Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

...

Dnia 15.11.2005 o 09:41, Treant napisał:

Masz replay''a? Jeśli tak, to zobacz co ma w
talii, bo może się okazać, że skontrujesz mu tego rusha podrzucaniem ścian. Iro niedawno pisał, że widział skuteczny deck
oparty na tej technice. Pora utrzeć nosa Vampowi!


Tak sqteczny, ale jak się nie ma np. rozkałdu co pszczoły zazwyczaj mają. Vamp014 jest dobry i wątpie że można by go zabić tak o kontrą. Trzeba by zrobić tak: zrobić deck anty rushowy na 1 rundę - potem sprawdzić czy zmieni jak tak to zmienić na 3 rundę na kontre przeciwko fanatykom. Jednak szanse są 50/50% a jak pisałem vamp014 jest dobry. Wygrałem z nim tylko raz, ale to się nie liczy bo grałem na bugu ;) (to było kiedyś).
PS: te podrzucanie mogło by i tak zadziałać pomimo rozkładu wystarczyło by mież rozproszenie - w sumie dobry pomysł, ale jednak ściany są za słabe przeciwko innym dekom. Ja pisałem że widziałem dobre ściany (bo było ciężko) ale nie miałem przywoływacza (grałem nietoperzemi na gromie), Jednak poradziłem na to zmieniając specjalność na inną (nie grom) i niszczyłem podrzucone ścianki hehe. Dodałem też uroki produqjące mane i kilq szamanów + bariere na nich. Pomogło 2/1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 09:58, iro1979 napisał:

lol - awansik ;P - sry za krótki pościk hehe - ale chyba jestem pierwszy:D


Hehe gratuluje. :-) A ja awansowałem w rankingu. Znów mam 4lvl. Wprawdzie z małym zapasem i następna porazka znów mnie przesuwa na 3lvl ale zawsze. :-D Dziś się postaram być wieczorkiem na serwerze to bym sprawdził tą nową talię Witalów na treningu, bo jakoś mam stracha przed spróbowaniem od razu na pojedynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 09:56, iro1979 napisał:

Jednak poradziłem na to zmieniając specjalność na inną (nie grom) i niszczyłem podrzucone ścianki hehe. Dodałem też uroki produqjące mane i kilq szamanów + bariere na nich. Pomogło 2/1 ;)

Wystarczy do talii na podrzucaniu ścian dodać tę ścianę, która zyskuje siłę za eter i wtedy przywoływacz nie ma nic do roboty. Warto też mieć tkacza, który kopiuje żołd, gdy tylko jest to możliwe. Tak właśnie zamęczyłem kiedyś koboldy, jedyny błąd jaki zrobiłem to zła specjalność w 2 rundzie. W 3 było trochę trudniej, ale złapałem ten moment, gdy przeciwnika dało się zblokować zerowym eterem i miałem niewrażliwość, która częściowo chroniła przed szamanami. Niestety disconnect...
PS. Gratulacje dla Brygadzistów za awans.
PS2. Dzisiaj wieczorem/nocą robię podejście do talii Witalów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O przywoływacza nie chodzi mi o spalanie many ;P równie sqteczny jest łącznik lub trupi uzdrowiciel. Mają okrutną manifestacje i zjadają podrzucone ściany. Przywoływacz może zniszczyć 2 ściany w 1 turze (nawet jak nie zostawi się many) a łącznik produqje 3 eteru i można przywołać magobójce i potem z górki - natomiast uzdrowiciel tylko zagryza - jednak w niektórych taliach sprawdza się lepiej niż 2 poprzednie ednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 09:41, Treant napisał:

Masz replay''a? Jeśli tak, to zobacz co ma w
talii, bo może się okazać, że skontrujesz mu tego rusha podrzucaniem ścian. Iro niedawno pisał, że widział skuteczny deck
oparty na tej technice. Pora utrzeć nosa Vampowi!


Problem polegal na tym ze w deku z gazami mam 12 lvl i troche zapasu chcialem wziac (np skoczka za 5e, gaz -2hp, magobojce) i min dlatego mam tlumienie tylko na 2. Gosc mial swobode i w drugiej turze wystawil mi 5 przczol, w tym krolowe (2 krolowe w pierwszej turze), w 3 dodal troche robotnic i mnie zamiotl 7*8 dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 12:00, gruzja napisał:

Problem polegal na tym ze w deku z gazami mam 12 lvl i troche zapasu chcialem wziac (np skoczka za 5e, gaz -> 2hp, magobojce) i min dlatego
mam tlumienie tylko na 2. Gosc mial swobode i w drugiej turze wystawil mi 5 przczol, w tym krolowe (2 krolowe > w pierwszej turze), w 3 dodal troche robotnic i mnie zamiotl 7*8 dmg.


Hehe - ja w tym gazi z poprzedniej strony mam tłumienie na... 3 ;P jednak inne statystyki tylko na 1 i nie mam specjalności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 12:03, iro1979 napisał:

Hehe - ja w tym gazi z poprzedniej
strony mam tłumienie na... 3 ;P jednak inne statystyki tylko na 1 i nie mam specjalności :P


Ja tez ze specjalnosci juz zrezygnowalem, moze je zamieszcze zaraz, tylko sreena zrobie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 12:06, gruzja napisał:

Ja tez ze specjalnosci juz zrezygnowalem, moze je zamieszcze zaraz, tylko sreena zrobie :]

Jak widac w tej wersji nawet mam 1 tlumienia, ale to juz chyba 5 wersja, wczesniej bylo lepiej ale mniej zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 12:12, gruzja napisał:

> Ja tez ze specjalnosci juz zrezygnowalem, moze je zamieszcze zaraz, tylko sreena zrobie :]
Jak widac w tej wersji
nawet mam 1 tlumienia, ale to juz chyba 5 wersja, wczesniej bylo lepiej ale mniej zapasu.


Te twoje gazy bardziej mi podchodzą pod ssanie pasm :P Nie dziwne ze nie dałeś rady na pszczoły mając tylko 2x gaz w deq. Mój deck jest lepszy na pszczoły (może ogólnie jest słabszy na niektóre deki w porównaniu z twoim) ale na moim deq przy odpowiednim ułożeniu kart... pszczoła kosztuje 3 eteru a pasm braqje (pszczelarze często kożystają ze zdobyczy), a ja mam jeszcze niszczenie i kradzież (w mniejszej ilości niż ty masz), no i to tłumienie mam na 3 a nie na 1 ;). Poza tym 4x gaz... no i mój deck jest zdaje mi się szybszy ;) - gorzej jak ktoś rzuci bariere a mi nie dojdzie hehehe, ale dlatego planuje dodanie złodzieja magii zamiast pterosa. Mam poza tym wszystkie zdolności - do tych co masz dodałem regeneracje na 1 oczywiście. Za to zapasy mam na 1 nie na 2 jak ty. Mam nadzieje że się zobaczymy na serwerze to pokarze ci swój -dobrze jak byś miał rush pszczół- ja nie mam :) Pokazał bym ci sqtecznośc tego deq. Jednak zawodzi na mix słabe żywe + fanatycy :/ co mają często rusherzy - zresztą przy odpowiednim ułożeniu kart nie przywoła nikt mi takiego fanatyka hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 11:03, iro1979 napisał:

O przywoływacza nie chodzi mi o spalanie many ;P równie sqteczny jest łącznik lub trupi uzdrowiciel. Mają okrutną manifestacje
i zjadają podrzucone ściany. Przywoływacz może zniszczyć 2 ściany w 1 turze (nawet jak nie zostawi się many) a łącznik produqje
3 eteru i można przywołać magobójce i potem z górki - natomiast uzdrowiciel tylko zagryza - jednak w niektórych taliach
sprawdza się lepiej niż 2 poprzednie ednostki.

Wszystko pięknie, tylko powiedz mi co robią podane przez ciebie karty w talii z rushem pszczół? Chyba że w zapasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w kolejnej turze zastosować inną strategię (zresztą z moich doświadczeń na losowej wynika, że często żałowałem że nie zmieniłem rasy na kolejną rundę - dowiedziałem się, że tak można dopiero gdy zrobił to przeciwnik :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 12:53, iro1979 napisał:

mi podchodzą pod ssanie pasm :P

To faktycznie jest ssanie pasm, ale nawet jak mi sie udalo w pierwszej rzucic gaz, i w drugiej turze dorzucic drugi to przczoly to przezyly (mialy juz 5 wytrzymalosci). Teraz tworze chaockiego anty-rusha.

A ten deck ze ssaniem jest skuteczny przeciw chaosowi dosc dobrze, np na koboldy. Nie pozawala wykonac komba lancuch + groby, a zwykle nie pozwala nawet poscic wulkanu. W ogole jak ktos ma cos drogiego (powyzej 2e) to lezy. Ochrona przed czarami troche go spowalnia, ale dlatego mam ochrone przed urokami :D (wtedy bez gazu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 10:55, iro1979 napisał:

O i ja gratuluje awansy i to podwujnego ;P. Ale ja byłem pierwszy hehe


Kurcze wy awansy sypiecie, a mnie chyba modki nie lubią. Swoją drogą, pierwszy był a-cis, a potem KrzysztofMarek. Chyba się wkurzę, ostatnio co chcę sobie zagrać to nikogo nie ma, nawet o porach, gdzie teoretycznie powinien być pełen serw :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 15.11.2005 o 13:07, Treant napisał:

Wszystko pięknie, tylko powiedz mi co robią podane przez ciebie
karty w talii z rushem pszczół? Chyba że w zapasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w kolejnej turze zastosować inną
strategię (zresztą z moich doświadczeń na losowej wynika, że często żałowałem że nie zmieniłem rasy na kolejną rundę - dowiedziałem
się, że tak można dopiero gdy zrobił to przeciwnik :D ).


Jeśli ci chodzi o to ..."Dodajesz 3x ten urok co pojawiają się jednostki w trupim aspekce (ten z 1e) 1x urok do zmiany aspektu (ten za 2e), przywoływacz, 4x fala, tkacz 1 lub 2, fanatyk i zostaje jeszcze miejsce na inne karty. Zwróć uwagę że wszystkie te karty to są trupie hehe i można kontrować w ten sposób każdym dekiem. Część z tych kart powinieneś mieć zawsze w talii podstawowej - bo są pomocne nawet gdy nie grasz z pszczołami, reszte (może w innych ilościach trzymaj w zapasie"... to to wsysa rusha pszczół. To fanatyk - główna siła deq + inne karty. A ruscha się kontruje tak. Puszczasz w 1 turze ten urok co pojawiają się jednostki w trupim aspekce (masz ich 3 więc powinien byc 1 ;P) i potem jak przywoła więcej niż 2 pszczoły ładujesz fale (masz ich 4 ;P), Poza tym bardzo spowalnia rusha kiedy nie może użyć rozkładu na pszczołe jak jest w trupim aspekcie. przywoływacza trzeba wyjąc z aspektu śmierci w miare szybko żeby go nie zabićfalą i podobnie z tkaczem Możesz to zrobić konwencjionalnie manifestacją lub tym urokiem do zmiany aspektu (ten za 2e). Jak przeciwnik ma już kilka uroqw a ty tkacza na wierzchu wystarczy walnąć falę i tkacz staje się 1/3 z rozproszeniem i DO ATAQ ;). Ech zresztą dużo pisania. Mam to w wężach/kolcach jednak w mniejszych ilościach (2x fala i 2x urk do pojawiania się w trupim aspekcie, a reszta tak jak tu napisałem :P). Jak trafie na rusha tym dekiem to pokaże ci reaplay. Mam chyba nawet taki nagrany ale przegrywam 2/1 bo rusherowi doszły dobre karty a mi lipne i on zaczynał 3 runde ja miałem tylko 1 ture :/ bo po niej miał chyba 7 czy 8 pszczół. Ale gdybym nie przegrał 1 rundy można powiedzieć że mieli byśmy równe szanse. Zresztą podeśle jak wróce do domu. Zwróć uwagę na karty w 2 rundzie - w 3 jak pisałem sięnie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 15.11.2005 o 13:10, Budo napisał:

Chyba się wkurzę, ostatnio co chcę sobie zagrać to nikogo nie ma, nawet o porach, gdzie teoretycznie
powinien być pełen serw :/


mam tak samo - wchodzę i albo wszyscy grają, albo nikogo niema albo, ktos nie ma czasu bo idzie z psem ;) albo czeka Lord_of_chaos hehe i nie ma z kim grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 13:10, Budo napisał:

Chyba się wkurzę, ostatnio co chcę sobie zagrać to nikogo nie ma, nawet o porach, gdzie teoretycznie powinien być pełen serw :/

To o jakich porach tam zaglądasz? Ja trafiam co najwyżej na sytuację, że nie ma nikogo wolnego w poczekalni, bo wszyscy grają.
P.S. Nie przejmuj się brakiem awansów. Lepsze to niż straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - wyszukam wszystkie reaplaye z rushem pszczół jakie mam, jednego tylko nie nagrałem bo grał nim jakiś noob i przegrał 2/0 hehe (będzie ich około 5-6). niektóre przegrywam - a niektóre wygrywam. Zobacz co robie z kartami. Widziałeś tego reaplaya z rusherem puaro? Bo nie wiem czy ci go podesłać. Mam Tam przeciwko rushowi pszczół: syntetów, witalów i chaotów :P Niektóre są sze zmianą rusha hehe - i mało pomogło przeciwnikom ;) mam 2 rushe z pszczołami które wtopiłem - ale żaden 2/0 !!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 14:01, iro1979 napisał:

Wiesz co - wyszukam wszystkie reaplaye z rushem pszczół jakie mam,

Wyslij mi na gruzja@o2.pl :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 15:06, gruzja napisał:

> Wiesz co - wyszukam wszystkie reaplaye z rushem pszczół jakie mam,
Wyslij mi na gruzja@o2.pl :]


NP ;) wróce do domu i zobaczysz - może ulepszysz te deki co mam (masz przecież wsparcie oxyna ;D). Teraz dla mnie rush pszczół to stres w 1 rundzie. Poczte sprawdź koło 18:00 - wcześniej nie ma sensu.
PS: szkoda że nie można sprawdzić ile w sumie walk przegrałem grając witalami bo jest w rundach coś koło 60/20 ale na bank nie jest to tak że 30 walk wygranych i 10 przegranych - prędzej 30 wygranych i 6 przegranych ;) bo często wygrywam 2/1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować