Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2011 o 11:31, Lacrimas napisał:

Chciałbym wiedzieć, jak na grę wpłynie decyzja o pomocy Vernon''owi/ Iorweth''owi w pierwszym
akcie. Domyślam się, iż jest to dosyć znaczący aspekt. Co polecacie na pierwszy raz?
Z jednej strony nie chciałbym być nie fair wobec długouchego a z drugiej - trochę mi
szkoda Roche''a.


Ta decyzja wpłynie potem na całą resztę gry - drugi i trzeci akt gry wyglądają wtedy kompletnie inaczej: inne questy, postaci, dialogi itp

A pomóż temu, któremu uważasz, że warto, co Ci najbardziej odpowiada - tu nie ma dobrej decyzji. Kieruj się własnymi przekonaniami, pomyśl komu warto pomóc, jakie są obie postaci: czy Iorweth to zwykły morderca, czy może bojownik o wolność? Czy Roche to prawdziwy mąż stanu, czy może rasista i ksenofob? Odpowiedz sobie sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 11:31, Lacrimas napisał:

Chciałbym wiedzieć, jak na grę wpłynie decyzja o pomocy Vernon''owi/ Iorweth''owi w pierwszym
akcie. Domyślam się, iż jest to dosyć znaczący aspekt. Co polecacie na pierwszy raz?
Z jednej strony nie chciałbym być nie fair wobec długouchego a z drugiej - trochę mi
szkoda Roche''a.

Ja w pierwszym akcie poparłem Iorwetha.

Spoiler

Nie jestem zwolennikiem Scoia''tael, ale Roche chciał, żebym mu pomógł w jakichś politycznych walkach. Polityki już miałem dosyć, wolałem ratować biedne elfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka Iorwetha jest znacznie ciekawsza, chociaż zależy dla kogo.
Wpłynie to tylko na to gdzie, będziesz znajdował się w drugim akcie.
Ostatni trzeci akt zawsze jest taki sam.
Ale jest mała różnica.
Jeśli wybierzesz Iorwetha, nie raz spotkasz się jeszcze z Rochem i trochę się pospieracie, z kolei wybierając Roche''a, z Iorwethem nie będziesz miał już nic do czynienia.
Poza tym, wybór kształtuje też wątki zadań fabularnych, w zależności którą ścieżkę wybierzesz, w ten czy inny sposób, mniej lub bardziej ciekawy, będziesz musiał je wypełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jestem jedynym, który ścieżkę Iorwetha uważa za mało wiedźmińską i nieciekawą, jak od linijki kubek w kubek inne, mniej ambitne fantasy RPG - obrona uciskanych krasnoludów i głodnych elfów przed armią zuego zuego króla, od kiedy Geralt się w to bawi?

Roche ma ten noir, ma ten element niemocy, ma zawirowania polityczne w które Geralta wciągnięto wbrew jego woli i nie ma happy-endu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 13:01, Ostrowiak napisał:

Ciekawe czy jestem jedynym, który ścieżkę Iorwetha uważa za mało wiedźmińską i nieciekawą,
jak od linijki kubek w kubek inne, mniej ambitne fantasy RPG - obrona uciskanych krasnoludów
i głodnych elfów przed armią zuego zuego króla, od kiedy Geralt się w to bawi?


<piątka>

Dnia 20.08.2011 o 13:01, Ostrowiak napisał:

Roche ma ten noir, ma ten element niemocy, ma zawirowania polityczne w które Geralta
wciągnięto wbrew jego woli i nie ma happy-endu.


No nie wiem, ja tam miałem coś w rodzaju dobrego zakończenia...może nie dla świata, ale dla Geralta wszystko się ok ułożyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mało wiedźmińska wydaje mi się współpraca z Wiewiórkami i wspomaganie rebelii.
A jednak ta jest ciekawsza, chociaż ścieżka Roche''a zdecydowanie jest dopasowana bardziej do Wiedźmina.
No i chyba pierwszy raz w życiu przyjdzie mi się zgodzić z Ostrym ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 10:58, dark_master napisał:

a to ciekawostka. Cóż, w takim razie zostaje fraps.


Zainstalowalam gada , ale zielonego pojecia ne ma jak go obsłużyć. Czyli kicha dopoki sie nie nauczę.
Bybły ciekawy, bo bym zabaczyła ile fps ma u mnei W2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:55, Kraju napisał:

Tak, wszystkie zostały wysłane w połowie zeszłego miesiąca.

a rozerwane w transporcie wytłoczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 13:01, Ostrowiak napisał:

Ciekawe czy jestem jedynym, który ścieżkę Iorwetha uważa za mało wiedźmińską i nieciekawą,
jak od linijki kubek w kubek inne, mniej ambitne fantasy RPG - obrona uciskanych krasnoludów
i głodnych elfów przed armią zuego zuego króla, od kiedy Geralt się w to bawi?

Roche ma ten noir, ma ten element niemocy, ma zawirowania polityczne w które Geralta
wciągnięto wbrew jego woli i nie ma happy-endu.


Zgadzam się z Tobą, ścieżka Iorwetha to coś zupełnie nie w stylu Geralta. Trochę się boję jak te wszystkie wybory wpłyną na trójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem.

Spoiler

Wykonuje misje Zaszyfrowany Manuskrypt ale mam dostarczyć 4 składniki i jest problemie ich nie mam.

Czyli na tym etapie zadania jak zdobyć potrzebne składniki :
- feromony królowej endriag
- krew nekkera wojownika
- mózg kazczrba
- jajo harpii posiadam.

Gre przechodzę po stronie Roche ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 19:35, Bezi_113 napisał:

Znajdziesz jedynie mózg kaczerba, bo dwa są w kanałach pod Loc Muinne.
Resztę albo wcześniej albo w ogóle.


Dzieki za pomoc.

Druga razą jak bede przechodził gre bede o tym pamietał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszedłem trzeci raz. I kilka pytań.
Zrobiłem wszystkie questy wymienione w poradniku, (Vernon Roche), a pod sam koniec mam dopiero 31 lvl. Jakie są questy nieopisane w poradniku?

Czy jest najlepszym ekwipunkiem jest:

Spoiler

Zbroja Vranów
Caerme
ten miecz, który znajdujemy w skrzyni w Loc Muine podczas zadania z gargulcami (nie pamiętam nazwy, ale coś na A)
buty, spodnie, rekawice Starszej Krwi?




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować