Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Jako, że dopiero zaczynam zabawę z WoT mam pytanie. Pograłem chwilę lekkim czołgiem (USA) i nazbierałem około 4k doświadczenia. Zacząłem wykupywać kolejne ulepszenia w drzewku i odblokowywać nowe czołgi. Problem w tym, że nie mogę odblokować jednego z nich (M3 Stuart), mimo że mam wystarczającą liczbę xp.... Ktoś mi to wytłumaczy?
Miejsca na czołgi są wspólne dla wszystkich nacji czy oddzielne dla każdej?

20140926192838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 19:29, revolt505 napisał:

Jako, że dopiero zaczynam zabawę z WoT mam pytanie. Pograłem chwilę lekkim czołgiem (USA)
i nazbierałem około 4k doświadczenia. Zacząłem wykupywać kolejne ulepszenia w drzewku
i odblokowywać nowe czołgi. Problem w tym, że nie mogę odblokować jednego z nich (M3
Stuart), mimo że mam wystarczającą liczbę xp.... Ktoś mi to wytłumaczy?


Simple, expa zdobyłeś na czołgu pierwszego tieru, żeby odblokować czołg tieru trzeciego musisz zdobyć odpowiednią ilość expa na tierze drugim(którego do tej pory wcale nie kupiłeś i nim nie grałeś).
Jakby to działało na takiej zasadzie jak chciałeś zrobić to gra byłaby za prosta.;p

Dnia 26.09.2014 o 19:29, revolt505 napisał:

Miejsca na czołgi są wspólne dla wszystkich nacji czy oddzielne dla każdej?


W puste miejsce na czołg(czytaj garaż) możesz sobie kupić co tylko chcesz(o ile masz to odkryte ofc), bez względu na nację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś możliwość odkrycia elementów pojazdu którym nawet nie jeździłeś tylko i wyłącznie z racji posiadanych zasobów Free Expa (ta liczba w górnym prawym rogu).
Ne korzystaj z tego jeśli masz zamiar bawić się w grę dłużej.
Chomikowanie od samego początku przyda się bardzo, gdy dojdziesz do tierów VI-IX, gdy warto będzie już na "dzień dobry" odkryć chociażby gąski, by można było zamontować moduły i nie cierpieć aż tak bardzo na syndrom stockowego pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości.
Czyli paradoksalnie na początku będę musiał co chwile kupować nowy czołg?
To prawda, że dla początkujących i przeciętniaków czołgi tierów 1-6 zarabiają, a od 7 zaczyna się pod górkę?
Ech tyle maszyn, że nie wiadomo co wybrać w poszczególnych klasach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na początku faktycznie szybko się przez czołgi przeskakuje, ale potem to zwalnia.
Jeśli chodzi o zarabianie, to sporo też zależy od maszyny, ale generalnie tak jak napisałeś to się zgadza. Ja osobiście jestem dość kiepski, na 7 poziomie najczęściej zarabiam (jak tracę to niewiele), a na 8 pół na pół- ale sporo zdarza się zarobić też przy niezłych bitwach. 9 poziomu jeszcze nie mam żadnego.

Tutaj masz wiki do WoTa- jak wejdziesz w poszczególne flagi, to będziesz miał opisy linii i wskazówki czym jak się gra. Na początek nie polecam Francuzów, ani Brytyjczyków.
http://wiki.wargaming.net/en/World_of_Tanks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 20:24, revolt505 napisał:

Czyli paradoksalnie na początku będę musiał co chwile kupować nowy czołg?


Niestety te "co chwilę" to tylko pierwsze tiery I-V i tylko dlatego że grasz z kontem premium.
Później już nie będzie tak miło, wystarczy zobaczyć ile potrzeba expa i gotówki na tiery powyżej VI.

Dnia 26.09.2014 o 20:24, revolt505 napisał:

To prawda, że dla początkujących i przeciętniaków czołgi tierów 1-6 zarabiają, a od 7
zaczyna się pod górkę?


TI-VI zarabiają najłatwiej.
Mimo wszystko jeśli chciałby sie grać prawie bezstresowo na dłuższą metę przydaje się premium TVIII i konto premium.
Da się bez tego przeżyć i bawić, ale zbieranie kredytów staje się monotonnym i długotrwałym zajęciem.

Dnia 26.09.2014 o 20:24, revolt505 napisał:

Ech tyle maszyn, że nie wiadomo co wybrać w poszczególnych klasach....


Ruskie.
Tylko ruskie...

Żart oczywiście. ;)
Na początku nie ma sensu polecać czegoś konkretnego.
Poskacz sobie po drzewkach do TV, zobacz który typ pojazdu najbardziej Ci odpowiada (arta, tedeki, heavy, itd.).
Zobacz po dłuższym czasie (500-1000 bitew) czy w ogóle grać się nadal chce w tę mierną gierkę, poczytaj, pooglądaj jak nie być typowym noobem.
Dopiero po tym myśl w co warto dążyć do TX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie o doświadczenie. W jaki sposób zdobywa się to wolne w prawym górnym rogu?
A te bitewne zdobyte przez czołg elitarny można na coś przeznaczyć?

20140926203857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę spraw po nowym patchu:
- Na M5 Stuart miałem inne działo! Gdzie się podziało to działo?!
- Z ciekawości dwie partyjki na KV-85 rozegrałem - działo dłużej się ładuje i prawie nie porusza się w pozycji wertykalnej - przypomina pod tym względem Churchilla I. Coś sądze że statystyka 35% wygranych tym pojazdem się nie poprawi.
Z miłych spostrzeżeń:
- Miałem uciułanego ekspa na M7 ale chyba najpierw pójdzie Chaffe - fajnie że już nie trzeba 55k expa zbierać na niego.
- Surprise z artą radziecką - męczę się niewypowiedzianie na SU-122A a okazuje się że prostszą drogą będzie podążanie ścieżką KV-2. Szkoda tylko że starą załogę z SU-5 odesłałem w niebyt.
- Dziś około 15 bitew na V tierze i z 3 wygrane, takiej serii pod rząd dawno nie miałem.
- Następnie 6 bitew na KV-2 i wszystkie wygrane - też rzadko się zdarza.

revolt505 Ta piracka flaga zapewne kupiona za kredyty? Nie kupuj pierdół :P A wolny eksp to procent od ogólnego doświadczenia bazowego - kiedyś zdaje się było to 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5% doświadczenia ze zdobytego w bitwie jest przelewane do free expa.
Doświadczenie na pojeździe elitarnym można zamienić za złoto na wspomnianego free expa.

Budo linkował wyżej wiki gry.
Poczytaj podstawy chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam pecha na T49 do zespołów. Szkoda, że nie jest to czołg służący do ciągnięcia bitew, ale to był mój wybór. Najlepsze wyniki na razie robię na porażkach:
1. Linia Zygfryda, czyli trzymanie się na wzgórzach przed miastem i szukanie celów. Mapa ta nie jest przyjemna dla LT, ale o dziwo coś udało mi się zrobić.
2. Tutaj już byłem na zaskakująco dobrej pozycji, ale drużyna (szczególnie topowe IX) zawaliła robotę na całego i nie były w stanie dobić paru ogryzków pozostawionych przeze mnie. Nie wiem czy to po prostu ich tragiczny poziom czy też oddanie mózgów na rzecz XVM...
Co ciekawe T49 rzeczywiście może wpłynąć na zmniejszenie populacji papierowych czołgów. Niemieckie Waffle kroi się przyjemnie (dziadostwa z X tieru mają naprawdę zły dzień, kiedy mnie spotykają), a HE z 76mm penetracji od frontu tną Lorki (IX MT) jak chcą (2k dmg w dwóch strzałach w samotnej walce przeciwko dwóm takim), zaś batmobil jakimś cudem też załapał się na penetrację za tysiąc. Do tego miniMaus (VK IX tier) boi się bardziej mnie niż kogokolwiek innego walącego w jego front. Oczywiście nie zawsze jest tak różowo, bo celność to prawdziwa loteria (pudło z 10 metrów? Żaden problem), a i dmg potrafi wejść taki, że zostaje przeciwnikowi parę HP (jakoś ostatnim razem nie narzekałem, bo dzięki temu zrobiłem kamikadze na E-50).

Aha, nerf Hellcata zauważyłem, ale nie jest dla mnie jakiś szczególny. Rąbnięto mobilność (przyśpieszenie, cofanie), ale poza tym żadnej sporej różnicy. Z Hellcata w końcu zrobił się szybki TD, a nie MT-TD, co było przegięciem. Fajnie mi się nim grało, chociaż mieszane uczucia miałem czytając komentarze randomów, że przecież Hellcat to teraz pancerny odpowiednik koziego łajna i mi staty spadną (jakbym się tym przejmował i jakbym nie potrafił zbalansowanym czołgiem kroić przeciwników niczym mieczem świetlnym).

KW-85 jeszcze nie testowałem na tym serwerze, ale wydaje mi się niezłym czołgiem z zabójczym RoF-em dobrze ograniczonym marną depresją działa.

20140927115429

20140927115524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to się dzieje, że wróg oddalony ode mnie o ca. 300 metrów wychyla się zza kamienia i od razu, bez celowania trafia we mnie? :)

W ogóle, istnieje jakiś zewnętrzny program który poprawia celowanie czy coś, bo dla mnie takie sytuacje są chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 11:38, UnionPacific napisał:

Jak to się dzieje, że wróg oddalony ode mnie o ca. 300 metrów wychyla się zza kamienia
i od razu, bez celowania trafia we mnie? :)


A sam nie miałeś takich sytuacji że bez celowania twoje pociski trafiały we wrogi czołg? Bo mi zdarzało się że grając byle jak trafiałem, a przy starannym celowaniu co chwilę dingi.
Ba, nawet kilka razy udawał mi się strzał na ślepo, waliłem w miejsce gdzie zwykle jakiś czołg się chował , albo tam gdzie moim zdaniem powinien być.
Taki urok gry i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 11:38, UnionPacific napisał:

Jak to się dzieje, że wróg oddalony ode mnie o ca. 300 metrów wychyla się zza kamienia
i od razu, bez celowania trafia we mnie? :)


RNGesus tak zwany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 14:38, Lucek napisał:

Co to są Waffle?


http://wiki.wargaming.net/en/Tank:Waffentrager_E100
Wafel aka WTF traktor. Rak tej gry ;]

Pytanie- mam Skodę T-25 i kupuję Panterę/M10. Czy będę mógł jedną załogę bez kar przekładać między tymi dwoma premkami i normalnym czołgiem średnim (np. Leo prototypem?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 16:54, Budo napisał:

Pytanie- mam Skodę T-25 i kupuję Panterę/M10. Czy będę mógł jedną załogę bez kar przekładać
między tymi dwoma premkami i normalnym czołgiem średnim (np. Leo prototypem?).


Bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 16:54, Budo napisał:

> Co to są Waffle?

http://wiki.wargaming.net/en/Tank:Waffentrager_E100
Wafel aka WTF traktor. Rak tej gry ;]

Pytanie- mam Skodę T-25 i kupuję Panterę/M10. Czy będę mógł jedną załogę bez kar przekładać
między tymi dwoma premkami i normalnym czołgiem średnim (np. Leo prototypem?).

Ja bym ci polecał E25, albo ew. 122, bo to są dobre maszyny, a Panthera/M10 mało popularna i taka średnia, tak jak T-25. Wiem, że masz umiłowanie do mało popularnych czołgów, ale tylko tak radzę.

PS. Nie wiem co się dzieje, ale odkąd załączyłem kod od CDA, wygrywam ponad 70% bitew, a WN8 i EFF pną się w górę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować