Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2007 o 15:15, glizda101 napisał:

> Haha a mozesz wyjaśnić na czym polegała ta gra - 20 osób do jedogo laptopa i wymieniacie
się argumentami xD

Gdyby to nie był Phelela uznałbym, że to po prostu słaby żart. Ale, jako że to jednak on, obawiam
się, że możemy nie mieć do czynienia z dowcipem. ^^

Akurat żartowałem :P Ale wyjaśnij jak wyglądała ta gra na tym zjeździe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 14:41, Phelela napisał:

Haha a mozesz wyjaśnić na czym polegała ta gra - 20 osób do jedogo laptopa i wymieniacie się
argumentami xD


A jak myślisz - co było pierwsze - Mafia czy Forumowa Mafia (ewentualnie IRCowa)? To proste - rozmowa i gra na żywo (z użyciem kart). Wejdź sobie na Wikipedię i masz tam opisane jak to się robi (nawet jest kto wymyślił tą grę!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, póki trwa jeszcze międzyedycyjna przerwa może słów parę o niedawno zakończonej rozgrywce ;] .

Po pierwsze na samym początku bardzo ucieszyłem się ze swojej roli - pastora. Miałem bowiem szansę odegrać się za czerwcową edycję, gdzie będąc sędzią skiepściłem sprawę zmieniając wynik pojedynku pomiędzy skylerem (wtedy DR) a Kukowskim (wówczas bodajże szamanem) na korzyść tego drugiego, czego efektem była śmierć skylera oraz moja kilkanaście minut później (sprawka bandytów, którzy jak się później dowiedziałem mieli tej nocy zabić skylera właśnie, a ponieważ ich wyręczyłem, toteż ''w nagrodę'' zgładzili mnie ;P . A szkoda, bo już miałem praktycznie 2 na 3 jeszcze żywych na tamten moment bandytów rozszyfrowanych, zabrakło jednak czasu, aby napisać o tym na forum.

Także teraz miałem okazję do rehabilitacji za pomyłkę z przeszłości, jednak co ciekawe pozostali mieszkańcy skutecznie robili wszystko, abym nie miał wiele pożytku ze swojej roli podczas nocnych działań ;P . W dniu pierwszego linczu zanim jeszcze zdążyłem zastanowić się, kogo najbardziej chciałbym wyspowiadać MG poinformował mnie, że zostałem... zaaresztowany przez sędziego -_-'' . Jestem bardzo ciekawy jakimi kryteriami kierował się Laska-z-Polski wskazując jako szeryf właśnie mnie. Szanse, że to ja miałbym posążek, nawet jako bandyta, były niemalże równe zeru, zawsze bronię się od trzymania tego cuda rękami i nogami ;P . A tymczasem zostałem aresztowany, więc spowiedź któregoś z graczy szlag trafił i w dalszym ciągu wiedziałem tylko tyle, ile sam byłem w stanie wydedukować na podstawie dotychczasowych zachowań pozostałych graczy. Natomiast kolejnej nocy (co prawda była ona zbędna jak się później okazało, ale jednak trwała aż do czasu wykrycia pomyłki w liczeniu głosów) chciałem wyspowiadać Sama Fishera, jednak ''z odsieczą'' przyszedł mu mtobi-opój, który postanowił mnie upić, chociaż wyraźnie w ostatniej minucie głosowania dałem do zrozumienia, iż jestem pastorem (nawet dwukrotnie! -_-''). Także praktycznie mimo dwóch spowiedzi ani razu nie było mi dane poznać podczas nich przynależności frakcyjnej jakiegokolwiek z graczy...

Skoro już pisałem o mieszkańcach to może póki co przy nich pozostanę. Co prawda tej frakcji udało się wygrać, ale nie obyło się bez kilku głupich i niepotrzebnych wpadek. W moim odczuciu najbardziej in plus wyróżnił się matix, który całkiem nieźle rozpisał sobie prawdopodobny przydział frakcyjny poszczególnych uczestników gry - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37417, opowiedział się za linczowaniem glizdy w remisie razem z matizem oraz czuwał w ostatnich minutach głosowania, aby ów remis doszedł do skutku. Jednak żeby nie było tak różowo z drugiej strony dał pokaz nieumiejętności czytania ze zrozumieniem ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37384, http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37386) przy okazji bez sensu ujawniając się bez większych powodów jako sędzia, zaś później w banalny sposób dał się zmanipulować WoWmenowi i zmienił wynik pojedynku w starciu jednego mieszkańca z drugim mieszkańcem, co było zupełnie zbędne i nierozsądne. Do tego należy jeszcze dodać braki w znajomości regulaminu - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37481 ;P .
Skoro już jestem przy pojedynku to nie popisali się przy nim Kalkulator i Deto ;P .Panowie, na drugi raz upewnijcie się, czy osoba z którą chcecie się pojedynkować faktycznie może być kimś spoza frakcji miasta i dopiero wówczas ją wyzywajcie, a nie na odwrót :] . Dzięki waszej nadgorliwości straciliśmy jedynie niepotrzebnie jednego z mieszkańców. Przeżył Kalkulator, któremu chwali się głos na glizdę, chociaż nie powinien on od razu po jego oddaniu znikać z forum.
Wrócę jeszcze do Laski-z-Polski, który nie bardzo radził sobie jako szeryf. O aresztowaniu mnie już pisałem, oprócz tego zupełnie niepotrzebnie się ujawnił, chociaż nie było żadnej potrzeby, aby tak uczynić, na koniec zaś dał ciała z brakiem głosu w drugim linczu, co spowodowało jeszcze większe nerwy w ostatnich minutach tego głosowania. Później co prawda aresztował poprawnie glizdę, choć jak się okazało kilkanaście minut później było to już bez znaczenia.
Odnośnie pozostałych mieszkańców to Belmundo ''przespał się'' z ufolem, o czym na szczęście poinformował pozostałych na forum, lecz później chciał linczować scorpa jedynie z powodów osobistych, mimo iż ten chwilę wcześniej podał się za burmistrza. Dobrze, że dał się namówić na zmianę głosu. Natomiast scorp nie grał nawet źle, choć był aż nazbyt milczący w moim mniemaniu. W jego przypadku zirytował mnie trochę ten post - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=37492, w którym najpierw oddaje głos na matiza dodając jednak zaraz, że będzie chciał go uniewinnić -_-'' . Osobiście logiki tu nie widzę, może inni ją dostrzegą ;P . Zostaje mefiperes, o którym nie da się zbyt dużo powiedzieć, oprócz tego, że bardzo zwlekał z oddaniem swojego linczu podczas pierwszego głosowania (domyślam się, że pewnie dlatego Indianie wzięli go za potencjalnego bandytę z posążkiem), a następnie został zabity w nocy.

Teraz bandyci - najpierw o skylerze :] . Bardzo dobrze grał nie bandytę, w związku z czym przez długi czas mu ufałem. Zmieniło się to dopiero wówczas, gdy liczba nieujawnionych jeszcze mieszkańców dramatycznie się skurczyła, wskutek czego zaczęło mi brakować odpowiedniej roli miastowej dla skylera ;P . Jednak nawet wtedy widziałem w nim bardziej Indianina niż bandytę. Inna sprawa, że skyler wczuł się w rolę rzekomego mieszkańca aż nazbyt mocno, przez co konsekwentnie uwalał swoich kompanów w kolejnych linczach - najpierw deiha, potem zaś glizdę ;P . Zresztą deih tradycyjnie wkopał się już na samym początku, choć trzeba zaznaczyć, że przy wydatnej pomocy skylera właśnie ;P . Glizda z kolei pominął pierwsze głosowanie, zaś później w swoich oskarżenia wydał mi się być tak bardzo nienaturalny, że niemalże bez wahania uznałem go za nie miastowego. Dawałem mu co prawda większe szanse na bycie Indianinem niż bandytą, lecz ponieważ chciałem kogoś zremisować obok matiza, a scorp okazał się być burmistrzem jedynym możliwym kandydatem pozostał właśnie glizda. Pod koniec tego głosowania na jego korzyść chciał zadziałać Sam Fisher. W jego przypadku już na początku nie spodobały mi się jego posty, stąd wstępne wskazanie na niego w pierwszym linczu (które jednak później zmieniłem z powodu dążenia do remisu). Następnie dałem mu mały kredyt zaufania, gdyż pasował mi trochę na DR, jednak starając się ochronić glizdę w ostatnich sekundach drugiego głosowania mocno się wystawił, w związku z czym chciałem go tej nocy wyspowiadać.
Ogólnie bandyci trochę za łatwo dali sobie odebrać posążek pozwalając na lincz na gliździe. Sam co prawda chciał zamieszać, lecz mógł to zrobić nieco lepiej - tak jak już mu pisałem na GG albo zmienić głos na matiza nieco później bądź też zmienić głos na glizdę, poczekać aż ktoś zmieni na matiza i wówczas również szybko dorzucić się do głosowania na matiza. Ale to tak łatwo mówi się teraz, gdy nie ma już emocji związanych z takim działaniem na żywo.

Jeśli zaś chodzi o Indian to najlepiej i zdecydowanie najbardziej aktywnie zagrał Furrbacca, choć muszę też przyznać, że nie był za bardzo wiarygodny jako rzekomy mieszkaniec - np. w trakcie dyskusji w dniu pierwszego linczu o wiele bardziej autentyczny wydał mi się skyler. Natomiast matiz i WoWmen za bardzo trzymali się w cieniu przez całą grę.

Ufole z kolei teoretycznie mieli ''na papierze'' najmocniejszą frakcję, jednak w trakcie gry wyszła ich niewielka znajomość tej odmiany gry. W realiach Ktulu co zrozumiałe orientował się najbardziej Kukowsky, który jednak z powodu zbyt oryginalnej postaci został ''zaciągnięty do łóżka'' przez kurtyzanę, zaś później jego występ skończył się w nocy na zabójstwie ze strony bandytów. Yarr dawał wyraźne sygnały, że nie za bardzo orientuje się w sytuacji, jednak mimo to zebrał głosy od Belmundo i scorpa, którzy wyczuli w nim nie mieszkańca. Na koniec do linczu na nim dorzuciłem się ja, aby zrobić upragniony remis i mimo rozpaczliwej interwencji Kukowskiego (już po czasie) Yarr został wyeliminowany już w pierwszym linczu. Wskutek tego jedynym ufolem dnia kolejnego był spider. Miał on co prawda rację, że skyler jest jednak bandytą, lecz ponieważ w moich oczach był on (spider) niemalże pewnym nie mieszkańcem, a ponadto wychodziłem wówczas z założenia, iż nawet gdyby skyler był bandytą to zapewne nie posiadałby posążka, dlatego też nie brałem jego słów za bardzo pod uwagę ;P .

Trzeba też podziękować demrenfarisowi za prowadzenie edycji oraz za nakłonienie do gry dawno nie widzianych osobistości ;] . Co prawda niewielkie błędy się pojawiły, np. z liczeniem głosów, lecz najważniejsze, iż zostały one w miarę szybko poprawione, także ogólnie należy jego debiut w roli MG ocenić na plus.

Odnośnie niektórych wypowiedzi po edycji to jeżeli Kukowsky zdecyduje się poprowadzić kolejną edycję Ktulu podczas przerwy świątecznej wówczas z chęcią w niej wystąpię :) . Popieram też przedmówców, że warto byłoby spróbować z wprowadzeniem kolejnej modyfikacji podczas gry na forum z brakiem możliwości ujawniania swoich dokładnych ról - tylko niektórzy, np. Agent Ubezpieczeniowy w każdej chwili, Sędzia przy zmienianiu wyniku pojedynku, czy też Burmistrz w chwili ułaskawiania osoby skazanej na lincz w głosowaniu mieliby do tego prawo. Pozostali powinni w jakiś sposób naprowadzać innych i dawać im sygnały odnośnie swojej prawdziwej tożsamości, lecz nie mogliby w żadnym wypadku napisać o tym wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAFIJNE FAQ

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”
Graczy jest 13-15, mafiosów dwóch, katani jeden.

2.”Kto i kiedy wkracza do akcji?”
Jak tylko zbiorą się gracze, uzupełniony zostanie ten punkt :).

3. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
Lincz - do 22:00
Mord & sprawdzenie - do 22:15
Post - 22:15 do 22:30

4. „Co się dzieje w przypadku gdy w głosowaniu będzie remis?”
- W takim przypadku obaj giną. W przypadku remisów powyżej 2 osób nie ginie nikt.

5. „Czy brak głosowania będzie karany?”
Tak, za 1 brak głosu otrzymuje się warn, za drugi ban. Jeśli ktoś w ogóle się nie odezwie przez całą edycję, otrzymuje perma bana.

6. „Jak głosujemy?”
- Głosowanie odbywa się jawnie, czyli *na forum*. Każdy gracz pisze na forum na kogo głosuje
wraz z krótkim uzasadnieniem. Brak głosu na forum oznacza brak udziału w głosowaniu.

7. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- Namiary znajdziecie na moim gramsajcie. Ale żeście lenie, więc:

moje gg - 3649236.
Podawanie nicka to podstawa, proszę też bez głupich żartów w stylu"cześć, poklikash?"

8. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
Jeśli zależy Ci na perma banie, naznaczeniem do końca życia i łatką oszusta to owszem. Wyjątkiem jest mafia, która nawet powinna się porozumiewać.

9. „Czy po śmierci mogę komentować grę ‘z zaświatów’?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze proszony jest o niepisanie absolutnie
niczego. Posty taki będą kasowane przez życzliwych moderatorów, a osoba chronicznie łamiąca zakaz... cóż, nie pogra u mnie więcej.

10. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum”.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 9. FAQ! Za to na moje gg możesz napisać.

11. "Gramy z fabułą, nie bardzo wiem jak się wczuć i na ile mogę popisywać się swoją kreatywnością”
- Stworzony świat do fabuły jest dla Was, ale proszę bez przeginania, w stylu"zjejczałych gruszek". Czyli np. jak jest średniowiecze, to nie ma kamer; jak jesteście na wojnie, to raczej z łuków nie strzelacie. jeśli ktoś się zapędzi to wejdę na forum i poprawię publicznie.


12. “A co z tzw. offtopami?”
zadnych offtopów. Poza, oczywiście, zarzutami i linczem. A jeżeli widzisz czyjegoś offtopa nie odpowiadaj na to, od załatwiania takich spraw jest MG.

13. „Sam, wymiatasz(:P). Zastanawiam się czy masz dziewczynę czy jesteś wolny…”
- Mam 15 lat, ale jak coś to chętny jestem do... współpracy :P. Aha - demrenfaris, nie masz szans :D Bo to tylko dla płci pięknej :P


NIE EDYTUJEMY POSTÓW!

> Jeśli coś nie jest jasne, nie bójcie się mi tego napisać, chętnie wyjaśnię co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Belmundo
4. Neban
5. Phelela
6. WoWmen
7. scorp2005 ( demagog Dem nie gra to się zapisze:P)
8. matix00
9. paweldomar1

Jeśli można, dopisuje się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Belmundo
4. Neban
5. Phelela
6. WoWmen
7. scorp2005 ( demagog Dem nie gra to się zapisze:P)
8. matix00
9. paweldomar1
10. deih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0.MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Belmundo
4. Neban
5. Phelela
6. WoWmen
7. matix00
8. paweldomar1
9. deih

Ciężki tydzień się zapowiada i raczej nie znajdę czasu na grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Neban
4. Phelela
5. WoWmen
6. matix00
7. paweldomar1
8. deih
Tym razem nie znajdę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obywatelu! nie wypisuj się ;p


MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Neban
4. Phelela
5. WoWmen
6. matix00
7. paweldomar1
8. deih
9. elekrin

Tym razem znajdę czas na partyjkę starej, dobrej FM, jakoś to pogodzę z moim harmonogramem zadań :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Neban
4. Phelela
5. WoWmen
6. matix00
7. paweldomar1
8. deih
9. elekrin
10.Baluk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przerwe od zajec sportowych (kontuzja) wiec wygospodaruje wiecej czasu na gre :P

MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto ( trzecią pozycją nigdy nie gardzę : P)
3. Neban
4. Phelela
5. WoWmen
6. matix00
7. paweldomar1
8. deih
9. elekrin
10.Baluk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 14:41, Phelela napisał:

Haha a mozesz wyjaśnić na czym polegała ta gra - 20 osób do jedogo laptopa i wymieniacie się
argumentami xD

...

Poczekaj chwilę, bo zanim Ci odpowiem, muszę najpierw przestać się śmiać...

Dobra, chyba pomogło. ;) Otóż wyobraź sobie, że na zjeździe nie było ani jednego komputera (ba! nawet PSP nikt nie wziął), graliśmy więc bez użycia prądu. I to dosłownie, bo nawet światła wieczorem nie mieliśmy. Jak tam wyobraźnia, nadąża? Ok, cieszę się. Nie było więc prądu, byli gracze, był MG, były karty z rolami... i graliśmy. Każdy dostał swoją kartę, MG kierował grą i wszyscy dobrze się bawili. Bez komputera. Wiem, że ciężko Ci w to uwierzyć, zdaję sobie sprawę, że może być to dla Ciebie szokiem i traumatycznym przeżyciem, ale uspokój się, już po wszystkim. A teraz pozwól, że znów zacznę się śmiać, bo chyba jeszcze mi nie przeszło...

mtobi
Jeśli się zapisujesz, to lista powinna wyglądać następująco:

MG - Sam Fisher
1. Kukowsky
2. Deto
3. Neban
4. Phelela
5. WoWmen
6. matix00
7. paweldomar1
8. deih
9. elekrin
10. Baluk25
11. mtobi

A może się mylę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 16:41, skyler napisał:

A już miałem nadzieję że sie Bumber dopisał do listy a tu nic ;)

Hehe, to taka zmyłka była. :P Chciałem zobaczyć kto zareaguje. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:01, Bumber napisał:

Hehe, to taka zmyłka była. :P Chciałem zobaczyć kto zareaguje. ^^


Zagraj, wzmocnij tą edycję swoją obecnością :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:01, Bumber napisał:

> A już miałem nadzieję że sie Bumber dopisał do listy a tu nic ;)
Hehe, to taka zmyłka była. :P Chciałem zobaczyć kto zareaguje. ^^

A już myślałem, że coś poskutkowało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:09, elekrin napisał:

Zagraj, wzmocnij tą edycję swoją obecnością :>

Teraz to mogę ją co najwyżej osłabić, bo w tygodniu praktycznie nie mam dostępu do internetu.

Sam Fisher5

Dnia 02.12.2007 o 17:09, elekrin napisał:

A już myślałem, że coś poskutkowało ^^

Naiwniak. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:24, Bumber napisał:

> Zagraj, wzmocnij tą edycję swoją obecnością :>
Teraz to mogę ją co najwyżej osłabić, bo w tygodniu praktycznie nie mam dostępu do internetu.


Sam Fisher5
> A już myślałem, że coś poskutkowało ^^
Naiwniak. ;P

No, widać, żem naiwniak, bo się spodziewałem, że chociaż połowa odpowie... choćby, żeby zaprzeczyć. I co? :P

I, że tak powiem, wielu nie odpowiedziało. Ale na przyszłość wiem, kto kulturalny jest ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się