Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2011 o 12:16, Kadaj napisał:

Taaa, na początku zamiast niego wziąłem Fenrisa, ale szybko stwierdziłem że bez healera
to się nie chcę męczyć. ^^

Eee tam, ja tam zawsze mam w drużynie i Fenrisa, i Andersa. Lubię to, że ten pierwszy jest totalnym hipokrytą, a ten drugi zaślepionym fanatykiem. Ich wymiany zdań są naprawdę interesujące, bo obaj są tak głupi... Do tego dorzucam sobie jeszcze Aveline i jadę z trzema wojownikami i jednym magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 11:55, Karharot napisał:

> Przy okazji - czy jest jakaś inna reakcja na beczki niż wyskakujące demony? Bo może
źle ustawiałam.
Jeśli ustawisz je poprawnie (masz na to ograniczoną liczbę ruchów) to dostaniesz punkty
do rozdania w atrybutach

Spoiler

przy układance w której są beczki różnej wielkości małe należy
umieścić na górze a duże na dole, przy drugiej układance czerwone beczki należy ułożyć
pośrodku w kwadrat).




Grrrrrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 01:52, Kadaj napisał:

Ciekawi mnie jak to prezentuje się w przypadku innych postaci, bo taka Aveline wydaje się mieć tu znacznie mniejszy potencjał.

Najciekawsi są właśnie Varric, Anders i nasz brat/siostra. W przypadku Fenrisa zmarnowano pewien potencjał, bo jak dla mnie mógłby mieć o wiele więcej do powiedzenia - zwłaszcza w finale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 13:47, TYHE napisał:

Grrrrrrrrr...

<do siebie>
Umm, może lepiej by było gdybym zachował milczenie...?

<na głos>
Mam 11 poziom i zamierzam zabrać się za misję z Legacy, dam sobie radę czy powinienem jeszcze trochę podszkolić drużynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 15:41, Karharot napisał:

Umm, może lepiej by było gdybym zachował milczenie...?


Nie no, wiadomo że Karharot prawdę Ci powie, tylko trzeba ją z godnością przyjąć ;D

>Mam 11 poziom i zamierzam zabrać się za misję z Legacy, dam sobie radę czy powinienem

Dnia 31.07.2011 o 15:41, Karharot napisał:

jeszcze trochę podszkolić drużynę?


Nie wiem. Nie ma tam jakiejś totalnej masakry, ale jednak jeśli trafisz na takich przeciwników jak ja to możesz nie dać rady.
Ale może jest jakieś skalowanie? Bo w DA:O było.
Próbnie możesz iść. Będzie taki moment że jak się przebijasz do więzenia jest statua powrotu i zapisz sobie tam grę. Jak nie dasz rady z walką za statuą to najwyżej wrócisz. To ważny moment bo później chyba już można utknąć jak się wlezie do więzienia. Próbowałam wrócić spod ostatniej pieczęci i nie dało się (co zresztą jest logiczne biorąc pod uwagę fabułę). Po drodze już w więzieniu chyba ze 2 razy był Sandal + sklepik i nawet miejsce zmiany drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego Sandala ("Po drodze już w więzieniu chyba ze 2 razy był Sandal + sklepik i nawet miejsce zmiany drużyny.") nie jestem pewna. Może mi się pomyliło z końcówką DA2. :/ Raczej mi się pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 15:41, Karharot napisał:

Mam 11 poziom i zamierzam zabrać się za misję z Legacy, dam sobie radę czy powinienem
jeszcze trochę podszkolić drużynę?

Jest level scaling. Pierwszy raz ukończyłem dlc wysokopoziomową ekipą już po zakończeniu głównej fabuły, teraz zacząłem na 6 levelu i jakoś nie widzę, by było trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legacy jest nawet całkiem sympatyczne, całkowicie nowe lokacje (mam nadzieję że tym razem ekipa BioWare nie zapomni lekcji pierwotnie wyniesionej z ME i przestanie się bawić recykling lokacji), nowi przeciwnicy i nawet interesująca historia (męczy mnie tylko że brak do niej odpowiedniego wprowadzenia - rozpoczyna się ją klikając na posągu który nie wiadomo skąd się wziął (matka Hawke''a nosiła go w kieszeni czy jak?) i nie wiadomo dlaczego (z rozmów wynika że to przez ataki tych krasnoludów ale mnie żaden nie zaczepił)).

Spoiler

Tak na boku - szkoda że ten cały Klucz to tak naprawdę straszny rupieć. Skoro w grze jest możliwość ustawienia aby przedmiot levelował wraz z postacią to czemu tego nie zrobiono tutaj? Mam nadzieję że może wyjdzie jakiś mod który to poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 21:06, Karharot napisał:

rozpoczyna się ją klikając na posągu który nie wiadomo skąd się wziął (matka Hawke''a nosiła go w kieszeni czy jak?)

Pamiętaj, że wszystko co robisz to retrospekcja Varrica - więc można uznać, że umieścił posąg w posiadłości nieco za wcześnie ;) Choć jakiś drobniejszy przedmiot byłby sensowniejszy - jakoś nie widzę targania tego na grzbiecie...

Dnia 31.07.2011 o 21:06, Karharot napisał:

nie wiadomo dlaczego (z rozmów wynika że to przez ataki tych krasnoludów ale mnie żaden nie zaczepił)).

To akurat byłby sensowniejszy początek - parę ataków jak włóczymy się po Kirkwall, śledztwo Varrica i wyruszenie w góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wprost fantastycznie, okazuje się, że gra mimo zaznaczenia, że nie ma usuwać stanów gry podczas deinstalacji wywaliła mi w kosmos folder Characters. W związku z tym również moje zapisane stany gry.

Ehh ponad 70 godzin poleciało w cholerę. No chyba, że gra jakoś inaczej zapisuje swoje stany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem weteranem "Początku", ale DA2 zakupiłem dzisiaj w promocji za 50% ceny, okazało się, że to akurat tyle ile ta gra jest maksymalnie warta, ale do rzeczy. O co chodzi z przedmiotami specjalnymi? W quescie gdzie trzeba było oczyścić kopalnię ze smoków, z jednego takiego stwora wypadł jaiś specjalny przedmiot, nie pamiętam czy to kość/ząb/łuska smoka, podobnie w quescie od sędziego jeden z pająków miał gruczoł przędny (czy jakoś tak), niby zebrałem te przedmioty, ale nie ma ich w ekwipunku, o co chodzi? Chciałbym jeszcze się dowiedzieć jak ulepszać pancerz członków drużyny? I jeszcze, o co chodzi z tymi plotkami Varricka, które pojawiają się w dzienniku? Przechodzę grę po raz pierwszy i mam rozegrane jeszcze niewiele, bo głównie zająłem się na razie zadaniami pobocznymi, więc nie spoilujcie proszę w odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 23:50, damlon napisał:

O co chodzi
z przedmiotami specjalnymi? W quescie gdzie trzeba było oczyścić kopalnię ze smoków,
z jednego takiego stwora wypadł jaiś specjalny przedmiot, nie pamiętam czy to kość/ząb/łuska
smoka, podobnie w quescie od sędziego jeden z pająków miał gruczoł przędny (czy jakoś
tak), niby zebrałem te przedmioty, ale nie ma ich w ekwipunku, o co chodzi?


Są one potrzebne do questa. Idź do sprzedawcy Solivitusa.

Dnia 29.08.2011 o 23:50, damlon napisał:

Chciałbym
jeszcze się dowiedzieć jak ulepszać pancerz członków drużyny?


Czasem u sprzedawców możesz znaleźć ulepszenia dla nich (nie w zbrojach tylko w tej części oznaczonej diamentem) a czasem w różnych skrzyniach lub jako loot.

Dnia 29.08.2011 o 23:50, damlon napisał:

I jeszcze, o co chodzi
z tymi plotkami Varricka, które pojawiają się w dzienniku?


Będą z tego z czasem questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2011 o 08:17, Phobos_s napisał:


Są one potrzebne do questa. Idź do sprzedawcy Solivitusa.


Rozumiem, że nie mieszka w Kirkwall

I takie mam pytanko jeszcze o jedną rzecz, którą reklamowano. Miało być więcej efektownych finisherów niż w jedynce, w tym też dla maga, a mnie się jeszcze nie zdarzył ani jeden, żadnej postaci, mam pecha? To niby nie istotne, ale jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 21:23, damlon napisał:

Rozumiem, że nie mieszka w Kirkwall


Owszem, mieszka :) W Gallows Courtyard :) (sorry ale grałem po ang i nie wiem jak to jest po polsku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już tak mi odpowiadasz, to powiedz jeszcze jak to jest z romansami? Trzeba jak w jedynce pasek przyjaźni "naładować"? I czy jeżeli już z jakąś postacią (konkretnie z elfką) użyłem w dialogu odpowiedzi opatrzonej sercem, to automatycznie blokuje mi możliwość romansowania z inną postacią (konkretnie Izabelą)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 14:34, damlon napisał:

Trzeba jak w jedynce pasek przyjaźni "naładować"?


Nie trzeba. Potrzeba zrobić ich misje osobiste i flirtować.
Możesz nawiązać romans zarówno jeśli dana postać traktuje Cię jako przyjaciela i jeśli traktuje Cię jako rywala.

Dnia 31.08.2011 o 14:34, damlon napisał:

I czy jeżeli już z jakąś postacią (konkretnie
z elfką) użyłem w dialogu odpowiedzi opatrzonej sercem, to automatycznie blokuje mi możliwość
romansowania z inną postacią (konkretnie Izabelą)?


Nie. Dialogi z serduchem możesz wykorzystywać nadal także w dialogach z innymi postaciami.
Sprawa jest jednak trochę złożona.

Jeśli pójdziesz do łóżka z Andersem albo Merill i poprosisz żeby zamieszkali z Tobą, to automatycznie zablokuje Ci to możliwość romansowania z innymi postaciami. Chyba, że w rozmowie po "skonsumowaniu związku" zakończysz romans, wtedy będziesz mógł dalej romansować z innymi postaciami.

Jeśli pójdziesz do łóżka z Isabellą albo Fenrisem to dalej możesz romansować z innymi postaciami.

Sebastian teoretycznie jest postacią, z którą można romansować ale możesz to zrobić tylko jako panna Hawke i nie możesz flirtować z żadną inną postacią.
Poza tym z Sebastianem nie "skonsumujesz" związku gdyż złożył on śluby czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając:
- Fenris też podobno jest przewrażliwiony na próby romansu z innymi, ale sądzę że panowie raczej z nim nie romansują, więc pewnie Cię to nie interesuje
- w romansach dobrze mieć maksymalnie albo przyjaźń albo rywalizację z daną osobą, inaczej romans może się do końca nie udać. Po prostu powinno być max zaangażowania w jedną czy w drugą stronę. W którą to już ma mniejsze znaczenie, kwestia kwiecistości dialogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sądziłem ,że to się stanie, ale nie skończyłem i na pewno nie skończę Dragon Age 2. Przeszedłem dobre 3/4 gry, ale dalej nie mogłem jej znieść. Powtarzalność, nuda, powtarzalność, brak pomysłów, powtarzalność, powtarzalność... w grze nie zaskoczyło mnie nic poza Grafiką i to własnie ją zapamiętam najlepiej. Gra piekna(jak się ją widzi pierwszy raz bo potem wszytsko zaczyna irytować, gdy po raz pięćdziesiąty musisz pójśc w to samo miejsce i znowu oglądać lokację, która znasz na pamięć) lecz pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować