Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2011 o 11:10, Revan napisał:

Wie ktoś może od czego zależą niektóre umiejętności pasywne tzn. Mocny grzbiet, Iluzjonista itd.,co trzeba spełnić żeby je rozwijać. iluzjonista to proste ale reszta to chyba na farta trzeba liczyć. Za 1 razem jak grę przechodziłem to miałem z 4 umiejętności za drugim już sporo tego było.

Mocny Grzbiet zdobywasz wyprowadzając

Spoiler

Ariana La Valetta z lochów (czyli trzeba go najpierw skłonić do poddania się w czasie oblężenia)

, Iluzjonistę dostaje się albo za użycie wymuszenia znakiem do przekonania żołnierzy w twierdzy La Valettóów aby zostawili w spokoju cywilów albo po prostu za pomyślne przejście określonej ilości testów takiej umiejętności (podejrzewam że chodzi o to drugie), Asasyna a dostaje się prawdopodobnie albo zadając komuś cios w plecy albo też zabijając kogoś ciosem w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 11:38, Karharot napisał:

Asasyna a dostaje się prawdopodobnie
albo zadając komuś cios w plecy albo też zabijając kogoś ciosem w plecy.


Z tego, co słyszałem, to Asasyn jest za odnalezienie ciała z AC w prologu. Daje bodajże bonus do obrażeń w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 11:13, Harrolfo napisał:

?
Wiesz w ogóle co to SSAO? To cieniowanie...


wow rly?no nigdy bym się nie domyslił co to jest....Screen Space Ambient Occlusion już po samej nazwie widać, że to nie chodzi o rozmycie..... chyba nie zrozumiales tego co mu napisałem, podałem mu miejsce w którym sie znajduja ta opcja POD SSAO , a nie że SSAO odpowiada za rozmycie . Czytaj troche ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 11:53, Deathscythe napisał:

Z tego, co słyszałem, to Asasyn jest za odnalezienie ciała z AC w prologu.

Możliwe, powyższe to były w większości moje domysły więc mogłem się pomylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro: ''''better performance (owners of retail version will notice the biggest difference)'''', to logicznym jest, że i gracze z innymi wersjami także odczują różnicę, tyle że mniejszą. Ergo - możemy się spodziewać poprawy wydajności ponad to, co daje podmiana exe. z GOG-a.

Przynajmniej taką mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropos patcha ciekawe czy będę mógł jeszcze zrobić trola i serce malitel

Spoiler

(chociaż questa zaliczyło mi po spotkaniu z Młodym a w ekwipunku nie mam tego talizmanu, kamienia czy co to tam było)

. Właśnie miałem kończyć (śmierć zdrajcy) I AkT ;D

A czy nie wydaje wam się dziwne że jeżeli nie ma w okolicy przeciwnika można używać znaków bez problemu. Natomiast jak już jest przeciwnik to najpierw Wiesiek Geralt MUSI wyciągnąć miecz a dopiero walić znakiem? (przynajmniej ja tak mam) i opcja ogłuszyć ardem i dopiero wyciągnąć majcher nie wchodzi w rachubę. Poza tym wiesiek jest jakiś taki niezgrabny a kontrola nad nim to jakby sterować tonowym czołgiem - przynajmniej z takim opóźnieniem reaguje na polecenia ;D
i jeszcze jedno według A.Sapkowskiego to soski miały być najpiękniejszymi kobietami a komu się podoba Sheila lub Fillippa (przynajmniej ta z dziennika) no przynajmniej co do Triss nie mam uwag ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 12:27, GANGSTERR napisał:

Skąd wziąć środkowy składnik do eliksiru mangusta

Przypomnij co to było, bo już nie pamiętam.

Dnia 25.05.2011 o 12:27, GANGSTERR napisał:

oraz jak łapac macki w znak yrden?

Postaw znak na ziemi, mniej więcej w tym miejscu gdzie znajduje się zgrubienie na macce. Stój obok pułapki, a gdy któraś z macek podnosi się i szykuje do ataku, szybko odskocz na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sposób na tego Letho w akcie 1?
Raz mi się go udało złapać w pułapke i zbić troszeczkę hp, tak to zawsze padam a on całe życie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naćpać sie przed walką czego się da, w mieczu mieć runy od dodatkowego HP, dużo uników, obowiązkowo znak queen spamowac ile się da i ciąć dziada w plecy po odskoku.
Ale ogólnie to dużo cierpliwości xD
Gra ma debilny system uników i reakcji na komendy wydawane z klawiatury/pada, trzeba sobie brać na luz i nie łapać wnerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 12:36, Sandro napisał:

> Skąd wziąć środkowy składnik do eliksiru mangusta
Przypomnij co to było, bo już nie pamiętam.

No właśnie nie ma podanego, symbol to strzałka na błękitnym tle (bodajże skierowana w lewo). Ten quest składnik mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 12:40, Noma napisał:

Jaki jest sposób na tego Letho w akcie 1?
Raz mi się go udało złapać w pułapke i zbić troszeczkę hp, tak to zawsze padam a on całe
życie ma.



Ja tez mailem problemy, ale jest sposob - łapiesz go w swoj znak, ktory paralizuje (axii?), pózniej nawalasz ile wlezie .Robisz to zawsze jak mu spada osłonka. Tym sposobem pokonasz go bez zadnych problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 12:40, Noma napisał:

Jaki jest sposób na tego Letho w akcie 1?
Raz mi się go udało złapać w pułapke i zbić troszeczkę hp, tak to zawsze padam a on całe
życie ma.


1.Przed walką (autosave jest przed rozmową): jaskółka, puszczyk i gawron, na miecz nakładamy jad wisielców, ustawić sobie aard. Rozmowę szybko przewijamy
2.Na samym starcie walki walimy aard i tym samym przerywamy mu quen, 2 silne ciosy i 1 słaby(kolejne będzie blokował), aard, 2 silne ciosy i 1 słaby odskok do tylu(jeśli mamy więcej wigoru to powtarzamy powyższe).
3.Zachowujemy dystans i używamy odskoku unikając jego znaków/petard.
4.Kiedy zregeneruje się nam wigor a przeciwnikowi zejdzie quen powtarzamy punkt 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o takie fabularne ziółko, mówi Ci o nim

Spoiler

Cedrik

jeśli chcesz je znaleźć, polecam rozejrzeć się wokół
Spoiler

wodospadu

, a ściślej
Spoiler

wewnątrz

.

Jeśli chodzi o łapanie macek - działa to tylko na te, które mają takie świecące zgrubienie. Rzucasz w miejscu gdzie normalnie padają, powinno wejść.

Osobiście jestem jakoś dosyć zaawansowanie w akcie 2 i już szczerze powiedziawszy - jest dosyć łatwo na normalu. Może to efekt dobrej zbroi i dużej ilości HP, ale za dużo z walką kombinować nie trzeba. Choć raczej to wina niezbyt zróżnicowanego wachlarza przeciwników -
Spoiler

zgnilce, nekkery i upiory

mogą się znudzić, a nawet ten rzekomo potężny
Spoiler

karczeb

pada po kilku silnych. Moim zdaniem z liczbą przeciwników CDP się nie wysiliło.
BTW - na jednej z prezentacji zobaczyć można było zamrażający miecz. Jak i w którym akcie się go zdobywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 13:10, Liqid napisał:

BTW - na jednej z prezentacji zobaczyć można było zamrażający miecz. Jak i w którym akcie
się go zdobywa?


To raczej nie ostrze mrozu, a po prostu można sobie dodać jakieś ulepszenie do zwykłego miecza, które daje szanse na zamrożenie. Ja miałem np. zatruwający miecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 13:10, Liqid napisał:

Pewnie chodzi Ci o takie fabularne ziółko, mówi Ci o nim

Spoiler

Cedrik

jeśli chcesz je
znaleźć, polecam rozejrzeć się wokół
Spoiler

wodospadu

, a ściślej
Spoiler

wewnątrz

.

napisałem, że quest składnik mam. Teraz zauważyłem, że ten sam składnik (typ składnika) używa sie do wyrobienia jaskółki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 13:10, Liqid napisał:

BTW - na jednej z prezentacji zobaczyć można było zamrażający miecz. Jak i w którym akcie
się go zdobywa?

Ja zdobyłem swój pierwszy w drugim akcie (pod sam koniec), ścieżka Roche''a -

Spoiler

przy umierającym niedoszłym zabójcy Henselta

. Nie można go pominąć, fabularnie wszystko idzie.
W trzecim akcie to już taki można kupić u miecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Grzyb Tęgoskór ma ten składnik, takie żółtawe grzyby, rosną gdzieś w okolicach Flotsam na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować