Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak grać na prawdziwej gitarze w Rock Band 3

18 postów w tym temacie

Taaaa może to i dobry pomysł żeby grając w gry uczyć się również grania na gitarce. Sam pogrywam z bratem i kuzynem (tyle, że ja gram na basówce i jeszcze wiele mi brakuje do gwiazd rock''a). Tyle, że ta gitara
raczej napewno nie będdzie miała bardzo dobrego brzmienia kiedy podłączymy ją do wzmacniacza. No wydaje
mi się, że nic nie zastąpi prawdziwej gitarki takich firm jak Fender,T.Burton czy Gibson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciekawy pomysł... ale... ostygłem i nie wróżę sukcesu. Jak gra się z tabulatur, to ma się duuużo czasu na opanowanie jakiegoś fragmentu... Tutaj tego czasu nie będzie. Linie stały sie nieczytelne a jeśli całość ma działać na takiej samej zasadzie jak dotychczas (czyli my sobie markujemy, muzyka sobie, a jak popełnimy błąd to cisza...) to nie będzie już super przyjemnie. Będzie trudniej, znacznie trudniej niż zagranie czegoś na prawdziwej gitarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż uważam, że to zupełnie poroniony pomysł, jak mam chotę pograć na gitarze, gram na niej, a jak chcę pobawić się w gierce, wolę bawić się normalnym arcade plastikiem. Lepiej i taniej na dłuższą metę wyszłoby kupienie prawdziwego wiosła, bo przynajmniej na wzmacniaczy będzie brzmieć jak należy. Struny w tym ustrojstwie z Rock Bandu będą się zrywać, kaleczyć palce (bo nie będą najlepszej jakości), gryf będzie się dość szybko niszczył, a samo granie nie będzie sprawiało przyjemności normalnym graczom, jedynie muzykom, jednakże pierwotnym założeniem gry było pozwolić grać łatwo i przyjemnie każdemu, zwłaszcza niemuzykom i casualom. Jak widać porzucają swe założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak jakiś "niedzielny" gitarzysta gra na tym solówki... Tak jak ktoś wspominał - nie widzę tu sensu - gra jest grą, gitara jest gitarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę sens. Nowy GH będzie takim interaktywnym kursem nauki gry na gitarze, ja jestem na tak. Mogliby sprzedawać grę z dwoma wersjami instrumentów, dla tych którzy chcą się uczyć i dla zwykłych graczy. Wilk będzie syty i owca cała... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa dla kogoś, kto już umie grać na gitarze i chce się trochę pobawić, ale do nauki...? Chyba niezbyt, ale pomimo tego chętnie zobaczę, co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, już widzę jak gracze zabierają się za strojenie czy zmienianie strun... Nie mówiąc o tym że Fendery SQ są jakościowo gorsze od najtańszych Ibanezów.

Ale problem tkwi gdzie indziej. GH/RB nie działają na słuch, lecz na wzrok. To koordynacja ręka-oko a nie konieczność wydania określonego dźwięku. RB3 nic w tej materii nie zmienia dlatego sądzę, że jakaś drobna, najwytrwalsza i najbogatsza część graczy najwyżej nauczy się grać z tabulatur. Opanowanie instrumentu to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysl chybiony.
1. Tabulatura wyswietlana w ten sposob jest nieczytelna, i powinno byc umiejscowiona po ludzku, czyli poziomo, a nie pionowo :P
2. Kontroler, to bedzie najtansza gitara, porownywalna z chinszczyzna za "299zl", bo zwykly gracz nie wyda przeciez 2000zl na przyzwoite wioslo ;]
3. Gra powinna miec dolaczony zwykly kontroler, oraz umozliwic podlaczenie dowolnej gitary elektrycznej. Casual beda sie bawic kontrolerem, zwykli gitarzysci na normalnym elektryku i kazdy bedzie zadowolony. Mam nadzieje, ze w przyszlosci wprowadza take rozwiazanie, wtedy pewnie kupie ten produkt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny !!! Ta gra może wreszcie zmotywuje mnie do nauki. Dla casuali są przecież najniższe poziomy trudności, a granie prawdziwą gitarą będzie dawało niesamowitą satysfakcję. Poza tym mimo wszystko chyba na najwyższym poziomie będzie można rzeczywiście się nauczyc grać piosenki. Może wreszcie produkt dla hardkorowców ? Casuale mają Guitar Hero z wymieinalnymi wiosłami (EXTRA !!! - sarkazm) a my grę dla prawdziwych zapaleńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować