Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Następne oceny pozytywne:
http://www.cdaction.pl/news-19401/wiedzmin-2-zabojcy-krolow---kolejne-recenzje-pozytywne.html

Sam sie zastanawiam po takich ocenach jak sie ma sprzedaz, czy jest juz milion ?

Drugi artykuł miły to poczytania:
http://www.cdaction.pl/news-19402/by-the-way-wiedzminska-seksualnosc-i-wirtualne-biusty-18.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jestem w 3 akcie i trafiłem do komnaty z golemem , skrzynią nie do otwarcia i 4 znakami na ścianie które można wygasić.Golem leży sztywny, a ja próbowałem wszystkich kombinacji już chyba i nie udało mi się deaktywować osłony skrzyni. Jest też wierszyk Błyszczące ryby umierają na fresku, rażone przez grom.. nie moge tego rozgryźć :< Komuś udało się otworzyć tę skrzynię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 17:07, Daerdinek napisał:

> No i proszę, kto by pomyślał, że zbroja z Ban Ard znajdzie się w takich zatęchłym
miejscu
> ^^ Póki co najlepsza zbroja na jaką natrafiłem.
Jest jednak słabsza od zbroi ze skóry kejrana, którą można zdobyć w I akcie.


Ma więcej Pancerza i daje więcej żywotności. To oznacza, że jest raczej lepsza : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Niestety najwidoczniej nie próbowałeś jeszcze wszystkich kombinacji :( W 3 Akcie są trzy takie komnaty i wyszukanie właściwej kombinacji do każdej z nich to męczące zajęcie da się to jednak zrobić (i warto się tego podjąć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w zadaniu

Spoiler

"Podziemne życie" , gdy zdobyłem klucz z zabitego górnika , nie wiem gdzie go użyć. Poszedłem jakimś korytarzem i natrafiłem na zamknięte drzwi , których pomimo posiadania kluczu nie mogę otworzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezus jakie partactwo !!!! ostatni raz kupilem gre w gram.pl ! k***** nikt mi nie napisal jak dezaktywowac klucz a moderatorzy opisywac zadania to umieją a pomóc to nie !! usunołem gre i nawet mnie nie zapytalo o dezaktywacje klucza !! ja pie***** !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz bzdur.
Przy deinstalacji program normalnie pyta o dezaktywacje licencji [jak nie umiesz poprawnie odinstalować softu miej pretensje tylko do siebie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 17:36, Pietro87 napisał:

Nie pisz bzdur.
Przy deinstalacji program normalnie pyta o dezaktywacje licencji [jak nie umiesz poprawnie
odinstalować softu miej pretensje tylko do siebie]



kurde no !! jak mam ci to udowodnic ? wziołem tak wlozylem plyte nr 1 ->panel sterowania ->dodaj usun->wiedzmin 2 -> pytalo mnie o savy i ze jakies pliki pozostaly jeszcze czy je usunac klikalem tak a o kluczu nic nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem moderatorów jest pilnowanie porządku na forum a nie udzielanie pomocy technicznej. Gdybym odpowiedź na Twoje pytanie znał to bym ją podał ale jej nie znam, w mojej opinii samo odinstalowanie gry powinno wystarczyć.
BTW - przyhamuj trochę ze słownictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 17:41, CrazyGambler napisał:

Jak następnym razem zainstalujesz wiedźmina to zrób to:
http://pl.thewitcher.com/support/faq/#t7


wlasnie instaluje na nowo ...

chodzi o to ?

Cofnięcie aktywacji SecuROM
do góry

Jeśli zajdzie potrzeba zainstalowania gry na innym sprzęcie, lub wszystkie aktywacje zostały już wykorzystane, należy po prostu unieważnić jeden z poprzednich kluczy instalacyjnych na jednym z systemów, na których gra została wcześniej aktywowana. Aby tego dokonać należy otworzyć wiersz poleceń (wcisnąć jednocześnie klawisze WIN i R, a następnie wpisać polecenie “cmd” w wyświetlonym okienku) i przeciągnąć plik wykonywalny gry (.exe)na okienko wiersza poleceń. Nacisnąć klawisz spacji raz, wpisać „/revoke” po odstępie i potwierdzić przyciśnięciem klawisza Enter. Pojawi się okienko dialogowe. Postępowanie zgodnie z wyświetlanymi poleceniami spowoduje unieważnienie licencji dla danego systemu. Wsparcie techniczne w przypadku pytań związanych z SecuROM dostępne jest bezpośrednio pod adresem oficjalnej strony pomocy.


kurde nie rozumiem ... może ktoś napisać dobrą instrukcje ?;D

jeżeli instaluje gre 2 raz na tym samym kluczu to gra zaliczy mi jako wykorzystanie 1 klucz czy 2 ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz wpisujesz, przy uruchamianiu a żeby cofnąć aktywacje nie musisz uruchamiać gry, a to co podałem powinno usunąć wszystkie aktywacje na danym komputerze.

A co do instrukcji robisz tak jak pisze, dajesz uruchom, wpisujesz cmd, przeciągasz ikone wiedźmina do okna które się pojawi naciskasz spacje i wpisujesz /revoke i dalej postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 17:51, CrazyGambler napisał:

Klucz wpisujesz, przy uruchamianiu a żeby cofnąć aktywacje nie musisz uruchamiać gry,
a to co podałem powinno usunąć wszystkie aktywacje na danym komputerze.



jeżeli instaluje gre 2 raz na tym samym kompie to gra zaliczy mi jako wykorzystanie 1 klucz czy 2 ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały problem natury technicznej, a mianowicie:

Spoiler

Początek aktu II, wykonałem questy "W piwie prawda" i "Rzeźnik (jakiśtam)", mam info, mam kwadratowe monety, ale nie mam opcji w burdelu aby ta monetę pokazać. Tzn za pierwszym razem było cacy, zszedlem na dół tyle że zginąłem, a gdy wczytałem grę nie mogłem już wejść na dół.



Aha, no i przy okazji - zniknęła mi opcja zapisu gry. Ani w menu, ani pod F5 (pisze że nie można zapisać w tym momencie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skończyłem w końcu Wieśka Drugiego. Zajęło mi to jakieś 35 godzin.
Ogólnie gra jet genialna, jedynkę bije na głowę. Pozytywnych rzeczy trochę za dużo żeby tu wypisać, więc opiszę kilka rzeczy do poprawki / zmiany.

1. Największy problem moim zdaniem to system zapisu. Dlaczego musieli znowu użyć tak beznadziejny system ? Dlaczego do jasnej cholery nie mogli dać możliwości tworzenia profili (w stylu Dragon Age albo Mass Effect) ? Kończenie gry z ponad 200-ma autosaveami to głupota. Poza tym zamierzam przejść grę kilka razy (i pewnie wielu innych graczy ma to samo w planach), rozdzielenie każdej gry ułatwiło by późniejszy import sejwów do Wiedźmina 3 (albo dodatków do dwójki). A tak trzeba się bawić i samemu robić oddzielny folder, przerzucać do niego pliki, i co jakiś czas wywalać autosave''y.
Ten. System. Zapisów. Jest. Beznadziejny !

2. Balans w późniejszej grze. Prolog jest trudny, nawet na normalnym poziomie trudności. Co mi osobiście się podoba. Niestety im dalej w las tym łatwiej. Nie spotkałem się z sytuacją opisywaną przez Tomasza Gopa, gdzie jeżeli potwór byłby za mocny należało się wycofać, zdobyć wyższy poziom i wrócić. Nieważne w jakiej kolejności wykonywałem zadania, i tak było łatwo. Nie wiem jak to wygląda na poziomie trudnym, ale mogli by trochę normalny poziom utrudnić.

3. Oblężenie

Spoiler

Vergen. A dokładniej walka na murach. Trochę za sztuczna ta potyczka. Stoimy na murze, przeciwnicy opierają drabiny o mur i po nich wchodzą. Dlaczego po prostu nie możemy pospychać drabin, tylko grzecznie czekamy aż atakujący wejdą ?... Również czasami jak przeciwnicy weszli już na mur, to obrońcy sobie stali, przeciwnicy sobie stali, i czekali aż Geralt do nich podejdzie. A nawet już jak zacząłem się bić, to krasnoludy nadal stały i nic nie robiły...



4. Zakończenie. Muszę zgodzić się z recenzentami z CDA, w porównaniu do reszty gry zakończenie nie jest już tak dobre. Ale podejrzewam, że jest ono tak zrobione, żeby dobrze było kontynuować przygodę w ewentualnym dodatku (dodatkach ?) i dopiero tam zrobią zakończenie odpowiednie, takie w sam raz na eksport do trójki.

5. Pojawianie się znikąd postaci niezależnych. Momentami mam wrażenie, że NPCe po prostu się teleportują w miejsce wydarzeń, i twórcy zapominali wyjaśnić w jaki sposób się tam pojawiali. Na przykład... pod koniec pierwszego aktu
Spoiler

wybieram pomóc Iorwethowi, zajmujemy statek, dołącza do nas Zoltan. Już w Vergen, jesteśmy odprowadzani do karczmy, kilku krasnoludów tam sobie siedzi i popija. Idziemy na naradę, potem wracamy do karczmy i ni stąd ni zowąd pojawia się Jaskier... Nic nam nie mówi, nie można wypytać się skąd się wziął itp. Z tego co wiem na statku go nie było. No chyba, że był, ale moim zdaniem twórcy powinni lepiej to pokazać.


Albo pod koniec gry.
Spoiler

Zabiłem Saskie, po powrocie spotykam Triss (uwolniłem ją wcześniej), idziemy na spotkanie z Letho. Po drodze napotykamy na nieprzytomnego Iorwetha, Triss stwierdza że uleczenie go będzie wymagać dużo czasu, więc proszę ją żeby się nim zajęła. Ona teleportuje się z Iorwethem do Vergen. Po rozmowie z Letho, wychodząc z miasta znowu spotykam Triss.... Umm, przecież sama mówiła, że uleczenie Iorwetha będzie wymagało dużo siły i czasu, więc co ona robi z powrotem w Loc Muinne ?


Twórcy powinny trochę bardziej popracować nad takimi szczegółami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 17:58, CrazyGambler napisał:

<facepalm> przecież przy instalacji nie przeprowadzasz aktywacji tylko przy uruchamianiu.


jejku no dobra ... zaliczy mi jako 1 wykorzystanie klucza czy jako 2 wykorzystania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować