Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 21:45, Igor FCBayern napisał:

> Przycisk nie dźwignia znajduje się ona ww kominku na tym samym piiętrze
Dzięki serdeczne!
Jeszcze jedno, skąd zdobyć klucz do gildii złodziei? Totalnie utknąłem w tym queście i jedynym
rozwiązaniem jakie teraz widzę jest zaatakować strażnika tajemniczej paczki w starym magazynie
w dzielnicy portowej...?


A po prostu zabij attyle i on ma klucz. wejście jest od morza :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Słuchajcie mam problem. Mianowicie to mam 2 Kielichy dla Cassia ale nie wiem gdzie są pozostałe. Jeden Kielich znalazłem u Gerbrandta w Górnym Mieście a drugi u Lehmara w porcie. Gdzie są pozostałe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy puchar:

Jest w skrzyni lichwiarza Lehmara, którego dom znajduję się na drodze do portu.

Drugi puchar:

Musimy zabrać Valentinowi klucz - możemy go okraść lub pobić (najlepiej użyć potem zaklęcia niepamięć bo inaczej będziemy płacić grzywnę). Dom Valentina jest drugi po prawej (o ile dobrze pamiętam) wchodząc do górnego miasta. Teraz wystarczy tylko otworzyć tajne pomieszczenie na parterze - przełączyć lampę na piętrze - i w skrzyni znajduje się kolejny Krwawy Kielich.

Trzeci puchar:

Pierwszy dom po prawej wchodząc do górnego miasta, za domem Valentina, jest w skrzyni.

Czwarty puchar:

Stoi na kominku w ratuszu, tam gdzie siedzi gubernator Larius.

Piąty puchar:

W domu na lewo od alchemika Salandrila (lewa część górnego miasta). Na kominku leży klucz do skrzyni, w której jest puchar.

Szósty puchar:

Jest w domu sędziego. Najpierw musimy ukraść sędziemu klucz(kradzież kieszonkowa). Następnie pociągamy tarczę na ścianie otwierającą pomieszczenie na parterze, w którym znajduję się skrzynia z pucharem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z misją bimber Wiem że trzeba doprowadzic do kłótni między Ehimem i Egilem, poczekac aż się pobiją, potem zaczepic Ehima, i on powinien mi powiedziec gdzie jest winnica. Nietety Ehim po pobiciu brata jest na mnie obrażony i mówi tylko coś w stylu "Nie dosyc już narobiłeś lepiej idź sobie". Nie wiem co mam robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj rzucić na niego czar zapomnienie. Mnie kiedyś również atakowali wszyscy na farmie i rzuciłem ten czar na Akila i wszyscy się uspokoili. Pewnie musiałem drasnąć Akila gdy byli u niego najemnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 09:41, Net.com napisał:

miałem to samo i Akil powiedział: dziękujemy ci itp...A potem rzucił sie na mnie z innymi

Nie nie oto chodzi, gdy Ehnim i Egil się pobiją nie chcą ze mną rozawiac i powiedziec mi o misji bimber:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:32, wdowiakm napisał:

To wiesz co zrób? Najlepiej idź do Hakona po zadanie by zabić tych bandytów z jaskini niedaleko
farmy Akila znajdziesz tam śmierdzącą rybę otwórz ją i przeczytaj ten list co znalazłeś i wkop
tą osobę co jest w liście, wtedy idź do kardifa.


I tak też zrobiłem, ale nic się nie stało... Rybak powiedział jedynie, że jeszcze tego pożałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:58, Igor FCBayern napisał:

I tak też zrobiłem, ale nic się nie stało... Rybak powiedział jedynie, że jeszcze tego pożałuję.



To nie wiem dlaczego tak masz powinien Tobie Kardif powiedzieć, że ktoś Ciebie szuka i czeka za sklepem tego rybaka. Możliwe, że masz buga ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 10:58, Igor FCBayern napisał:

I tak też zrobiłem, ale nic się nie stało... Rybak powiedział jedynie, że jeszcze tego pożałuję.


Próbowałeś misji z Nagurem i Baltramem (misja "Fałszywy posłaniec" o ile pamiętam)? Jeśli nie, to wykonaj misję dla Baltrama, a Nagura donieś do Lorda Andre. Wtedy może Kardif powie Tobie, że ktoś Ciebie szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:11, damienthorn napisał:

Próbowałeś misji z Nagurem i Baltramem (misja "Fałszywy posłaniec" o ile pamiętam)? Jeśli nie,
to wykonaj misję dla Baltrama, a Nagura donieś do Lorda Andre. Wtedy może Kardif powie Tobie,
że ktoś Ciebie szuka.

A gdzie dokładnie mogę dostać tego questa?

I jak zwykle zgubiła mnie moja litość dla ludzi... :| Trzeba było wydać tego złodzieja z targu, aghh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:15, Igor FCBayern napisał:

> Próbowałeś misji z Nagurem i Baltramem (misja "Fałszywy posłaniec" o ile pamiętam)? Jeśli
nie,
> to wykonaj misję dla Baltrama, a Nagura donieś do Lorda Andre. Wtedy może Kardif powie
Tobie,
> że ktoś Ciebie szuka.
>
A gdzie dokładnie mogę dostać tego questa?

I jak zwykle zgubiła mnie moja litość dla ludzi... :| Trzeba było wydać tego złodzieja z targu,
aghh...


Te misje dostaniesz w knajpie Kardiffa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:15, Igor FCBayern napisał:

A gdzie dokładnie mogę dostać tego questa?


Musisz zapłacić Kardiffowi (tak się to odmienia?) za informację - zapytaj się o pracę. Jak wspomni coś o "zadaniach specjalnych" i wspomni o Nagurze, wtedy będziesz miał odblokowaną opcję dialogową u niego (siedzi w tej samej knajpie). Przyjmujesz zadanie, lecisz do Baltrama i bierzesz też zadanie od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jestes strażnikiem miejskim to nie dostaniesz tego zadania raczej jak przyjdziesz w stroju straznika miejskiego jak tak zrobiłemi nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:57, Lord Andre 1 napisał:

Chyba że jestes strażnikiem miejskim to nie dostaniesz tego zadania raczej jak przyjdziesz
w stroju straznika miejskiego jak tak zrobiłemi nie dostałem.


Trzeba wyrobić w sobie nawyk ściągania zbroi gdy wchodzimy do Dzielnicy Portowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 12:19, damienthorn napisał:

/.../

Dzięki. Nareszcie udało mi się ruszyć do przodu. Wkopałem tego sprzedawcę ryb i myślałem, że poszedłem po tym do Kardiffa, ale okazało się, że tylko tak mi się wydawało... :) Teraz mam inny, bardziej irytujący, problem. Nie mogę pokonać tego kolesia z kluczem :( Raz mnie walnie i już umieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja o tym czesto zapominam, jak było zadanie "Afera z zielem" czy jakos tak to trzeba było iść do Borki w dzielnicy portowej i znim gadać żeby ci sprzedał ziele to też nie można było iść w zbroi strażnika naszczęście wtedy sobie przypomniałem, że trzeba zdjąć. A tak wogule sejwy mi się dzisiaj zepsuły i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 13:08, Lord Andre 1 napisał:

Chodzi ci o Atylle ? jak załatwiłem czarami najłatwiej 3 razy kula ognia i koniec z nim.

Też zaczynam bawić się czarami, ale w moim przypadku będzie potrzeba rzucenia ok. 6-7 kul ognia... Próbowałem już nawet wskoczyć na dach i pruć do niego z łuku, ale ten skubaniec jest szybki. Zanim przygotuję następną strzałę ten wchodzi na dach i w ułamku sekundy wali mnie po nogach...
U kogo mogę dostać questa "afera z zielem", bo już zapomniałem? Nie trzeba się przypadkiem najpierw zaciągnąć do straży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz zostac straznikiem to wtedy od Andre dostajesz to zadanie.
A Atylle pokonałem i to wczoraj na 3 szczały z kuli ognia, tez się kiedys bawiłem tak jak ty latanie po dachach i te inne ale ten koles wchodzi za tobą i tak jakoś nie zabardzo się da go ubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować