Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2005 o 18:12, Budo napisał:

Mieliście tak że wynik gry ustalił się już w 2 albo 1 turze? Ja właśnie dzisiaj.


Ja miałem nie raz. Mam taki deck na trupach, HG widział na treningu :)
Ruscy mnie zaczynają wqrwiać. Jak biore kolce na pierścieniu to mówią że bug i przez to przegrywają. Więc nie gram narazie kolcami na pierścieniu. Ale jak mam zagrać z którymś to, poza Jurkiem (17 lev), każdy rusek bierze rush''a pszczół. Dzisiaj widziałem 2x (solar_x 9 lev i lordofcostam 6 lev) wstydu nie mają czy co... Ja od 3 lev nie stosuje i skasowałem to więc nawet na treningu nie mogę pokazać... A wiadomo z rushem zazwyczaj jest tak 1 runda wtopa, a druga to jak karty nie dojdą... czy to ma świadczyć o tym że ktoś jest lepszy? Dzisiaj 2x wykryto próbe oszustwa... kiedy czekałem aż mi się wyświetli tabelka 2/0 dla mnie... pojawia sie 2/0 REMIS wykryto próbe oszustwa. Do odzyskania strat wystarczy pokonać 2 lev .. więc nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:19, Andrij napisał:

Cała przyjemność po mojej stronie :). Nie ma za co, mi też się tak zdarzało i to nie raz.


A czy ktoś mógłby podać jakąś
dobrą talię, taką którą można by coś zwojować, Budo rozwalił mnie bez problemu gdy grałem swoją ;/.


Spróbuj sam coś wymysleć! Jak wpadniesz na jakis pomysł to zrób talię, a my pomożemy Ci ją dopracować. Tak jak mówiłem na wężach ja dojechałem do 2 levelu, ale ta talia jest ryzykowna bo można ją bardzo łatwo zagiąć paroma prostymi sztuczkami. Jeśłi chcesz ulepszyć węże to dodaj zdobycz x2, plony teru (tak żebyś miał 2) i koniecznie coś na trupy- kalectwo, śmierć, fala, przepędzenie. Czary na trupy są obowiązkowe w każdej talii. Może też sięprzydac szturm i magobójca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś na serverze głównym, i pierwszą walkę wygrałem bez problemu, druga przegrałem...Czyli wychodzi na to, że jestem na zero.

Lecz mam pewien dylemat, nie potrafię stworzyć dobrej talii. Wzasadzie nie wiem jakie kary są dobre, a te które mi się podobają to nie staracza mi na nie pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:00, Szarik PL napisał:

Grałem dziś na serverze głównym, i pierwszą walkę wygrałem bez problemu, druga przegrałem...Czyli wychodzi na to, że jestem
na zero.

Lecz mam pewien dylemat, nie potrafię stworzyć dobrej talii. Wzasadzie nie wiem jakie kary są dobre, a te które
mi się podobają to nie staracza mi na nie pkt.


Sztuką jest zrobić talie tanimi kartami ... Możesz spróbować obniżyć poziom bohatera żeby ci starczyło surowców, ale nie zjeżdrzaj z lev poniżej 8 bo eter będzie wolno przychodził i będziesz miał mało życia. Można też zrezygnowaćcałkowicie ze szczęścia i specjalności - ale to dla bardziej doświadczonych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:45, Andrij napisał:

No to zapytam trochę inaczej... Jakiego rodzaju talii użyć?


Różni gracze - różne umiejętności. Ja gram tylko chaotami i witalami... resztą narazie nie umiem. Na każdą talie jest kontrtalia. Nie masz gwarancji że jak zrobisz bardzo dobrą to zawsze wygrasz. A jakiego rodzaju talie chcesz zbudować? Podaj rasę i co ma robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... Tak jak mówiłem na wężach ja dojechałem do 2 levelu, ale ta talia jest ryzykowna bo można ją bardzo łatwo >zagiąć paroma prostymi sztuczkami. Jeśłi chcesz ulepszyć węże to dodaj zdobycz x2, plony teru (tak żebyś >miał 2) i koniecznie coś na trupy- kalectwo, śmierć, fala, przepędzenie. Czary na trupy są obowiązkowe w >każdej talii. Może też się przydac szturm i magobójca.

Mam teraz talię wężów. Jest bardzo dobra i elastyczna. Wygrywam nią nawet teraz (dzisiaj 2x). Udało się obejść bez zdobyczy, na trupy wziołem to co najlepsze... Po 1 rundzie zmieniam na kolce - cały zapas jest widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 21:27, iro1979 napisał:

Podeśli swoje reaplaye. iro1979@tlen.pl


Moje replaye muszę najpierw oberkać dokładnie żeby wiedzieć co Ci wysłać bo bajzel tam mam. Nie dawaj takich rad początkującym żeby zjeżdżali z poziomów i robili talie na tanich kartach ze zmienianiem po pierwszej rundzie. To bardziej zaawansowane techniki.

Szarik, Andrij-----> jak chcecie możemy podać Wam gotowe screeny z niektórych talii, ale naszymi taliami trzeba w dodatku umieć grać! Dlatego najlepiej dojść do dobrej talii samemu. Ja od siebie dodam tyle że w każdej talii muszą być karty przeciwko trupom (kalectwo, fala, śmierć, przepędzenie), jeśli nie w podstawowym składzie to chociaz w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem z FREEPLAY (6lev). Pierwsza runda ok, bez problemu, ale potem ... koniec 0 szans. Tak poszła 2 runda. 3 zacząłem wygrywać, ale sytuacja się odwróciła. Ja mam 0 uroqw, 2 istoty (magobójca i łącznik) , 0 na cmentarzu,2 karty na łapie: łańcuch i groby. Ja koło 20 HP on koło 40 HP i ma pełno rogatych dusz i 1 magobójca 2x szaman i tych 3/3 mścicieli (chyba) kilq + fanafyk. Powiedziałem mu że bede walczył do końca :) i się nie poddam. zagryzłem magobójce i łańcuch + groby. Zadałem mu 6 damage. On miał specjalność grom z jasnego nieba i ładnie to użył. Całą armią po wzmocnieniu ruszył na mnie..., ale zapomniał rozproszyć łańcucha :) zostało mi 4 HP - potworki jeszcze biegły ale on już nie żył :) więc mnie nie zabiły hehe 100 expa około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 18:30, iro1979 napisał:

Ale jak mam zagrać z którymś to, poza Jurkiem (17 lev), każdy rusek bierze rush''''a pszczół.

Najczęściej grasz Witalami, więc pszczoły skontrowałbym połączeniem: Duchowa Sieć + Gniew Przyrody (słabe ale zawsze coś).
U Kinetów: Klątwa Głodu lub Furia + Zwierciadło (zawodne jeśli wróg może je rozproszyć) lub Większe Wygnanie + Amnezja.
Najlepiej sprawa wygląda u Chaotów: Rezonans Eteru + Unicestwienie + Płonące Groby.
Niestety u Syntetów na pierwszy rzut oka widzę tylko: Gaz Łzawiący/Przygnębiający (odpowiednią ilość razy, żeby zmniejszyć siłę Królowych do 0), a potem Ułuda póki starcza eteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 23:33, Treant napisał:

Najczęściej grasz Witalami,
więc pszczoły skontrowałbym połączeniem: Duchowa Sieć + Gniew Przyrody (słabe ale zawsze coś).
U Kinetów: Klątwa Głodu lub
Furia + Zwierciadło (zawodne jeśli wróg może je rozproszyć) lub Większe Wygnanie + Amnezja.
Najlepiej sprawa wygląda u Chaotów:
Rezonans Eteru + Unicestwienie + Płonące Groby.
Niestety u Syntetów na pierwszy rzut oka widzę tylko: Gaz Łzawiący/Przygnębiający
(odpowiednią ilość razy, żeby zmniejszyć siłę Królowych do 0), a potem Ułuda póki starcza eteru.


Synteci mają genialną żelazną skórę! Oprócz tego może zadziałać fizyczny rezonans, o ile pszczółki nie będą zbyt mocno przypakowane. Na pszczoły jest wiele sposobów, np. moje kolce nie dają im żadnych szans. Kiedys pisałem też że wygrałem ogrami. To były jaja, sam nie wiem jak ja to zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiem jak kontrować rusha pszczół :). Mam inne lepsze sposoby :). Ale w 1 rundzie nie mam tych kart na łapie, zazwyczaj są w zapasie. Wczoraj 2x wtopa 2/1 i 2/0. Poza tym kto się spodziewa, że gościu z 9 lev tak się będzie trząsł na pojedynek ze mną że weźmie rusha, to co robiłem o i tak jest dobrze. Tomala - widziałeś wylazł z pojedynq i odrazu mi gadugadu pisze ;) (GG). Każda rasa może skontrować rusha w ten sam sposób bez specjalności :). Ja robie to używając trupich kart, które ma każdy :):
-trupia odchłań (kilka - są tanie)
-brama światów (troche drogi) lub alternatywą jest pieczęć (nie polecam, choć tańsza bo działa 1 turę)
-fala (3 lub 4x bo droga nie jest)
i teraz uzupełnienie (może się przydać):
-przywoływacz (przydało by się ze 2x :/)
-trupia zmiana
-urok do zmiany aspektu

Większość tych kart ma każdy w deq. poza tymi tanimi (które trzeba dodać :)) i tą bramę :/ ze 2x (troszke kosztuje)

---->treant - widziałem rusha pszczół bez rozkładu, więc sieć nic nie da. Tego rusha jest wiele odmian, dlatego tak marudze.

O jest jeszcze 1 sposób na pszczoły ale najdroższy i się nie nadaje :) trzeba zadbać żeby pszczoły były w aspekcie śmierci i mieć 1 x żywą istotę wtedy przepływ :) (jakos sobie tego nie wyobrażam w praktyce hehe). Pierwszy sposób działa bo sprawdzałem. 2/0 przegrałem bo niezauważyłem że rozproszył bramę światów, a bym zrobił co innego i bym wygrał 2/1 lub wtopił 2/1.
Problem w tym, że 1 rundę się przegrywa, potem nie wiadomo (karta może nie dojść), w 3 rundzie przeciwnik zmienia delikatnie rusha pod kontem talii i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

acha. Cały czas mówie o ruschu pszczół robionym nie przez 1 lev ;) tylko powyżej 6 lev. Oni mają pojęcie - bo mają te deki w codziennej prasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---> treant. Myślałem, myślałem i się pomyliłem. Duchowa sieć + gniew przyrody to tak (pomyliło mi sięże będzie trzeba liczyć na rozkład), ale jak sam pisałeś to jest słabe, gniew kosztuje 6 eteru :/ więc może być za późno (poza tym drogi jest). Mam pytanie bo tak drogich czarów nigdy nie używam - kto dostaje te zaklęcia jak fikną pszczoły ja czy przeciwnik. Budo powinieneś wiedzieć bo masz ten czar w 1 deq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 08:57, iro1979 napisał:

Tomala - widziałeś wylazł z pojedynq i odrazu mi gadugadu pisze
;) (GG).


Widziałem. Do mnie coś chyba czuje Morfius (20 level). Zawsze chce się ze mna lać, pisze do mnie "hi" itd. Raz nawet zaprosił mnie do siebie na weekend (mieszka w Grodnie)- ale motyw, co nie? Nie wiem jakie są motywy, ale gość jest dużo młodszy, poza tym miałem poprawki wtedy.

Dnia 09.10.2005 o 08:57, iro1979 napisał:

Każda rasa może skontrować rusha w ten sam sposób bez specjalności :). Ja robie to używając trupich kart, które
ma każdy :):

/.../

Dnia 09.10.2005 o 08:57, iro1979 napisał:

Większość tych kart ma każdy w deq. poza tymi tanimi
(które trzeba dodać :)) i tą bramę :/ ze 2x (troszke kosztuje)


Wcale większości nie ma każdy w deku. Ja nie mam i w ogóle nie lubie zminiać taktyki po pierwszej rundzie. To tak jakbyś walczył dwoma taliami i wygrywał przez zaskoczenie. Wolę jak przeciwnik dobrze wie co go czeka i wie że się przed tym nie obroni ;) To jest satysfakcja.

Dnia 09.10.2005 o 08:57, iro1979 napisał:

---->treant - widziałem rusha pszczół bez rozkładu, więc
sieć nic nie da. Tego rusha jest wiele odmian, dlatego tak marudze.


Nom ja mam ruhsa pszczół bez rozkładu :)

Dnia 09.10.2005 o 08:57, iro1979 napisał:

O jest jeszcze 1 sposób na pszczoły ale najdroższy
i się nie nadaje :) trzeba zadbać żeby pszczoły były w aspekcie śmierci i mieć 1 x żywą istotę wtedy przepływ :) (jakos
sobie tego nie wyobrażam w praktyce hehe).


I słusznie bo to nie zadziała. Gniew natury daje przeciwnikowi zaklęcia więc na pszczoły też nie zadzaiała bo on to wszystko z plonami w kolejnej turze wypluje. Działa jednak w moich kolcach, bo każda pszczoła kosztuje 4-6 i zada 4-12 obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się stworzyć wmiarę dobrą talię.

Składa się ona głównie z koboldów, dwóch orków a resztę stanowią czary.

LEcz wiem, że musze jeszcze popracować nad ową talią, a i grać się musze nauczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sposób msz dobry i w twoim wypadq działa, moje kolce na rusha terz są dobre, ale mam też inne talie i nie tylko witalów (mam też chaotów :D ). To był tylko przykład jak każda rasa może skontrować rusha trupimi kartami.
Heh. Gniew natury jest drogi przez co zazwyczaj ma się 1 w talii. Prawdopodobieństwo że dojdzie jest małe, poza tym to w końcu 6 eteru... rush potrzebuje do końca ok. 4 tur wtedy ma się 5 pasme eteru (zazwyczaj). Pewnie masz tam jakieś myki, ale zagraj sobie z z jakimś 6-9lev i traf na rush''a bo do 3 lev zawsze radze sobie z rushem. Jak ktoś ma większy to jest już ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:/ wczoraj pierwszy raz w historii przegrałem walkę z konungiem 2/0 Talia była bardzo dobrze zrobiona i grał nia B_a_X_t_a_h_X (4 lev). W ogóle wczoraj z nim częściej przegrywałem niż wygrywałem. Ma jakieś nowe decki - wszystkie na poziomie i nietypowe. Dzisiaj pokombinuje z syntetami na gazie :) pomysł nie jest nowy, ale nie mam dobrego deq syntetów. Hehe wczoraj grałem swoimi wężami na syntetów na gazie i wygrałem 2/0 :) - niestety węże odegrały tu małą rolę :) (jak dobrze mieć magobójce i fanatyka hehe). Przywoływałem 1 węża na turę i potem trupa zjadałem fanatykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować