Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2013 o 12:50, Madoc napisał:

Maroko i Indonezja potwierdzone.


Trzeba przyznać, że interesujący wybór i, co jeszcze ciekawsze, oba państwa są całkowicie islamskie.

A więc jak na razie mamy:

1. Polskę
2. Brazylię
3. Portugalię
4. Zululand
5. Indonezję
6. Maroko

No to jeszcze trzy. Jakieś typy?

Okładka:
http://forums.civfanatics.com/attachment.php?attachmentid=349560&d=1367365856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:27, Madoc napisał:

Jeszcze Asyria do tego.


No tak. ;)

Jedna z nieujawnionych ciwek pochodzi z Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 15:07, Abi_Dalzim napisał:

> Jedna z nieujawnionych ciwek pochodzi z Europy.
Litwa, Ukraina?


Nie wiem x2?

Ale poważnie mówiąc to nie sądzę. Twórcy Civ potrzebowali ponad 20 lat, by dodać drugi słowiański naród, zaś Litwa ma za małą siłę przebicia.

W sumie jedną z tych ciwek mogliby być Żydzi. To byłaby miła odmiana, mimo że znowu Bliski Wschód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 17:29, Vojtas napisał:

Ale poważnie mówiąc to nie sądzę. Twórcy Civ potrzebowali ponad 20 lat, by dodać drugi
słowiański naród, zaś Litwa ma za małą siłę przebicia.

Bo Polinezja była istotniejsza.

Ale jeśli ma być z Europy, to chyba tylko Słowianie pozostali. Chyba że to będzie jakaś nieistniejąca już cywilizacja (w IV części było na przykład Święte Cesarstwo Rzymskie Karola Wielkiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś sposób albo mod na ustawienie maksymalnej ery, do której można awansować? Np żeby zaczynać grę w starożytnej i ostateczną erą jaką można osiągnąc była np era przemysłowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 23:58, Rizzan napisał:

Istnieje jakiś sposób albo mod na ustawienie maksymalnej ery, do której można awansować?
Np żeby zaczynać grę w starożytnej i ostateczną erą jaką można osiągnąc była np era przemysłowa?


Jestem prawie pewien, że taki mod istnieje, ale nie wiem jak się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Grałem w Batman:Arkham City, wyskoczył bsod. Potem chcąc zagrać w Civilizację V nie mogłem już wybrać opcji przewidzianej dla DirectX11, a wszystkie ustawienia graficzne się zresetowały. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 18:43, Essau napisał:

Dziwna sprawa. Grałem w Batman:Arkham City, wyskoczył bsod. Potem chcąc zagrać w Civilizację
V nie mogłem już wybrać opcji przewidzianej dla DirectX11, a wszystkie ustawienia graficzne
się zresetowały. Dlaczego?


Też tak miałem. Powód? Nieznany dla mnie, ale da się to naprawić. Wejdź w folder gdzie jest Civka i tam prawym na Launcher i ustaw tryb zgodności z Vista SP 2. Działa 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić podstawkę Civ 5? Chciałbym spróbować gry ale nie wiem czy mi podejdzie. Za 30 zł mogę dostać podstawkę, ok 55 zł kosztuję złota edycja zawierająca dodatek. Czy jeśli kupię później dodatek (Bogowie i królowie) to będę miał te inne DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 13:15, jarekao napisał:

Opłaca się kupić podstawkę Civ 5?

Rychło w czas, dopiero co skończyła się akcja "Darmowy Weekend z Civ5" na Steamie :P Z tego co pamiętam to i tak można pobrać z tej platformy demo gry więc będzie to chyba najlepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 13:15, jarekao napisał:

jeśli kupię później dodatek (Bogowie i królowie) to będę miał te inne DLC?


Nie, pakiet wszystkich dodatków jest jedynie w złotej edycji. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest kupno gold edition upgrade na steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 19:41, DarkWolf_PL napisał:

> jeśli kupię później dodatek (Bogowie i królowie) to będę miał te inne DLC?

Nie, pakiet wszystkich dodatków jest jedynie w złotej edycji. Dobrym wyjściem z tej sytuacji
jest kupno gold edition upgrade na steamie.


Właśnie kupiłem podstawkę i mi się ściąga na steam ;) Grałem w demo ale tak naprawdę jest mocno ograniczone i przy tak rozbudowanej grze nie pokazuję jej głębi .
A te DLC to wnoszą coś ciekawego czy tylko nowe nację? Myślę że podstawka + 2 dodatki które kupię w przyszłości powinny starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 19:54, jarekao napisał:

A te DLC to wnoszą coś ciekawego czy tylko nowe nację? Myślę że podstawka + 2 dodatki
które kupię w przyszłości powinny starczyć.


Głównie nowe nacje, ale też niektóre dodają cuda świata i scenariusze. Są też dostępne map-packi, ale te są IMO zupełnie nieprzydatne, bo map w Steam Workshopie jest od cholery i jeszcze trochę. Druga sprawa: religię i szpiegostwo będzie zawierał nowy dodatek Brave New World. Nie będzie w nim jednak nacji i scenariuszy pochodzących z G&K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do Steam Summer Sale i tak jak mówi DarkWolf kup sobie upgrade''a, który powinien wtedy kosztować 2,50E. Dostaniesz wtedy Gods and Kings oraz wszystkie nacje z DLC za półdarmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować