Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2006 o 17:20, Budo napisał:

> Hmmm no mam 3 lvl i gram od wczoraj ale w jakich guildiach bo zawsze moge tam poleciec
lazikiem
> i gdzie ten PELZACZ z Caldery bo nikogo takiego nie ma:0

Do Caldery nie ma łązika, za to jest teleport w Gildii Magów :)
Zagadaj z tą klientką koło Ajiry, u góry będziesz mieć "transport" czy coś takiego.


Można również się przejść :) Od Balmory to niedaleko.... (a całiem blisko jeżeli się ma 230 szybkości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2006 o 17:24, Latniak napisał:

Można również się przejść :) Od Balmory to niedaleko.... (a całiem blisko jeżeli się ma 230
szybkości)


Tak. Kiedyś miałem grubo pona setkę szybkości, jako Wampir (nie miałem butów oślepiającej szybkości wtedy), to pamiętam że podróżowanie bez łazików nie było dla mnie uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 17:20, Budo napisał:

> Hmmm no mam 3 lvl i gram od wczoraj ale w jakich guildiach bo zawsze moge tam poleciec
lazikiem
> i gdzie ten PELZACZ z Caldery bo nikogo takiego nie ma:0

Do Caldery nie ma łązika, za to jest teleport w Gildii Magów :)
Zagadaj z tą klientką koło Ajiry, u góry będziesz mieć "transport" czy coś takiego.


no tak tak ja juz tutaj jestem bo mam zadanie z guildi wojownikow ale chce sprzedac te kamienie dusz za 100 000 :D:D ale tego jak tu ktos powiedzial pełzacza czy jak mu tam nie ma to komu je moge sprzedac aby max za nie wziac i kto ma tle kasy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 16:48, ArtuRPGpl napisał:

aha no tak a weic skad ten zwoj moge kupic? czy go moge zrobic?


A poza tym móglbyś pobawić się trochę wytrychami - jak Ci "zabezpieczenia" ładnie urosną, żaden zwój typu "łamanie zamków" nie będzie potrzebny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem ale teraz potrzebuje weic w ktorej to guildi mgoe kupic i gdzie ten pelzacz co ma tak duoz kasy i skupuje kamienie dusz w Caldery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Jestem u Zaklinacza (dotyczy to wszystkich, u których byłem) i chcę zakląć przedmiot. Nie mam możliwości zakląć go "na stałe". Zawsze jest ograniczony czas działania efektu.
Acha, jeszcze jeden - nie da się broni zakląć tak aby efekt wyzwalał się przy trafieniu, a wyłącznie tylko przy "użyciu". Hmmm... no i nie wiem czy jest na to jakaś rada, czy coś źle robię, czy po prostu nie ma takiej opcji w tej grze. Pieniędzy i kamieni dusz mam pod dostatkiem, a chyba nawet w nadmiarze. Chyba że są jakieś mody do tego. Ale na razie nie używałem modów, bo nie gram zbyt długo i nie nacieszyłem się jeszcze surową wersją gry. (Choć chyba nie oprę się pokusie rozbudowania rezydencji - przy domkach innych członków rady ta cała Bal Isra to po prostu nora ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja chce te kamienie dusz sprzedac za 100 000 ale jak jzuwszycy wiedza nie wiem gdize ten gosc jest weic HELP ale co mozna jeszcze z nimi zrobic??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nadać przedmiotowi efekt ''na stałe'' (być może także ''przy trafieniu'' dla broni) potrzebny jest kamień duszy z schwytanym Upadłym Mrokiem (chyba tak to się nazywa), Złotym Bóstwem lub wyżej. Najsłabszym nadającym się do tego potworem jest własnie Upadły Mrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:04, ArtuRPGpl napisał:

Hmm ja chce te kamienie dusz sprzedac za 100 000 ale jak jzuwszycy wiedza nie wiem gdize ten
gosc jest weic HELP ale co mozna jeszcze z nimi zrobic??????


Nikt nie ma takiej kasy- to ograniczenie żebys sie za szybko nie wzbogacił- pełzacz ma 5000, w dopdatkach kupcy mają do 10 000.

Amistan----> efekt "na stałe" da Ci tylko dusza Złotej Świętej, albo Lunatyka. A co do efektów przy użyciu to da sie to zrobić, pokombinuj przy zaklinaniu, jak masz ten przycisk "przy trafieniu" i klikniesz na niego, to zmieni sie w "przy uzyciu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:01, Amistan napisał:

No i mam problem.


Odpowiem tradycyjnie, he he - poczytaj na AW poradniki dotyczace zaklinania ;)

Dnia 28.02.2006 o 18:01, Amistan napisał:

Jestem u Zaklinacza (dotyczy to wszystkich, u których byłem) i chcę zakląć
przedmiot. Nie mam możliwości zakląć go "na stałe". Zawsze jest ograniczony czas działania
efektu.


Na stałe można zaklnąć przedmiot przy wykorzystaniu dusz złotych świętych i lunatyków - li i jedynie.

Dnia 28.02.2006 o 18:01, Amistan napisał:

Acha, jeszcze jeden - nie da się broni zakląć tak aby efekt wyzwalał się przy trafieniu, a
wyłącznie tylko przy "użyciu".


Spróbuj z mocniejszymi kamieniami oraz z bronią o wiekszej pojemnosci. Przepraszam, ze bez szczegółów, ale po prostu juz nie pamietam. Na pewno jednak jest możliwość zaklnięcia broni "przy trafieniu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALE GDZIE JEST TEN PELZACZ POWI MI KTOS WKONCU?? a i gdzie je moge wszystkie sprzedac zeby miec 100 000 albo co innego mgoe z nimi zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:47, ArtuRPGpl napisał:

ALE GDZIE JEST TEN PELZACZ POWI MI KTOS WKONCU?? a i gdzie je moge wszystkie sprzedac zeby
miec 100 000 albo co innego mgoe z nimi zrobic


W Calderze (na północ od Balmory) w posiadłosci Ghorak. Jak wchodzisz do miasta od strony Balmory, to będzie to jeden z budynków po lewej. Ale Pełzacz ma tylko 5000, więc musiałbyś sprzedawać mu drobniejsze przedmioty (o wartości do 5000), potem czekać 24 godziny (aż odnowi mu się kasa), potem dać droższy przedmiot i wziąźć 5000 kasy i resztę w przedmiotach, które mu sprzedałeś. A po następnych 24 godzinach znów sprzedajesz mu te tańsze przedmioty. Powtarzasz do osiągniecia zadowalającego wyniku.
Ewentualnie można trochę kasy zarobić w Muzeum Artefaktów, ale musisz mieć włączonego Tribunala, bo to jest w Twierdzy Smutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:58, Lord Ya napisał:

> ALE GDZIE JEST TEN PELZACZ POWI MI KTOS WKONCU?? a i gdzie je moge wszystkie sprzedac
zeby
> miec 100 000 albo co innego mgoe z nimi zrobic

W Calderze (na północ od Balmory) w posiadłosci Ghorak. Jak wchodzisz do miasta od strony Balmory,
to będzie to jeden z budynków po lewej. Ale Pełzacz ma tylko 5000, więc musiałbyś sprzedawać
mu drobniejsze przedmioty (o wartości do 5000), potem czekać 24 godziny (aż odnowi mu się kasa),
potem dać droższy przedmiot i wziąźć 5000 kasy i resztę w przedmiotach, które mu sprzedałeś.
A po następnych 24 godzinach znów sprzedajesz mu te tańsze przedmioty. Powtarzasz do osiągniecia
zadowalającego wyniku.
Ewentualnie można trochę kasy zarobić w Muzeum Artefaktów, ale musisz mieć włączonego Tribunala,
bo to jest w Twierdzy Smutku.


noo i o to mi chodzilo ale te 24 h to w rzeczywistosci czy jak np pojde spac w grze na 24 h i bedzie miec? bo jak tak to spox:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2006 o 19:21, ArtuRPGpl napisał:

noo i o to mi chodzilo ale te 24 h to w rzeczywistosci czy jak np pojde spac w grze na 24 h
i bedzie miec? bo jak tak to spox:D


Naciskasz (domyślnie) T i czekasz 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 19:23, Yamamoto napisał:


> noo i o to mi chodzilo ale te 24 h to w rzeczywistosci czy jak np pojde spac w grze na
24 h
> i bedzie miec? bo jak tak to spox:D
>

Naciskasz (domyślnie) T i czekasz 24 godziny.


no o to mi chodzilo tylko szkoda ze tego za 60 000 mu nie sprzedam za 60 000:( a mozna go gdzies wykorzystac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tmy za 60 000 to moge mx zarobic 20 000 chyab ze go uzyje a te 20 000 to tak ze mu dam klejnot ale te stare co jzu mu sprzedalem zazdam w dodaktu i potem je sprzedam no ale co 20 czy 30 tys to nie 60 :d a uslyszaem cos tu an forum ze ktos mowil o jakims wykorzystaniu kamienia duszy tego najdrozzsego cos mozna z nim zrobic czy lepiej sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 14:19, Quire napisał:

Od Falco.
Odrazu uprzedzam że u Falco nie mam mozliwości dilogowej "awans".


W Kompanii Wschodniocesarskiej awans=promocja i tej opcji szukaj w dialogu z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to co moge zrobicz tmy najdrozszym kamienieim? tylko go sprzedac? aa i jeszcze takie pytanie mam ques z guildi wojownikow ze mam oddzyskac ksiege szyyfrowa czy jakos tak od kolesiowy z guildi zlodziei ale ona nie chce mi jej dac co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 23:43, ArtuRPGpl napisał:

No to co moge zrobicz tmy najdrozszym kamienieim? tylko go sprzedac? aa i jeszcze takie pytanie
mam ques z guildi wojownikow ze mam oddzyskac ksiege szyyfrowa czy jakos tak od kolesiowy z
guildi zlodziei ale ona nie chce mi jej dac co mam zrobic??


Jeżeli jest pusty to możesz zakąć w niego jakąś duszę, ale musi to być dusza potężnego potwora (bo to duży kamień). Aby zakląć używasz zaklęcia chwytanie dusz na przeciwniku i w trakcie działania czaru go zabij. Jeżeli to jest kamień już z jakąś duszą w środku to masz dwa wyjśćia. Albo używasz gona którymś z zaklętych przemiotów jakie posiadasz aby odnowić ładunki albo wykorzystujesz go aby zakląć jakiś przemiot (możesz to zrobić sdamemu albo u zaklinacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 23:43, ArtuRPGpl napisał:

No to co moge zrobicz tmy najdrozszym kamienieim? tylko go sprzedac? aa i jeszcze takie pytanie
mam ques z guildi wojownikow ze mam oddzyskac ksiege szyyfrowa czy jakos tak od kolesiowy z
guildi zlodziei ale ona nie chce mi jej dac co mam zrobic??

Najlepiej ukraść. Zasejwować i próbować ukraść do skutku. I zapisz się najpierw do gildii złodzieji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować