Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2011 o 14:50, Siupson napisał:

Czy toś z Was ma jakiś patent aby sprawdzić ile czasu spędziło się w grze ? :P


Hmm... Zegarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 14:45, bobobo napisał:

Można zdjąć kaptur z pancerza kejrana?

Niestety nie. Chyba, że ktoś jakiś mod wyda. Widzę, że nie tylko mi się nie spodobał pomysł z kapturem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wie ktoś może gdzie mogę znaleźć narzędzia chirurgiczne do misji "Z drżącym sercem" z aktu II?
A poza tym nie wiem o co chodzi z tymi pułapkami do misji "Polowanie na harpie" - podchodzę do gniazda, podkładam pułapkę i nic, nawet nie ma ikonki "zniszcz gniazdo" czy coś w tym stylu.
Za rade i pomoc z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:40, Revan napisał:

Witam, udało się komuś pokonać w Akt III Strażnika w zadaniu "Sprzed Stuleci"?


Po wielu próbach, w końcu udało mi się

Spoiler

pokonać strażnika :)
Używając Quen, starałem się ustawić gargulce tak, żeby stały na drodze kulom ognia Strażnika, wtedy mogłem bez przeszkód je chlastać. Bardzo przydał się talent 5% szans na natychmiastowe zabicie, dwa razy się udało i gargulce padły szybciej. Ogólnie łącznie przyzwał 6 gargulców, używając powyższej taktyki i przyjmując hity na Quen po wieeeeelu próbach w końu mi się udało :) Chyba najtrudniejsza walka w całej grze, szczerze polecam się zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:19, prior1 napisał:

Hej, wie ktoś może gdzie mogę znaleźć narzędzia chirurgiczne do misji "Z drżącym sercem"
z aktu II?


U tej handlarki,zaraz przy bramie po prawej stronie,w sekcji "fabularne przedmioty"

Dnia 22.05.2011 o 15:19, prior1 napisał:

A poza tym nie wiem o co chodzi z tymi pułapkami do misji "Polowanie na harpie" - podchodzę
do gniazda, podkładam pułapkę i nic, nawet nie ma ikonki "zniszcz gniazdo" czy coś w
tym stylu.
Za rade i pomoc z góry dzięki.


Od razu mówię,że wszystkie gniazda znajdziesz w kamieniołomach i w nim. Jak cię harpię zaatakują (muszą być to zwykłe harpie a nie kelajno. Musi być w tym stadzie atakujących jedna zwykłą harpia) to po prostu podkładasz pułapkę,harpia bierze to do swojego gniazda i za 3 sek wybucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające, że w średnich detalach W2 chodzi gorzej, zaś w wysokich nieco płynniej, acz częściej wykopuje i wyskakują komunikaty o braku pamięci.

Zapisać w annałach sztuki komputerowej takie rewelacje D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:41, Ostrowiak napisał:

Zadziwiające, że w średnich detalach W2 chodzi gorzej, zaś w wysokich nieco płynniej,
acz częściej wykopuje i wyskakują komunikaty o braku pamięci.

Zapisać w annałach sztuki komputerowej takie rewelacje D:


Ja mam to samo mi nawet na minimalnych/średnich chodzi nieco słabiej niż na średnich/wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, sluchajcie mam problem:
otoz w quescie zlecenie na nekkery kiedy podchodze do tego tunelu i wyswietla sie ikonka myszki podpisana podloz pulapke czy jakos tak po wcisnieciu nic sie nie dzieje (tzn wiedzmin mowi ''''musze wysadzic to gniazdo''''). kiedy wybieram pozoge a nastepnie wciskam r to ona sie jakby naklada na to wejscie do tunelu lecz po aktywowaniu pulapki nic sie nie dzieje tj tunelu nie rozwala.

http://www.youtube.com/watch?v=yfmcFF3VoxE
ziomek w tym filmiku podklada bombe i taki dymek leci, u mnie tego nie ma.

2. w zadaniu serce melitele nie moge znalezc embrionu endriagi (wina tego, ze zlecenie na endriagi zrobilem) moze wiecie gdzie go znalezc mimo wszystko?;D

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:41, Ostrowiak napisał:

Zadziwiające, że w średnich detalach W2 chodzi gorzej, zaś w wysokich nieco płynniej,
acz częściej wykopuje i wyskakują komunikaty o braku pamięci.

To prawda, nawet często jest tak,że na niskich gorzej idzie,niż na średnich, a wyższe lepiej działają,niż średnie. Imo. zwalili sprawę z Ultra. Jak u ciebie jest,że jak wejdziesz w pobliżu gdzie jest ognisko/pochodnia/kosz z ogniem to ci lekko laguje? - dot. Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Szanowny CDP RED wydaliście grę, która jest techniczym syfem gorszym od Gothic III.
Radzę wam nauczyć się tworzyć gry od doświadczonego zespołu jakim jest Reality Pump
przy moim sprzęcie:

Intel Core 2 Duo 2,13 @ 2,40 MHZ
Gainward 9600 GT 512 MB
4 GB DDR 2 800MHZ RAM
Windows 7 32 bit Ulitmate

Two Worlds 2 w DX 10 śmiga na najwyższych ustawieniach bez zacięć i wygląda prześlicznie.

Od razu piszę: posiadam ,,oryginalną grę" zakupioną przez sklep internetowy w wersji standardowej gdzie zapłaciłem z wysyłką łącznie 101 zł

Co do waszej gry, która powinna nazywać się: THE BUGWITCHER 2 jest po prostu arcyżałosnym bękartem pod względem optymalizacji działania.
Na swojej stronie tutaj podniecacie się waszą niedopracowaną technicznie grą opływając w to jaka to ona nie jest zaje...

Otóż nie jest! Genialne dialogi, dynamiczna walka i fabuła wszystko to psuje fatalna optymalizacja a co mnie najbardziej denerwuje?

Jakichkolwiek ustawień graficznych nie dam niskich czy wysokich z wyłączonym wygładzaniem i innymi pierdółkami gra chodzi tak samo.... zwalnia.... przycina... Nie będe zmieniał natywnej rozdzielczości w moim przypadku z 1280x1024 gdyż nie mam zamiaru cofać się graficznie do pixeli z epoki doom 95

a co dokładniej?

Otóż:

- Gra włącza się koszmarnie długo co jest niedopuszczalne. Trwa to zależnie od jej śmiesznych kaprysów od 40-60 sekund. Gdzie byli betatesterzy? no gdzie ja się pytam? Zapewne pili piwo i wcinali czekoladki i nic poza tym zamiast skupić się na przetestowaniu gry.

- Przed miastem Flotsam jakoś dało się grać teraz nie dość, że są drastyczne spadki wydajności na łeb na szyję to jeszcze jak próbuje zapisać grę lub włączyć mapę gra wywala mnie do pulpitu bez błędu i ciul z wykonanymi zadaniami jak nie można zapisać postępu gry

- Wielkość czcionki opisującej postaci, przedmioty, interfejs ekwipunku, przedmiotów to jest jakieś 8 lub 10 punktów i to nawet człowiek z sokolim wzrokiem ma problem i po dłuższym obcowaniu z grą bolą go oczy. Kpinę sobie ze mnie urządziliście co ? za 101 zł ?
Mam ubierać okulary i kupić sobie LUPĘ? Ja proponuje wam CDPROJEKCIE RED abyście w nadchodzącym patchu czcionkę zmniejszyli do -1 bo po co komu duże literki czyż nie?

- Przy włączaniu gry trzeba kliknąć klawisz ESC lub LPM aż 5x by wyłączyć badziewiaste loga, sponsorów, producentów. Brak możliwości wyłączenia tych ,,reklam" nie znalazłem opcji za to odpowiedzialnej

Generalizując:

Wiedźmin 1 był znacznie lepszy pod tym względem chociaż też nie wolny od wad ale dało się grać normalnie na wysokich ustawieniach. Jego następca: ,,The BugWitcher 2" bo tak powinien się nazywać to jakieś jedno wielkie nieporozumienie pod względem strasznie fatalnej optymalizacji, które psuje całą frajdę z rozgrywki.

Nie każdego stać na procesory icore 3 czy i core 7 i karty graficzne jak gtx 260 co nie oznacza, że przy moim sprzęcie gra ma się tak ciąć nawet na niskich ustawieniach!

Nie przyłożyliście się do tej gry,, W OGÓLE" od strony technicznej na czym strasznie ubolewam.
Ciekawy jestem ile patchy będzie potrzeba aby naprawić grę w takim stopniu aby można było grać bo przez te wykrzaczenia do pulpitu w mieście FLotsam odechciewa się grać i żyć. Pewnie jak ktoś dojdzie jakimś cudem dalej jeszcze gorzej.

Na koniec proszę CDPROJEKT RED o kontakt w celu zwrotu około 99,9 % wartości ceny gry jaką zapłaciłem za to technicznie niedopracowane badziewie.

Dziękuję Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tunele Nekkerów musisz wysadzić kartaczami (wystarczy że masz je w ekwipunku kiedy klikniesz na tunel a same zostaną podłożone).

Dnia 22.05.2011 o 15:53, gandalf58 napisał:

2. w zadaniu serce melitele nie moge znalezc embrionu endriagi (wina tego, ze zlecenie
na endriagi zrobilem) moze wiecie gdzie go znalezc mimo wszystko?;D

Pokręć się po bagnach albo na ścieżce prowadzącej do mostu trolla - tam się co jakiś czas respawnuje jakaś endriaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:57, Karharot napisał:

Tunele Nekkerów musisz wysadzić kartaczami (wystarczy że masz je w ekwipunku kiedy klikniesz
na tunel a same zostaną podłożone).
> 2. w zadaniu serce melitele nie moge znalezc embrionu endriagi (wina tego, ze zlecenie

> na endriagi zrobilem) moze wiecie gdzie go znalezc mimo wszystko?;D
Pokręć się po bagnach albo na ścieżce prowadzącej do mostu trolla - tam się co jakiś
czas respawnuje jakaś endriaga.



dot. 1

otoz wlasnie nie wiem czy to bug ale kiedy mam w ekwipunku to on nie podklada tylko mowi ze musi wysadzic to gniazdo, wzialem ta pozoge do szybkiego menu( tego ctrl) i niestety wciaz nie podklada tej bomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:56, Dym111 napisał:

Na swojej stronie tutaj podniecacie się waszą niedopracowaną technicznie grą opływając w to jaka to ona nie jest zaje...

Po pierwsze - to nie jest strona CDP Red czy nawet CDP, serwis gram.pl jest niezależny już od kilku lat.
Po drugie - ściągnij sobie plik do którego link w swoim poście podał Pietro87 ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=7914
I wstaw go zamiast swojego do katalogu Wiexmin2\Bin to powinn0o poprawić płynność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 15:59, gandalf58 napisał:

otoz wlasnie nie wiem czy to bug ale kiedy mam w ekwipunku to on nie podklada tylko mowi ze musi wysadzic to gniazdo, wzialem ta pozoge do szybkiego menu( tego ctrl) i niestety wciaz nie podklada tej bomby.

Z Pożogi nic Ci nie przyjdzie - musisz użyć kartaczy, schemat na nie kupisz u Cedrika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pokonać drugiej królowej endriag w misji Zlecenie na endriagi.Bardzo dużo HP mi zabiera.Jestem w miejscu widocznym na załączonym obrazku.Jak wygrać z tą głupią królową?Używam Yrden, a gdy potwór się złapie to go okładam wiedźmińskim mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2011 o 15:59, gandalf58 napisał:

otoz wlasnie nie wiem czy to bug ale kiedy mam w ekwipunku to on nie podklada tylko mowi
ze musi wysadzic to gniazdo, wzialem ta pozoge do szybkiego menu( tego ctrl) i niestety
wciaz nie podklada tej bomby.



Czy rozróżniasz pożogę od kartacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować