Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2011 o 22:15, Kraju napisał:

Chyba coś Ci się pomyliło, a ten poradnik co masz możesz rzucić w kąt.

Spoiler

Z Trollem albo
możesz walczyć, albo dowiedzieć się kto stoi za zabójstwem jego ukochanej i pomścić ją,
oczywiście dowiadując się tego z rozmowy z nim.



Spoiler

Cytuję: Potwór poprosi Cię o wódkę – jeśli nie posiadasz żadnej przy sobie, nie będzie chciał Cię przepuścić przez most (który i tak jest zniszczony), po chwili rozpocznie się walka. Dzieli się ona na dwie części – mniej więcej gdy ubijesz połowę życia stworowi, ten poprosi Cię byś przestał.

Może i masz rację ale to dziwne że nie ma alkoholu w grze...

Przestańcie płakać już z tą optymalizacją na moim kompie gra chodzi płynnie na Ultra - wyłączone tylko uberpróbkowanie. I od momentu włączenia jej w dniu premiery ani razu nie wywaliło mnie do pulpitu - przy czym już kilkaset razy zrobiłem Alt + Tab. Czytałem za to że na pirackich .exe wywala więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem obecnych ustawień podać
Catalyst AI on na advanced - jak wył. to mam maks 15 fps.
AAA on na quality - jak obniżam rozdziałkę i wł. AA to mam wtedy mniejszy spadek fps
V-sync jak w poprzednim poście z poziomu karty off
Tripple Buffer on
ustawienia obecne i przy tych zostanę nie ma sensu bardziej kombinować - przecież gra w końcu działa jak sobie tego życzę.

20110525222026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 22:21, daemonaray napisał:

Przestańcie płakać już z tą optymalizacją na moim kompie gra chodzi płynnie na Ultra
- wyłączone tylko uberpróbkowanie.


Wiec problemu nie ma, bo "u mnie wszystko dziala ok"... Akurat CD Projektowi naleza sie baty i to porzadne. Nie wspominajac, ze festiwal nie spelnionych obietnic CDP nadal trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 22:23, Wojman napisał:

Wiec problemu nie ma, bo "u mnie wszystko dziala ok"... Akurat CD Projektowi naleza sie
baty i to porzadne. Nie wspominajac, ze festiwal nie spelnionych obietnic CDP nadal trwa.


Problemy stwarzają sobie ludzie przez podmianę plików, zasyfione nieaktualizowane systemy i stare drivery. Owszem na pewno jest ktoś kto ma jakąś krytyczną konfigurację i mu się wysypuje gra - to jest pewne. Pytanie tylko ile jest takich ludzi a ile takich wcześniej wymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z tablicy zadań zlecenie, nacisnąłem spację i zniknęły 2 kartki.Potem kliknąłem na inne i nacisnąłem spację to też zniknęło.W dzienniku mam tylko 1 nowe zadanie.Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 22:28, matis9988 napisał:

Wziąłem z tablicy zadań zlecenie, nacisnąłem spację i zniknęły 2 kartki.Potem kliknąłem
na inne i nacisnąłem spację to też zniknęło.W dzienniku mam tylko 1 nowe zadanie.Dlaczego?



Spokojnie, to tylko błąd. Buahahahahaha :D
Wyć się chce. Ja przerwałem grę i czekam na zapowiedzianego patcha, wkurzyły mnie już błędy z nie wrzucaniem do ekwipunku przedmiotów, które się dostaje.
Nie obraziłbym się na CDP Red, gdyby opóźnili premierę o 2-3 miesiące w celu dokładniejszego dopracowania strony technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o drugim akcie to powinieneś mieć

Spoiler

trzy zadania (zlecenia na nekkery i endragi i zadanie z DLC: Kłopoty z Trollem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam majaki, pc stoi 4 metry ode mnie, widzę na żywca co się dzieje momentami na ekranie, ale nie gdzie tam test na benchu bankowo lepszy niż test na własnych sprzętach w realu.. a tak poważnie weź dorośnij [idź poczytaj forum techniczne na warowni i zobacz jak skrajne, nawet dużo mocniejsze niż moje dwa konfigi pcty się dławią]

I to, że w jakimś tam momencie dobijam 60 fps, czy, że nie spadam niżej 30 mi zwisa, skoro noematami losowo gra potrafi się zadławić na spadek wydajności 50% [już przemilczę masę błędów, jak nieprawidłowe nazwy npc, badziewna reakcja na komendy z klawiatury, system walki spaprany brakiem tech-rolla z ziemi, tragiczny system receptur, udźwigu, błędy w samej grze losowe jak blokowanie się postaci, blokowanie się ai, wywalanie samej gry na pulpit we float]


Z resztą do kog ja rozmawiam.. do osoby co stawia test na benchu ponad doświadczenia samych graczy... szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są tylko testy z Benchmark.pl, ale też moje własne. Miałem okazję przetestować grę na bardzo podobnym konfigu, który Ty przytoczyłeś. Jedynie procek to core i7 2600k, i we Frapsie właśnie takie ten konfig wyniki osiągał. Oczywiście są momenty kiedy framerate spada do 38 fps, ale to są naprawdę rzadkie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a najciekawsze ci co mają najwięcej problemów z optymalizacją to są zazwyczaj:

1)Ci co mają Geforce''a co o dziwo jest komiczne bo gra ma znaczek Nvidia: the way its meant to played a działa lepiej na Radeonach na starcie i trzeba czekać na sterowniki ale w historii gier to nie pierwszy przypadek.
2)Mają Windowsa 7 a ci co mają Vistę i XP nie mają problemów lub mają ich najmniej.
3)Najgorsze przypadki mają podpunkt 1&2 co już oznacza tragedię totalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z systemem to się zgodzę [bo z kartą graficzną - nie specjalnie o tym niżej]

Bo na XP na 3.5 letnim pc "zapier... jak dyliżans" ana i7 na kompie-potworze kaszle jak stary gruźlik.

Aczkolwiek karty nvidii - nach tu nie leży problem, mam GTXa 260 w 3.5 letnim konfigu i zasuwa jak dziki [a odkąd poprawiłem niesforny obluzowany złącznik zasilania wiatraka nie przebijam 70 stopni na układzie - EVGA i ich karty, jedne z imho najlepszych]

Za to na 7demce na 580tce przebijam czasem 94 stopnie.
Podobnie z wydajnością, na obu konfigach gra ma wyraźny memmory leak i momentami po godzinie grania potrafi czasem tak zjechać na klatkach że mózg staje dęba [spadek o 50-70%, co prawda mija po 45-60 sekundach, ale jednak to irytujące zachowanie silnika]

A same błędy w grze łaskawie już pominę bo były opisywane setki razy [z reszta jest tego od pyty, szkoda miejsca żeby to wymieniać]

Ale z win7 jak i sterami nvidi [bo ten overheat to wina raczej sterowników i braku optymalizacji tychże pod W2] jest coś bardzo nie halo [chociaż kumplowi ostatnio wiesław spocił radka na 98 stopni, gdzie crysis 2 mu nie wygrzewa układu nawet na 72 bo to karta z customowanym coolerem]


P.S.
Może mi ktoś namierzyć muzykę z trailera Love & Blood ?
Czy może ta muza specjalnie do trailera była nagrana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 22:52, CrazyGambler napisał:

Głupoty teraz gadasz jakich mało, mam 8800gt i win 7 i gra śmiga na full bez ubersampling,
vsync i bloom w 25fps dla mnie to jest wystarczająco.

widzisz zależy co kto woli(wiesz niektórzy nie uznają full bez ubera i bloom) przez co dla niektórych 25 fps to min. a po drugie powołuję się na to co na forach widać. Ale jak tobie dobrze jak dla ciebie działa to wszystko OKI XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 22:47, Numenpl napisał:

3)Najgorsze przypadki mają podpunkt 1&2 co już oznacza tragedię totalną.

>

Nie ma co generalizować. Mam 1&2, a gra działa bez zarzutu i przycinek, więc z totalną tragedią to chyba przesada. Ile fps nie wiem, bo ciągle jest tak płynnie, że nawet nie ma sensu czegokolwiek spradzać. Gdybym jeszcze w końcu mógł pobrać swoje dlc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przeczę że może działać jak należy na GF ale tak piszą na forach , po prostu nie zdziwiłbym się jakby okazało się że typki z OC przesadzili w niektórych przypadkach.
love &blood - druga połowa to For a Higher Cause z ost ale początek trudno mi wychwycić za głośno mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thx chodziło o drugą połowę =) [początek to muzyka z samej gry]
To jest znak jednak, że coś się dzieje i muszę w końcu odsłuchać cale OST XD


A czy ludzie przesadzają - zapewne można zgeneralizować, że dobre 50% to problemy ludzi co mają minimum lub poniżej minimum [tudzież szajo-laptopy 2-4 letnie] i liczyli, że pograją w full hd a tu dupa zbita.
Aczkolwiek druga połowa, to są realne problemy z winy twórców, crashe, spadki, bugi i glitche, problemy z serwerami itp i tego bagatelizować nie należy.

Jak Wojman napisał, CDP nalezą się baty, bo nie wyciągnęli prawie żadnych lekcji z tego co się działo z pierwszym Wieśkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować