Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najdroższą grą w historii jest...

37 postów w tym temacie

A niestety GTA IV w porównaniu z Vice City wypada blado. Jasne, świat żyje, jest wspaniały i bogaty, ale to jedyna świetna cecha gry. Fabuła kiepska, postacie takie sobie no i endgame strasznie słaby. W ogóle nie ma się wrażenia, że bierze się udział w gangsterskich rozgrywkach, wszyscy Ci bossowie zachowują się jak płotki jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 12:35, Renzov napisał:

No, no. Niezłe sumki. GTA, kosztował najwięcej w historii??? Ciekawe jaka ilość pieniędzy
im się zwróciła...


Całkiem spora. Zarobili 710 milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz wychodzi ile sam MW2 kosztował.

Wszystko łącznie z promocją kosztowało 50mln. Pewnie 10mln zrobienie samej gry a reszta to reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee GTA4 jest dobre na konsole i zgodzę się z tymi kosztami, dużo dla dobrej gry. Szkoda, że nie można tego samo powiedzieć o wersji na blaszaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Slappy - blisko byłeś, proporcje dobre tylko inne liczby, gra kosztowała 50 mln. ale łącznie z reklamami poszło 200 mln :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 uznany w 1993? Poprawcie to chyba chodziło o 2003...

Albo i Doom 2 w 1993... Tak czy inaczej zweryfikujcie to.


Coraz droższe te gierki sie robią. No ale skoro wydatek powiedzmy 100 mln USD + kolejne 100 mln USD na reklamy ma przynieść miliardy to wydawcy nie skąpią grosza mając na uwadze takie dochody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się te liczby nie zgadzają. Mówiło się, że produkcja TR pochłonęła 120 mln $. Informacje jakie słyszałem wcześniej były nieprawdziwe, czy ta lista nie jest kompletna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie - większość z tych gier zwróciła koszty produkcji z nawiązką:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50535

Totalną wtopą okazało się "Shenmue" i prawdopodobnie "Too Human" - chodzi oczywiście o sprzedaż, nie o jakość gier ;-)

ps. A DooM prawie dwie dekady temu pochłonął "zaledwie" 200 tys.dolarów - a też była to pierwsza liga, mainstream i totalny wypas graficzny, wrażenie wtedy robił ogromne. Ależ te budżety gier się rozrosły od tego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GTA IV zagrywam się po dziś dzień i dopóki nie wyjdzie DLC (za miesiąc) to będę grał nadal:) Potem to przesiadam się właśnie na DLC i tak przez pare najbliższych lat dopóki nie wyjdzie następca;)

W tych zarobionych 710milionach jest moje 120zł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TR = Tomb Raider?? Nie możliwe żeby na tą grę poszło aż tyle kasy. Jest krótka, si przeciwników mega tępe- mówię o najnowszej części. Może 120 mln to koszt: produkcja + cały marketing, ale to i tak dużo jak za produkt na jeden dzionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 13:52, Citkowsky napisał:

W GTA IV zagrywam się po dziś dzień i dopóki nie wyjdzie DLC (za miesiąc) to będę grał
nadal:) Potem to przesiadam się właśnie na DLC i tak przez pare najbliższych lat dopóki
nie wyjdzie następca;)


Jest chodziaz jedna rzecz, w ktorej sie zgadzamy. :) Sam tez z przyjemnoscia do dzisiaj pogrywam w GTA IV na PC i czekam na pecetowa wersje DLC do tej gry. Klimat, fabula, postacie, muzyka w tej grze sa po prostu wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 14:04, Calibur2 napisał:

TR = Tomb Raider?? Nie możliwe żeby na tą grę poszło aż tyle kasy. Jest krótka, si przeciwników
mega tępe- mówię o najnowszej części. Może 120 mln to koszt: produkcja + cały marketing,
ale to i tak dużo jak za produkt na jeden dzionek.


Sorry. Byłem mało precyzyjny. Oczywiście chodzi o RGTR, czyli Tabula Rasa. Nie jestem pewny kwoty, bo nie znam jej z żadnego oficjalnego źródła, ale obiła mi się o uszy (czy raczej oczy), kilkakrotnie. I chodzi o same koszty produkcji. Cały marketing tej gry, to może kilka konferencji przed premierą. Od czasu premiery, o ile mi wiadomo, NCsoft nie wydała złamanego dolara. Bardzo rozsądna polityka promocji tytułu, na produkcję którego wywaliło się taką kasę. A po roku wielkie zdziwienie, że gra nie osiągnęła popularności jakiej się po niej spodziewano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować