. Osobiście mam stabilnie 34-35 klatek i mnie to w zupełności wystarcza, nawet w czasie walki z wieloma przeciwnikami. W pomieszczeniach liczba klatek skacze do 45 i nie więcej. Mam włączone wszystko oprócz tego uberpróbkowania, ustawienia prawie na ultra.
Tak trochę abstrahując od samego Wiedźmina. Ile Wam wystarcza klatek na sekundę żebyście mogli powiedzieć, że gra jest płynna. Bo szczerze powiedziawszy ja nie widzę gołym okiem różnicy między, np. 30 a 40 kl/sec. Gra w ogólne nie zwalnia, wszystko płynnie.

Tak btw. widoki są super. Faktycznie co jakiś czas się zatrzymuję tylko po to żeby sobie popatrzeć na krajobrazy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 05:13, Wojman napisał:

Sprawa do Archiuwm X. Wygrałem w kości Miecz Wojowniczej Księżniczki Xenti, a w ekwipunku
go nie ma.

Tiaa, też na to uwagę zwróciłem. Druga nagroda też jakaś dziwna, bo nie wiadomo jak/gdzie/do czego jej użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zmierzyłem fps Xfire. Na rynku Flotsam w okolicach 45, w innych miejscach nawet 55-60. We wnetrzach budynków ponad 80. Nie sprawdziłem ile wynosiło w lesie czy w

Spoiler

"W szponach szaleństwa"

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciągasz runę na broń, a ulepszenie na zbroję.

EDIT: Broń/zbroja muszą być ulepszalne, tj. mieć na boku co najmniej jedno puste kółko. Jedno kółko = miejsce na jedną runę/ulepszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ideał to pełne 60 klatek =)
Ale tak poważniej - mi starcza standard czyli 30.
Nawet standard typu PAL czyli 25 klatek też ujdzie w tłoku [nomen omen te wartości się przyjmuje odgórnie za płynną rozgrywkę, większość konsolowych gier chodzi na ten przykład w standardach 25-30fps]

Rożnicę między 25 a 30 klatek widzę gołym okiem, podobnie między 30-45-50.
Między 50-60 jest już mało zauważalna, między 60 a 75 na monitorze odpowiednim [75hz] nie widziałem jakiejś różnicy w wydajności [może jakaś nieznaczna]
A monitorami 120hz się nie miałem okazji bawić jeszcze [bo i po co w sumie, te 60 fps to chyba każdemu nawet "hardkorowi" starczy do grania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam drobny problem z harpiami i dobijaniem przeciwników:

Spoiler

Podczas misji, gdzie mam zdobyć odpowiednio mocny kryształ snu, docieram do momentu, gdzie jest ten różowy sen Letho. Zabieram go i zjawia się duża ilosć tych harpii. No i mam problem, z racji na moją ograniczoną liczbę FPS :P mam problem z pokonaniem ich, a także problem, gdy użyje Aardu to Geralt nie dobija Harpii, tylko dalej ją sieka.



Jest jakiś dobry sposób na to, by dobicie od razu zadziałało? Lub jakiś sposób na przejście tego momentu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dobicia - przeciwnik najpierw musi być ogłuszony, Aard nie ogłusza za każdym razem.
Dodatkowo wypadałoby mieć duży współczynnik szansy na ogłuszenie.

EDIT:

Spoiler

Dałeś Iorwethowi chyba miecz

, więc nie pomogę z tym momentem, bo ja będę grał po stronie
Spoiler

elfa

dopiero dziś, na razie grałem po stronie
Spoiler

Roche'a

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 08:26, sirdoom napisał:

Tiaa, też na to uwagę zwróciłem. Druga nagroda też jakaś dziwna, bo nie wiadomo jak/gdzie/do
czego jej użyć.


Wiadomo.

Spoiler

Jak bedziesz chcial zdobyc sztandar bez walki bajerujac ducha to jesli sie pomylisz da ci on druga szanse na prawidlowa odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jest to odpowiednik

Spoiler

bobrzego kołpaku po stronie Iorwetha

? W sensie prostoty zdobycia, bo nie widzę potrzeby posiadania dwóch szans na odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zarejestrować gry - wywala mi aplikację rejestrowania po dotarciu do 3 kroku - wpisania klucza. Zgłosiłem już to do pomocy technicznej, ale jest weekend, więc myślę, że pomożecie mi nieco prędzej, bo zależy mi na wykonaniu zadania z trollem.

Podam specyfikację, jeśli będzie potrzebna (choć wątpię, bo to nie problem z grą).

E8400 @3.6
ASUS P5Q-E
2x2GB RAM 800@1066
HD4850 512MB
bequiet! Dark Power Pro 450w

Z góry dzięki za pomoc.

20110521092714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1 akcie na tablicy ogloszeń jest zlecenie na trolla, które trzeba sciągnąć z neta. Jaka to była strona :s?
edit : aha trzeba najpier zarejestrować grę? Ja też miałem problemy przy rejestracji, więc ją po prostu olałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który kod wpisywałeś? U mnie ten drugi do rejestracji elektronicznej nie działał, ale za to ten pierwszy (secuROM online) już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 09:31, In_The_End napisał:

W 1 akcie na tablicy ogloszeń jest zlecenie na trolla, które trzeba sciągnąć z neta.
Jaka to była strona :s?


Zadna. DLC sciaga sie przez program startowy. Wybierasz pozycje zawartosc do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą nie uważasz, że jednak CDP tu zagrało z nami jak BioWare ?
Wszystkie te DLC wyglądają na wyripowane z gry [troll, animacje, zestawy przedmiotów - o przedmiotach ripowanych z gry może niejako zaświadczyć Artbook w którym są szkice wszystkich zestawów zbroi Geralta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 09:32, gitarka napisał:

Który kod wpisywałeś? U mnie ten drugi do rejestracji elektronicznej nie działał, ale
za to ten pierwszy (secuROM online) już tak.


Gdybym to ja mógł wpisać kod ;) Zaraz po dotarciu do 3 kroku wywala mi aplikację. Wcześniej pokazywało się to, co na załączniku - ale wystarczyło wpisać 1 literę kodu lub nawet poczekać i crash.
Teraz (po jakichś... 10 próbach rejestracji) wystarczy się zalogować - aplikacja chwilę powisi i zwiecha - raportowanie błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi podać gdzie dokładnie do nich pisałeś o ten kod gog.com? Normalnie przez pomoc techniczną na cdprojekt.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować