Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2007 o 12:54, Fleming08 napisał:

> >
> Zdecydowanie sprzedać. Pieniędzy strażnicy ci nie odbiorą ;-D

A jak to wogóle sprawdzić czy jestem poszukiwany i jest nagroda za moją głowe? Jeśli już jestem
poszukiwany to czy kiedy sprzedam te skradzione artefakty to nic mi nie zrobią? I co oznacza
ta czerwona aura wokoło ekranu??


Po kolei i spokojnie co do tej czerwonej aury nie mam pojęcia.Może to zwykły błąd?
To czy jesteś poszukiwany sprawdzasz tam gdzie pisze jaki masz status w gildiach i Rodach.
Nawet jak masz nagrodę na sobie to możesz sprzedać artefakty.Aha i to że masz nagrodę to nie oznacza że na środku jakiegoś pustkowia nagle usłyszysz z tyłu głos "Ręce do góry.Jesteś aresztowany" , złapany możesz być przez strażników w miastach,granizonach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 12:54, Fleming08 napisał:

I co oznacza
ta czerwona aura wokoło ekranu??


Symbolizuje ona otrzymywane w bieżącej chwili obrażenia. Czasami ma ona tendencje do pozostawania na ekranie (dosyć powszechny bug), ale bez problemu można ją zlikwidować. By to zrobić, wystarczy, że podczas kolejnej walki dasz się trafić przeciwnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was kiedyś w posiadaniu miecz Lilarcor +3 ? Dodaje go jeden z modów z CDA :D Coś wspaniałego, nie dość, że gada to jeszcze awansuje, przy czym zmienia wygląd, Gorąco polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 13:56, Bidasek napisał:

Symbolizuje ona otrzymywane w bieżącej chwili obrażenia. Czasami ma ona tendencje do pozostawania
na ekranie (dosyć powszechny bug), ale bez problemu można ją zlikwidować. By to zrobić, wystarczy,
że podczas kolejnej walki dasz się trafić przeciwnikowi.


Dzięki...
A zlikwiduje się ona jak dam się ugryść jakiemuś potworow czy tylko przeciwnik z broniąi?
I wracając do tej plantacji Dren to można ich tam pozabijać i nie będzie się miało potem problemów z prawem czy będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:45, Fleming08 napisał:

Dzięki...
A zlikwiduje się ona jak dam się ugryść jakiemuś potworow czy tylko przeciwnik z broniąi?
I wracając do tej plantacji Dren to można ich tam pozabijać i nie będzie się miało potem problemów
z prawem czy będą?


Wszystko jedno, czy będzie to miecz, łuk, kusza, ukąszenie, magia i tak dalej. Wystarczy, że przyjmiesz na siebie ''cios''. ;)

Co do Plantacji Dren; nie powinieneś mieć żadnych problemów prawnych z powodu małej czystki. Dodatkowo zrobisz coś pożytecznego, ale o tym sam się później dowiesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:29, Probos napisał:

Miał ktoś z was kiedyś w posiadaniu miecz Lilarcor +3 ? Dodaje go jeden z modów z CDA :D Coś
wspaniałego, nie dość, że gada to jeszcze awansuje, przy czym zmienia wygląd, Gorąco polecam...


Ja go miałem jego najlepszy tekst to chyba "Smoking!!!" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 12:04, Fleming08 napisał:

Wybrałem się na tą Plantacje koło Pelagiad, tak jak jest wśród tych rad na wzbogacenie się.
Jest tam w willi kilka bardzo cennych rzeczy, ale jak mam je zdobyć- zabić tych wszystkich
w willi nie moge- jestem na 12 poziomie- ukraść też nie daje rady...


Ja Redgardem na 7 poziomie wybiłem wszystkich wewnątrz każdego budynku ;]. Najlepszy mieczyk ma gostek na prawo od wejścia - miodzio. Swoją drogą zrobiłem to dzięki tylko adrenalinie i kameleon na 80% ;).

A mam takie pytanie:
Wszędzie w opracowaniach widze ze "Buty apostoła" (te z lewitacją) mają KP80... Ja je znalazłem właśnie gdzieś na 7lvl i mają... KP18. O co chodzi??

Albo inna sytuacja, poszedłem sobie po Kirys Bogów i się okazuje że ma 156KP a w opracowaniach jest że 100... a jeszcze wczesniej jak grałem Nordem to ten sam kirys miał 166KP... Tracę orientację :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasa pancerza zależy od odpowiednich umiejętności. Jeżeli masz umiejętności związane z danym pancerzem na niskim poziomie, może się on okazać gorszy niż pancerz teoretycznie słabszy, ale z klasy, którą masz dobrze opanowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 23.08.2007 o 19:40, stingah napisał:


Ja Redgardem na 7 poziomie wybiłem wszystkich wewnątrz każdego budynku ;]. Najlepszy mieczyk
ma gostek na prawo od wejścia - miodzio. Swoją drogą zrobiłem to dzięki tylko adrenalinie i
kameleon na 80% ;).

Już się z tym mieczykiem przekonałem- zdobyłem go, choć walka była ciężka.On jest wart aż 120000 septimów:) Ale nie sprzedałem go-zatrzymałem dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:34, DJ Danielus napisał:

W sumie to i tak byś go nie sprzedał - żaden kupiec nie ma tyle kasy!

Sprzedał bym:) Wymyśliłem taką metode: ide do Pełzacza z dużą ilością cennych przemiotów sprzedaje mu ile się da, jak się mu kasa skończy to czekam 24 godz. sprzedaje znowu..itd. czekam na kolejny dzień i wtedy sprzedaje mu ten najdroższy przedmiot a w rozliczeniu biore dodatkowo te przedmioty które sam mu wcześniej sprzedałem. A potem kiedy znowu mu się kasa zregeneruje sam mu je odsprzedaje:)

Dnia 23.08.2007 o 20:34, DJ Danielus napisał:

A tak w ogóle to jaki to miecz?


Daedryczna Katana czy jakoś tak...poza tym w tej wierzy znalazłem jeszcze ten sam pierścień, co dał mi L. Varo za krwawą łaźnie w izbie rajców...akurat go sprzedałem, bo to logiczne, że po co mi dwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na sprzedawanie bardzo drogich przedmiotów. Można sprzedac (w tym wypadku) miecz i kupic co się da od kupca. Potem co 24 h albo u innego kupca można sprzedawac resztę "gratów", które nam się pszysłużyły do jak najmniejszych strat przy sprzedaży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:34, DJ Danielus napisał:

W sumie to i tak byś go nie sprzedał - żaden kupiec nie ma tyle kasy!



Kilka stron wcześniej była mowa o jeszcze innym oprócz Pełzacza kupcu pewnym krabie który ma przy sobie 10 000:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 21:53, Gall historyk napisał:

> /.../ > Kilka stron wcześniej była mowa o jeszcze innym oprócz Pełzacza kupcu pewnym krabie który ma
przy sobie 10 000:)

Tak, ale trzeba jeszcze posłużyć się czarem oznaczenie u kupca, a potem korzystac z czaru przeniesienie. Bardzo się to przydaje, zwłaszcza, jak w jakiejś jaskini nazbierasz sprzętu dwa razy tyle, ile możesz unieść. Wtedy składasz na kupkę, jak już załatwisz wszystko, to jest wybijesz wszystko, co się rusza, bierzesz wszystko i czarem przenosisz się do kupca i wszystko sprzedajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełzacz jest to osoba, taki uszaty wredny z twarzy mały, dziwny, podobny do stworka gość, a właściwie stworzenie. Jest jedyny w swoim rodzaju, bo jest potworem, a można z nim pogadać :) Ma zawsze po uzupełnieniu 5 tyś. sztuk złota i chyba zawsze płaci maksymalną ilość kwoty, żeby sprzedać broń wartą 100.000 septimów trzeba pokombinować, najlepiej najpierw sprzedawać drobne rzeczy, jakieś szklane sztylety lub cokolwiek innego do 5 tyś. wartości, potem kupować sztylet, sprzedawać coś 2 razy droższego etc. itd. Mi się na nim udało zarobić bardzo dużo kasy i od biedy wszystko można mu sprzedać, nawet najdroższe itemy, trzeba tylko chcieć i trochę pokombinować. Jest on zdaje się w Calderze, w domu, gdzie są orki. Można tam ukraść orkowy set i potem szybko się ewakuować, ten set jest na samej górze. Imho potem oni Cię gonią, zabijasz ich, jeżeli pełzacz się na Ciebie rzuci, wtedy zrób loada i nie kradnij, mi tam zawsze się jakoś udawało ;) Co do owego kraba to nie wiadomo mi nic o nim, musisz się innych popytać, ja go nigdy nie znalazłem i chyba powinienem żałować, bo ma dwa razy więcej standardowo smoków niż pełzacz. Mimo wszystko później kasa mało kiedy się przydaje, a mamy jej tyle, że śmiało moglibyśmy wykupić na własność Vvanderfel ;D Ja wszystkie te drogie "śmieci" kolekcjonowałem w swojej rezydencji, a jak potem się to prezentowało :) Mam pytanie - wie ktoś, jak zdobyć deadryczne czy też ebonowe rzutki, których mamy 5 po wybudowaniu rezydencji ? Bardzo fajne są i nawet niezłe, mimo wszystko tylko jest ich pięć, a chciałbym mieć więcej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:44, DJ Danielus napisał:

Deadryczna katana powiadasz....


Konkretnie to Deadryczna dai-katana ;). Trochę się różni od deadrycznej katany :). No i wymiata jak się ją znajdzie na niskim poziomie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 23:31, stingah napisał:

> Deadryczna katana powiadasz....

Konkretnie to Deadryczna dai-katana ;). Trochę się różni od deadrycznej katany :). No i wymiata
jak się ją znajdzie na niskim poziomie :D.


Różni się tym że jest 2-ręczna czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze zdobyciem broni "Błękitne Znamię". Po zdobyciu Złotego Ostrza zostałem wampirem, udałem się do Gildii Magów w Vivek i pogadałem z Sirilonwe. Ale ona nic nie gada o moim mieczu, a jedynie dała mi dwa zadania (w jednym miałem zabić jakiegoś gościa z Ald''ruhn, a w drugim przynieść jej trzy wampirze pyłki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować