Zaloguj się, aby obserwować  
Filip29

Assassins Creed: Brotherhood

2032 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2011 o 19:45, JayL napisał:

Nie tylko ja mam ten problem...

http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/4721051016/m/4591027519/p/2

Jeden koleś znalazł rozwiązanie - zmiana konfiga DMZ. Tylko... jak to zrobić?! Pomóżcie,
cholernie chciałbym zagrać, póki mam czas [weekend].



Czy to takie zaraz duże "rozwiązanie" to miałbym wątpliwości. Co prawda AC:B kupiłem już wcześniej w wersji na konsolę(Xbox), ale praktycznie od dnia premiery mam tak samo poważne problemy z wyszukiwaniem gier jak wiele osób tutaj.
A cały trik z "DMZ" to nic innego jak otwarcie wszystkich portów(to to samo, co NAT w MW2 albo problem u ludzi którzy sobie lubią korzystać z torrentów, a mimo dobrego transferu nie mogę się łączyć z wieloma użytkownikami). Mogę dodać od siebie tylko tyle, że sam mam router i w ten sam sposób w nim porty otwierałem(co oczywiście jest potwierdzone w innych apliakcjach, specjalnie mam u dostawcy wykupione "publiczne IP") a mimo tego AC jest jakąś magiczną grą z paskudnie zapsutym systemem matchmakingu i czekanie na 6 osób w "lobby" przez ponad 10 min. to normalka :/. Aczkolwiek w kwestii tego NAT-u warto się postarać aby był otwarty, bo to wielokrotnie zwiększa szanse na wyszukanie innych osób(dotyczy to każdej gry w multi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 22:49, Harrolfo napisał:

> Mój rekord w multi to 4/6 :P
Spoko, po jakichś 2 tygodniach na PS3 śmigało normalnie ;P
> Wiecie może co dają te rozszerzenia Animus Project Update 1.0 oraz 2.0?
Patche, dodatkowe mapy do multi i postaci
> Z góry dzięki za odpowiedź bez "kilka stron dalej to było" ;)
Ale kilka stron wcześniej było :P



Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy doświadczył ktoś bugów w grze?
u mnie przed chwilą kamera stała się ... hmmm ... stała? - była w jednym miejscu a poruszać się mogłem tylko tak ze obserwowałem jak Etzio chodzi ale kamera nie podążała za nim
gdy chciałem włączyć mapę gry pojawił się tylko wykrzyknik i nic - musiałem wyjść z gry i ją zamknąć ...
dziwne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 00:38, lis_23 napisał:

Czy doświadczył ktoś bugów w grze?

Trudno nie doświadczyć tu błędów gdy twórcy skopali AC:B. Raz miałem przypadek gdy jazda konno kończyła się oglądaniem świata od spodu, a w innym przypadku gra ot tak sobie wywaliła do systemu po wynajęciu najemników.
Gdyby do tego dodać skopane animacje gdzie Desmond szaleje przy wchodzeniu na drabinę czy też Ezio wchodzący od złej strony po drabinie przylegającej do budynku. A co tu dopiero mówić o sztucznej inteligencji gdzie nasi towarzysze automatycznie wyszukują drogi - wystarczy takiego wyprzedzić i już staje jak słup tak jak Mario w Sekwencji 1 podczas maratonu do wieży.

Dobrze jednak, że AC:B nadrabia wszystko swoją grywalnością ;-)

20110321015958

20110321020037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 02:01, Fun_g_1_2_3 napisał:

/Tniemy/


No cóż, AS jest akurat grą, w której nie stąpamy tylko po "ziemi" a możemy się poruszać po dachach, parapetach itp itd, a to jest duże wyzwanie dla programistów...

Trudno jest zrobić to idealnie, a najprościej jest po prostu przypisać npc jakieś ruchy i jeżeli gracz się nie oddala (czyli jak stoisz w miejscu albo sie cofniesz) to w pewnym momencie ruchy zostaną wstrzymane...

Tutaj nie ma za co winić twórców, bo inne rozwiązanie to po prostu strata czasu...

Co do drabiny np, to juz kwestia niedopracowania, i zapewne zostanie poprawiona w łatce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurza przenikanie przez inne postaci: na ulicy,podczas przenoszenia,przeszukiwania zwłok
no i kwestie graficzne: duży teren,wiadomo,nie wszystko na dalszym planie widać ale w wielu grach ( także tu ) wkurza mnie doczytywanie się obiektów ( drzewa,cienie,detale ) w miarę zbliżania się doń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 02:20, lis_23 napisał:

Mnie najbardziej wkurza przenikanie przez inne postaci: na ulicy,podczas przenoszenia,przeszukiwania
zwłok
no i kwestie graficzne: duży teren,wiadomo,nie wszystko na dalszym planie widać ale w
wielu grach ( także tu ) wkurza mnie doczytywanie się obiektów ( drzewa,cienie,detale
) w miarę zbliżania się doń.

No są problemy. Ja miałem buga że Ezio wskoczył mi w ścianę i nie mógł z niej wyjść bo się w nią wtopił. Gdy już się wydostał to kamera zaczęła szaleć i nie szło grać. Co do grafiki - to większość gier ma tak że tekstury się doczytują. O ile w AC II to mnie bardzo wkurzało bo dosłownie parę centymetrów przed ścianą potrafiła dopiero wczytać się tekstura to już w Brotherhood to zostało poprawione i został zwiększony zasięg widzenia.
Wreszcie udało mi się zagrać w multiplayer. Chyba z 30 minut próbowałem aż wreszcie się udało. Już wiem o co biega w multi, tylko muszę nauczyć się zabijać za więcej punktów niż standardowe 100 punktów. Pierwsza gra i byłem drugi, nie tak źle. Szkoda że ten system wyszukiwania jest tak skopany. I ludzie czekać nawet jak jest się samemu bo to szybciej idzie niż takie ponowne wyszukiwanie. Czasami jest już nas 5/6 i ktoś wyjdzie i zaraz następny wychodzi. I od nowa trzeba czekać bo komuś nie chciało się chwili poczekać. Jeszcze wkurza że wybierasz postać i od razu komunikat "straciłeś połączenie z hostem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Już wiem o co biega w multi, tylko muszę nauczyć się zabijać za więcej punktów niż standardowe 100 punktów.\
Nie biegaj do celu, staraj się atakować z ukrycia albo za pomocą ruchów akrobatycznych (ściągaj z krawędzi, atakój z dachów, ...). Później, jak odblokujesz, trucizna jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 06:19, Harrolfo napisał:

>Już wiem o co biega w multi, tylko muszę nauczyć się zabijać za więcej punktów niż
standardowe 100 punktów.\
Nie biegaj do celu, staraj się atakować z ukrycia albo za pomocą ruchów akrobatycznych
(ściągaj z krawędzi, atakój z dachów, ...). Później, jak odblokujesz, trucizna jest dobrym
rozwiązaniem.

Miałem punkty z ukrycia, tylko że to nie jest takie proste jak Ci siedzą na ogonie. Atakować z dachu? Trzeba rozumiem wcześniej namierzyć gościa i skoczyć. Bo czasami biegnę w zamkniętym pomieszczeniu i wychodzę i od razu koleś z powietrza mnie zabija. Kiedy on mnie namierzył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 08:22, Dante_Syn_Spardy napisał:

Miałem punkty z ukrycia, tylko że to nie jest takie proste jak Ci siedzą na ogonie. Atakować
z dachu? Trzeba rozumiem wcześniej namierzyć gościa i skoczyć. Bo czasami biegnę w zamkniętym
pomieszczeniu i wychodzę i od razu koleś z powietrza mnie zabija. Kiedy on mnie namierzył?


Na początku też myślałem, że trzeba namierzać (możesz to robić jeśli chcesz mieć punkty za koncentracje) ale wystarczy żeby nad przeciwnikiem pojawiła się ikonka miecza (ta odpowiadająca za atak) i nacisnąć lewy przycisk myszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 08:22, Dante_Syn_Spardy napisał:

Miałem punkty z ukrycia, tylko że to nie jest takie proste jak Ci siedzą na ogonie. Atakować
z dachu? Trzeba rozumiem wcześniej namierzyć gościa i skoczyć. Bo czasami biegnę w zamkniętym
pomieszczeniu i wychodzę i od razu koleś z powietrza mnie zabija. Kiedy on mnie namierzył?

Nie namierzył. Najpewniej po prostu cię zaatakował, podchodząc do krawędzi i w odpowiednim czasie naciskając przycisk odpowiedzialny za atak.
Ale spokojnie- później powinno wejść Ci to w nawyk. Trzeba po prostu w miarę szybko o oceniać sytuację i dobrze ją wykorzystywać. Bomba dymna, ogłuszenie, bieg, skok z dachu, zabicie, bieg, trucizna (w późniejszym, chyba 27 lvl), kolejne zabicie i kolejne itd. I już masz dużo punktów.

Jak się nabierze wprawy, to zabicia za nawet 1150 pkt nie będą problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. Zrobiłem we wcześniejszym etapie gry misję w zamku świętego anioła. Niestety nie zainteresowałem się wtedy częścią zagadki numeru 16. Teraz kiedy chciałem tam wrócić, stara droga jest zamknięta. Jest jakaś inna, którą można by się tam dostać, albo całkiem inny sposób? Poza tym na filmiku o AC:B widziałem Ezio z grupą asasynów używających razem bomb dymnych. Da się coś takiego zrobić w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 08:57, Jedimax napisał:

> Miałem punkty z ukrycia, tylko że to nie jest takie proste jak Ci siedzą na ogonie.
Atakować
> z dachu? Trzeba rozumiem wcześniej namierzyć gościa i skoczyć. Bo czasami biegnę
w zamkniętym
> pomieszczeniu i wychodzę i od razu koleś z powietrza mnie zabija. Kiedy on mnie
namierzył?

Na początku też myślałem, że trzeba namierzać (możesz to robić jeśli chcesz mieć punkty
za koncentracje) ale wystarczy żeby nad przeciwnikiem pojawiła się ikonka miecza (ta
odpowiadająca za atak) i nacisnąć lewy przycisk myszy...

Dobra dzięki. Tobie też Renzov dziękuje za informacje. Ta blokada to jest jakaś lipna. Bo widziałem że koleś biegnie na mnie to ja shift i moja postać zaatakowała go ale on kontratak i mnie zabił. Chociaż jestem w 100 procentach pewien że to ja pierwszy byłem który chciał go zblokować i uciec. Chyba że jest coś takiego jak kontra bo to tak wyglądało. Muszę dość do bomby dymnej i będzie po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 13:21, qrex napisał:

/ciach/

Łatwiej będzie zobrazować niż opisywać. Dalej powinieneś sobie poradzić.

Dnia 21.03.2011 o 13:21, qrex napisał:

Poza tym na filmiku o AC:B widziałem Ezio z grupą asasynów
używających razem bomb dymnych. Da się coś takiego zrobić w grze?

Asasyni będą mieli swoje bomby dymne. Tyle tylko, że nie da im się kazać używania danej broni. Podejrzewam, że po prostu oni puścili bombę dymną i Ezio również puścił swoją. Trudno powiedzieć, bo tego filmiku nie widziałem.

20110321152025

20110321152029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 13:24, Dante_Syn_Spardy napisał:

Muszę dość do bomby dymnej i będzie po kłopocie.

No dokładnie. Bez bomby dymnej bardzo trudno (pratycznie jest to (przynajmniej jak ja grałem było ;) niemożliwe), ogłuszyć przeciwnika, o ile nie zdaje sobie sprawy z Twojej obecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 02:01, Fun_g_1_2_3 napisał:

> Czy doświadczył ktoś bugów w grze?

>

Powiem szczerze, że nie spotkałem się z żadnym błędem, o którym piszesz, gram na x360, może to błędy wersji PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 15:20, heyboy napisał:

Łatwiej będzie zobrazować niż opisywać. Dalej powinieneś sobie poradzić.

Hmm teoretycznie tak, tylko... ta brama jest u mnie zamknięta. Jestem w 7 sekwencji więc może to jest problemem.(u ciebie gra jest zakończona)

Dnia 21.03.2011 o 15:20, heyboy napisał:

Asasyni będą mieli swoje bomby dymne. Tyle tylko, że nie da im się kazać używania danej
broni. Podejrzewam, że po prostu oni puścili bombę dymną i Ezio również puścił swoją.
Trudno powiedzieć, bo tego filmiku nie widziałem.

http://www.youtube.com/watch?v=ZEPRyBAG09I&feature=relmfu 2:08 Acz jak teraz patrzę, to chyba tylko jeden asasyn użył bomby dymnej. Oglądałem trailery jeszcze zanim mogłem pograć i to mnie pewnie zasugerowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w edycji Codex powinny być kody na dodatkową zawartość? ( 2 misje solo,dwie postaci do multi i zbroja dla Etzio ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować