Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

To może i ja niepytany odpowiem. Na każdym serwerze znajdziesz jakąś polską gildie. Obecnie "chyba" na Fury pvp jest najwięcej, warcry, c9 i Atlantis to tylko pare, które obił mi się o uszy. Jednak wystarczy wejść na jakieś forum (np oficjalne AoC.gram) i tam w ogłoszeniach znajdziesz sporo polskich gildii na różnych serwerach.

Jeśli chodzi o samą rozgrywke to w L2 nie grałem, jednak zasady przypominają te z WoW''a. Jakieś 70-80% questów ukończysz zdecydowanie sam. Reszta to questy grupowe, które są odpowiednio zaznaczone, będziesz potrzebował grupki paru ludzi aby ubić zapewne jakiegoś bosa lub rozprawić się z silniejszymi przciwnikami. Co do składu to raczej każde party wie, że warto mieć w swojej drużynie healer''a, szczególnie przy obecnym damage''u bossów ;], ale wszystko jest pozostawione graczom. Również decydując się na gierki pvp (zdobywanie flagi czy co tam jeszcze jest) automatycznie lądujesz jednej z drużyn, także tutaj jest sprawa jasna. Natomiast pvp w Hyborii to zależy już tylko od twojej inwencji. Na początku na pewno dobrze byłoby mieć jakieś wsparcie, ale nie jest ono obowiązkowe, ja nie miałem żadnych problemów aby ukończyć "wyspe szkoleniową" w pojedynkę. Później to już jest różnie, raz ktoś cię zaatakuje, raz nawet ci pomoże, zależy od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :D

Ale wiesz ciekawi mnie jedno czy ta gierka jest bardziej ustawiona na 1 vs 1. Duele . Czy badziej na Team vs team. Bo np w lineage nie powalczysz za bardzo w pojedynke. Bez full supportu z buffami np od warcryera sws songi tance i naprawde duzo tego, za duzo nie zrobisz :D Party musi byc slicznie ulozone klasami. A nie np 9 osob dmg delerow :D z tym party dostaniesz np od 3 lucznikow z full supportem :D

pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz, najlepsza odpowiedz jest taka. Na PvP z prawdziwego zdarzenia musimy niestety poczekac poniewaz obecny system jest w powijakach. Praktycznie nie ma zadnych kar jak i nagrod za zabcie kogokolwiek. Bedzie to wprowadzone ale na razie sa wazniejsze rzeczy ktore wymagaja korekt. Wprawdzie jest juz siegewar ale tez mocno problematyczny. Wiec jesli szukasz PvP to L2 stoi duzo wyzej przed AoC, no ale L2 ma kilka lat. Na razie zbalansowanie klas w PvP pozostaje w sferze legend i basni ludowych :D Masz klasy melee ktore sa mocno uposledzone pod tym wzgledem w stosunku do klas casters. No ale jak mowilem, musza to poprawic z tym ze nie jest to w tej chwili priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach ciach

przyznam Ci, ze przestawienie sie z L2 na ta gre moze byc problematyczne na poczatku, ale to kwestia czasu, wyjdziesz z poczatkowych lokacji i juz bedziesz myslal calkowicie inaczej, walka pve rozni sie troche od L2, tutaj mozesz wziac na klate pare mocniejszych mobkow i jakos przezyjesz (a nie w l2 ze cie zjedza zywcem ^^). PvP jest rozne, trafisz na gankerow (tak jak w L2), spotkasz i duele. zalezy od ludzi i czy bedziesz w zlym miejscu o zlej godzinie.

Wiekszosc questow dasz rade ukonczyc sam, ba nawet niektore questy grupowe ukonczylem sam, tyle ze na troszke wyzszym lvl.

Tak wiec nie zobaczysz poki nie zagrasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy gram czy mam oplacony abonament? Mam oplacony i nie gram. Wchodze raz na pare dni pogadac z ludzmi z gildii, i jak widze 30 days ago, 35 days ago, 28 days ago itd... to wychodze, co tak bede sam do siebie gadal ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jest ktos kto gral w wow i teraz kupil Age of Conan: Hyborian Adventures i jakie wrazenia w porownaniu z wow? I ogolnie sie pytam czy oplaca sie kupowac gram juz dlugo w wow i zastanawiami sie czy nie zmienic mmo na conan z powodu nizszego abonamentu i tego ze bedzie po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Terrorite

hm... ;) Terrorite, a jednak śledzisz oficjalne forum, tutaj na gram.pl we wszystkich newsach odnośnie AoC się wypowiadasz...jakby to ując gra strasznie ci zaległa na sercu ;) Nie żeby był to mój interes, ale jak ci się tak nie podoba to czemu nie olejesz całkowicie?:>

@argetlam

Ja grałem w WoWa ;) I pewnie nie tylko ja... Porównanie...ciężko powiedziec...w WoWa grałem sporo po premierze, gdy gra była juz dopracowana. Powiem tak, WoW mnie zachwycił od początku, z AoC jest to samo. Byc może jak narazie ogólne odczucia są porównywalne jak dla mnie. Zupelnie różne gry, zupełnie różne klimaty, a w obydwie gra mi się całkiem przyjemnie.

Ale polecam ci poczekac na buddy program i spróbowac zdobyc od kogoś klucz - bo może się okazac, że będziesz zachwycony, ale może się zdarzyc, że będziesz zawiedziony ;) Ta gra jest jak loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 01:08, zawcia napisał:

@Terrorite

hm... ;) Terrorite, a jednak śledzisz oficjalne forum, tutaj na gram.pl we wszystkich
newsach odnośnie AoC się wypowiadasz...jakby to ując gra strasznie ci zaległa na sercu
;) Nie żeby był to mój interes, ale jak ci się tak nie podoba to czemu nie olejesz całkowicie?:>


Zawcia, zaproponuj cos nowego, jakies nowe MMO, jestem otwarty na propozycje. Ale nie darmowe koreanskie MMO z durnym grindem i tysiacami goldsellerow. ;) Poza tym i tak czekam na WH Online i w dalszej perspektywie na Aion, Stargate i Darkfalla. W miedzyczasie mam zamiar zahaczyc o Morie i poexterminowac troche Uruk Hai :D A z tym sercem to nie przesadzaj, nudzi mi sie raczej, mam nadzieje ze WH cos zmieni w tej sprawie. ;) Poza tym gdzie ja napisalem ze gra mi sie nie podoba? Jakbys czytal uwazniej tobys zauwazyl ze wlasnie gra mi sie podoba, nie podobaja mi sie bugi w niej. A skoro to, jak napisales, nie twoj interes, to czemu pytasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach :D
Dostrzegłeś mój wybieg językowy :P
Uwielbiam formę "nie chcę byc nie mily, ale...", "gdybym był złośliwy to powiedziałbym ci, że...","nie chcę nic sugerowac, ale...", "za przeproszeniem...". Poezja :D

A w legendarnego WoWa to już nie łaska?:)

Bugami, bugami, nie zmienia to faktu, że gdy gra się podoba można dla "wyższego dobra" przymknąc na nie oko ;)
Co prawda to prawda, wszystkie dobrze wróżące MMO dopiero nadchodzą. Więc póki co wstrzymam się z wszelkimi propozycjami :)

To jak...Może wspólnie pogramy w AoC?:D Weźmiemy jakieś dwie imba klasy i się pobawimy w leveling ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wczoraj Aoc... Niestety do dziś nie udało się aktywować konta. Ten problem ma sporo ludzi, a jednak Funcom nic sobie z tego nie robi. Oczywiście posłałem kilka maili, jednak od wczoraj od 14 nie dostałem żadnej odpowiedzi. Nieźle się zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Szozi

No niefajnie -_-
Żadnych porad nie mam, bo:
1) nie miałem takich problemów
2) na dwa maile jakie napisałem do customer supportu odpowiedź otrzymałem w ciągu 2 godzin
3) może źle słyszałem ale z tego co się orientuję wystarczy ponoc poczekac "parę godzin"


@argetlam

Co moge powiedziec, szybciej niż 70 w WoWie ;)
Zależy jak liczyc, czy chcesz time played czy w jakim czasie ludzie robią :)
W 2 miesiące grając bardzo spokojnie możesz bez problemów nabic lvl80
W miesiąc też.
O przypadkach w 1 tydzień również słyszałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 12:09, zawcia napisał:

@Szozi

No niefajnie -_-
Żadnych porad nie mam, bo:
1) nie miałem takich problemów
2) na dwa maile jakie napisałem do customer supportu odpowiedź otrzymałem w ciągu 2 godzin
3) może źle słyszałem ale z tego co się orientuję wystarczy ponoc poczekac "parę godzin"


Niestety ja czekam od niedzieli chyba od godziny 13:-) Coraz więcej jest takich osób. Generalnie chyba nikt kto kupił wczoraj i dziś Aoc nie może się zalogować na swoje konto w grze.
Oczywiście konto na www działa bez problemu i jest napisane,że konto aktywne itd. Czuję, że nie pogram na moim "darmowym" miesiącu.
Wszyscy którzy mają taki problem dostają jedynie odpowiedź automatyczną od supportu z której jak zazwyczaj zresztą nic nie wynika i żaden z tricków nie działa.
Podobna sytuacja była też w maju z tego co widzę na oficjalnym forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dalej spokojnie od czasu do czasu gram, do end-contentu jakoś mi się nie spieszy ;). Moja najlepsza postać jest na poziomie 37, ale aktualnie próbuję innych. Tortage ma w sobie coś sympatycznego, z 5 razy tę wysepkę zrobiłem nie odczuwając nudy. Permanentna rzeźnia na White Sands (gram na Fury) też ma swój urok ;p.

Ale nie o tym chciałem. Słów parę(set?) o podejściu Funcomu do graczy i bugach - uciążliwe są dla mnie tylko niestabilność klienta gry i zagadkowa wydajność, w sumie przywykłem już do nich, ale krew mnie zalewa jak w łatkach widzę ciągłe psucie dobrze działających umiejętności różnych klas postaci. Jaki oni (Funcom) muszą mieć bajzel w tym kodzie, skoro nie zdarzył się jeszcze patch, który by czegoś sprawnie działającego nie rozwalił. Przykładów jest mnóstwo, choćby uszkodzenie w ostatniej łatce drugiego poziomu combosa HoXa Pillar of Infernal Flame, coś z Repulsem PoMa też zmajstrowali jakoś ostatnio. Przesuwanie daty wejścia w życie systemu PvP też mi się nie podoba, niech ją podadzą dopiero, jak będą jej pewni.

Ale najbardziej wkurzają mnie chyba "hidden nerfy", czyli osłabianie niektórych umiejętności poszczególnych klas bez wspominania o tym w patch notesach. Przecież gracze głupi nie są, nawet godzina nie mija od momentu postawienia serwerów do wykrycia tych nerfów i opisania przez kogoś na forum. I o ile przeciwko nerfom nic nie mam, bo zazwyczaj są słuszne, o tyle wybitnie nie podoba mi się traktowanie graczy jak bachorów przez myślenie typu "nie powiemy im, to może nie zauważą".

Czarę goryczy przelewa chowanie głowy w piasek, czyli brak reakcji FC na prośby/apele/skargi na oficjalnym forum. Nie dziwi mnie olewanie złośliwych szczekaczy, ale większość postów jest naprawdę grzeczna, obszerna i zawiera sensowne argumenty, propozycje, sugestie. Jeżeli AoC dedykowany jest dojrzałym, pełnoletnim graczom, to niech FC tak nas traktuje. Żeby chociaż ten cały game director w swoich listach stwierdził, że praca nad grą trochę ich przerosła, naprawią to, co rozwalone i postarają się sprostać oczekiwaniom graczy.. Ale nie, on zawzięcie pisze, jaki to AoC jest bezbłędny, wspaniały i jakie atrakcyjne nowości nas czekają. Ja mam gdzieś nowości, chcę zobaczyć sprawnie działające to, co już zostało nieudolnie zaimplementowane. Jak już wspominałem ogrom małych bugów jakoś wybitnie mi nie przeszkadza, ale wielu innym tak, a ja nie chciałbym zobaczyć wyludnionych serwerów za 2-3 miesiące, dlatego tak wpienia mnie postawa ludzi odpowiedzialnych za AoCa, bo póki co jedyną rzeczą, jaka mnie od tej gry odpycha, jest postępowanie tych osób.

Niech tylko FC zmieni podejście i nie traktuje graczy jak wrogów - powinno to wyjść na dobre i devsom, i graczom.

PS. Mam nadzieję, że zapowiedź dodatku na początek przyszłego roku to jakiś kiepski żart. ;p Ktoś na forum gry nadał mu idealny podtytuł - Age of Conan: The Other Half.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 13:08, Szozi napisał:

Niestety ja czekam od niedzieli chyba od godziny 13:-) Coraz więcej jest takich osób.
Generalnie chyba nikt kto kupił wczoraj i dziś Aoc nie może się zalogować na swoje konto
w grze.
Oczywiście konto na www działa bez problemu i jest napisane,że konto aktywne itd. Czuję,
że nie pogram na moim "darmowym" miesiącu.
Wszyscy którzy mają taki problem dostają jedynie odpowiedź automatyczną od supportu z
której jak zazwyczaj zresztą nic nie wynika i żaden z tricków nie działa.
Podobna sytuacja była też w maju z tego co widzę na oficjalnym forum.

Pozdrawiam.


Maja blad w systemie paymentow. Nie pozostaje nic innego jak czekac.
There seems to be a problem about the account system at the moment, actually I don''t have further information on it yet.
@ Zawcia, for greater good to ja moge w WH 40k Dominium Tau pograc. A Twoja propozycja co do grania w AoC w sumie mila, ale kurde, 20 czy 30 raz robic Tortage? Ołmajgad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Terrorite

A i owszem :D Chociaż w sumie wolę w WH40k orków :P
Fajnie można spamowac ^^
Choc właśnie jak sobie z kumplem pogrywałem czasem duelki w WH40k i grałem Dominum Tau to jak mnie nie dał rady zjechac na samym początku, to obrywał po 4 literach ;)

Btw. czy ktoś wie, że w tej grze można...hm...sikac :D
Miałem niedawno komiczną sytuację w Armsman Tavern, rojplejowałem sobie z dwoma kolesiami (tak, właśnie na Fury:) i się spili po czym załatwiali potrzeby fizjologiczne na wszystko i na wszystkich :P Koniec końców pobiliśmy się o kelnerkę, bo twierdziłem, że nie ma cnotliwszej kobiety w tym mieście -_- I wtedy pomyślałem, że ta gra klimat to jednak ma genialny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować