Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Z keye.pl ogólnie nie ma problemów, sam kupiłem u nich dodatek, działa po polsku z podstawką kupioną na wyprzedaży na steamie. Kradzione karty to nie są, bo wysyłają Ci zdjęcie pudełka z kodem, a czy pudełko jest rosyjskie to tego nie można stwierdzić, ale zapewne tak. Bana nie dostaniesz, ja od 3 lat mam Orange Boxa z keye.pl i nic złego mi się nie stało, takie rzeczy tylko na allegro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee, coś ty, zbanować nie można, ale taki Blizzard np. zablokował zmianę języka na inne w rosyjskich kluczach. Kupujesz ruski klucz - grasz po rusku :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 13:25, barsum napisał:

Z keye.pl ogólnie nie ma problemów, sam kupiłem u nich dodatek, działa po polsku z podstawką
kupioną na wyprzedaży na steamie. Kradzione karty to nie są, bo wysyłają Ci zdjęcie pudełka
z kodem, a czy pudełko jest rosyjskie to tego nie można stwierdzić, ale zapewne tak.


Aha, czyli nie ma tytułu napisanego cyrylicą? Angielski jako język mi nie przeszkadza, bo nawet w wersji Cenegowej gram po wyspiarsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet na liście DLC do Cywilizacji V wyświetla się nazwa po angielsku, więc na cyrylice nawet nie będziesz musiał patrzeć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 15:37, barsum napisał:

Nawet na liście DLC do Cywilizacji V wyświetla się nazwa po angielsku, więc na cyrylice
nawet nie będziesz musiał patrzeć. :P


Źle się wyraziłem - miałem na myśli zdjęcie pudełka, które przecież wskazuje, że to Civ V, a nie np. GTA. ;) Co w ogóle widać na tym zdjęciu oprócz kodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 09:03, Konrad162 napisał:

Witam, jak to jest w Civ 5 z realizmem? Bo wiem że Civ 4 temat ten leżał i kwiczał. Czy
grecy nadal mogą "wybudować" broadway?


LOL. Mam nadzieję, że nie pytasz poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 09:03, Konrad162 napisał:

Witam, jak to jest w Civ 5 z realizmem? Bo wiem że Civ 4 temat ten leżał i kwiczał. Czy
grecy nadal mogą "wybudować" broadway?

Pisanie historii świata na nowo to istota tej gry, więc nie dość, że cywilizacja grecka może wybudować Broadway to jeszcze Rosjanie mogą wznieść pierwsze piramidy jeśli tylko uznają to za stosowne. Osobiście nie nazwałbym tego minusem, tak jak minusem nie nazwał bym tego, że Oktawian August może w Civilization V panować aż do, dajmy na to, 2012. W tym przypadku brak ''realizmu'' nie krzywdzi jakoś specjalnie rozgrywki i wciąż jest równie ciekawa i wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem otóż jakieś pół roku temu grałem w CV normalnie, a teraz gdy próbuje odpalić na D11 lub D9 wyskakuje mi błąd. (Po wyłączeniu intra nadal to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kilka, kilkanaście tur dostaję powiadomienie o zerwaniu szlaku handlowego pomiędzy moją stolicą i Sandrogrodem Wielkim ;) Nie do końca rozumiem dlaczego tak się dzieje. Droga prowadzi prosto i nieprzerwanie od miasta do miasta i nie kręcą się przy niej żadni wrogowie. Co prawda przebiega ona przez teren mojego sojusznika, ale regularnie zawieram z nim porozumienie o otwartych granicach. W czym może tkwić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2012 o 19:24, Sandro napisał:

Co kilka, kilkanaście tur dostaję powiadomienie o zerwaniu szlaku handlowego pomiędzy
moją stolicą i Sandrogrodem Wielkim ;) Nie do końca rozumiem dlaczego tak się dzieje.
Droga prowadzi prosto i nieprzerwanie od miasta do miasta i nie kręcą się przy niej żadni
wrogowie. Co prawda przebiega ona przez teren mojego sojusznika, ale regularnie zawieram
z nim porozumienie o otwartych granicach. W czym może tkwić problem?


Może owe powiadomienie wyskakuje w tym samym dniu, gdy zawierasz ze swoim sojusznikiem nową umowę i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można coś zrobić, żeby ta gra się szybicje wczytywała? Bo ogólnie jest świetna, chociaż irytuje trochę brak różnych rozwiązań z czwórki, ale sejwy wczytują mi się półtora roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Może mi ktoś dać pare porad do civki 5. Jestem początkującym i za cholere za normalnym poziomie nieumiem dobrze zacząć. Oczywiście buduje farmy drogi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 13:51, diabolo20 napisał:

witam
Może mi ktoś dać pare porad do civki 5. Jestem początkującym i za cholere za normalnym
poziomie nieumiem dobrze zacząć. Oczywiście buduje farmy drogi itp.


Podstawowa sprawa to na początku gry od razu zaplanuj jaki typ zwycięstwa chcesz osiągnąć. Przy zwycięstwie np kulturalnym priorytetem będzie budowa wszelkich budynków i cudów zwiększających kulturę. Nie przejmuj się wtedy, że przeciwnik ma więcej terenu czy miast albo punktów w ogólnej klasyfikacji. Staraj się doprowadzić do specjalizacji poszczególnych miast. Jedno miasto skupione na przynoszeniu złota, drugie na nauce, a trzecie na kulturze da ci lepsze efekty niż równomierny rozwój każdego we wszystkich dziedzinach. Staraj się utrzymywać jak największe zadowolenie (np poprzez dobra luksusowe), co przyniesie ci szybciej złotą erę. Przestudiuj wcześniej drzewa rozwoju, żeby wiedzieć co cię czeka i po wynalezieniu czego będziesz mógł zbudować interesujący cię cud. To takie podstawy na szybko. Poziom normalny ogarniesz szybko, tylko po prostu poćwicz. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 13:51, diabolo20 napisał:

witam
Może mi ktoś dać pare porad do civki 5. Jestem początkującym i za cholere za normalnym
poziomie nieumiem dobrze zacząć. Oczywiście buduje farmy drogi itp.


Przede wszystkim to rozegraj kilka gier na niższych poziomach trudności. Zapoznaj się z grą, budynkami, ulepszeniami. Potem rzucaj się na wyższe poziomy trudności. Civ to nie FPS że można beztrosko wybrać najwyższy poziom i jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosba o pomoc informacja :)

Jestem przy koncu gry dluugiej i mam problem, na swoje nieszczescie zbudowalem UN, i pomimo ze prawie mam spaceship i wygrana kulturalna do tego to przegrywam bo moj glowny i wlasciwie jedyny liczascy sie konkurent ma az 13 wolnych miast, ciagle je przejmuej szpiegami i odpowiednim drzewkiem polityki. mam szanse wygrac ale ni emoge wyzwolic cywilizajci ktore podbilem a mam je kolo siebie az 4, 2 wyzwolilem jakos wczesniej a terz nie mozna, ani z tych ktore miam marionetek ani ktore mam anektowane ani nawet jak podbije od nowa miasto ktore bylo anihilowanej cywilizacji tez nie. OD czego taka mozliwosc zalezy? I dlaczego niektor emiasta ktore sa w sojuszu ze mna tez glosuja na niego??

Z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować