Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2011 o 23:59, Deathscythe napisał:

@Harrolfo:

Nie wiem, może z 3 nie odnalazłem, ale starałem się wykonywać wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 00:04, Harrolfo napisał:

> @Harrolfo:
Nie wiem, może z 3 nie odnalazłem, ale starałem się wykonywać wszystkie.



A jak mniej więcej z poziomem na koniec? Po tym chyba najłatwiej określić mniej więcej ilość zadań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś w stanie podesłać mi na maila jakiś link skąd to ściągnąć, albo samemu mi wysłać ten .exe. Mój mail: kraju92@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeżyłem mały szok :P. Gram w Wiedźmina na ustawieniach minimalnych bo na średnich jeszcze za bardzo się zacinał. Postanowiłem odpalić go ze wszystkimi możliwymi maksymalnymi detalami (nie ultra i bez ubersamplingu) aby zobaczyć jak wygląda na wysokich detalach. Ku mojemu zdziwieniu gra chodzi lepiej niż na minimalnych i średnich detalach. Zaprawdę dziwną Wiedźmin ma optymalizację...

Mam pytanie co do II Aktu. Chodzi mi o questa z

Spoiler

harpiami. Mam zniszczyć 7 gniazd. Pierwsze 4 gniazda likwiduję gładko za pomocą pułapek, potem jest problem bo harpie zabierają pułapki a gniazda nie ulegają zniszczeniu. Licznik zatrzymuje się na 4/7 i koniec wybijam wszystkie harpie a quest dalej pozostaje niezaliczony.

Może ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i chyba pisane przez ludzi, którzy testowali grę

Dnia 20.05.2011 o 23:32, Khasim napisał:

na kompie za 7000zł.


Wczoraj kupiłem nowego PCta. Za ~1450zł (nie liczę do tej ceny systemu), jak na emulowany program (czy jak to działa na systemach 64bitowych) działa rewelacyjnie.

Błędy? U mnie się wieszają loadingi. Teraz nie mogę bawić się w kościanego pokera metodą save/load :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o poziom trudności, to odczułem wrażenie, że gra stawała się coraz prostsza. Ostatni (przedostatni?) boss nie sprawił mi żadnych problemów... W 3 akcie z nudów z ludźmi mieczem srebrnym walczyłem, a i tak padali na 3-4 ataki.
A tak serio, to używałem srebrnego i nawet nie zauważyłem :P Nie wiem czy gra była prostsza, bo grałem na normalnym i nauczyłem się w końcu używać systemu walki (na początku gry dużo ginąłem). Ale ostatnie ważne walki wygrywałem bez ponownego wczytywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Wiedźmina 2 i muszę powiedzieć że podobal mi się znacznie bardziej niż np Dragon Age 2, co w zasadzie nie jest dziwne.
Wieśka skończyłem na 32 lvl chociaż pominąłem jednego questa z tablicy i 2 pomniejsze bo już mi się nie chciało szukać składników na zbroje itd.
Ogólnie gierka bardzo mi się podobała i zapewne przejdę ją poraz drugi chociażby ze względu na inne wybory których mógłbym dokonać.
Zakończenie mi się podobało

Spoiler

(zabiłem Letho)

i chociaż epickie to ono nie bylło to nie czuję jakiegoś niedosytu, żaluję tylko że gra się w tym momencie skończyła bo na prawdę chciałbym poznać dalsze przygody Geralta:)
Graficznie wiedźmin jest na prawdę niezły chociaż sporadycznie glitche się zdarzają.
Dzwięk równiez jest bardzo dobry ale niestety zawodzi znacznie częściej niż grafika, głównym problemem jaki miałem to zanikanie dzwięków tła bądź czasem nawet głosów w czasie filmików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe 3 gniazda są wewnątrz tej jaskini, w której masz questa na zabicie

Spoiler

królowej harpii

. Musisz tam rozstawić pozostałe pułapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 18:01, 1096 napisał:

Stary, wielkie dzięki. Płynności mi to nie poprawiło, bo była już zawczasu dobra, ale jak dotąd miałem problemik z działaniem myszy, gdzie występowało małe opóźnienie pomiędzy czasem w którym zatrzymałem myszkę na podkładce a zatrzymaniem się kursora na ekranie i czasem ciężko było trafić w jakiś mały element. Po podmianie na pliczek z linku problem zniknął. Dziękować!

Bardziej ogólnie,
Zastosowałem też sztuczkę wrzuconą przez Pietra87 ze zmianą jednej wartości w pliku User.ini, co pozwala wyostrzyć tekstury bez włączania zasobożernego antyaliasingu. Rzeczywiście działa, tekstury ostre i brak wpływu na wydajność, ale IMO bez wygładzania wcale nie wygląda to ładnie, występuje taki "ziarnisty" efekt i czcionka w obszarze HUDu staje się postrzępiona i trudniejsza do odczytania. Trzeba szukać dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z serwisów growych pojawił się news o nadchodzącym patchu. W rozwinięciu newsa mamy wiadomość że patch ma poprawić kłopoty z aktywacją gry. Jak czytamy: "rozwiąże m.in. problemy z aktywacją gry (której dokonało jak na razie 200 tysięcy osób)". Można rozumieć to dwojako, ale raczej nasuwa się że 200 tysięcy osób miało problem z aktywacją, albo ja przez późną godzinę nocną już źle rozumiem. Ale jeżeli jednak moje szare komórki są prawidłowo aktywne, oznacza to że Wiedźmin 2 sprzedał się w bardzo dużej liczbie egzemplarzy. Już nie mogę się doczekać danych finansowych CDP RED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie, gdzie dokładnie jest wejście do kanałów związane z questem "Rzeka tajemnic"? Bo poradnik niedokładnie to opisuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś Ci odpowiedział, więc już tłumaczę. Chodzi o zamianę pliku exe na ten z linku poniżej.
https://rapidshare.com/#!download|502l3|2707183803|witcher2.rar|4203|R~0
Wypakuj i wrzuć do katalogu \bin w miejscu gdzie zainstalowałeś grę. Sporo osób miało poprawę płynności i dużo szybsze uruchamianie gry dzięki temu, ale byli i tacy, którym raczej nie pomogło. Zapewne to zależy od konfiguracji komputera i ustawień w grze. Jakby nie patrzeć, spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 00:33, Khasim napisał:

Pozostałe 3 gniazda są wewnątrz tej jaskini, w której masz questa na zabicie

Spoiler

królowej
harpii

. Musisz tam rozstawić pozostałe pułapki.


Hmm mam tylko questa

Spoiler

aby rozstawiać pułapki. W miejscu gdzie są gniazda jest jakieś wejście ale nie mam klucza aby z niego skorzystać...tak więc nie potrafię skończyć tego questa. Mam również problem z pułapką na zgnilce. Mam wykonać kartacze i zasypać tunele jednak owych petard miałem tylko 2 (potrzeba ich 3) i nie mogę nigdzie znaleźć schematów na te bomby, żaden kupiec również ich nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, co prawda ktoś mi już to wytłumaczył, ale linka do pliku nie podał. ;)
Jutro wypróbuję, zobaczę co z tego będzie, chociaż po przeczytaniu oficjalnego stanowiska CDP mam pewne obawy, że coś jednak może być nie tak. Ale warto spróbować, zawsze pierwotny plik .exe można zachować, tak samo jak i save''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również ukończyłem Wiedźmina i powiem, że długością mnie trochę zawiódł. No bo tak - mamy cholernie rozbudowany prolog którego ukończenie trwa koło 4-5 godzin, potem długi 1 akt, 2 juz nieco krótszy ale też długi a 3? Ja go ukończyłem w niecałe 2 godziny chyba. Nie mówiąc o epilogu na 15 minut (prolog to 10 razy tyle...)Ogólne wrażenie Wiedźmin 2 pozostawia bardzo pozytywne chociaż brakuje możliwości gry taką wymaksowaną postacią bo skończeniu fabuły. Np chciałbym dokończyć questy pewne i już mogę tylko na wcześniejszych zapisach, ale wtedy nie mam tak wysokiego doświadczenia no i właśnie. Ale może CDP Red wyda jakieś DLC coś jak Broken Steel do Fallouta 3, które umożliwi grę nawet po ukończeniu głównego wątku.

Tak więc krótko było. Wyraźnie widać, że te 40 godzin reklamowane to zwykłe przechwalanie się. Mam wrażenie, że znacznie dłużej zajęło mi ukończenie Red Dead Redemption (tak dla porównania). Miało być epicko - było, miało być szalenie klimatycznie - było, miało być fajnie i ładnie -było! Ale dlaczego tylko 3 akty? :( Chciałoby się spokojnie 5 każdy o długości prologu. Ode mnie na gorąco po ukończeniu - ocena 9/10. Dyszki nie będzie bo to właściwie były dwa akty. Cały trzeci można potraktować jako rozbudowany epilog, więc jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takowego patcha nie wydadzą, gdyż gra nie ma otwartego świata jak załóżmy Fallout 3 czy Fable. Otwarte są tylko lokacje w każdym z aktów, zaś sama gra otwartym światem pochwalić się nie może. Ciężko by było to jakoś rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 00:39, MortalPL napisał:

Kto mi powie, gdzie dokładnie jest wejście do kanałów związane z questem "Rzeka tajemnic"?
Bo poradnik niedokładnie to opisuje :/


Oczywiście chodzi mi o 3 akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow jestem w ciężkim szoku, pozytywnym.
CDP po zapostowaniu na ich tech-help informacji o tym, że exe W2 z GOGa działa lepiej i wydajniej niż exe z EK dał mi.. darmowy kod na wersję GOG na zasadzie weryfikacji licencji [tak jak z ME2 - mając wersję BOX można pobrać w dowolnej chwili za free wersje elektroniczną.]
Jestem wyjątkowo mile zaskoczony podejściem.
Byłem pewien, że jednak zostanę olany a tu taka niespodzianka.

Jednym słowem chylę czoła przed tech-suppoertem CDP który stanął na wysokości zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować