Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 09:57, castlerock napisał:

> kolejne dwa pytania(dawno w noc kruka nei grałem :D)
> 1.gdzie znajde jakiegoś kupca ignaza co sprzedaje czary w mieście. Bo mnie jeden mag prosił

> bym od niego czary kupił
> 2. Gdzie mieszka lichwiarz bo u niego jest jeden z krawych kielichów.

ignaz to o ile dobrze pamietam alchemik w miescie portowym, jak wchodzisz do dzielnicy portowej
od razu odbij w lewo i idz wzdłuż muru - spotkasz kowala a obok niego jest chatka alchemika

pozdr.


thx a wiesz gdzie mieszka lehmar lichwiarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:59, Xanas napisał:

> > kolejne dwa pytania(dawno w noc kruka nei grałem :D)
> > 1.gdzie znajde jakiegoś kupca ignaza co sprzedaje czary w mieście. Bo mnie jeden
mag prosił
>
> > bym od niego czary kupił
> > 2. Gdzie mieszka lichwiarz bo u niego jest jeden z krawych kielichów.
>
> ignaz to o ile dobrze pamietam alchemik w miescie portowym, jak wchodzisz do dzielnicy
portowej
> od razu odbij w lewo i idz wzdłuż muru - spotkasz kowala a obok niego jest chatka alchemika

>
> pozdr.

thx a wiesz gdzie mieszka lehmar lichwiarz?


Jak idziesz w khorinis z dolnego miasta do portu to w jednym z budynków po lewej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:59, Xanas napisał:

>>
thx a wiesz gdzie mieszka lehmar lichwiarz?


pierwsza chałupa po lewej - przy głównej "ulicy"...na pewno grałeś kiedyś w GII? zresztą polaź troche po khorinis toz to czysta frajda, a przy okazji duzo sie dowiesz
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może się lekko głupio spytam, ale jakie są wymogi, aby awansować na kolejny poziom kręgu magii? nie pamiętam, czy one się nie odblokowywały dopiero z biegiem gry, bo jestem na początku 3 rozdziału, na 3kręgu mam 39PN i jak chcę przejść na 4krąg, to Karras coś tam marudzi...
Oraz kolejne pytanie, czy przedmioty istotne dla questów znikają z inwentarza innych postaci:)? bo mam problem z "krwawymi kielichami", przeszukałem już wszystkie domy w górnym mieście, pootwierałem skrytki i skrzynie w nich schowane, Lehmana wraz z jego skrzynią dawno temu oskubałem, a nadal mam tylko 5 kielichów... na pewno umyśleni nie sprzedałbym ani 1 przed wypełnieniem questu, ale zakładam, że skoro nie ma już więcej w mieście, to musiałem albo sprzedać z rozpędu sprzedając inne kosztowności, albo musiałem sprzedać gdy nie miałem jeszcze tego questa...
Zastanawiam się też co teraz trenować, gram magiem, staram się ładować punkty w manę lub zręczność, więc pewnie jakichś najlepszych broni nie zdobędę, a aktualnie mam rapier 100 obrażeń i nie wiem czy lepiej w zwązku z tym brać bronie jednoręczne, czy 2 ręczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:02, kordzio1 napisał:

Hmmm, może się lekko głupio spytam, ale jakie są wymogi, aby awansować na kolejny poziom kręgu
magii? nie pamiętam, czy one się nie odblokowywały dopiero z biegiem gry, bo jestem na początku
3 rozdziału, na 3kręgu mam 39PN i jak chcę przejść na 4krąg, to Karras coś tam marudzi...



Co rozdział możesz nauczyć sie jednego kręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:02, kordzio1 napisał:

Hmmm, może się lekko głupio spytam, ale jakie są wymogi, aby awansować na kolejny poziom kręgu
magii? nie pamiętam, czy one się nie odblokowywały dopiero z biegiem gry, bo jestem na początku
3 rozdziału, na 3kręgu mam 39PN i jak chcę przejść na 4krąg, to Karras coś tam marudzi...
Oraz kolejne pytanie, czy przedmioty istotne dla questów znikają z inwentarza innych postaci:)?
bo mam problem z "krwawymi kielichami", przeszukałem już wszystkie domy w górnym mieście, pootwierałem
skrytki i skrzynie w nich schowane, Lehmana wraz z jego skrzynią dawno temu oskubałem, a nadal
mam tylko 5 kielichów... na pewno umyśleni nie sprzedałbym ani 1 przed wypełnieniem questu,
ale zakładam, że skoro nie ma już więcej w mieście, to musiałem albo sprzedać z rozpędu sprzedając
inne kosztowności, albo musiałem sprzedać gdy nie miałem jeszcze tego questa...
Zastanawiam się też co teraz trenować, gram magiem, staram się ładować punkty w manę lub zręczność,
więc pewnie jakichś najlepszych broni nie zdobędę, a aktualnie mam rapier 100 obrażeń i nie
wiem czy lepiej w zwązku z tym brać bronie jednoręczne, czy 2 ręczne.

1 akt - 1 krąg. Wyjątkiem jest 5 akt, gdzie można jeszcze nauczyć się 6. kręgu magii. Drugie pytanie - nie znikają w ciągu 1 aktu. Jeżeli jednak sprzedałbyś na 1. akcie, a próbował odkupić na 3. to się nie da.Ostatnie pytanie - od rapiera lepszą bronią wymagającą zręczności jest tylko Betty (do zdobycia w obozie bandytów w Jarkendarze - niestety to broń dwuręczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:11, kordzio1 napisał:

te zaokrąglone nie dają nic (stara kamienna tablica), można je oddać Vatrasowi i dostać na
początku ciupinke expa, a później napoje, natomiast te drugie zawsze dają jakiś miły bonus
i nazywają się troszkę inaczej :) ja na razie trzymam kilka takich tabliczek i czekam, aż skille
jeszcze bardziej podrożeją :)


Właśnie najlepiej poczekać aż skile do kupienia będą drogie to wtedy możesz sobie dodawać. Ja dodawałem za pomocą tablic jak poszedłem na walke ze smokami. a byłem wcześniej w Jarkendarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak je sprzedałeś to nie wiem spróbuj może pobić kupców i zobaczyć co mają w ekwipunku. A betty to jest broń jednoręczna ma ją bandyta w Jarkendarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:11, kordzio1 napisał:

te zaokrąglone nie dają nic (stara kamienna tablica), można je oddać Vatrasowi i dostać na
początku ciupinke expa,


A właśnie, że dają :P jak oddasz je Vatrasowi w większych ilościach naraz to za każdą dostajesz 1 punkt many :P Ja zwykle jak uzbieram ich większą ilość to oddaje je Vatrasowi gdzieś w czwartym rozdziale dzieki czemu dostaję kilkanaście dodatkowych punktów many za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to dupa blada :) będę musiał zdzierżyć rzecz, która mnie dobija w kazdym RPG - niewykonany quest :) to raczej będę pakował PN w DW, z rapierem na takim poziomie dojadę do otrzymania Betty, a narazie wydam PN na miksturkę zręczności i może jakiś czar, tylko najpierw zrobię save''a i zobaczę czy piorun kulisty wywołuje jakiekolwiek wrażenie na poszukiwaczach...
No to pora wrócić do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:16, cinus` napisał:

> te zaokrąglone nie dają nic (stara kamienna tablica), można je oddać Vatrasowi i dostać
na
> początku ciupinke expa,

A właśnie, że dają :P jak oddasz je Vatrasowi w większych ilościach naraz to za każdą dostajesz
1 punkt many :P Ja zwykle jak uzbieram ich większą ilość to oddaje je Vatrasowi gdzieś w czwartym
rozdziale dzieki czemu dostaję kilkanaście dodatkowych punktów many za darmo ;)

No tak to dają, ale same w sobie są nieużywalne - że sie tak wyrażę :) chyba, że ktoś lubi czytać tekst na nich zapisany :) ja systematycznie jak jestem w Khorinis to oddaję mu tabliczki, jeżeli jakieś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:12, mlynar911 napisał:

Lehmar to ten co pożycza kase w porcie ;]


AAAAAAAA to ten jakoś mi z głowy wyleciał. Tak biegam koło niego i mrucze : Lehmar lehmar lehmar a on siedzi sobie w domku obok :D. ten weskel powinien mnie naprowadzic ale ten lichwiarz mnie z tropu wywalił :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 12:11, Lord Andre 1 napisał:

W pierwszym rozdziale 4 kregi oj coś ci się pomyliło.


Nic mu sie nie pomyliło, tyle, że magiem sie zostawało chyba w 2 lub 3 rozdziale, ale w jednym rozdziale mozna było dobić do 4 lub 5 kręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 12:15, Ecko09 napisał:

> W pierwszym rozdziale 4 kregi oj coś ci się pomyliło.

Nic mu sie nie pomyliło, tyle, że magiem sie zostawało chyba w 2 lub 3 rozdziale, ale w jednym
rozdziale mozna było dobić do 4 lub 5 kręgu.


W g1 to dopiero magiem można było zostać jak pokonało się królową pełzaczy. A wcześniej nie pamiętam żeby można było się kręgów uczyc ... ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować