Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2011 o 10:28, RobeN napisał:

A mógłbyś podesłać obrazek z gry?
Ja wycinanki nie jestem w stanie zaobserwować lub nie rozumiem co masz na myśli.

Witaj!
Obrazka już nie ma sensu przesyłać bo podany przez ciebie screen świetnie odwzorowuje to co miałem na myśli pisząc o wycinance.
Postać Geralda jego ubiór świetnie szczegółowo zrobione choć jak dla mnie ( inną kreską rysowałbym twarz)
natomiast popatrz na to co dzieje się za postacią Geralta. Odnoszę wrażenie jakby postać Wiedzmina była z innej bajki ,można to porównać do filmowej wersji Żebrowski świetnie ucharakteryzowany natomiast cała reszta nie koniecznie fajnie wygląda.
Właśnie to miałem na myśli pisząc o wycinance i porównując do jedynki jestem rozczarowany.
Nie czepiam się fabuły bo jest coś w tej opowieści takiego że mimo pierwszego wstrętu wizualnego coś mnie popycha żeby zobaczyć co będzie dalej :)
Może grając w Wieśka przywyknę do "kreski" jaką jest rysowany świat wiedzmina może nawet mi się spodoba ale jak na razie mam bardzo mieszane uczucia i póki co będę się upierał przy swojej wycinance.
Zresztą kolega z pracy który także nabył grę w tym samym czasie ma takie samo zdanie ,tylko on jeszcze kupił nową kartę bo myślał że jego 8800 szwankuje:-)

Mój komp:
I7 8gb gtx 560Ti oc win 7 64
pozdrawiam S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz o głębi pola, efektach rozmycia itp.
Wyłącz tego typu opcje w konfiguracji gry, a wszystkie elementy będą tej samej ostrości.

Ogólnie efekt głębi pola i ostrości głębi pola mają na celu stworzenie efektu "naturalnego". Gdy Ty patrzysz dajmy na to na obiekt na jednym planie, wszystko co jest dalej nie jest ostre - dopóki tam nie spojrzysz.
Niestety gry nie potrafią określić na co aktualnie patrzysz, więc ostrość ustawiona jest zawsze na główny plan akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł ten patch 2.0 więc pomyślałem sobie, że nie będę ściągał go przez neostradę tylko u kompa znajomego, gdzie mają lepszy net i wrzucę na pendrive''a.
Więc wybrałem opcję 1.3.5 ->2.0, aplikuję na grę i operacja się nie udaje, „wersja zła lub niekompletna"...
Launcher ściąga mi patcha 1.3.5 mimo, że chyba go aplikowałem. Dziwne...
1.3.5 się zainstalował, znowu daję tego 2.0 i znowu ten błąd.

Tym razem każe mi ściągać łatki o nazwie „patch2.exe" (ten waży 504 MB) i „patch 2.0.exe" (~905 MB). Jakie są różnice?
Dawno się grą i wątkami na jej temat nie interesowałem, jedynie widziałem newsa o samym wydaniu patcha 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te punkty arenowe sie jakos łączą z kazdym podejsciem czy poprostu dodaje sie najlepszy wynik? Bo ja tu widze takie ogromne liczby, ze nie wiem jak do tego dojsc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę przeszedłem już niejednokrotnie, ale dopiero teraz Kejran zaczął działać mi na serio na nerwy. Gram na mrocznym, dochodzę do momentu, gdy

Spoiler

Kejran wali na siebie most i trzeba po nim wbiec

. Pomijając fakt, że Geralt nie biegnie po nim normalnym tempem, tylko jest jakby spowolniony, Kejran zawsze musi mnie jakimś cudem uderzyć. Nieważne czy biegnę przed siebie czy cały czas się toczę. Może biegnę złą stroną? Może robię coś nie tak? Poradźcie coś, bo mnie szlag jasny trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 19:09, Bezi_113 napisał:

Kejran zawsze trafia, przynajmniej mnie, ale znak Quen zawsze redukował obrażenia.
Na mrocznym jest inaczej ?


Wpadłem na Quen tuż przed Twoją odpowiedzią :). Szczerze mówiąc to zaraz sprawdzę, teraz przez moje poirytowanie trafia mnie wcześniej i ginę -.- Zaraz ubiję sukinsyna.

EDIT: No i już. Akurat jak użyłem Quen nie trafił mnie ani razu. Nic to, przeszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 11:35, RobeN napisał:

Czyli mówisz o głębi pola, efektach rozmycia itp.


Im dalej w grę tym jest lepiej ,można się jednak przyzwyczaić "Wycinanki" :)

Dnia 06.10.2011 o 11:35, RobeN napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona, zbyt mało czasu i dopiero skończona wczoraj.

Spoiler

Grałem po stronie Rosche ( uratowałem Triss, zabiłem smoka i królobójce) oczywiście końcówka gry mi sie nie podobała. Od III aktu, od połowy czegoś tu brakowało.Zakończenie mało ciekawe powinni cos pokazać, zakonczyć gre w sposób taki aby gracze nie mogli sie doczekać co bedzie dalej, dać do myślenia.
Powinno powstać rozszerzenie.
Gra jak dla mnie jest momentami lepsza od 1 jak czasami 1 wygrywa. Całością mogę powiedzieć ze 2 mnie bardzo wciągnęła.
Granie powoli, zwiedzanie, wszystkie praktycznie misje oprócz zaszyfrowany manuskrypt gdzie nie miałem składników.

Potem zainstalowałem wersje 2.0 dzis sprawdziłem Arene i naprawdę mnie zaskoczyła. Fajne wydłużanie zabawy chociaż denerwuje jak pokonasz kilka razy na Arenie padniesz i od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 15:39, Almarcino napisał:

Macie jakis sposob na maga arenowego? Misiek mi sie ciagle teleportuje i generalnie male
obrazenia zgarnia :p


Wyślij dziada Aardem za Arene w pzepaść, uwielbiam to robić magom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak ładnie i pięknie , ale dla czego od połowy 2 aktu wszystko tak nagle leci "w dół" . Brak zleceń wiedźmińskich i jakoś tak wszystko uderzyło w tą cholerną politykę . Wiem , być musi . Jak to w "Sapku" i pasuje , ale odnoszę wrażenie że ich ktoś pogonił i gra nagłego dostała "kopa" . Moim zdaniem najlepszy jest pierwszy akt , no i teraz ten samouczek . Rewelka . Jak bym powrócił do jedynki .Za miast grać , stałem zauroczony nocną poświatą i wchłaniałem ten widok jak oniemiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 11:32, lechion napisał:

Wszystko tak ładnie i pięknie , ale dla czego od połowy 2 aktu wszystko tak nagle leci
"w dół" . Brak zleceń wiedźmińskich i jakoś tak wszystko uderzyło w tą cholerną politykę
. Wiem , być musi . Jak to w "Sapku" i pasuje , ale odnoszę wrażenie że ich ktoś pogonił
i gra nagłego dostała "kopa" . Moim zdaniem najlepszy jest pierwszy akt , no i teraz
ten samouczek . Rewelka . Jak bym powrócił do jedynki .Za miast grać , stałem zauroczony
nocną poświatą i wchłaniałem ten widok jak oniemiały.


Tez tak mysle, pierwszy akt trzyma poziom i zajal mi najwiecej czasu, drugi po stronie elfa tez ma fajny klimat, ale i tak zadań wiedzminskich jest tyle co kot naplakal. Co do samouczka to tez masz racje, swietnie zrobiony tylko kroooociutenki, az mi smutno sie zrobilo ze musze przerwac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Wieśka drugi raz, tym razem ścieżką Roche''a i powiem, że chyba nawet fajniejsza niż ścieżka Iorwetha. Może nie było takiego zaskoczenia jak w przypadku

Spoiler

Saski i figurki Triss

, ale za to
Spoiler

walka z dwoma pozostałymi wiedźminami ze Szkoły Węża

i parę innych momentów na wielki plus :) Do tego w 3 akcie mogłem dokonywać takich wyborów, że grałem w coś nowego. Poprzednio uwalniałem
Spoiler

Triss

, teraz ratowałem
Spoiler

córkę Foltesta

. I tu mam pytanie, czy idąc ścieżką Iorwetha można zdobyć miecz stalowy Vranów?? Bo za pierwszym razem nie udalo mi sie go znaleźć, a trzeci akt przeszedłem wtedy calutki. Może trzeba było wybrać się z Filippą, a nie ratować
Spoiler

Triss, którą i tak uratuje Letho

? Tej misji jeszcze nie przechodziłem to może wgram i zagram, bo mieczyk przedni, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i staty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przeszedłem Wieśka drugi raz, tym razem ścieżką Roche'a i powiem, że chyba nawet fajniejsza...

Nie, nie da się go zdobyć. To najwidoczniej jest

Spoiler

zdobycz Detmolda

i tam pozostanie. A, że
Spoiler

Detmold zostaje skazany na śmierć

to broń pozostała dalej zaginiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować