Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 19:40, junior17 napisał:

Witam!
Mam do Was małą prośbę:
Moglibyście podać nazwy najlepszych modów, które poprawiają grafikę i są ze sobą kompatybilne?
Jeśli to możliwe prosiłbym o linki.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam


Na pewno Better Heads i Better Bodies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 19:40, junior17 napisał:

Moglibyście podać nazwy najlepszych modów, które poprawiają grafikę i są ze sobą kompatybilne?

Ja oprócz Better Heads (podobne działanie jak World of Faces; miałem obydwa) i Better Bodies używałem jeszcze Visual Packa: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=2915 Do polepszenia wyglądu możesz jeszcze użyć MGE: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Utilities.Detail&id=45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie no... gdzie są te mikstury premii do szczęścia? Nigdzie nie mogę ich znaleźć. Może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę je kupić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 23:06, junior17 napisał:

Witam!
Znalazłem właśnie wszystkie ważniejsze mody.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


A które to są te ,,Ważniejsze mody"? :P
Nie wiedziałem, że takie istnieją. Mody to mody. I tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 12.01.2009 o 15:19, cedricek napisał:

A które to są te ,,Ważniejsze mody"? :P
Nie wiedziałem, że takie istnieją. Mody to mody. I tyle...

Ale problem... masakra. Mam na myśli te największe, które dużo zmieniają.
Uważam, że małe mody które zmieniają.... np. kolor włosów lub oczu są mniej ważne od tych, które podmieniają textury zbroi, otoczenia lub dodają nowe (ładniejsze) modele postaci. Dlatego napisałem "ważniejsze".
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na okres ferii chce wrócić do Morrowinda bo nie było mi dane zagłębić się w tym tajemniczym świecie na długo i teraz rodzą się moje pytania:
1. Mam podstawkę i dwa dodatki więc na początku powinienem zainstalować patch do podstawki, następnie do Tribunal a potem do Przepowiednie czy ominąć któryś?
2. Czy są jakieś ciekawe mody polecane na początek (nie zmieniające bardzo samej gry)?
3. Czy ktoś może ma jakieś ciekawe mody do zmiany wyglądu twarzy, szczególnie elfów wysokiego rodu najlepiej podobnych do tej: http://www.xfire.com/screenshots/losemilos/ (poszukać w tym profilu screenów z morka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 17:56, Los Emilos napisał:

/.../ > 1. Mam podstawkę i dwa dodatki więc na początku powinienem zainstalować patch do podstawki,
następnie do Tribunal a potem do Przepowiednie czy ominąć któryś? /.../

Nie musisz niczego instalować do podstawki - podstawka sama da Ci tak z 600 godzin gry, pod warunkiem, że nie będziesz śpieszył się z wykonywaniem głównego wątku. Dopiero potem instaluj Tribunal, skończ go i jeszcze potem Przepowiednię. Wtedy patch nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 18:25, Los Emilos napisał:

/.../wtedy trochę się to miesza a i wzrasta > poziom trudności.

Tylko w dwóch, czy trzech miejscach gra się zapętla, ale jedno mozna obejść, drugiego (

Spoiler

wysadzenie zwaliska w Trójcy)

obejść się nie da... a trzeciego nawet pewny nie jestem, czy było ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wersję PL, to polecam Khron''z PL Patch 3.01. Używam go od lat. Poprawia on wiele błędów - głównie spotykanych tylko w polskiej wersji.
Z graficznych modyfikacji polecam Morrowind Visual Pack 3.0RC1. To tylko zestaw nowych tekstur dla gry. Odświeża ją nie spowalniając framerate''u.
No i tradycyjnie już polecam Morrowind Graphics Extender dla ulepszenia grafiki w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok mam dwa pytania:

1. W jaki sposób bez użycia kodów mogę zdobyć jakiś amulet czy coś w tym stylu co pozwoli mi zwiększyć moją manę? Jeśli ktoś wie proszę podać miejsce gdzie taka rzecz się znajduje lub w jakim queście możemy go zdobyć.

2. Chciałbym jeszcze wiedzieć w jaki sposób(i czy w ogóle jest to możliwe) da się na Construction Set dać jakimś przedmiotom właściwości magiczne czyli np. Premia do Akrobatyki +20 na stałe itd. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 15:01, Desann235 napisał:

2. Chciałbym jeszcze wiedzieć w jaki sposób(i czy w ogóle jest to możliwe) da się na
Construction Set dać jakimś przedmiotom właściwości magiczne czyli np. Premia do Akrobatyki
+20 na stałe itd. Z góry dzięki za odpowiedź.

Z tego co pamiętam to
1. Wchodzisz w zakładkę której nazwa zaczyna się na EN (nie pamiętam pełnej nazwy)
2. Tworzysz sobie efekt magiczny zapamiętując jego nazwę
3. Edytujesz/tworzysz przedmiot wybierając z rozwijanego menu nazwę efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 15:01, Desann235 napisał:

Ok mam dwa pytania:

1. W jaki sposób bez użycia kodów mogę zdobyć jakiś amulet czy coś w tym stylu co pozwoli
mi zwiększyć moją manę? Jeśli ktoś wie proszę podać miejsce gdzie taka rzecz się znajduje
lub w jakim queście możemy go zdobyć.

2. Chciałbym jeszcze wiedzieć w jaki sposób(i czy w ogóle jest to możliwe) da się na
Construction Set dać jakimś przedmiotom właściwości magiczne czyli np. Premia do Akrobatyki
+20 na stałe itd. Z góry dzięki za odpowiedź.

Da się. Trzeba mieć dodatek tribunal, to po pierwsze.
Po drugie, dostać się do twierdzy smutku i wbić się do świątyni.
Tam poszukać osóbki sprzedającej zaklęcia.
Chyba wszystko jasne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 18:40, HaatreT napisał:

> Ok mam dwa pytania:
>
> 1. W jaki sposób bez użycia kodów mogę zdobyć jakiś amulet czy coś w tym stylu co
pozwoli
> mi zwiększyć moją manę? Jeśli ktoś wie proszę podać miejsce gdzie taka rzecz się
znajduje
> lub w jakim queście możemy go zdobyć.

Quest z kampanii głównej dodatku bloodmoon.
bodaj 4 albo 5, nie pamiętam. Tak czy opak zejść musisz w tym queście pod lód by ubić draugra o imieniu asslip.
Możesz go oszczędzić, za co dostajesz pierścień dający +75 do many
...
EDIT
znowu pacnąłem odpowiedz miast edytuj. sorki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 18:45, BoloMaster napisał:

warto zainstalować oba dodatki od razu, gdyż poprawiają one liczne niedociągnięcia podstawki
np. lepszy dziennik

Chyba jest napisane że ZAINSTALOWAŁEM ale tylko wyłączyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 10:35, Desann235 napisał:

> a co do tych NPC-ów, to sposobu nie ma, jedyna możliwość to poczekać chwilę (u mnie
atakują
> po paru sekundach) albo nie patrzec i atakować- kto pierwszy ten lepszy :P ja zwykle

> czekałem, ale nie wydaje mi się, aby było to tak irytujące, aby "miec dośc"... Morrowind

> ma swoje fanaberie, i trzeba się do tego przyzwyczaić...
>
No "mam dość" powiedziałem to w przenośni ale po prostu lepiej by było jakby NPC''e od
razu atakowali. Ale w każdym razie rozumiem że już nie mogę się dostać do gildii złodziei
czy jest jeszcze jakaś szansa(łapówka czy coś w tym stylu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować