Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Już po pierwszej bitwie. :3

Za dwa zniszczone czołgi (Is-3 z ponad 30%) i ledwo dychający t32 z paroma procentami) i uszkodzone 60% JT dostałem niecałe 30k. :F
Wraz z zmniejszeniem ROF i HP po jutrzejszym patchu, nie polecam iść w stronę Mausa, bo nie ma już po co...

Zobaczymy jak będzie sobie E100 radził.

20110809162342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za rady- może jakoś znajdę te pieniądze :)
A co do wersji językowych- nie zaczynam dyskusji, ale mimo, iż angielski jest językiem "światowym" nie powinniśmy zapominać własnej mowy. Wielkie myśli, ale takie jest moje zdanie.
I obyś miał rację, że nie umrze wydawanie gier w języku polskim, chociaż obserwuję, że wydawcy robią to z coraz mniejszą chęcią.

@Hydro2- masz rację, wolałbym nie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tesz dochodzę powoli do wniosku, że taki JTiger na dłuższą metę nie daje oczekiwanej satysfakcji. Za przyzwoitą wygraną z 4-5 zniszczeniami dostaje się jakieś 500-800 XP i kasy mniej więcej tyle, by być tylko trochę na plusie, nawet przy 100% celności. W zasadzie chyba większość bitew, w których kilka razy nie trafisz, bądź nie zadasz obrażeń, wychodzisz mniej więcej na zero (duży wpływ ma oczywiście stan pojazdu po bitwie). A jeśli jeszcze chciałbyś dodać do tego używanie dodatkowego wyposażenia, to niejedną wygraną zakończysz na minusie. Kilka bardzo pechowych bitew pod rząd to nawet coś w okolicach 100k na minusie. Grając tym czymś trzeba pamiętać żeby cały czas mieć ze 100-200k dostępnych rezerwowych środków. Z drugiej strony, jest to pewnie rodzaj zachęty do zakupu konta premium, bo na zwykłym z pewnością się JTigerem nie wzbogacisz.

Co się tyczy samego pojazdu, to te jego dumnie brzmiące 25 cm w praktyce sprowadza się do tego, że przepuszcza więcej i ginie się częściej niż w przypadku Ferdinanda, a to przecież w zasadzie ten sam przedział przeciwników. Bez większego problemu ładuje go w japonę prawie każdy, począwszy od Pz IV, przez średnie VK i Tigery, nie mówiąc o reszcie, a JT tylko posłusznie łyka. No i bardzo łatwo uszkodzić mu od przodu silnik, nawet średnim VK.

Te jego długie 12,8 też dziwnie się zachowuje. Teoretyczna celność jakby nie do końca licuje z praktyką. Całkiem miło wchodzi się nim np. w Lwy albo w Józki Staliny wersji 3,4,7, a także w te amerykańskie dziwolągi. Ale już żeby spenetrować np. VK 4502 albo Maus, to chyba łatwiej byłoby wjechać w nie z rozpędu. Kiedy ze średniej odległości strzelam do mniej więcej frontalnie ustawionego Mausa, mogę sobie strzelać, i strzelać, i strzelać, licząc, że na 10 strzałów może ze 2 wejdą. Bardzo podobnie z VK. Nie przeszkadzałoby to jakoś szczególnie, gdyby nie to, że oni wchodzą we mnie jak chcą, a po trzech takich penetracjach już nie ma co zbierać.

No i armata raczej nie daje też większych szans we frontalnym starciu na średnim dystansie ze swoimi odpowiednikami innych nacji. Object 704 mimo że połowę cieńszy od frontu, odbija wystarczająco sporo żeby wygrać niemal każdą frontalną wymianę ognia, bo jego strzały zdają się wchodzić w mój dwukrotnie grubszy przód bez zauważalnego problemu. Z reguły jest tak, że jemu wystarczy trafić mnie 2-3 razy, nawet jeśli ja zdążyłem jego 4-5 razy (i jak dobrze poszło wszedł 1-2). T95 to jeszcze ciekawsza bajka. Na jakieś kilkadziesiąt oddanych do niego do tej pory strzałów od przodu weszło może kilka (a do tego nie wszystkie zadały obrażenia). Poza tym scenariusz identyczny jak z Object 704. Jakiś czas temu była chyba nawet sonda, który TD tieru 9 jest najlepszy. O ile pamiętam, Ufo 704 i T95 miały mniej więcej tyle samo, a gdzieś daleko w tyle za nimi JTiger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że JT to sraka praptaka, to wiem od bety, bo sam nim zagrałem nieco w becie. Jednak Mycha aż taka padakowata ni była, zresztą dalej nie jest, bo szło i 60k na czysto zarobić na dobrej bitwie, ale też i 60k równie dobrze można było stracić na jednej...
Jutrzejszy patch jeszcze bardziej ograniczy jej możliwość w walce z is7.

To że UFO jest lepsze od JT, to też znany fakt od czasów bety. Jeździłem z ziomem w plutku, on na UFO, ja na JT to wiem. On co bitwę miał zabitych 4/8 i praktycznie zawsze na plus z kasą z racji potwornego dmg jaki zadaje obj., ja trafiał się że ginąłem w pierwszych dwóch minutach, wyspotowany przez scouta i rozwalony przez artę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:13, meryphillia napisał:

To że JT to sraka praptaka, to wiem od bety, bo sam nim zagrałem nieco w becie. Jednak
Mycha aż taka padakowata ni była, zresztą dalej nie jest, bo szło i 60k na czysto zarobić
na dobrej bitwie, ale też i 60k równie dobrze można było stracić na jednej...
Jutrzejszy patch jeszcze bardziej ograniczy jej możliwość w walce z is7.

To że UFO jest lepsze od JT, to też znany fakt od czasów bety. Jeździłem z ziomem w plutku,
on na UFO, ja na JT to wiem. On co bitwę miał zabitych 4/8 i praktycznie zawsze na plus
z kasą z racji potwornego dmg jaki zadaje obj., ja trafiał się że ginąłem w pierwszych
dwóch minutach, wyspotowany przez scouta i rozwalony przez artę. :D

Pozostaje czekać do nowego drzewka TD z stugiem 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:20, Hydro2 napisał:

Pozostaje czekać do nowego drzewka TD z stugiem 150


Nie ciesz się. Pewnie i tak znerfią jak wszystko co nie ma gwiazdy na pancerzu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Victory!
Battle: Malinovka 9 sierpnia 2011 18:13:08
Vehicle: Maus
Experience received: 997
Credits received: 43,834
Battle Achievements: Master Gunner, Sharpshooter

3 zniszczone, w tym dwie arty, 5 uszkodzonych z czego Is-7 stracił z 50%, a na plus tylko 16k. :/
Szczerze odradzam Mausa.

ktoś chce się bawić HT?
Is-7 i T30; niemieckie niestety olać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:26, dizzy1942 napisał:

Nie ciesz się. Pewnie i tak znerfią jak wszystko co nie ma gwiazdy na pancerzu. :P

Czerwonej gwiazdy, rzecz jasna ^^.

@Radekl2
Wiesz, o swojej ojczystej mowie na pewno nie zapomnę, po przecież żyję w Polsce. A dzięki grom po angielsku, można dużo łatwiej i bezstresowo nauczyć się angielskiego - i w wymowie i w piśmie. Ja właściwie głównie dzięki grom (a ostatnio VNkom) zawdzięczam moją znajomość angielskiego, bo to, czego uczyli mnie w szkole, to żenada. Ale skończmy temat języków, bo to offtop nieziemski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 18:20, Hydro2 napisał:

Pozostaje czekać do nowego drzewka TD z stugiem 150


Masz na myśli StuGa E100? http://statcdn.worldoftanks.eu/comeu_v2_110412_release/uploads/germany_tree_full%28eng%29.jpg

Z tym to w ogóle jakaś zagadka dla mnie. W necie można znaleźć co najmniej kilka różnych pojazdów wyskakujących pod tą nazwą, w dodatku często zamiennie z oznaczeniami "Krokodil", "Tiger III", "Jagdtiger II" i inne, np...

http://www.lead-adventure.de/index.php?topic=23152.0
http://tasmancave.blogspot.com/2011/02/jagdpanzer-e-100-krokodil.html
http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=3405

Raczej na pewno nie będzie to E100 "Tiger III S", bo chodzi tu o Panzerjägerwagen, a nie Panzerkampfwagen z obrotową wieżą: http://www.nast-sonderfahrzeuge.de/fotosammlung/albums/userpics/10002/E100-E90-T29-JS7_-_01a.JPG

Być może chodzi o to http://www.elmcityhobbies.com/shop/images/_si_ProductFiles_tsm1596.jpg ale nie mam pewności czy nie jest to Jagdtiger II, a ten z kolei posiada oznaczenie E90, więc by odpadał http://www.nast-sonderfahrzeuge.de/fotosammlung/albums/userpics/10002/E90-Jagd-A.JPG

Krokodil to znów coś zupełnie innego i także posiada oznaczenie E90 http://www.nast-sonderfahrzeuge.de/fotosammlung/albums/userpics/10002/E90-Krokodil1.JPG

Wygląda więc na to, że nie będzie to ani Krokodil, ani Jagdtiger II, bo mają one oznaczenia E90 http://www.nast-sonderfahrzeuge.de/fotosammlung/albums/userpics/10002/E-Kasemattenpanzer_-_E90--E50-E25-E10_-_A.JPG

Jedyne znane mi pojazdy z oznaczeniami E100 to Tiger III, Löwe, Alligator, Elch i Bär, ale żaden z nich nie jest chyba zaliczany do typu Panzerjägerwagen.

Ktoś wie jaki E100 mają zamiar wprowadzić do WoT? Ja mimo wszystko chętnie zobaczyłbym w jego miejsce Krokodila z działem 175mm.

+++

@ MasterChiefGT

Dnia 09.08.2011 o 18:20, Hydro2 napisał:

OD T7+ są schody niby premka miała pomagać a ciężko wyjść z nią na + takim T9-10


Skoro samym Ferdinandem można bez problemu zarobić na JTigera, to nie jest chyba tak źle. Źle jest dopiero kiedy już się go kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:55, Wilkv napisał:

Działo 150mm L/68.

Czyli powinno zadawać tyle obrażeń co BL-10 będąc jednocześnie celniejsze. Już widzę tego nerfa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 19:55, Wilkv napisał:

http://www.ljplus.ru/img4/s/e/serb_lj/StuG-E100.gif
Taką wersję, potwierdzone przez Overlorda. Najprawdopodobniej wariant ostatni, czyli
na modłę Ferdynanda.


Widziauem już kiedyś ten obrazek i do dzisiaj nie wiem o co w nim biega.

Domyślam się tylko, że to na górze to nie jest JagdTiger, bo wydaje mi się, że powinien mieć wówczas 9 kół w środku i inne osłony gąsienic, to natomiast wygląda jak podwozie typu E100.

W środku jest raczej na pewno Jagdtiger II aka E90, więc nie o tym mowa.

Na dole też coś chyba na podwoziu E100, ale nie mam pojęcia co.

Czytanie po rosyjsku nie wychodzi mi najlepiej, ale tak czy inaczej, te rzeczy na dole i na górze widzę chyba po raz pierwszy i nie dotarłem do żadnych źródeł, gdzie można by zobaczyć więcej rysunków tych pojazdów albo czegokolwiek na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Doszedłem do tego, że StuG E100 to najprawdopodobniej jednak to http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=3405 Z tym, że nie jest to żaden "Krokodil" ani "Jagdtiger II". Jest dość podobny do Jagdtigera II, ale różnią się podwoziem i trochę kształtem zabudowy.

Domyślam się, że na tym obrazku, który zlinkował PolishWerewolf http://www.ljplus.ru/img4/s/e/serb_lj/StuG-E100.gif miały być przedstawione trzy warianty StuGa E100, przy czym środkowy wariant to, być może z lenistwa i dużego podobieństwa, po prostu JagdTiger II z domalowanym działem 15cm, i pozostawionym podwoziem z E90.

Tak czy inaczej, jeżeli w grze pojawi się ten dolny wariant, to mam trochę wrażenie, że takie osadzenie działa uczyni go chyba nieszczególnie wygodnym przy wyłanianiu się zza winkla. Najbardziej optymalny byłby chyba wariant środkowy z działem na przedzie i pochyłością pancerza http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=3405 (ale właścicielom Ufo 704 chyba mogłoby się to nie spodobać, gdyby odbijało się za wiele ich pocisków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na górze masz projekt StuH E-100 na bazie podwozia z E-100 z centralnie zamontowaną superstrukturą.

Pośrodku masz projekt StuH E-100 na bazie podwozia E-100 z centralnie zamontowaną superstrukturą, ale ze zwiększonymi możliwościami wychylenia działa.

Na samym dole masz projekt StuH E-100 na bazie podwozia E-100 z tylnie zamontowaną superstrukturą, wzorowany na Ferdynandzie.

Drugiej wersji na pewno nie będzie w grze, Overlord stwierdził, że wersja z pochyłym pancerzem jest ''niezgodna z danymi historycznymi'' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 21:32, Wilkv napisał:

Drugiej wersji na pewno nie będzie w grze, Overlord stwierdził, że wersja z pochyłym
pancerzem jest ''niezgodna z danymi historycznymi'' :P

czytaj "gdyby tak wyglądał odbijałby lepiej niż obiekt, a do tego dopuścić nie możemy" :P
Dziwne że brak danych historycznych nie przeszkadzał im w połowie innych dziwadeł, które nawet nie opuściły deski kreślarskiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 21:39, dark_master napisał:

czytaj "gdyby tak wyglądał odbijałby lepiej niż obiekt, a do tego dopuścić nie możemy" :P

Dokładnie to miałem na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 21:32, Wilkv napisał:

Drugiej wersji na pewno nie będzie w grze, Overlord stwierdził, że wersja z pochyłym
pancerzem jest ''niezgodna z danymi historycznymi'' :P


Może frytki do tego? Jakoś braki w danych konstrukcyjnych nie przeszkadzały im we wrzucaniu maszyn, które w większości istniały TYLKO na planach lub TYLKO jako prototypy i nie były sprawdzone w warunkach polowych, więc ustalanie ich parametrów w grze jest NIEMOŻLIWE! Kolejnym absurdem jest fakt, że wrzucili u ruskich sprzęt który wyszedł dopiero PO wojnie (T-54 chociażby).. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SU-152 -> prototyp w roku 1943, produkcja w okresie luty-wrzesień 1943.
T-54 -> tutaj masz rację.

Wszystkie nacje mają dużo czołgów prototypowych. Wszystkie czołgi ciężkie amerykańskie od T-29 w górę to prototypy. Niemieckie ciężkie od VK4502 w górę. Niemieckie medy od Panther II w górę. I wiele wiele innych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 21:54, Wilkv napisał:

SU-152 -> prototyp w roku 1943, produkcja w okresie luty-wrzesień 1943.
T-54 -> tutaj masz rację.

Wszystkie nacje mają dużo czołgów prototypowych. Wszystkie czołgi ciężkie amerykańskie
od T-29 w górę to prototypy. Niemieckie ciężkie od VK4502 w górę. Niemieckie medy od
Panther II w górę. I wiele wiele innych....


Sry, mój błąd, już poprawiłam. :P

Więc ja się pytam jakim prawem zmieniają parametry od tak, bo im się podoba.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować