Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Postanowiłem zainstalować za jakiś czas Windows 8 jako swój główny system, w miejsce Win 7 i 8 na drugim dysku, pojawia się jednak problem. Jak tylko odłącze drugi dysk (trochę się tego spodziewałem, więc nie zrobiłem formatu), ten z Win 8, to przy starcie systemu pojawia się komunikat, że nie można znaleźć 8. Mogę spokojnie uruchomić win 7, ale jak pozbyć się programu rozruchowego 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem boot loader jest na pierwszym dysku, tam gdzie windows 7. (ta mała partycja systemowa)
Musiałbyś zamienić kolejność dysków i dopiero zainstalować windows 8.1
Albo znaleźć sposób jak wymusić jego start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 14:49, Boguslav4 napisał:

Postanowiłem zainstalować za jakiś czas Windows 8 jako swój główny system, w miejsce
Win 7 i 8 na drugim dysku, pojawia się jednak problem. Jak tylko odłącze drugi dysk (trochę
się tego spodziewałem, więc nie zrobiłem formatu), ten z Win 8, to przy starcie systemu
pojawia się komunikat, że nie można znaleźć 8. Mogę spokojnie uruchomić win 7, ale jak
pozbyć się programu rozruchowego 8?


Spróbuj po odłączeniu dysku z win 8 postąpić zgodnie z tym co piszą tu: http://siedem.it/adam/jak-naprawic-master-boot-record-mbr-w-windows-7/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ludziska możliwe, że będę się przesiadał z siódemki na ósemkę i tu pytanie- warto? Kupuję nowego kompa i wersja z windowsem 8 akurat jest w obniżce- gdybym chciał sobie składać z siódemką, to stracę sporo pieniędzy. Ktoś doradzi co jest inne w ósemce niż w siódemce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh... Łatwiej wymienić to, co jest podobne ;)
A poważnie.

Pierwsza sprawa. Wbrew pozoro9m baaaaardzo ważna. Do tego, żeby w pełni wykorzystać funkcjonalność systemu, niezbędne jest założenie konta w usłudze Windows Live. To daje oczywiście plus. Jaki? Licencja. W Windows 8 jest przywiązana nie do komputera, a do użytkownika. Możesz dowolnie przenosić system z komputera na komputer pod warunkiem, że w tym samym czasie jest zainstalowany tylko na jednym urządzeniu.

Druga rzecz, to interfejs. Modern UI, czyli kafelki. Ciekawy i wygodny np. w tabletach (urządzeniach z ekranami dotykowymi), jednak w komputerach stacjonarnych mogący niektórych doprowadzić do szału.Można go albo pokochać albo znienawidzieć ; ) Żeby wyłączyć komputer trzeba pogłówkować ;)

Na szczęście MS poszedł po rozum do głowy i z aktualizacją 8.1 wprowadził na powrót przycisk Start. Fakt, tu przełącza on tylko pomędzy kafelkami a pulpitem i nie daje dostępu do menu, bo menu jest tutaj interfejs Modern UI, jednak co istotne, poprawka przyniosła możliwość wybiierania p-klikiem na Starcie dodatkowych funkcji (panel sterowania, etc.). Aktualizacja jest dostępna z automatu, za darmo dla wszystkich posiadaczy systemów Windows 8.

Co zaś do stabilności i wydajności, to chyba jeden z najbardziej udanych systemów MS. Osobiście siedzę już na Ósemce jakieś dwa lata i nie wrócę do Siódemki.

Póki co to na szybko tyle ;) Jak chcesz wiedzieć więcej - pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za pomoc. W specyfikacji kompa jest napisane, że windows 8.1, czyli nie powinno być żadnych problemów. Kurde, ja nie chcę żadnych kont zakładać, każdy teraz chce ode mnie

Spoiler

pieprzone

konto, mam już 100 milionów kont i nie chcę żadnych nowych, które starają mi się wciskać w gardło... bardzo będę cierpiał bez konta windows live? Co to w ogóle kurde jest? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 22:07, Budo napisał:

... bardzo będę cierpiał bez konta windows live? Co to w ogóle kurde jest? xD

Ujmę to tak: bardziej cierpię z powodu grymasów OS-a i jego architektury niż z powodu braku jakiegoś głupiego konta. A konto live powinieneś kojarzyć bo takie coś ci wciskają gdy odpalasz grę sygnowaną Game for Windows Live!. Update''y działają bez tego, więc to pewnie klucz do tych wszystkich głupot zawartych w M$klepiku, tych co to ich nawet nie używam a wszelkie powiązania systemu z tym próbuję (bo się nie da) usunąć z systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam Windowsa 8.1 od prawie 4 miesięcy i jak dotąd żadnego konta nie tworzyłem - bo ani nie jest mi potrzebne, ani nawet nigdzie nie było wymagane. Nie korzystam też ze Sklepu czy kafelków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz telefon z systemem Android, to coś.... na podobnej zasadzie.
Zakładając konto Microsoft Live nie tylko masz licencję z automatu przypisaną do Ciebie, więc nie ma już czegoś takiego jak aktywacja systemu na innym komputerze, na który ewentualnie przeniesiesz system. To raz. Dwa, używając konta MS nie musisz bawić się w ustawianie wszystkiego po ponownej instalacji. Wygląd Modern UI (jakie kafelki miałeś, a jakie usunąłeś), nawet tapeta pulpitu jest automatycznie przywracana. Wystarczy, że w czasie ponownej instalacji zalogujesz się na koncie :)
Bez Windows Live nie skorzystasz ze sklepu z aplikacjami - taka sama sytuacja jak w Androidzie z sklepem Play.
No i w końcu ważna - przynajmniej dla mnie - sprawa - wbudowany w system klient poczty. Dla niego porzuciłem Thunderbirda. :) Uważam, że ten w Win 8.1 jest po prostu świetny. Przed aktualizacją, na Win 8 potrafił się kaszanić, ale teraz to baja. IMAP, automatyczne łączenie wiadomości w wątki (wymiana korespondencji z określoną osobą), szybkość, system powiadomień (klient pracuje w tle, nie zabiera uwagi, ale informuje Cię o przychodzących wiadomościach), możliwości edycji wiadomości wysyłanych (czcionki, kolory, etc.). Za tę aplikację MS wyłapał u mnie potężnego plusa. No i skoro o Win 8.1 i koncie MS Live, to oczywiście jeśli logujesz się do konta po instalacji, wystarczy że uruchomisz klienta poczty. Wszystkie konta, ich konfiguracja, historie mailingu (wiadomości z serwera) masz w ciągu kilku minut na kompie. Nic nie ustawiasz, nie bawisz się.
To tak w skrócie plusy Windows Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windows 8.1 nie wiem jak za cholerę usunąć ten czarny prostokąt z suwakiem na ekranie próbowałem wszystkiego co pamiętam msconfiga, menedżera zadań, ręczny restart lapa(bo przez ten prostokąt przycisk start przestał działać) i nic. Jak tego cholerstwa się pozbyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może pomysł jak skutecznie zabić superfetch (wstępne ładowanie pamięci) niestety powoduje tylko problemy z dyskiem a wszelakie próby wyłączenia go nie działają. Ciągle powraca z martwych jak jakieś złe zombie! Mam już wyłączony w rejestrze, w usługach. Ale niestety ciągle sam się włącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje opcja na pobranie skądś Windows 8.1? Mam klucz do 8, i trochę denerwuje mnie to, że po jego zainstalowaniu muszę dodatkowo updatować do 8.1. Mam wrażenie, że tworzy to niepotrzebny syf, więc wolałbym instalować od razu docelową wersję systemu, a nie bardzo wiem jak to obejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 22:18, Marcin08 napisał:

Czy istnieje opcja na pobranie skądś Windows 8.1? Mam klucz do 8, i trochę denerwuje
mnie to, że po jego zainstalowaniu muszę dodatkowo updatować do 8.1. Mam wrażenie, że
tworzy to niepotrzebny syf, więc wolałbym instalować od razu docelową wersję systemu,
a nie bardzo wiem jak to obejść

Możesz utworzyć własny dysk instalacyjny z W 8.1 . http://www.dobreprogramy.pl/Potrzebujesz-nosnika-instalacyjnego-Windows-8.1-Microsoft-znacznie-ulatwil-jego-przygotowanie,News,59080.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro firmy sprzedają klucze do Win 8.1 w cenach poniżej 100zł.
Gdzie tu jest haczyk?
Kupuję na dniach nowego PC i chcę kupic win 8.1 i w sklepach ceny oscylują w okolicach 300zł.
O co chodzi z tymi kluczami, że są takie tanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 23:08, Citkowsky napisał:

Na allegro firmy sprzedają klucze do Win 8.1 w cenach poniżej 100zł.
Gdzie tu jest haczyk?
Kupuję na dniach nowego PC i chcę kupic win 8.1 i w sklepach ceny oscylują w okolicach
300zł.
O co chodzi z tymi kluczami, że są takie tanie?


Możliwe że wiara sprzedaje klucze z DreamSparka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 23:08, Citkowsky napisał:

O co chodzi z tymi kluczami, że są takie tanie?


Ależ to bardzo proste - te klucze są nielegalne.
http://forum.pclab.pl/topic/1010032-Windows-81-z-Allegro-Orygina%C5%82y/

Tego typu praktyki są popularne już od 2008 roku:
http://pclab.pl/art33424.html

Ot, te ceny są niskie ale dostajesz klucz albo po kimś (co oznacza że Microsoft może go zablokować) albo z zamówień powyżej 500 sztuk dla firm (jw, nielegalne) albo to wersje dla studentów z Dreamsparka (znowu, niezgodne z prawem).

Jeśli już to radziłbym na dzień dzisiejszy kupować wersję BOX Windowsa 8.1 - masz wtedy darmową aktualizację do Windows 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 22:57, Malevyn napisał:

w jaki sposob otwiera sie kalkulator w w8 ??? ten system wola o pomste do nieba

Wciskasz windows (wchodzisz w kafelki) i wpisujesz "kalkulator"

Ewentualnie wciskasz windows i przechodzisz do wszystkich aplikacji (pod kafelkami jest taka strzałeczka w dół) i znajdujesz kalkulator. To na pewno działa w 8.1, ale nie jestem pewny jak jest z bazową 8.

System jest bardzo fajny, ale daj sobie trochę czasu na dojście do wprawy :)

20150123232009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować