Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Swoją drogą to nie mam pojęcia czemu tak zrobili. Ja nieraz wolałem przechodzić samą podstawkę. Na szczęście mam egzemplarz z eXtra Klasyki. Napisz do CDA, być może coś poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeżyję, a możecie mi powiedzieć czy jeśli jestem strażnikiem to mogę zostać najemnikiem? Wiem jak to brzmi ale przecież Lee mówi coś, że... Widzę że zostałeś strażnikiem, ale kto wie... może mógłbyś dla mnie wykonać jakąś przysługę, lub dwie... O czym on bredzi? Wie ktoś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 03:50, jendrek1988 napisał:

/.../


Wstępując do jednej z gildii nie możesz przejść do drugiej :)
Jedynie możesz wstąpić do kręgu wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 03:50, jendrek1988 napisał:

Jakoś przeżyję, /.../


To, że nie jesteś najemnikiem nie znaczy, ze twoi kumple nie znajdą ci jakiegoś zadanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 pytanka:
1. Jeżeli wstąpię do najemników, to czy mogę nauczyć się alchemii i tworzenia run? Jeżeli tak to u kogo... i do którego kręgu?
2. Mam kamienne tablice, ale nie potrafię ich odczytać. Jest może jakiś koleś, który mnie tego nauczyć? (nie chcę ich oddawać Vatrasowi).

Z góry dziękuję za odpowiedź. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:21, polskavaenk napisał:

A ja mam 2 pytanka:
1. Jeżeli wstąpię do najemników, to czy mogę nauczyć się alchemii i tworzenia run? Jeżeli
tak to u kogo... i do którego kręgu?
2. Mam kamienne tablice, ale nie potrafię ich odczytać. Jest może jakiś koleś, który
mnie tego nauczyć? (nie chcę ich oddawać Vatrasowi).

Z góry dziękuję za odpowiedź. :D



1. Nie, nie, nie xD Alchemii mozesz, ale nie run i innych rzeczy zwiazanych z klasztorem.
2.Jeden z Magow Wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:21, polskavaenk napisał:

1. Jeżeli wstąpię do najemników, to czy mogę nauczyć się alchemii i tworzenia run?


Runy odpadają , ale z alchemią nie ma problemu.Nauki można pobierać u Ignatza , Constantina , Saggity i któregoś z Magów Wody.Aha i i w Klasztorze także.

Dnia 18.02.2009 o 16:21, polskavaenk napisał:

2. Mam kamienne tablice, ale nie potrafię ich odczytać. Jest może jakiś koleś, który
mnie tego nauczyć? (nie chcę ich oddawać Vatrasowi).


Vatrasowi , o ile pamiętam , oddaje się "Stare Kamienne Tablice" , których i tak nie odczytasz.Z kolei "Kamienne Tablice" czytamy po poznaniu języka Budowniczych.Oprócz Maga Wody(Merdariona?) możesz się tego nauczyć u eremity w dolinie w Jarkendarze , zaraz obok punktu teleportacyjnego.

Koszt nauki czytania tablic , to 5 + 10 + 15 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać link, w którym mógłbym odsłuchać kawałemk soundtracku z G2: NK? IMO najlepszy soundtrack ma G3, ale inni chwalą G2: NK, a ja tego ni w ząb nie pamiętam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:21, Gumiś2 napisał:

Mógłby ktoś podać link, w którym mógłbym odsłuchać kawałemk soundtracku z G2: NK? IMO
najlepszy soundtrack ma G3, ale inni chwalą G2: NK, a ja tego ni w ząb nie pamiętam :|

Wierz mi, GIII nie ma najlepszego soundtracku. A jeśl ichcailbyś posłuchać dzieła sztuki w postaci Soundtracku z G2 to mogę to i owo zamieścić na imeem jako dowód.
Na razie musi ci wystarczyć tyle
http://www.imeem.com/people/ZD3js5c/music/5tc3K7N6/kai_rosenkranz_gothic_returning_home/
http://www.imeem.com/people/w-o6dYc/music/_Q43kipD/kai_rosenkranz_pass/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 00:59, zadymek napisał:

> Mógłby ktoś podać link, w którym mógłbym odsłuchać kawałemk soundtracku z G2: NK?
IMO
> najlepszy soundtrack ma G3, ale inni chwalą G2: NK, a ja tego ni w ząb nie pamiętam
:|
Wierz mi, GIII nie ma najlepszego soundtracku. A jeśl ichcailbyś posłuchać dzieła sztuki
w postaci Soundtracku z G2 to mogę to i owo zamieścić na imeem jako dowód.
Na razie musi ci wystarczyć tyle
http://www.imeem.com/people/ZD3js5c/music/5tc3K7N6/kai_rosenkranz_gothic_returning_home/
http://www.imeem.com/people/w-o6dYc/music/_Q43kipD/kai_rosenkranz_pass/



A dla mnie to wlasnie G3 miaj najlepszy soundtrack. Choc te z 1 i 2 tez byly genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 01:01, Izrafel92 napisał:

A dla mnie to wlasnie G3 miaj najlepszy soundtrack. Choc te z 1 i 2 tez byly genialne.

rzecz gustu, jedni lubiż smętne brzedekanie i ambientowe pogłosy zmiksowane z jakimiś folkowymi motywami, a inni energiczne symfoniczne brzmienia i kawałki o charakterystycznych zapadajacych w pamięć motywac. Ja wolę G2 bo muzyka jest tam klimatyczna i wręcz żywa, soundtrackowi z GIII brak tego zycia. ja go odbieram jako mdłe smęcenie, od biedy przełknąłem kawałek przewodni z Nordmaru, reszty jakoś nie trawię (za dużo tam piszczałek, gitary klasycznej i innych takich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 01:07, zadymek napisał:

> A dla mnie to wlasnie G3 miaj najlepszy soundtrack. Choc te z 1 i 2 tez byly genialne.

rzecz gustu, jedni lubiż smętne brzedekanie i ambientowe pogłosy zmiksowane z jakimiś
folkowymi motywami, a inni energiczne symfoniczne brzmienia i kawałki o charakterystycznych
zapadajacych w pamięć motywac. Ja wolę G2 bo muzyka jest tam klimatyczna i wręcz żywa,
soundtrackowi z GIII brak tego zycia. ja go odbieram jako mdłe smęcenie, od biedy przełknąłem
kawałek przewodni z Nordmaru, reszty jakoś nie trawię (za dużo tam piszczałek, gitary
klasycznej i innych takich).



Sugerujesz, ze slucham "smetnych brzdakan" ... ;) ogolnie na codzien slucham Hansa Zimmera i Rammstein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 01:11, Izrafel92 napisał:

Sugerujesz, ze slucham "smetnych brzdakan" ... ;) ogolnie na codzien slucham Hansa Zimmera
i Rammstein.

ja też, ciekawe:)
W każdym razie soundtrack z GIII to nie Rammstein ani tym bardziej HZ. Może i jest niezły, ale ani za dzieło sztuki ani tym bardziej twór lepszy od soundtracku z G2 go nie uważam. Może wymagajacy jestem ,ale uważam coś takiego
http://www.imeem.com/people/w-o6dYc/music/mhb6wfyy/kai_rosenkranz_night_01mp3/
za smętne brzdąkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 01:18, zadymek napisał:

> Sugerujesz, ze slucham "smetnych brzdakan" ... ;) ogolnie na codzien slucham Hansa
Zimmera
> i Rammstein.
ja też, ciekawe:)
W każdym razie soundtrack z GIII to nie Rammstein ani tym bardziej HZ. Może i jest niezły,
ale ani za dzieło sztuki ani tym bardziej twór lepszy od soundtracku z G2 go nie uważam.
Może wymagajacy jestem ,ale uważam coś takiego
http://www.imeem.com/people/w-o6dYc/music/mhb6wfyy/kai_rosenkranz_night_01mp3/
za smętne brzdąkanie.



Ale to smetne brzdaniake nadaje jako takiego klimatu grze. Niektorym naprawde moze sie to podobac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne (poprzednie było w Gothicu 1) pytanie co do kierowania innymi NPC. A mianowicie: Czy da się Face helperowi zrobić czarną skórę poza twarzą? A jak nie to jaki jest kod na przyzwanie Thorusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za pomoca kodów w domu salandrilla skrytke. I tu pytanie moze wie ktos jak się ją otwiera? szukałem dzwigienek, przcisków i nic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:51, Filip1010 napisał:

Znalazłem za pomoca kodów w domu salandrilla skrytke. I tu pytanie moze wie ktos jak
się ją otwiera? szukałem dzwigienek, przcisków i nic;/

Saladrill ma do niej klucz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować