Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2011 o 09:59, In_The_End napisał:

Czy można przelecieć tą nieśmiałą elfkę skoro gram postacią rodzaju żeńskiego ;)?

Zdaje się że spośród opcji romansowych w DA II jedyną postacią która zdecydowanie odmawia związania się z osobnikiem tej samej płci jest Sebastian, cała reszta da się przekonać że miłość jest ważniejsza niż płeć ;P

Dnia 23.04.2011 o 09:59, In_The_End napisał:

Czy zajdę jakieś nowe ubrania dla towarzyszy, czy do końca gry będą nosić te same?

Tak jak napisał mati285 pancerze towarzyszy możesz udoskonalać znajdowanymi lu kupowanymi ulepszeniami oraz runami (część ulepszeń dodaje dodatkowe miejsca na runy). Jeśli idzie o sam wygląd wizualny pancerzy to czasem zmienia się on w miarę postępów fabuły (Aveline, brat/siostra Hawke''a) a w pozostałych przypadkach alternatywna opcja odblokowuje się po zakończeniu wszystkich zadań dla danego towarzysza/towarzyszki i/lub posunięciu się odpowiednio daleko w romansie z tą osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 10:13, mati285 napisał:

Wymianą bym tego nie nazwał, stara runa ulega zniszczeniu.


Wystarczy po prostu przeciągnąć nową runę na miejsce starej i stara znika a na jej miejsce wchodzi ta nowa?

Cholera a ja nie wiedziałem jak usunąć runę z broni/pancerza i tym samym np. Bianka od początku do końca miała jedną i tą samą runę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:
1. Gdzie znajdę wszystkie części "historii zakonu", pana Genitivusa? Przy pierwszym podejściu przegapiłem jedną, więc chciałbym wiedzieć, gdzie wszystkie się znajdują.
2. Jak zyskać szacunek Arishoka? Gość ma dziwny charakter, a gdy grałem pierwszy raz, wydawało mi się, że podobało mu się moje zachowanie, a tu patrzę i na liście osiągnięć nie zaliczyło mi tego. I stąd pytanie- jakie decyzje mam podejmować? Czy zabicie w pierwszym akcie

Spoiler

Tal-Vashoth

skreśla moje szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. Nie jestem do końca tego pewien, ale albo po

Spoiler

zaprowadzeniu maga quanari na wolnosc i jego samobójstwie, albo po zabiciu porwanych dyplomatów quanari należy się u niego zgłosić i porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 17:23, Renzov napisał:

1. Gdzie znajdę wszystkie części "historii zakonu", pana Genitivusa? Przy pierwszym podejściu przegapiłem jedną, więc chciałbym wiedzieć, gdzie wszystkie się znajdują.

Przeczytaj tutaj ->
http://dragonage.wikia.com/wiki/Chantry_Historian
Ja za drugim podejściem postanowiłem znaleźć wszystkie możliwe zapisy i strasznie się zniesmaczyłem jak w III Akcie dowiedziałem się gdzie umieszczony został 3 Rozdział (którego oczywiście nie znalazłem)...

Dnia 23.04.2011 o 17:23, Renzov napisał:

2. Jak zyskać szacunek Arishoka?

Przede wszystkim zawsze musisz mu mówić prawdę, tak jak zauważył to Chaos dotyczy to przede wszystkim sytuacji o których teoretycznie wolałbyś mu nie mówić (

Spoiler

jak zabicie jego ludzi

), więcej szczegółów możesz znaleźć w jego wpisie tutaj ->
http://dragonage.wikia.com/wiki/Arishok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 18:37, Karharot napisał:

http://dragonage.wikia.com/wiki/Chantry_Historian
Ja za drugim podejściem postanowiłem znaleźć wszystkie możliwe zapisy i strasznie się
zniesmaczyłem jak w III Akcie dowiedziałem się gdzie umieszczony został 3 Rozdział (którego
oczywiście nie znalazłem)...

Ja przegapiłem 4 rozdział i mam nadzieję, że teraz bez problemu znajdę wszystkie.

Dnia 23.04.2011 o 18:37, Karharot napisał:

Przede wszystkim zawsze musisz mu mówić prawdę, tak jak zauważył to Chaos dotyczy to
przede wszystkim sytuacji o których teoretycznie wolałbyś mu nie mówić (

Spoiler

jak zabicie
jego ludzi

), więcej szczegółów możesz znaleźć w jego wpisie tutaj ->
http://dragonage.wikia.com/wiki/Arishok

Ok, postaram się wypaść przed nim jak najlepiej :).

Dzięki za pomoc (Chaosowi również).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - czy do importu zapisów z pierwszej części musi ona być zainstalowana, czy wystarczy że sobie tylko sejwy gdzieś zostawię przekopiowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 10:25, Kapas napisał:

Mam takie pytanko - czy do importu zapisów z pierwszej części musi ona być zainstalowana,
czy wystarczy że sobie tylko sejwy gdzieś zostawię przekopiowane ?

Nie musi być, wystarczy że masz samego save''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 10:26, Kadaj napisał:

Nie musi być, wystarczy że masz samego save''a.


Tak myślałem, ale wolałem się upewnić. Thx za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jak wygląda kwestia dozbrajania naszej drużyny w DA2? Do jakiego handlarza bym nie podszedł, to ciągle wyskakuje mi czerwony ogranicznik głównego bohatera. Nieco irytujący fakt, skoro w sklepach jest tyle ciekawych przedmiotów :)

Aaa i jeszcze jedno - czy grając łotrzykiem będę miał umiejętność łucznictwa? Bo u tego swojego krasnoluda z Biancą tego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 10:25, Kapas napisał:

Mam takie pytanko - czy do importu zapisów z pierwszej części musi ona być zainstalowana,
czy wystarczy że sobie tylko sejwy gdzieś zostawię przekopiowane ?


Te sejwy chyba po prostu muszą być zapisane w domyślnej lokacji, w twoich dokumentach. Gra się nie pyta o lokalizacje sejwów tylko pobiera je właśnie z domyślnej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 13:31, boduczek napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jak wygląda kwestia dozbrajania naszej drużyny w DA2? Do jakiego
handlarza bym nie podszedł, to ciągle wyskakuje mi czerwony ogranicznik głównego bohatera.
Nieco irytujący fakt, skoro w sklepach jest tyle ciekawych przedmiotów :)


Towarzysze sami decydują co noszą, jednak dla każdego z nich możesz znaleźć upgrade''y. Łączna liczba upgrade''ów to 4 dla każdego towarzysza, z czego dwa są do kupienia, a pozostałe dwa można zdobyć w trakcie wykonywania questów. Pamiętaj tylko że jeżeli przegapisz jakieś upgrade''y i zaczniesz kolejny akt opowieści, to nie będziesz mógł już do nich wrócić.

Dnia 24.04.2011 o 13:31, boduczek napisał:

Aaa i jeszcze jedno - czy grając łotrzykiem będę miał umiejętność łucznictwa? Bo u tego
swojego krasnoluda z Biancą tego nie widziałem.


Powinieneś mieć. Nie grałem łotrzykiem, ale z tego co czytałem to mają oni dostęp do łucznictwa.

W przypadku towarzyszy masz narzucone ograniczenie na część drzewek. Merril nie ma drzewka healującego, Anders nie ma magii krwi. Varrik nie ma łucznictwa... ale Varrik bez Bianki to już by nie był ten sam Varrik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać slot na runę?
Czy można ulepszać itemy bez run, a jak tak to jak? [ nie wiem jak...]
Czy te prostokąty przy ubraniach naszych towarzyszy to sloty na runy/ulepszenia? Jak je dodać ?
edit, przeczytałem post wyżej. Wyruszam na 2 akt, ale nie mam nawet kasy aby kupić ulepszenia do ich ubrań. Straciłem je bezpowrotnie?

Właśnie wyruszyłem na ekspedycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 16:36, In_The_End napisał:

Jak dodać slot na runę?

Jedynie do pancerzy towarzyszy można dodawać sloty na runy i można to zrobić jedynie za pośrednictwem dodawania do tych pancerzy ulepszeń.

Dnia 24.04.2011 o 16:36, In_The_End napisał:

Czy można ulepszać itemy bez run, a jak tak to jak? [ nie wiem jak...]

Nie, nie można.

Dnia 24.04.2011 o 16:36, In_The_End napisał:

Czy te prostokąty przy ubraniach naszych towarzyszy to sloty na runy/ulepszenia? Jak
je dodać ?

Te prostokąty to sloty na ulepszenia, zostaną one dodane automatycznie natychmiast po tym jak je znajdziesz lub kupisz.

Dnia 24.04.2011 o 16:36, In_The_End napisał:

edit, przeczytałem post wyżej. Wyruszam na 2 akt, ale nie mam nawet kasy aby kupić ulepszenia do ich ubrań. Straciłem je bezpowrotnie?

W I Akcie chyba nie było żadnych ulepszeń do kupienia (głowy sobie jednak za to uciąć nie dam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 16:59, Karharot napisał:

W I Akcie chyba nie było żadnych ulepszeń do kupienia (głowy sobie jednak za to uciąć nie dam).

Było jedno albo dwa. I zdaje się, że przepadną jeśli nie kupimy ich przed wyprawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że pancerz Merrill ten po romansie z nią jest... okropny. Toż to na to nie da się patrzeć :/ Można wrócić jakoś do starego pancerza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 19:49, KamyK_84 napisał:

Doszedłem do wniosku, że pancerz Merrill ten po romansie z nią jest... okropny. Toż to
na to nie da się patrzeć :/ Można wrócić jakoś do starego pancerza?


Ja takiej opcji nie uświadczyłem. Od groma przeróbek ulepszonych i standardowych pancerzy Merril( i reszty towarzyszy zresztą też) masz na nexusie, wystarczy pliczek wrzucić od pliku w dokumentach i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować