Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2008 o 23:04, Vormulac napisał:

Siekaj mieczem czy czym tam walczysz aż pasek życia potwora spadnie prawie do zera, wtedy rzuć
paraliż (opcjonalnie, dla pewności jak mamy słabą postać) i siekaj dwuzębem aż zdechnie.


Hmmm... tylko widzisz, jest pewien problem.
Otóż na skutek bardzo zawiłych zdarzeń przy zwinności mam ,,czerwone zero", a gdy podchodzę do kaplicy w Vivek i przywracam, to nic się nie dzieje....
A to... Ten dwu ząb ma atak (buuuu) 1-2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 17:00, cedricek napisał:

Otóż na skutek bardzo zawiłych zdarzeń przy zwinności mam ,,czerwone zero", a gdy podchodzę
do kaplicy w Vivek i przywracam, to nic się nie dzieje....
A to... Ten dwu ząb ma atak (buuuu) 1-2!

Aby przywrócić te współczynniki musisz chlapnąć sobie miksturę przywrócenia zwinności - najlepiej kilka - kupisz je u każdego alchemika za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 17:00, cedricek napisał:

Otóż na skutek bardzo zawiłych zdarzeń przy zwinności mam ,,czerwone zero", a gdy podchodzę
do kaplicy w Vivek i przywracam, to nic się nie dzieje....

Może podchodzisz do złego ołtarza ;) Sprawdź na pasku efektów dlaczego masz obniżoną zwinność, bo równie dobrze może być ona wynikiem jakiejś choroby i wtedy przywrócenie współczynników nic ci nie da - będziesz musiał ją wyleczyć. Spróbuj też "użyć" ołtarza Kultu Tamriel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
mam takie pytanie:
Otóż potrzebuje sposobu aby trwale podnieść współczynnik siły. Do czego mi to potrzebne?
A więc mam zbroję, która, gdy ja włożę wazy ok. 400 jednostek, a nawet trochę więcej. Siła 100 daje mi tylko 500 jednostek w ekwipunku, czyli zostaje mi trochę poniżej 100 jednostek do zapełnienia, co jak wiecie jest...niepożądane dla kogoś kto przemierza wyspę, i wtyka swój parszywy elficki nos gdzie tylko się da :P.
Co mogę zatem zrobić?
Premia do siły? Toż to nietrwałe jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Morka dawno grałem, ale spróbuję pomóc. Możesz spróbować poszukać zaklętych przedmiotów (rękawice, hełm, etc.), które podnoszą ten współczynnik lub samemu je zakląć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zdobyć daedryczną pawęż (najlepsza) i zakląć ją na stały efekt - 45 pkt. do siły.
2. Zdobyć artefakt - Prawa i Lewa Pięść Randagulfa - bonus 20 pkt. na stałe do siły i 20 pkt. do innego współczynnika (zwinność chyba).
3. Biżuteria, ciuchy - Wspaniały pierścień, amulet, szata itd. - zakląć na stały efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:35, Vormulac napisał:

1. Zdobyć daedryczną pawęż (najlepsza) i zakląć ją na stały efekt - 45 pkt. do siły.


No dobrze, ale wątpię aby ta pawęż była lepsza od tego, co posiadam ( KP:178). Znacząco obniży mi to pancerz.

Dnia 05.01.2008 o 13:35, Vormulac napisał:

2. Zdobyć artefakt - Prawa i Lewa Pięść Randagulfa - bonus 20 pkt. na stałe do siły i 20 pkt.
do innego współczynnika (zwinność chyba).


Rozumiem, że to jakieś rękawice? gdzie je można znaleźć? I ile mają KP?

Dnia 05.01.2008 o 13:35, Vormulac napisał:

3. Biżuteria, ciuchy - Wspaniały pierścień, amulet, szata itd. - zakląć na stały efekt.


Cóż...spróbuję...
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:40, cedricek napisał:

No dobrze, ale wątpię aby ta pawęż była lepsza od tego, co posiadam ( KP:178). Znacząco obniży mi to pancerz.

Ta daje 266 przy 100 w statystyce Ciężka Zbroja, więc jest lepsza.

Dnia 05.01.2008 o 13:40, cedricek napisał:

Rozumiem, że to jakieś rękawice? gdzie je można znaleźć? I ile mają KP?

Główny wątek gry - zadania dla Ostrzy, dokładnie to wtedy jak wysyłają nas do Ilunibi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, moja siła się zmniejszyła.Normalnie miałem z 73 siły ateraz mam 55 i ta liczba jest napisana na czerwona.Jak przywrócić punkty siły, bo mnie to wnerwia(ekwipunek stał się mniej pojemny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 16:41, rafalski10 napisał:

Mam problem, moja siła się zmniejszyła.Normalnie miałem z 73 siły ateraz mam 55 i ta liczba jest napisana na czerwona.Jak przywrócić punkty siły, bo mnie to wnerwia(ekwipunek stał się mniej pojemny).

Mikstura/czar przywrócenie siły - do kupienia, zdobycia, stworzenia. Można też pomodlić się przy ołtarzu np. w świątyni i wybrać "przywrócenie współczynników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do kaplicy i podejdź do ołtarza, tylko musisz podejść do odpowiedniego ołtarza a następnie nacisnąć spacje. Możesz też wyleczyć się miksturami. Na dole na pasku po prawej stronie ekranu powinno być napisane co jest odpowiedzialne za Twój spadek siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 13:26, cedricek napisał:

Premia do siły? Toż to nietrwałe jest...


Jeśli jesteś w Domu Telvanni to rób questy dla nich- w pewnym momencie dostaniesz daedryczne elementy zbroi (kirys i nagolenniki) zaklęte na stałe na obniżenie wagi- chyba, że Twój obecny armor to ten wymarzony i nie chcesz zmieniać ;)
Oprócz tego to co pisał Vormulac- ja przeważnie miałem Pięści Randagulfa i wspaniałą szatę/amulet zaklęty na siłę, dawało to siłę ok 140-160. Poza tym zrób porządki w ekwipunku, zobaczysz ile śmieci trzymasz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 17:12, Budo napisał:

> Premia do siły? Toż to nietrwałe jest...

Jeśli jesteś w Domu Telvanni to rób questy dla nich- w pewnym momencie dostaniesz daedryczne
elementy zbroi (kirys i nagolenniki) zaklęte na stałe na obniżenie wagi- chyba, że Twój obecny
armor to ten wymarzony i nie chcesz zmieniać ;)
Oprócz tego to co pisał Vormulac- ja przeważnie miałem Pięści Randagulfa i wspaniałą szatę/amulet
zaklęty na siłę, dawało to siłę ok 140-160. Poza tym zrób porządki w ekwipunku, zobaczysz ile
śmieci trzymasz ;]


Niestety, Jestem w domu Hallu...:), Ale mogę chyba zakląć to co mam u zaklinacza? :D
Hmm...Chciałbym mieć siłę 120-160....Ech, moje uzbrojenie daje mi pancerz 161, i waży ogroooomnie dużo. Właśnie dlatego ostatnio zrobiłem porządek, i wszystkie śmieci wylądowały w moim domku czyli (nie wiem, czy znasz, bo to mod) w miejscu znanym jako Raven cave.
Poniżej kilka screanów ( Skorzystałem z pewnego moda, i przy okazji kupiłem sobie ,,wygląd" (Tors, jak się to ładnie nazywa) zmieniający moją postać...W demonicznego wampira. Musze powiedzieć, że jestem ogromnie zadowolony z zakupu, mimo, że ta zbroja i wygląd kosztowały mnie trochę ponad 30000 sztuk złota...

20080105175153

20080105175314

20080105175438

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Przepraszam, że pisze dwa posty podrząd, ale napotkałem na pewne...Trudności z misją, a mojego posta niestety nie da sie już edytować.
Ok, przejdę już do meritum sprawy:
Otóż dostałem od pewnego boga misję abym znalazł sztylet (brzytwa-tak się nazywa). Według niego znajduje się on w grobowcu Alas niedaleko Molag Mar...Ale ja za chiny nie mogę go znaleźć!
Czy ktoś z was wie może, gdzie mogę go znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 19:00, cedricek napisał:

Czy ktoś z was wie może, gdzie mogę go znaleźć?

Mehrunes Dagon.
Grobowiec Rodziny Alas znajduje się dokładnie na południe od Obozu Erabenimsun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 19:04, Vormulac napisał:

> Czy ktoś z was wie może, gdzie mogę go znaleźć?
Mehrunes Dagon.
Grobowiec Rodziny Alas znajduje się dokładnie na południe od Obozu Erabenimsun.


No dziękuję, lecz jest problem.... Otóż byłem w tym grobowcu, i przeszukałem kościotrupy, oraz skrzynie i urny...Tam nie ma żadnej brzytwy! W jednym kościotrupie znalazłem tylko zardzewiały sztylet....Masz jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 19:44, cedricek napisał:

znalazłem tylko zardzewiały sztylet....Masz jakiś pomysł?


No to znalazłeś ten właściwy. To jest właśnie podchwytliwa sprawa w tej misjii bo wszyscy myślą, że to bedzie mega artefakt a okazuje sie, że to zwykły sztylet. Zabierz go z powrotem do Mechrunesa a on zrobi z niego to co powinno być ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chcę zacząć tą grę pierwszy raz.
Nie wiem jaką rasę wybrać ani tych innych spraw. Proszę o pomoc. Najbardziej bym chciał zostać magiem. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 20:51, YahooPL napisał:

/.../

W przypiętym poście masz wszelkie porady jak, kto i co, ale dla ułatwienia podam tylko linka:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=7030

Przeczytaj uważnie. Od siebie dodam, że jeśli chcesz grać magiem to wybierz któregoś z elfów.
Najlepszy jest bodajże Elf Wysokiego Rodu ...

wysokie elfy odradzam może są dobre w magii ale mają dużą podatność na żywioły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować