Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Świat już umarł...

Opustoszały bagna i moczary
Śmierć w kącie czai się bliska
Tak cudzych nieszczęść piją nektary
I swąd nieznośny się wciska...

Pustoszą sny twoje złe nocne mary
A w mroku świecą straszne zębiska
Nic nie pomoże tutaj druid stary
Diabeł cię dzisiaj wyzyska !

Za co nam nosić takie ciężary
Rzeka wylewa z łożyska
Z życiem się weźmiesz za bary
Wokoło dzikie piarżyska.


Lincz -> rob006
Farsy ciąg dalszy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 19:22, windows00 napisał:

Farsy ciąg dalszy ;>


Raczej finisz. ;] Cóż, jeśli kupiliście te wszystkie cudowne zbiegi okoliczności, które tłumaczą bezsens kataniowania Spidera, i nie widzicie jak wiele jest przesłanek przemawiających za tym że jest mafią, to ja już do was nie trafię. Forum muli niemiłosiernie, nie ma co strzępić klawiatury, skończmy już tą żenującą edycję... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej, Spider jest dla mniej bardziej wiarygodny od roba. Odrobinkę, ale zawsze.

*******
Lincz -> rob006

*******

Jakkolwiek się to skończy - ważne, że się skończy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boooring...
Shogun ginie awansem za wczoraj (tudzież nietypowo - brak głosu i ogólne ssanie), konsekwencje wiadome, także pozaedycyjne ;) .
Co do posta spidera - wybacz, ale za gg nie odpowiadam, choć zdarza mu się przysysać mocno. Wysyłałem zapytania do obu frakcji, od nich dostałem, Ciebie nie było, trudno. Choć akurat typy miałeś dobre, zarówno przy robie, jak i VBone. Zresztą i tak pierwotnie zakładałem, że kataniego nie będzie, ostatecznie pojawił się w takiej wersji. I tak przy tak znikomej liczbie graczy, jak w tej edycji, szansa trafienia mafioza rośnie tak o połowę.
A mordu nie było, bo mafia go nie podała, więc obowiązują tu równe prawa.
Co do kwestii "filmowej" i tak miał to być koniec edycji, bo przy niewątpliwej śmierci Shoguna, byłoby 2-2 i finito. Kalk miał zginąć i tak, bo głosował na siebie, więc była większość, zaś jemu darowałem, po pierwsze by było choć odrobinę zabawniej w tej dość ponurej edycji, po drugie, bo głos niby oddał, ale jak to ciamajdy mają w zwyczaju, nie wyszczególnił...
Tak więc w tym wypadku ogłosić ni to zwycięstwo, ni to porażkę kogokolwiek, ogólnie niech będzie kontrowersyjny draw.
Kataniemu, mafii, Ashowi i windowsowi dziękuję za grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja do dupy to i remisem niech się niech skończy? Mafii i kataniemu dziękuję za grę. Dziękuję za grę też windowsowi i VBone. Zaś z Lamą i Shogunem grałem po raz ostatni, ich gry komentować nie będę, bo poleci wiązanka zakończona moim banem na tym portalu. MG jak MG, nic w sumie bym nie miał, poza tym zostawieniem Shoguna w grze...
Sam graczy mogę jedynie przeprosić za moją początkową zdawkową znajomość zmienionego regulaminu.
Może to jeszcze nie czas by wrócić do grania w Mafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycji nie będę komentował, nie chcę się znęcać nad nikim, a poznęcać można się niemal nad każdym (w tym też nade mną :D). :P Poznęcam się nad zasadami, bo IMO gra z takimi regułami jak to miało tutaj miejsce jest całkowicie pozbawiona sensu.
1. Coś co bezsensowne wydało mi się jeszcze przed rozpoczęciem edycji, czyli sposób działania kataniego, który całkowicie wypaczył zmagania mafia vs katani. Katani powinien zostać osłabiony w ten sam sposób co mafia, też powinien sprawdzać codziennie, ale do pełnego sprawdzenia potrzebować 2 strzałów. Przede wszystkim wtedy codziennie ma szansę zablokować mord mafii - w tej edycji co 2 dni mieliśmy czysty strzał, bez obaw mogliśmy dobić np Szerszenia, a to jest zbyt proste. Po drugie, katani mniej musi myśleć, nie ma dylematów czy np sprawdzić jakiegoś gracza drugi raz, czy np spróbować obronić innego. Takie rozwiązanie spłyca rozgrywkę i bilans sił pomiędzy mafią a katanim zastępuje przypadkowością.
2. Większość bezwzględna potrzebna do przepchnięcia linczu powinna być uzależniona nie od liczby graczy, tylko od liczby oddanych głosów. Jeśli mam 8 graczy, z czego 2 zassało i nie głosowało, to przy 6 głosach 4 powinny wystarczyć do przepchnięcia linczu.
3. Połączenie ostrzeżeń MG z naznaczeniami mafii to zbyt duży cios dla mieszkańców, wystarczy że na początku trafi się 2 delikwentów którzy prześpią głosowanie i zaczyna się rzeź...

Poza tym o ile w normalnej edycji 2-3 nieaktywnych graczy jest do przełknięcia, to tu 2 ssaczy niszczy całą grę, więc miło byłoby, gdyby ludzie trochę myśleli zanim się wpiszą na listę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 22:14, Liqid napisał:

Co do posta spidera - wybacz, ale za gg nie odpowiadam, choć zdarza mu się przysysać
mocno.


Nie mam pretensji o opóźnione poznanie ról, tylko o to że przesunąłeś mi termin sprawdzania. To już robiło poważną różnicę, tym bardziej że na dwa strzały trafiłem obu mafiozów i było by po grze. Więc wynik został przez to wypaczony, zresztą jak i przez zabawę z Shogunem.
Pastwić się więcej nie będę, podziękuję tylko Robowi i Winowi za grę, przynajmniej z nimi mogłem jakoś pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnią stronę i na usta ciśnie mi się tylko jeden komentarz - co to ku*wa było?
Następna edycja, jeśli miałaby kiedykolwiek się odbyć, powinna mieć jednak komplet graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:21, Sam_Fisher napisał:

Następna edycja, jeśli miałaby kiedykolwiek się odbyć, powinna mieć jednak komplet graczy.


Wystarczyłoby 8, ale aktywnych, bo to głównie nieobecności zabiły edycję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:25, rob006 napisał:

> Następna edycja, jeśli miałaby kiedykolwiek się odbyć, powinna mieć jednak komplet
graczy.

Wystarczyłoby 8, ale aktywnych, bo to głównie nieobecności zabiły edycję...

Przy normalnej liczbie graczy pewnie z 8 byłoby aktywnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:36, Sam_Fisher napisał:

Przy normalnej liczbie graczy pewnie z 8 byłoby aktywnych :P


Więc po co brać do edycji pozorantów, lepiej od razu grać aktywnym składem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 23:00, rob006 napisał:

1. Katani powinien zostać osłabiony w ten sam sposób co mafia (...)

Nie ukrywam, że jest to pierwsza taka edycja (a co tam - prekursorska), więc jeśli chodzi o zasady, nie wszystko jest jeszcze dopracowane - trzeba więcej testów. W tym przypadku wybrałem rozwiązanie najprostsze, może lepsze okaże się i to drugie, ale to już na teoretyczną następną edycję. Poza tym dochodzi tu do innych dylematów - czy pierwsze sprawdzenie może bloknąć pełnoprawny mord, czy raczej znosi tylko pierwszy typ mafii, lub wcale. Tu też dochodzi do tego, że ważniejsza dla kataniego może być ochrona (o ile sprawdzenie jednorazowe może ochraniać), niż poznanie roli osoby.

Dnia 18.09.2009 o 23:00, rob006 napisał:

2. Większość bezwzględna potrzebna do przepchnięcia linczu powinna być uzależniona nie
od liczby graczy, tylko od liczby oddanych głosów.

Do wprowadzenia następnym razem. Z tym, że lepiej po prostu zebrać ekipę, która nie zawiedzie, urywając się na filmy, czy inne pierdoły. Wzrasta dzięki temu odpowiedzialność każdego za grę. Z tym, że taki leser niegłosujący nawet autolinczu by nie oddawał, więc smutno mogłoby mu się zrobić.

Dnia 18.09.2009 o 23:00, rob006 napisał:

3. Połączenie ostrzeżeń MG z naznaczeniami mafii to zbyt duży cios dla mieszkańców, wystarczy
że na początku trafi się 2 delikwentów którzy prześpią głosowanie i zaczyna się rzeź...

Pisałem, że to tylko promocja. Świadomy jestem, jak to wpływa na normalną grę, jednak już wtedy pewien byłem, że jednorazowa wpadka z nieoddaniem głosu się powtórzy. Dając Wam opcję zabicia osoby, która i tak zginie, stworzyłem możliwość lekkiego osłabienia mafii. Nie skorzystaliście, Wasz błąd :P

Dnia 18.09.2009 o 23:00, rob006 napisał:

gdyby ludzie trochę myśleli zanim się wpiszą na listę...

Wiesz, toż to bezinteresowni wolontariusze byli, czują się dumni pewnie, że dzięki nim się edycja w ogóle odbyła. Z pustego i pan Józek nie wysączy...

Spider- ta pociecha, że nawet ze swoją wiedzą, przez ssanie paru osób do linczu by pewnie nie doszło. Krew dawnych ssaczy wciąż jest obecna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:48, Liqid napisał:

Poza tym dochodzi tu do innych dylematów - czy pierwsze sprawdzenie
może bloknąć pełnoprawny mord, czy raczej znosi tylko pierwszy typ mafii, lub wcale.

A po co komplikować? Jeden strzał kataniego blokuje jeden strzał mafii, a to który to strzał i jakie są jego skutki, to już nie ma znaczenia ;]

Dnia 20.09.2009 o 12:48, Liqid napisał:

Z tym, że lepiej po prostu zebrać ekipę, która nie zawiedzie,
urywając się na filmy, czy inne pierdoły.

I żeby jeszcze wojen nie było, a ludzie byli uczciwi... :P

Dnia 20.09.2009 o 12:48, Liqid napisał:

Dając
Wam opcję zabicia osoby, która i tak zginie, stworzyłem możliwość lekkiego osłabienia
mafii. Nie skorzystaliście, Wasz błąd :P

Tego dnia chyba wcale nie było mordu, więc dziękujemy za troskę, ale sami potrafimy siebie osłabić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 12:48, Liqid napisał:

Spider- ta pociecha, że nawet ze swoją wiedzą, przez ssanie paru osób do linczu by pewnie
nie doszło. Krew dawnych ssaczy wciąż jest obecna :/


Oczywiście masz rację, jednak na to wpływu nie mam. Jeśli jeszcze podejmę się kiedyś roli MG, ci pozoranci na pewno nie wezmą w tej grze udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 22:35, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Ekhm...

Po bardzo długiej przerwie, chciałbym zakumonikować iż jestem gotów do gry:

MG ---> ????

1. Alexei Kaumanavardze

Stary bez takich tekstów . Nie licz teraz na edycje , najbliższa na świeta pewnie ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się