Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Mam problem z połączeniem się do sieci bezprzewodowej... Wchodzę w centrum sieci i udostępniania, wybieram opcję Skonfiguruj Nową sieć, bo chcę połączyć przez router, i nie wykrywa mi żadnego routera. Gdy wybieram Połącz z Internetem, jest to samo. Co robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 14:07, Kirabaxior napisał:

Mam problem z połączeniem się do sieci bezprzewodowej... Wchodzę w centrum sieci i udostępniania,
wybieram opcję Skonfiguruj Nową sieć, bo chcę połączyć przez router, i nie wykrywa mi
żadnego routera. Gdy wybieram Połącz z Internetem, jest to samo. Co robię źle?

Jeżeli to laptop, to upewnij się najpierw, że karta sieciowa jest włączona i poprawnie zainstalowane są sterowniki od niej. Potem na pasku zadań w obszarze powiadomień (obok zegarka) powinna się znajdować ikonka odpowiedzialna za połączenia sieciowe. Po kliknięciu tam wyświetli się lista sieci bezprzewodowych w zasięgu. Wybierasz swoją i gotowe.
http://imgur.com/MmrbhJR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystkie sterowniki jakie były. Karta sieciowa niby jest włączona, bo dopiero co przyszedł mi laptop, odpaliłem i zainstalowałem sterowniki grafiki(Lenovo G580) i problem nadal występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 15:04, Kirabaxior napisał:

Zainstalowałem wszystkie sterowniki jakie były. Karta sieciowa niby jest włączona, bo
dopiero co przyszedł mi laptop, odpaliłem i zainstalowałem sterowniki grafiki(Lenovo
G580) i problem nadal występuje.

Jeżeli karta WiFi jest wyłączona, to nie pojawi się nawet na liście urządzeń.
Skrót klawiszowy od uruchomienia WiFi w tym laptopie to chyba Fn+F5, ale wcześniej może być konieczne zainstalowanie oprogramowania odpowiedzialnego za obsługę tych dodatkowych klawiszy. Tak czy siak jeżeli karta została kiedykolwiek wykryta i ma zainstalowane sterowniki, to w Centrum sieci i udostępniania po lewej stronie jest "Zmień ustawienia karty sieciowej". Tam powinna być widoczna ta karta.
I co mają sterowniki od karty graficznej do sieci bezprzewodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się, sterowniki karty sieciowej :P
Okazało się, że mimo prób instalacji sterowników z instalki, system i tak ich nie łapie. Dopiero ręcznie, przez menedżer urządzeń system znalazł odpowiedni pliczek, już worksi.
I tak przy okazji, może będziesz wiedział: Mam dwie karty graficzne w lapku, GF 710m i Intel HD 3000 bodaj. W zakładce, w której system nadaje ''ocenę'' komputera od 1.0 do 9.9(wiesz, wszystim podzespołom odpowiednią ocenę) widnieje, że komputer ocenił właśnie tego Intela. Tymczasem sterowniki są zaintalowane, a komputer wykrywa DX 11. Skąd mieć pewność, że komputer używa właśnie tego GeForce''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 19:22, Zgreed66 napisał:

Ktoś już zaktualizował swoją ósemkę do 8.1? Jak "wrażenia"? :D

Wg. mnie, jak na aktualizację ważącą ok. 2GB, to zmian jest raczej niewiele, głównie kosmetyczne. Dodatkowo (nie wiem czy wszyscy tak mają) musiałem przeinstalować kilka sterowników, w tym karty graficznej. Pierwsze kilka uruchomień systemu było wyjątkowo długie jak na win8, ale to już się unormowało, więc już luzik.
Ogólnie to ani nie polecam, ani nie odradzam. Posiadacze tabletów na win8 pewnie bardziej się będą cieszyć z tej aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej Win 8 Pro. Po aktualizacji do 8.1, w prawym dolnym rogu pojawił się napis:

"Windows 8.1 Pro
Funkcja SecureBoot nie jest poprawnie skonfigurowana
Build 9600"

Ni cho;ery nie wiem o co kaman. Ten napis był z tego co pamiętam w wersjach próbnych. Jakiś czas temu sprawiłem sobie Win 8 Pro po to, żeby teraz mieć napisy jak w RP albo RTM? Coć nie bałdzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głupie, ale w jaki sposób zaktualizować system? Z tego co zrozumiałem, należy zrobić to poprzez sklep, ale w moim przypadku nie ma tam żadnej opcji która pozwalała by to zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez Windows Update, z poziomu pulpitu, a jak metro to ustawienia komputera i ostatnia opcja.

Wie ktoś jak ustawić w aplikacji wiadomości, abym miał dział o szeroko pojętej branży it? Rozumiecie, technologie, apple, android, smartphony itp, próbowałem to wpisać w to okienko, ale oddzielanie przecinkami nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po aktywacji u mnie napis zniknął.

Mam ten sam problem co mrosi (zresztą z tego co czytam nie ja jeden), z tym, że nie wiem jak miałbym aktywować system, skoro w stosownym miejscu jak byk stoi, że jest już aktywowany :)

Fail MS, bo to jest service pack do cholery ! Można się pobawić w aktualizację biosu... ale ja poczekam raczej na łatkę.

ps. Po aktualizacji do 8.1 wszystkie gry mi się zaczęły odpalać w trybie trójwymiarowym (ale to już ogarnąłem), a google wyświetlało wyniki wyszukiwania w pionie.... (już jest ok, łatka na ten problem wyszła bodajże wczoraj). Zmiany zaliczam raczej na plus, ale takie babole na starcie.... meh, ogarnij się Microsofcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak bardzo się mylisz. Ta aktualizacja systemu, czyli Windows 8.1 nie jest service packiem. Service pack to kilka łatek do rejestrów, sterowników i tym podobnych rzeczy. 8.1 to jest overhaul systemu. Nie bez powodu jest do pobrania kilka GB plików.

Zaczynam się poważnie zastanawiać dlaczego ja nie mam żadnych problemów z produktami Microsoftu. System się pobrał, zaktualizował, nie musiałem go nigdzie aktywować, wszystkie informacje się zaktualizowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie również generalnie update przeszło bez problemu (na lapku służbowym wszystko jak po maśle, na domowym desktopie w zasadzie również, nie licząc jakiś 4 dziwnych ikon w menu). Na początku pomyślałem ot, kilka zmian. Minęło trochę czasu i musze przyznac, że Microsoft niesamowicie wręcz poprawił wygode obsługi, nowe funkcjonalności cieszą. Nowa wersja sklepu - bajka.

Co do problemu z secure boot - ponoć w biosie trzeba to włączyć i problem znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby częściowo zlokalizowałem problem... Tyle tylko, że muszę się pobawić w zmianę BIOSu grafy, na zgodny z UEFI. Dopiero wówczas będzie hulać SecureBoot i jest szansa na to, że napis zniknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i problem z głowy. Okazuje się, że problem był spowodowany tym, że moja karta, pomimo iż jest w miarę nowa, nie miała nowego BIOSu zgodnego z GOP UEFI. Dlatego nie działała funkcja SecureBoot, a efektem tego było pojawienie się napisu na pulpicie.
Dostałem BIOS do karty zgodny z UEFI z forum MSI ( https://forum-en.msi.com/index.php?PHPSESSID=8niedhkr4uvh5g0l25okusdpc3&board=9.0), przy pomocy łepków z boarda FrazPC sflashowałem kartę, uruchomiłem w BIOSie płyty głównej funkcję SecureBoot i wszystko gra i buczy.W razie czego (teraz jestem już cwany ;) ), na miarę możliwości służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licze na Wasza pomoc. Koniec końców udało mi się system zaktualizowac do 8.1. Jest jedno małe ale. Nie ma wogole dostępu do WiFi. Reinstalowalem już sterowaniki i nic nie pomaga - jest info ze Nie połączono- brak dostępnych połączeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować