Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2005 o 10:53, Treant napisał:

> A i ten moment co sobie zostawiłem 1 Hp to było specjalnie - zadałem mu wtedy 16 damage :)
Ja wiem, że to było specjalnie.
Podobało mi się to, że zostawiłeś sobie 1 HP.
Ciekawa sprawa z tymi aspektami - fajne jest to, że można przeciwnikowi mocnego
potwora przepędzić, a potem zabić go i wyciągnąć sobie coś fajnego z cmentarza.


Szkoda że nie widziałeś jak zbladłem kiedy w następnej turze przywołał strzelającego kobolda :). Dobrze że był w aspekcie śmierci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tą gre od... długo ją mam (nie z CDA) i przeszedłem kampanie zielonolistbych, rdzawych i Diamandy ale za nic nie mogę przejść potyczki w kampani chaotów gdy na moście musze pokonąć kineta który ma żywiołaki i smoki. Poradźcie jakich używać zaklęć, bestii i uroków?

Kampania jest fajna ale nie ma w niej za dużo(znaczy sie jest za mało) gadania.Szkoda jeszcze że kampania jest linowa ale ta gra MA to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 12:44, Don Vasylus napisał:

Mam tą gre od... długo ją mam (nie z CDA) i przeszedłem kampanie zielonolistbych, rdzawych i Diamandy ale za nic nie mogę przejść potyczki w kampani chaotów gdy na moście musze pokonąć kineta który ma żywiołaki i smoki.

A nie jest to czasem ten Kineta, którego należy uwięzić na wyspie? Walka z nim jest bezcelowa, bo nawet jakbyś wygrał, to będzie nieudana misja (bez sensu, ale tak właśnie jest w kampaniach). Potrzebujesz niszczyciela mostów, który jest u wiedźmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 12:21, iro1979 napisał:

Szkoda że nie widziałeś jak zbladłem kiedy w następnej turze przywołał strzelającego kobolda :). Dobrze że był w aspekcie śmierci
:)

IMO powinieneś mieć w decku coś do leczenia, szczególnie że to talia Witalów. Nawet taka Sieć Życia, którą kopiujesz Tkaczem. Ale o deckach będę się dopiero wypowiadać, gdy już zacznę projektować własne (jeśli zacznę...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 12:54, Treant napisał:

> Mam tą gre od... długo ją mam (nie z CDA) i przeszedłem kampanie zielonolistbych, rdzawych i Diamandy ale za nic nie
mogę przejść potyczki w kampani chaotów gdy na moście musze pokonąć kineta który ma żywiołaki i smoki.
A nie jest to czasem
ten Kineta, którego należy uwięzić na wyspie? Walka z nim jest bezcelowa, bo nawet jakbyś wygrał, to będzie nieudana misja
(bez sensu, ale tak właśnie jest w kampaniach). Potrzebujesz niszczyciela mostów, który jest u wiedźmy.


Nie nie to troche potem się działo tamto już zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 13:10, Don Vasylus napisał:

> > Mam tą gre od... długo ją mam (nie z CDA) i przeszedłem kampanie zielonolistbych, rdzawych i Diamandy ale za nic
nie
> mogę przejść potyczki w kampani chaotów gdy na moście musze pokonąć kineta który ma żywiołaki i smoki.


Nie jestem pewien ale chyba szczury - do blokowania zywiolakow (i poczatkowo do ataku)
plus nietoperze (wiekszy dmg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 12:58, Treant napisał:

IMO powinieneś mieć w decku coś do leczenia, szczególnie że to talia Witalów. Nawet taka Sieć Życia, którą
kopiujesz Tkaczem. Ale o deckach będę się dopiero wypowiadać, gdy już zacznę projektować własne (jeśli
zacznę...).


Jest przecież 2 uzdrowicieli - fanatyk 5/5 i ten nieblokowlny przez istoty poza ścianami 1/1 oni wystarczają. Ten mały śmieszny to nawet u mnie w deq karty kradnie ;P Co do uroqw dających życie mysze być bardzo ostrożny - pisze tu nie tylko o życiowej sieci ale też o kartach chroniących przed obrażeniami takimi jak bariera i duży lasek (mam je w zapasie) i chyba w zapasie też jest symbioza ale głowy nie dam. Co za sens pakowac do węży/kolcy - lasek, bariere duchową sieć i inne uroki które po skopiowaniu robią z mojego deq tandete ;) poza tym są inne fajniejsze karty które moge wpakować do deq zamiast tych uzdrawiających...
PS: ale thx za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 14:33, Don Vasylus napisał:

Najlepszą talią dla zielonych jest chyba talia z dzrewiakami, czarami synteza i czarami wzmacniającymi


Hmmm chyba nie - najlepsza talia zielonych to pszczoły - zagraj na necie i zobaczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w drugiej kolejności węże, są jeszcze modliszki, obserwatorzy, chwasty (pisze o czystych dekach witalów) w sumie drzewiaki są najsłabsze no może jeszcze szerszenie są też troche nieudane.
Na multi drzewiaki się nie sprawdzają - dużo pisania (w skrócie - przeciwnicy mają tratowanie lub nie mają istot, regeneracja często zawodzi ;/, są słabe i kosztują dużo eteru). jka może sz to zamieć jakiś dobry deck na drzewiakach - może się myle. Ale na necie od 4 m-cy nie widziałem żadnego drzewiaka a grałem już w sumie z 500 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 14:56, iro1979 napisał:

A w drugiej kolejności węże, są jeszcze modliszki, obserwatorzy, chwasty (pisze o czystych dekach witalów) w sumie drzewiaki
są najsłabsze no może jeszcze szerszenie są też troche nieudane.
Na multi drzewiaki się nie sprawdzają - dużo pisania (w
skrócie - przeciwnicy mają tratowanie lub nie mają istot, regeneracja często zawodzi ;/, są słabe i kosztują dużo eteru).
jka może sz to zamieć jakiś dobry deck na drzewiakach - może się myle. Ale na necie od 4 m-cy nie widziałem żadnego drzewiaka
a grałem już w sumie z 500 razy.


Węże są dobre, ale na dłuższą mete, a modliszki i obserwatorzy... tak dobre, z nimi często mieszałem talię drzewiaków.
thx za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grę od nie dawna kupiłem z CDA. Chciałbym pograć na necie ale gdy kilka razy tam wszedłem to dopadł mnie gościu na 10 poziomie i po grze. Wogóle bardzo mało ludzi jest na głównym serwerze. Czy może mi ktoś doradzić jak zacząć i nie zrazić się do końca bo wygrać z "ziomkiem" na 10 poziomie z miom pierwszym jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:02, Delfin napisał:

Mam grę od nie dawna kupiłem z CDA. Chciałbym pograć na necie ale gdy kilka razy tam wszedłem to dopadł mnie gościu na 10
poziomie i po grze. Wogóle bardzo mało ludzi jest na głównym serwerze. Czy może mi ktoś doradzić jak zacząć i nie zrazić
się do końca bo wygrać z "ziomkiem" na 10 poziomie z miom pierwszym jest niemożliwe.

Pamiętaj, że to ty decydujesz o tym, czy jesteś gotowy na pojedynek. Jeśli widzisz, że wolni są tylko doświadczeni przeciwnicy, to zwyczajnie czekaj na innych. Poziom w grze nie oznacza, że bohater przeciwnika będzie lepszy od twojego. Najprawdopodobniej będzie to osoba, która stoczyła już wiele walk i zna dużo różnych strategii i kombinacji kart. Chyba większość z nas tu na forum przegrała pierwszy pojedynek na serwerze, ale to nic. Ja dopiero triumfowałem za 4 razem i wcale się nie martwiłem początkowymi porażkami. Nie napisałeś w jaki rodzaj gry wszedłeś, choć sądzę, że był to pojedynek. Do niego musisz mieć przygotowaną talię (znajdziesz ich kilkanaście w tym wątku), ale sam również możesz coś stworzyć. Jeśli nie chcesz używać gotowego decku, to walcz na Losowej Tajemnicy, gdzie każdy z graczy otrzymuje losowe zestawy kart każdego koloru i z nich układa talię do bieżącej rundy. Karty można przed kolejną rundą wymienić, również rasę. Zdolności niestety masz z góry przypisane, ale możesz zmieniać specjalność dostosowując ją do strategii przeciwnika. Największą kontrolę nad bohaterem posiadasz na Pojedynku, ponieważ decydujesz o jego wszystkich zdolnościach, aktywnej talii i zapasie, jednak nie możesz zmieniać rasy przed kolejną turą. Na początek zapisuj powtórki, oglądaj je, analizuj strategie, przyjrzyj się błędom, które popełniasz i spróbuj je wyeliminować. Więcej rad na temat Pojedynku udzielą ci weterani tej rozgrywki (Budo, Humanghost, Iro1979), ale przeczytaj cały ten wątek, żeby nie pytać o coś, na co już udzielono odpowiedzi. Ja gram przeważnie w Losową Tajemnicę i mogę ci coś na jej temat podpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:02, Delfin napisał:

Mam grę od nie dawna kupiłem z CDA. Chciałbym pograć na necie ale gdy kilka razy tam wszedłem to dopadł mnie gościu na 10
poziomie i po grze. Wogóle bardzo mało ludzi jest na głównym serwerze. Czy może mi ktoś doradzić jak zacząć i nie zrazić
się do końca bo wygrać z "ziomkiem" na 10 poziomie z miom pierwszym jest niemożliwe.


Tobie chyba chodzi o to że masz 1 lev bohatera :) a przeciwnik 10 lev - ty masz 10 hp on koło 40 :P Czy tak ??? Bo jak tak to weź na singlu możesz sobie zrobić deck :) bierzesz pojedynek/nowy/nowa talia i tworzysz do woli :). Podstawa jak zauważyłeś 10 lev potem szczeście + tłumienie + koncentracja na 3 zapasy na 2. i karty jakie chcesz - pamiętaj o zapasie :). Zresztą teraz twoje szanse będą dużo większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co za dzień,tracilem i zdobiwalem 3lv za 5 razy.Wygrywalem z 5lv przegrywalem z 1lv.
Ale wydzalem pare ciekawych zagrań.I wogule mialem pecha w doboru deka na poszczególnich przeciwników,trafialem jak kula w płot.Ja chaotamy na energije preciwnik zriwa pasma ,ja na gaz preciwnik na energije,ja na paraliż on na gaz a ostatnia jest byla niesamowyta: gralem na gaz facet na lańcuch,4 razy sie wysadzal w powyetrze razem z mnom,przegralem 2:0 uz 4 remisi(dlugo się nie zdecyduje na granie gazem).
Ale wogule bilo super,sporo ciekawych walk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerne odpowiedzi. Z jednej z nich wynika, że najpierw muszę na singlu pograć żeby stworzyć postać np.10lev. no zobaczymy drżyjcie już stratedzy bo zaczynam trenować;).
P.S. Uważam że jest to jedna z lepszych gier w jakie grałem. Dziwi mnie że nie zdobyła takiej popularności jak np.Herosi. Napewno błędy marketingowe. Godna jest polecenia wszystkim zaawansowanym jak i początkującym. No i cena można dostać ją nawet jako dodatek do czasopismy.
A jeszcze jedno w moim egzeplarzu gry a mam ją z CDA w singlu w zakładce misje nie ma rzadnych misji czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do misji - sprawdze w domu. Jednak jeśli chodzi o gre na singlu/pojedynek to nie musisz tam trenować. Tam się tylko robi talie :) możesz zrobić gościa co ma nawet 48 HP, ale odradzam :P buduj talie na 10 lev bohatera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem sobie dzisiaj jedną partyjkę po kilku dniach przerwy. Szybka wygrana 2:0 z 3lvl. :-) Koles grał Witalami, bez szans, choć w drugiej rundzie stawił zaciekły opór. Druga runda trwała aż 13 tur o dziwo. Ale to przez mój błąd na początku. Zamiast wyczyścić mu ręke to wystawiłem istotę i to nie ognika. Ale i tak jest dobrze. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero dziś stwierdziłem, że mam tę gierkę z CDA. Autentycznie chciałem kupić ją w NXK ;) Jeśli mój nawalający ostatnio czytnik pozowli na instalację to zacznę się bawić od czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe polecam. Może kampania sungle player nie jest zbyt porywająca, ale warto ją przejsc aby poznac techniki gry. A potem można już szalec na necie. A to wciąga bardzo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować