Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

8694 postów w tym temacie

Cóż - jak dla mnie ta cała Kompania Graczy okazała się niewypałem. Nagrody są podwójnie droższe, brak forum, jakieś dziwnie poplątane złote strzały, aukcje osiągające niebotyczne kwoty punktowe, brak rozwiniętego profilu gracza.. Czekając te 2 lata spodziewałem się czegoś naprawdę dobrego i innowacyjnego. Niestety, jak chyba każdy - przeliczyłem się.

Teraz mamy jeszcze wersję beta - wiele rzeczy może być poprawionych na co czekam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć inspiracji gramowymi rejestracjami, ale wg. mnie jak na początek nie jest źle, choć przypominam, że to już jest drugie podejście Cenegi do sprawy elektronicznych rejestracji gier z bajerkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem. Generalnie mi się podoba. Jeśli ktoś kupuje jeden oryginał w miesiącu za 100zł to w ciągu roku zbiera 1200 punktów. Po trzech i pół roku zbierania ma 4200 punktów, czyli stać go na najdroższy prezent z listy - kartę mega/super/hiper kartę Creative.

Sprawdziłem - w sklepie Creative kosztuje ona 123 euro z hakiem, liczmy dla równego rachunku 125 euro. Coby za bardzo nie kombinować uśrednijmy, że jedno euro = 4 złote. Tym samym 125 x 4 = 500zł.

IMO dostanie raz na 3,5 roku prezentu za 500zł jest warte przysłowiowej "świeczki". Oczywiście wychodzę tutaj z założenia, że ktoś lubi grać i kupuje te gry dla przyjemności, a nie dla prezentu.

O porównanie z ofertą CDP pokuszę się trochę później :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 21:24, lurynowicz napisał:

Nie da się ukryć inspiracji gramowymi rejestracjami, ale wg. mnie jak na początek nie jest
źle, choć przypominam, że to już jest drugie podejście Cenegi do sprawy elektronicznych rejestracji
gier z bajerkami.


Ooops. Przepraszam, że poprzedni post jako odpowiedź na twój. Coś nie tak się klikło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza pod warunkiem, że co miesiąc wychodzi wart wydania 100 zł tytuł. A jeśli nie? Wtedy trzeba nadrabiać KK, ew. S$ lub Rewolucją Cenową. Ale wtedy będzie to już raczej kupowanie dla punktów niż dla gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 00:10, Keroth napisał:

Wreszcie się doczekałem. Generalnie mi się podoba. Jeśli ktoś kupuje jeden oryginał w miesiącu
za 100zł to w ciągu roku zbiera 1200 punktów. Po trzech i pół roku zbierania ma 4200 punktów,
czyli stać go na najdroższy prezent z listy - kartę mega/super/hiper kartę Creative.


Nie przeczytałeś uważnie regulaminu: Ważność punktów to 3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 09:35, jakubcjusz napisał:

Ważność punktów to 3 lata :)


Nikt nie każe rejestrować gier w dniu zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było gdyby można było łączyć nagrody z zakupami w sklepie Cenegi, tzn. zamawiam gry i przy okazji za punkty kupuję jakąś nagrodę, tak aby zredukować koszty przesyłki, bo niektóe nagrody kosztują w zwykłych sklepach tyle co koszt wysyłki, co oznacza, że zamówienie ich za punkty jest mało opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 09:35, jakubcjusz napisał:

Nie przeczytałeś uważnie regulaminu: Ważność punktów to 3 lata :)


Rzeczywiście nie przeczytałem, to trochę utrudnia sprawę. Pozostają dwa rozwiązania :):

1. Można zrobić tak jak mówi vear, albo trzeba by się zdecydować na tą odrobinę tańszą kartę i się w limicie mieścimy :).

Oczywiście tak jak mówię - to jest oferta dla prawdziwego maniaka/fana gier. Ja sam z różnych powodów o karcie nawet nie marzę, ale na książkę pewno się skuszę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 00:10, Keroth napisał:

Wreszcie się doczekałem. Generalnie mi się podoba. Jeśli ktoś kupuje jeden oryginał w miesiącu
za 100zł to w ciągu roku zbiera 1200 punktów. Po trzech i pół roku zbierania ma 4200 punktów,
czyli stać go na najdroższy prezent z listy - kartę mega/super/hiper kartę Creative.

Sprawdziłem - w sklepie Creative kosztuje ona 123 euro z hakiem, liczmy dla równego rachunku
125 euro. Coby za bardzo nie kombinować uśrednijmy, że jedno euro = 4 złote. Tym samym 125
x 4 = 500zł.

IMO dostanie raz na 3,5 roku prezentu za 500zł jest warte przysłowiowej "świeczki". Oczywiście
wychodzę tutaj z założenia, że ktoś lubi grać i kupuje te gry dla przyjemności, a nie dla prezentu.

O porównanie z ofertą CDP pokuszę się trochę później :).


Po 3,5 roku karty może już nie być. Zakończona produkcja i tym podobne historie. 500 zł na raty wzięte na okres 3,5 roku to wychodzi po pare złotych miesięcznie. Kto by czekał na uskładanie punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 11:09, Thomulus napisał:

Po 3,5 roku karty może już nie być. Zakończona produkcja i tym podobne historie. 500 zł na
raty wzięte na okres 3,5 roku to wychodzi po pare złotych miesięcznie. Kto by czekał na uskładanie
punktów.


I oczywiście nie będzie następnego modelu, ani żadnego innego podobnego produktu w charakterze nagrody? Ktoś zatwierdził zestaw latem 2007 i tak ma zostać przez najbliższą dekadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 00:10, Keroth napisał:

Wreszcie się doczekałem. Generalnie mi się podoba. Jeśli ktoś kupuje jeden oryginał w miesiącu
za 100zł to w ciągu roku zbiera 1200 punktów. Po trzech i pół roku zbierania ma 4200 punktów,
czyli stać go na najdroższy prezent z listy - kartę mega/super/hiper kartę Creative.

Sprawdziłem - w sklepie Creative kosztuje ona 123 euro z hakiem, liczmy dla równego rachunku
125 euro. Coby za bardzo nie kombinować uśrednijmy, że jedno euro = 4 złote. Tym samym 125
x 4 = 500zł.

IMO dostanie raz na 3,5 roku prezentu za 500zł jest warte przysłowiowej "świeczki". Oczywiście
wychodzę tutaj z założenia, że ktoś lubi grać i kupuje te gry dla przyjemności, a nie dla prezentu.

O porównanie z ofertą CDP pokuszę się trochę później :).


tyle że nie każdy kupuje w miesiącu nową grę... a już na pewno nie za 100 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w siedzibie C* na ul. Działkowej i odebrałem osobiście słuchaweczki Creative EP-630 i bandanę San Andreas. Wszystko odbyło się bez problemów, no może z wyjątkiem tego, że był problem ze znalezieniem słuchawek, bo dopiero świeża dostawa od Creative z Szanghaju xD A i zauważyłem, że było już wiele paczek przygotowanych do wysyłki i jeśli się nie mylę to były to nagrody z KG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie inna karta :).

A co do kwestii, że wychodzi parę złoty/dzień to nie wiem czego oczekujesz. To jest 500zł prezent raz na 3 lata zakładając oczywiście wszystkie moje wyliczenia, a nie niezbędnik na który specjalnie składasz.

Wytłumaczę to na hipotetycznym przykładzie. Przeciętnemu graczowi wystarcza zwykła karta dźwiękowa 5.1, ale nie obraziłby się na pewno gdyby w jego kompie byłaby X-fi. Jest to niespodzianka, dodatek. Logiczne, że jak ktoś chce mieć taką kartę to celowe zbieranie na nią jest raczej nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak realizować zamówienie w sklepie cenegi? Klikam na zamówienie ale nie ma opcji "realizuj zamówienie". Dodam, że dostałem maila od cenegi, że czeka na realizacje, ale w mailu nie było podanego linku do realizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prośba: jak ktoś dostanie przesyłkę z wybraną nagrodą - niech napisze jaka firma spedycyjna, koszt i czas od zamówienia do realizacji, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować